İş Arama

İş Arama

Son dakika iş arama haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iş arama gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iş arama haber sayfamızda...

İş Arama

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.750 iş arama haberi bulunmuştur.
Yapay zeka ile çalışana özel esenlik mümkün
Yapay zeka ile çalışana özel esenlik mümkün Çalışanların stresinin 15 yıl öncesine göre yüzde 40 arttığı günümüzde, şirketler çalışanlarını daha iyi anlamak, beklentilerini karşılayabilmek, bağlılığı ve mutluluğu artırmak için yapay zekadan yararlanarak esenliğe odaklanıyor.
6.04.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: “İŞKUR vasıtasıyla sürdürdüğümüz çok önemli projeler var”
Bakan Işıkhan: “İŞKUR vasıtasıyla sürdürdüğümüz çok önemli projeler var” Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, gençlerin istihdamını hedefleyen "İŞKUR Yol Arkadaşım Kampanyası" töreninde, “Gerçekleştireceğimiz kampanyamız için yola çıkacak tırımız ile ulaşılması zor gençlerimize de ulaşıp onlarla temasa geçmeyi ve onlara, yanlarında olduğumuzu hissettirmeyi hedefliyoruz” dedi.
12.09.2023 Ekonomi
İş aramanın yeni yöntemi: Çöpçatanlık uygulamaları
İş aramanın yeni yöntemi: Çöpçatanlık uygulamaları Çöpçatanlık uygulamaları artık iş bulmak, network kurmak için bir adres olma yolunda. Çöpçatanlık uygulamalarında iş aramaları yaygınlaşıyor, bir online dating sitesi insan kaynakları şirketi ile iş birliği yapıyor.
2.09.2023 Pazar
İş aramak için evde çıktı, ölüm haberi geldi! Arkadaşı gözaltında
İş aramak için evde çıktı, ölüm haberi geldi! Arkadaşı gözaltında İş aramak için evden çıkan 46 yaşındaki Yusuf Alaca boğazından bıçaklanarak öldürüldü. Olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıkarken Alaca'nın arkadaşı Y.Ç. gözaltına alındı.
26.08.2023 Gündem
David A. Chipperfield: “Mimarlar yakın gelecekte anıtsal yapılardan çok, mevcut yapı stoğu üzerinde çalışacak...”
David A. Chipperfield: “Mimarlar yakın gelecekte anıtsal yapılardan çok, mevcut yapı stoğu üzerinde çalışacak...” Pritzker Ödülü’nün yeni sahibi David A. Chipperfield ile 21. yüzyılda mimar olmanın sorumluluklar, mevcut yapıların yeniden kullanımları ve iyileştirmelerine yönelik üretimlerinin arkasındaki yaklaşımlar ve yakın gelecekte kentlerde yüzleşeceğimiz sorunlar üzerine...
28.05.2023 Mimarlık
"Schengen başvurularına ret oranı 4 kat arttı"
"Schengen başvurularına ret oranı 4 kat arttı" Türkiye’nin geçtiğimiz dönemde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’ne (AKPM) sunduğu ve vize başvurularının haksız nedenlerle reddedilmemesini öngören karar tasarısı kabul edildi.
19.01.2023 Ekonomi
Motosiklet hırsızından polise: Sizin yüzünüzden aileme hasret kaldım
Motosiklet hırsızından polise: Sizin yüzünüzden aileme hasret kaldım Adana'nın Seyhan ilçesinde iş arama bahanesi ile gittiği konfeksiyon atölyelerinin önünden 11 motosiklet çaldığı belirlenen Hüseyin Ö. (20), saklandığı barakada yakalandı. Gözaltına alınıp, tutuklanan Hüseyin Ö. ifadesinde, "Yakalanma korkusu ile evimde kalamıyordum. Sizin yüzünüzden 1 aydır aileme hasret kalmıştım" dedi.
2.11.2022 Gündem
Yargıtay'dan çalışanları ilgilendiren 'iş arama izni' kararı
Yargıtay'dan çalışanları ilgilendiren 'iş arama izni' kararı Milyonlarca özel sektör çalışanını yakından ilgilendiren bir karara imza atan Yargıtay, İş Kanunu'ndaki amir hükme göre iş arama izninden yararlanma işçinin isteği şartına bağlı tutulmadığına hükmetti. Yüksek mahkeme; talep bulunmasa da işçiye iş arama izni verilmesi gerektiğine, işverenin bu konuda bir taktir hakkına sahip olmadığına hükmetti.
12.09.2022 Ekonomi
Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren tazminat kararı
Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren tazminat kararı Yargıtay milyonlarca çalışan ve işvereni ilgilendiren önemli bir karara imza attı. İşverenler emeklilik, muvazzaf askerlik, evlilik gibi sebeplerle iş sözleşmesini fesheden işçiden ihbar tazminatı talep edebilir mi? İşte cevabı...
11.09.2022 Ekonomi
Yargıtay'dan emsal yıllık izin kararı
Yargıtay'dan emsal yıllık izin kararı İş Mahkemesi'nin yolunu tutan işçi, sözleşmesinin işveren tarafından haksız feshedildiğini öne sürdü. Davacı işçi, fazla çalışma yapmasına, genel tatil ve hafta tatili günlerinde çalışmasına rağmen bu çalışmaların karşılığının ödenmediğini belirtti.
10.09.2022 Ekonomi
Burs dolandırıcılarına dikkat! Hedeflerinde gençler var
Burs dolandırıcılarına dikkat! Hedeflerinde gençler var Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde tercih dönemlerinin ardından burs ve konaklama gibi başvurular yapılmaya başlanıyor. Ancak öğrencilerin bu başvuruları yaparken siber suçlulara dikkat etmesi gerekiyor.
8.09.2022 Gündem
Uzaktan çalışma: Tamam mı? Devam mı?
Uzaktan çalışma: Tamam mı? Devam mı? Son dönemde çalıştığı şirketi hiç görmemiş gençlerle karşılaştım. ‘Tek takım’ duygusunu uzaktan çalışma ile sağlamak zor hatta imkânsız...
7.09.2022 Milliyet Executive
Mor Sertifika çift dilli okullarda
Mor Sertifika çift dilli okullarda Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Mükemmeliyet Merkezi (SU Gender) tarafından Sabancı Vakfı  desteğiyle yürütülen Mor Sertifika Programı, toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki eğitim çalışmalarına devam ediyor. Lise öğretmenlerinin toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin farkındalıklarının geliştirilmesini sağlayarak eğitimde toplumsal cinsiyete yönelik ayrımcılığın giderilmesine katkı sunmayı hedefleyen program kapsamında, çift dilli eğitim kurumlarına yönelik tanıtım ve katılımcı atölye çalışması düzenlendi.
18.07.2022 Ekonomi
Putin'den tek yön bilet! 3 bin 650 dolar ek maaş
Putin'den tek yön bilet! 3 bin 650 dolar ek maaş Ukrayna'ya gönderilen gönüllülerin çoğu 45 yaş üstü, yalnızca birkaç gün eğitimin ardından cepheye sürülüyorlar. Bazıları canlı tank bile görmedi, giydikleri ise Sovyet iç çamaşırları!
21.06.2022 Dünya
İstihdama destek
İstihdama destek Torbalı Ticaret Odası’nda düzenlenen Kariyer ve İstihdam Fuarı, firmalarla iş arayan vatandaşı ve meslek lisesi öğrencilerini buluşturdu, istihdam köprüsü kuruldu...
30.05.2022 Ege
İŞKUR duyurdu! 100 bin işçi aranıyor
İŞKUR duyurdu! 100 bin işçi aranıyor Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), işverenden gelen talep doğrultusunda güncel açık iş sayısını açıkladı. İnternet sitesinden derlenen verilere göre Türkiye genelinde işverenler, İŞKUR üzerinden 100 bin eleman arıyor.
18.04.2022 Ekonomi
Tabuları yıktılar
Tabuları yıktılar Anaokulu öğretmenliği kadın mesleği olarak görülse de bu alanda erkek öğretmen sayısı hızla artıyor. Velilerin ve müdürlerin ön yargılarıyla karşılaşmalarına rağmen erkek öğretmenler, pes etmemekte kararlı.
30.03.2022 Eğitim
Umutla, mutlu günlere
Umutla, mutlu günlere Toplumsal cinsiyet eşitliği adına verilen mücadelenin ön saflarında yer alan siyaset ve iş dünyasının başarılı kadınları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınların hak mücadelesinin önemine değindi, farkındalık çalışmalarını paylaştı.
7.03.2022 Ege
Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren 'ihbar süresi' kararı
Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren 'ihbar süresi' kararı İşverenle işçi arasındaki ihbar süresi davasına son noktayı koyan Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, iş arama izninden yararlanmanın işçinin isteği koşuluna bağlı tutulmadığına hükmetti. Emsal kararla birlikte; talep bulunmasa da işçiye iş arama izni verilmesi zorunlu hale gelirken, işveren bu konuda bir takdir hakkına sahip olmayacak.
6.03.2022 Ekonomi
Yüksekokul öğrencileri sektörle iç içe olacak...
Yüksekokul öğrencileri sektörle iç içe olacak... Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), İzmir’de ilk ‘İŞKUR Kampüste’ protokolünü İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu (İKMYO) ile imzaladı.
22.02.2022 Ege
'Bikinili fotoğraf gönderin' diyen ilan ortalığı karıştırdı
'Bikinili fotoğraf gönderin' diyen ilan ortalığı karıştırdı İtalya'da yayımlanan bir iş ilanı cinsiyetçi olduğu gerekçesiyle tepki topladı. Napoli merkezli Medial Service S.R.L. adlı bir güvenlik şirketinin 24 Ocak'ta paylaştığı iş ilanında, 30 yaş altı kadın resepsiyon çalışanı arandığı ve başvuran kişilerden bikinili fotoğraf istendiği belirtildi.
28.01.2022 Dünya
Oyunun kuralını değiştiriyorlar
Oyunun kuralını değiştiriyorlar İşe alım ve kurumsal eğitim süreçlerini yeni neslin ihtiyaçlarına uygun hale getirmeyi amaçlayan SmartCV, şirketlerin personel alımlarını ‘oyunla’ yapmasını sağlıyor.
16.11.2021 Kobi
Üç hayal gerçekleşti
Üç hayal gerçekleşti İzmir Büyükşehir Meslek Fabrikası’ndaki kursları başarıyla bitiren kadınlar, işyerlerinin başına geçti
8.11.2021 Ege
Çalışma Hayatım ile ne zaman emekli olurum hesapla: E-Devlet giriş Çalışma Hayatım uygulaması
Çalışma Hayatım ile ne zaman emekli olurum hesapla: E-Devlet giriş Çalışma Hayatım uygulaması Ne zaman emekli olurum? E Devlet 'Çalışma Hayatım' ile kişilere sigorta ve emeklilik bilgilerini kolaylıkla sorgulama imkanı sunuyor. Çalışma Hayatım uygulamasında emeklilik hesaplamak için e Devlet sistemine giriş yapılması gerekiyor.
5.10.2021 Gündem
e-Devlet Çalışma Hayatım nedir? e-Devlet Çalışma Hayatım 'da neler var?
e-Devlet Çalışma Hayatım nedir? e-Devlet Çalışma Hayatım 'da neler var? e-Devlet Çalışma Hayatım hizmeti bireyler tarafından araştırılıyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, "Çalışma Hayatım" hizmetiyle ile ilgili açıklama yaptı. e-Devlet'ten yeni uygulamasının ayrıntılar merak ediliyor. Peki e-Devlet Çalışma Hayatım nedir?
2.10.2021 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İş Arama ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.