İşgücü

İşgücü

Son dakika işgücü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan işgücü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan işgücü haber sayfamızda...

İşgücü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.989 isgucu haberi bulunmuştur.
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Yol haritası çıkaracağız!
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Yol haritası çıkaracağız!Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için okul öncesi ve ilkokula odaklanılması gerektiğini vurgulayan Özer, “Okul öncesi eğitimi özellikle sosyoekonomik seviye olarak görece dezavantajlı öğrencilerimiz için çok daha kolay erişilebilir kılmamız gerekiyor. İlkokullarımız arasındaki farkları kapatmamız gerekiyor” dedi...
22.09.2021Eğitim
‘Türkiye ile ilgili yargıların üstesinden gelmek istiyorum’
‘Türkiye ile ilgili yargıların üstesinden gelmek istiyorum’Almanya seçimlerinde Hıristiyan Birlik partilerinin (CDU/CSU) adayı Armin Laschet, Milliyet’e verdiği demeçte, Türkiye ile ilgili çok fazla klişe ve basmakalıp yargılar olduğunu, kendisinin bunların üstesinden gelmek istediğini belirtti.
21.09.2021Dünya
Altı da, üstü de cevhermiş!
Altı da, üstü de cevhermiş!Marmara Havzası’na yönelik hazırlanan rapora göre megakentteki 2 bin 500 bitki türünden 270’i tehlikede. 32 bini aşkın taşınmaz kültür varlığı bulunuyor. En büyük 100 sanayi kuruluşunun 42’si, en büyük 500 kuruluşun 250’si İstanbul’da.
21.09.2021Gündem
Raporlardaki usulsüzlük şüpheleri artırdı
Raporlardaki usulsüzlük şüpheleri artırdıDünya Bankası'nın 2018 ve 2020 yılı İş Yapma Kolaylığı Raporlarında Çin'in sıralamasını yükseltmek için verilerin değiştirildiğinin ortaya çıkması, uluslararası kuruluşların raporlarının güvenilirliğine ilişkin soru işaretlerini artırdı.
18.09.2021Uzmanpara
Türkiye'de yabancı girişimciye 'Turkuaz Kart' uygulaması başladı
Türkiye'de yabancı girişimciye 'Turkuaz Kart' uygulaması başladıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, nitelikli yatırımcı ve iş gücünü Türkiye'ye çekmek amacıyla hazırlanan "Turkuaz Kart"lardan ilkini iş insanı Steven Young'a teslim etti.
17.09.2021Ekonomi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı ile görüştü
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Türkiye Almanya ilişkileri ve Afganistan konusu ele alındı. Erdoğan, görüşmede Türkiye’nin yeni bir göç yükünü kaldıracak kapasitesi olmadığını vurguladı.
14.09.2021Gündem
İstihdama ciddi korona darbesi
İstihdama ciddi korona darbesiSalgının istihdam üzerinde etkilerini inceleyen ILO’dan çarpıcı Türkiye tespitleri geldi. İstihdamda en çok İstanbul ve Antalya’nın etkilendiği kaydedilen araştırmada, “Gençler üzerinde kalıcı etki bırakabilir” denildi.
11.09.2021Ekonomi
Ekonomistler temmuz ayı iş gücü verilerini değerlendirdi
Ekonomistler temmuz ayı iş gücü verilerini değerlendirdi Ekonomistler, temmuzda işsizlik oranındaki artışta kısa çalışma ödeneği ve iş akdi fesih yasağı gibi salgın desteklerinin sona ermesinin etkili olduğunu belirtirken, bu dönemde hizmetler sektörünün ise yeniden açılmanın etkisiyle istihdama katkı verdiğini söyledi.
10.09.2021Ekonomi
Ekonomistler işsizlik verilerini değerlendirdi
Ekonomistler işsizlik verilerini değerlendirdiEkonomistler, temmuzda işsizlik oranındaki artışta kısa çalışma ödeneği ve iş akdi fesih yasağı gibi salgın desteklerinin sona ermesinin etkili olduğunu belirtirken, bu dönemde hizmetler sektörünün ise yeniden açılmanın etkisiyle istihdama katkı verdiğini söyledi.
10.09.2021Uzmanpara
Son dakika: İşsizlik rakamları açıklandı!
Son dakika: İşsizlik rakamları açıklandı!Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2021 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre 506 bin kişi artarak 3 milyon 902 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,4 puanlık artış ile %12,0 seviyesinde gerçekleşti.
10.09.2021Ekonomi
İşsizlik rakamları belli oldu
İşsizlik rakamları belli olduTürkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2021 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre 506 bin kişi artarak 3 milyon 902 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,4 puanlık artış ile %12,0 seviyesinde gerçekleşti.
10.09.2021Uzmanpara
Fed'in Bej Kitap raporu yayımlandı
Fed'in Bej Kitap raporu yayımlandıABD Merkez Bankası (Fed), ekonomik büyümenin temmuz başından ağustosa kadar olan süreçte hafifçe ılımlı hıza gerilediğini bildirdi.
9.09.2021Uzmanpara
ABD ekonomisi yaz döneminde büyüme hızında vites küçülttü
ABD ekonomisi yaz döneminde büyüme hızında vites küçülttüABD Merkez Bankası (Fed), ekonomik büyümenin temmuz başından ağustosa kadar olan süreçte hafifçe ılımlı hıza gerilediğini bildirdi.
8.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OVP paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OVP paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelecek üç senenin ekonomideki yol haritasını içeren Orta Vadeli Program'a (OVP) ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.
7.09.2021Siyaset
Singapur'da asayişi robotlar sağlayacak
Singapur'da asayişi robotlar sağlayacakYasaklı alanlarda sigara içenler, kaldırımda scooter kullananlar ve seyyar satıcılar robot Xavier'le yüz yüze geliyor. Üç haftalık deneme süresince sokaklarda gezecek robotların üstünde, 360 derece kayıt alabilen kameralar bulunuyor.
5.09.2021Dünya
“Hemşerim memleket nire”
“Hemşerim memleket nire”60 yıl önce başlayan Türkiye’den Almanya’ya göç bugün istanbulberlin’in projesiyle müzik üzerinden okunuyor. Proje kapsamında dönem tanıklarıyla görüşme ve anekdotlarla zenginleştirilen yazılar, müzisyenlerle söyleşiler ve kısa göç hikâyeleri yer alıyor. En önemli bölümse bugün. Çünkü proje gösteriyor ki bugün artık kökenin neresi olduğunun bir önemi yok hatta ‘memleket neresi?’ sorusu ırkçılığa işaret edebiliyor. Dolayısıyla bugünü değerlendirirken yeni kıstaslara ihtiyacımız var
İşin sırrı yapay zekaya emanet
İşin sırrı yapay zekaya emanetGenç profesyonellerin beklenti ve gereksinimlerine odaklanan yeni nesil dijital etkileşim platformu EKOS’un CEO’su Melis Dural, “İş hedeflerine ulaşmada etkili bir platform olmayı hedefliyoruz” dedi
5.09.2021Ekonomi
Biden'dan istihdam açıklaması
Biden'dan istihdam açıklamasıABD Başkanı Joe Biden, bugün açıklanan istihdam verisinin güçlü olmamasının nedeninin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında Delta varyantı olduğunu belirtti. Biden, Delta varyantıyla mücadelede daha fazla ilerleme kaydedilmesi gerektiğini ve gelecek hafta bu varyantla mücadele için atılacak bir sonraki adımları açıklayacağını bildirdi.
4.09.2021Uzmanpara
Bir taşla iki kuş
Bir taşla iki kuşMÜSİAD İzmir Başkanı Saygılı, sanayinin işgücü ihtiyacını donanımlı gençleri istihdama katarak karşılayacak projelerine başvuruların başladığını duyurdu
1.09.2021Ege
Son dakika haberi: İş dünyasının gözü kulağı bu haberdeydi! Büyüme rakamları açıklandı...
Son dakika haberi: İş dünyasının gözü kulağı bu haberdeydi! Büyüme rakamları açıklandı...Son dakika haberlere göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yılın ikinci çeyreğine ilişkin Gayri Safi Yurt içi Hasıla (GSYH) verilerini açıkladı. Buna göre; Türkiye ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 21,7 büyüdü. Prof. Dr. Sefer Şener ve Stratejist Cüneyt Paksoy büyüme rakamlarını değerlendirdi. Paksoy milliyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, "Atılan adımların ve buna bağlı ekonomik aktiviteyi koruma adımlarının karşılık bulduğunu görmekteyiz." dedi.
1.09.2021Ekonomi
Büyüme rakamları açıklandı!
Büyüme rakamları açıklandı!Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yılın ikinci çeyreğine ilişkin Gayri Safi Yurt içi Hasıla (GSYH) verilerini açıkladı. Buna göre; Türkiye ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 21,7 büyüdü.
1.09.2021Haberler
Kadın istihdamına AB’den 1.3 milyon
Kadın istihdamına AB’den 1.3 milyonİzmir Valiliği’nin koordinatörlüğünde yürütülen, kadın istihdamına katkı sağlayan projeye Avrupa Birliği tarafından bütçe desteği geldi
30.08.2021Ege
Tablo değişti! Sektörde 'iyileşme' başladı
Tablo değişti! Sektörde 'iyileşme' başladıUluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi’nın son çalışması, 15 ay boyunca COVID-19 önlemleri nedeniyle zorlu süreçler yaşayan başta konaklama ve yiyecek-içecek sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerde istihdam açısından ‘iyileşmenin’ başladığını gösterdi.
29.08.2021Ekonomi
Fed Başkanı Powell'dan ilk mesaj
Fed Başkanı Powell'dan ilk mesajFed Başkanı Powell önemli açıklamalarda bulundu. Powell, "Enflasyonda geçici dalgalanmalara yanıt vermek iyilik yapmaktan çok zarar verebilir. Varlık alımlarını azaltmanın zamanlaması ve hızı, faiz oranlarındaki artışın zamanlamasına ilişkin doğrudan bir sinyal amacı taşımayacaktır." ifadelerini kullandı.
27.08.2021Ekonomi
FED Başkanı Jerome Powell'dan önemli açıklamalar!
FED Başkanı Jerome Powell'dan önemli açıklamalar!FED başkanı Jerome Powell, Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'nda yapacağı konuşma Küresel piyasaları yakından ilgilendiriyor. Konuşma öncesinde dalgalı bir seyir izleyen küresel piyasalar Jerome Powell'ın açıklamasının ardından yeniden şekillenecek. 17:00'de konuşmaya başlayan FED başkanı enflasyona ilişkin önemli açıklamalarda bulundu
27.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

TÜİKtürkiyeraporişsizlikekonomi

İşgücü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.