İşgücü

İşgücü

Son dakika işgücü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan işgücü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan işgücü haber sayfamızda...

İşgücü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.836 isgucu haberi bulunmuştur.
Büyüme rakamları belli oldu
Büyüme rakamları belli olduTürkiye ekonomisi 2020'de yüzde 1,8, geçen yılın son çeyreğinde yüzde 5,9 büyüdü.
1.03.2021Uzmanpara
Son Dakika: Büyüme rakamları açıklandı!
Son Dakika: Büyüme rakamları açıklandı!Türkiye ekonomisinin 2020 yılı son çeyreğine ilişkin büyüme rakamları açıklandı. Türkiye ekonomisi 2020'de yüzde 1,8, geçen yılın son çeyreğinde yüzde 5,9 büyüdü.
1.03.2021Ekonomi
‘2021 Motosiklette Gaza Basma  Yılı Olacak’
‘2021 Motosiklette Gaza Basma Yılı Olacak’Ülkemizde hızlı bir gelişim gösteren motosiklet endüstrisinin en büyük çatı kuruluşu Motosiklet Endüstrisi Derneği, küresel koronavirüs salgınıyla birlikte motosiklete ilginin katlanarak artacağını öngörüyor. TÜİK verilerinin kendilerini gözlemlerini doğruladığını söyleyen Motosiklet Endüstrisi Derneği Başkanı Başarı Erbaş, “Motosiklet pazarındaki umut verici gelişmeler 2021 yılında devam edecek” dedi.
27.02.2021Ekonomi
Kadın öğrencilere destek
Kadın öğrencilere destekRoyal Canin Türkiye, üniversitelerin veterinerlik fakültelerinde öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik Üniversite Temsilcileri Programı başlattı.
26.02.2021Ekonomi
TCMB PPK özetini yayımladı!
TCMB PPK özetini yayımladı!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, başta gıda ve temel mallar olmak üzere yıllık enflasyonun yüksek seyrettiği grupların ağırlığındaki artışın yıllık enflasyonu yıl ortasına kadar bir miktar yukarı yönde etkileyeceği belirtilerek, "Yıllık enflasyon üzerindeki ağırlık etkisinin, nisan ayı itibarıyla 0,5 puan civarına ulaştıktan sonra yılın kalan döneminde kademeli bir şekilde gerileyerek yıl sonuna doğru ortadan kalkacağı değerlendirmesinde bulunulmuştur." denildi.
25.02.2021Ekonomi
Merkez Bankası PPK özeti yayımlandı
Merkez Bankası PPK özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, başta gıda ve temel mallar olmak üzere yıllık enflasyonun yüksek seyrettiği grupların ağırlığındaki artışın yıllık enflasyonu yıl ortasına kadar bir miktar yukarı yönde etkileyeceği belirtilerek, "Yıllık enflasyon üzerindeki ağırlık etkisinin, nisan ayı itibarıyla 0,5 puan civarına ulaştıktan sonra yılın kalan döneminde kademeli bir şekilde gerileyerek yıl sonuna doğru ortadan kalkacağı değerlendirmesinde bulunulmuştur." denildi.
25.02.2021Uzmanpara
Finlandiya küresel yetenekleri cezbetmek istiyor: 'Helsinki'de 90 gün yaşam denemesi'
Finlandiya küresel yetenekleri cezbetmek istiyor: 'Helsinki'de 90 gün yaşam denemesi'Finlandiya, yurt dışından yetenekleri cezbetmek amacıyla yeni bir uygulama başlattı. Başvuruları kabul edilenler, başkent Helsinki'de deneme süresi olarak belirlenen 90 gün boyunca yaşıyor. Denemesi başarılı olursa, oturum izni başvurularına yardım ediliyor. Peki bu uygulama, profesyonelleri bu kuzey ülkesine çekebilecek mi?
25.02.2021Dünya
İşgücü istatistikleri aylık açıklanacak
İşgücü istatistikleri aylık açıklanacakTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), işgücü istatistiklerinde Avrupa Birliği (AB) düzenlemeleri doğrultusunda revizyona gidileceğini açıkladı.
23.02.2021Ekonomi
TÜİK, 'iş gücü istatistiklerinde' revizyon gerçekleştirileceğini  bildirdi
TÜİK, 'iş gücü istatistiklerinde' revizyon gerçekleştirileceğini bildirdiTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), referans ayı 2021 Ocak olan haber bülteniyle AB ülkeleri ile eş zamanlı olarak, Hanehalkı İşgücü Araştırması'nda Bütünleşik Avrupa Sosyal İstatistik Tüzüğü'ndeki standartlara uygun biçimde 19. Çalışma İstatistikçileri Konferansı (ICLS) kararları ile belirlenen tanımları kullanmaya başlayacağını, bu çerçevede "iş gücü istatistiklerinde" revizyona gidileceğini belirtti.
22.02.2021Ekonomi
Bakan Elvan esnafla buluştu
Bakan Elvan esnafla buluştuHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Esnafımız bizim için değerlidir, kıymetlidir. Pandemi sürecinden ne denli etkilendiklerini biliyoruz. Esnaf kardeşlerimin karşılaştığı sorunları en aza indirmek adına farklı destek mekanizmalarını devreye aldık, bundan sonraki dönemde de esnafımızı yalnız bırakmayacağız." ifadesini kullandı. Bakan Elvan ardından TİSK heyetiyle görüştü. Elvan burada yaptığı açıklamada, "Ekonomik reform gündemiyle iş gücü piyasamızın pandemi sonrası döneme hazır olması için fikir alışverişinde bulunduk." ifadelerini kullandı.
22.02.2021Ekonomi
Bakan Selçuk açıkladı! 2.2 milyon kişiye iş ve meslek danışmanlığı
Bakan Selçuk açıkladı! 2.2 milyon kişiye iş ve meslek danışmanlığıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, iş ve meslek danışmanlığı hizmetini daha etkin bir şekilde kullanacaklarını belirterek, "Bu kapsamda yaklaşık 2.2 milyon kişinin bu hizmetten yararlanmasını hedefliyoruz" dedi.
18.02.2021Ekonomi
Fibromiyalji Nedir, Belirtileri Nelerdir? Fibromiyalji Atakları Nasıl Engellenir?
Fibromiyalji Nedir, Belirtileri Nelerdir? Fibromiyalji Atakları Nasıl Engellenir?Fibromiyalji; fibromiyalji sendromu şeklinde de isimlendirilmekle beraber, genellikle vücudun hassas alanlarının oluştuğu, kemiklerde ve kaslarda ağrılarla yorgunluk hissedilen, uyku düzeninde sorunlara ve bilişsel olarak bozukluklara sebep olan kronik bir durumdur. Fibromiyaljinin halk arasında çok bilinmemesiyle birlikte oldukça önemli bir hastalık olduğunu belirtmek mümkündür. Peki, fibromiyalji nedir? Belirtileri nelerdir? Atakları nasıl önlenir? İşte detaylar...
17.02.2021Sağlık
Türkiye ve Portekiz'den karşılıklı yatırımların artırılması çağrısı
Türkiye ve Portekiz'den karşılıklı yatırımların artırılması çağrısıTürkiye'nin Lizbon Büyükelçisi Lale Ülker, yapılacak çalışmalarla 5 milyar dolarlık Türkiye-Portekiz dış ticaret hacmi hedefine ulaşabileceklerini belirterek, "Hem Türk şirketlerin Portekiz'de, hem de Portekizli şirketlerin Türkiye'de yeni yatırım yapmaları için kuvvetli bir siyasi irade mevcut." dedi.
17.02.2021Uzmanpara
‘Çocuk Bakanlığı kuralım’ önerisi
‘Çocuk Bakanlığı kuralım’ önerisiCHP tarafından hazırlanan ‘Pandemi ve Çocuk’ adlı kitabın sunuşunu yazan Kılıçdaroğlu, “Çocukların biz yetişkinler tarafından yaratılan krizlerin mağdurları olmasını istemiyoruz. Sorunların çözümünü yarına bırakmadan harekete geçmek için daha fazla bekleme lüksümüz yok” ifadelerini kullandı...
16.02.2021Siyaset
İş görüşmelerinde yapay zeka programları etkin rol oynamaya başladı
İş görüşmelerinde yapay zeka programları etkin rol oynamaya başladıDoç. Dr. Pelin Vardarlıer, Kovid-19 salgını sebebiyle insan kaynakları süreçlerinde de değişikliklerin olduğunu belirterek işe alım süreçlerinde yapay zeka programlarının da etkili rol oynamaya başladığını söyledi.
13.02.2021Teknoloji
İzmir sanayisine nitelikli personel
İzmir sanayisine nitelikli personelSanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi’ne verdiği destekle, kent sanayisi için kurumsal kaynak planlaması konusunda nitelikli personel yetiştirilecek.
12.02.2021Ege
Hindistan hükümeti haftada 4 gün çalışmayı mümkün kılacak yasa tasarısı hazırlığında
Hindistan hükümeti haftada 4 gün çalışmayı mümkün kılacak yasa tasarısı hazırlığındaHindistan hükümeti, şirketlere haftalık toplam çalışma günü sayısını 4'e düşürme esnekliği sağlayabilecek bir dizi yeni iş kanunundaki maddeleri karara bağlamayı düşünüyor. Fakat bu, standart 9 saatlik vardiya yerine çalışanların 12 saat mesai yapması gerekeceği anlamına geliyor.
11.02.2021Dünya
İşsizlik rakamları belli oldu
İşsizlik rakamları belli olduTürkiye'de işsizlik oranı kasım döneminde yüzde 12,9 oldu.
10.02.2021Uzmanpara
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,61 artışla 1.553,41 puandan başladı. Açılışta BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 9,36 puan ve yüzde 0,61 değer kazanarak 1.553,41 puana yükseldi.
10.02.2021Uzmanpara
Son dakika: İşsizlik rakamları açıklandı
Son dakika: İşsizlik rakamları açıklandıSon dakika gelen habere göre Türkiye'de işsizlik oranı kasım döneminde yüzde 12,9 oldu.
10.02.2021Ekonomi
Dolar/TL ne kadar oldu?
Dolar/TL ne kadar oldu?Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 7,0830 seviyesinde işlem görüyor.
10.02.2021Uzmanpara
Piyasalar Powell'ın açıklamalarına odaklandı
Piyasalar Powell'ın açıklamalarına odaklandıKüresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın konuşması ve açıklanacak makroekonomik veriler takip edilecek.
10.02.2021Uzmanpara
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,60 değer kazanarak günü 1.544,05 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 9,14 puan artarken, toplam işlem hacmi 37,1 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
9.02.2021Ekonomi
‘100 bin Türk işçi hedefini Ortadoğu, Afrika’yla yakalarız’
‘100 bin Türk işçi hedefini Ortadoğu, Afrika’yla yakalarız’Yurtdışında bu yıl 20 milyar dolar, orta vadede ise yıllık 50 milyar dolarlık yeni proje üstlenmeyi hedefleyen Türk müteahhitler, proje fırsatlarını yakın takibe aldı.
9.02.2021Ekonomi
TÜİK’te İşgücü Piyasası Danışma Kurulu kuruldu
TÜİK’te İşgücü Piyasası Danışma Kurulu kurulduTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), kurum bünyesinde, “İşgücü Piyasası Danışma Kurulu” oluşturulduğunu bildirdi.
9.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyetüikrakamişsizlikbüyüme

İşgücü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.