Işık Üniversitesi

Işık Üniversitesi

Son dakika ışık üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ışık üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ışık üniversitesi haber sayfamızda...

Işık Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.639 ışık üniversitesi haberi bulunmuştur.
Resmen yayımlandı! 8 üniversiteye rektör atandı
Resmen yayımlandı! 8 üniversiteye rektör atandıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararıyla, 8 üniversiteye rektör ataması yapıldı.
8.04.2022Gündem
Aşkım Burçe Tunay kaç yaşında, kimdir? Survivor Aşkım Burçe boyu kaç, hangi yıl yarıştı?
Aşkım Burçe Tunay kaç yaşında, kimdir? Survivor Aşkım Burçe boyu kaç, hangi yıl yarıştı?Survivor Aşkım Burçe Tunay, Survivor yarışmasıyla adını duyurdu. Tunay, cimnastik alanında birçok başarıya imza attı. İstanbul Akademik Cimnastik Spor Kulübü sporcuları arasında yer alan Aşkım Burçe Tunay boyu ve yaşı merak konusu!
2.03.2022Cadde
Bir Zamanlar Çukurova Gülten öldü mü, neden yok? Gülten'i oynayan Selin Genç diziden neden ayrıldı? Selin Genç hayatı...
Bir Zamanlar Çukurova Gülten öldü mü, neden yok? Gülten'i oynayan Selin Genç diziden neden ayrıldı? Selin Genç hayatı...Gülten öldü mü, diziden neden ayrıldı? Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Gülten rolünü canlandıran Selin Genç, yayımlanan 120. bölümde trafik kazası ardından hayatını kaybederek diziden ayrıldı. İzleyenler ise Gülten diziden neden ayrıldı sorusuna yanıt arıyor.
3.02.2022Cadde
Bir Zaman Çukurova Gülten öldü mü? Gülten'i oynayan Selin Genç diziden ayrıldı mı, neden ayrıldı?
Bir Zaman Çukurova Gülten öldü mü? Gülten'i oynayan Selin Genç diziden ayrıldı mı, neden ayrıldı?Gülten ölüyor mu, diziden ayrılıyor mu? Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Gülten karakterini canlandıran güzel oyuncu Selin Genç'in dizideki akıbeti yeni bölüm fragmanı ile araştırma konusu olmuştu, oyuncudan açıklama geldi. Dizi takipçileri, 'Gülten neden öldü, diziden neden ayrıldı?' sorusuna yanıt aramaya başladı.
20.01.2022Cadde
Üniversiteler kapanacak mı, yüz yüze eğitim bitecek mi? Üniversitelerde online eğitime geçilir mi?
Üniversiteler kapanacak mı, yüz yüze eğitim bitecek mi? Üniversitelerde online eğitime geçilir mi?Üniversitelerde online eğitime geçilecek mi? Hangi üniversiler online eğitim yapıyor? Bulaşma hızı çok daha fazla olan omicron varyantı nedeniyle eğitim sisteminde online eğitim adımları atılıyor. Bazı üniversitelerde uygulamalı dersler hariç online eğitim yapılması kararlaştırıldı. Peki, üniversiteler kapanacak mı?
5.01.2022Gündem
Biri bizi gözetliyor! Hackerlar ev içi kameralara dadandı
Biri bizi gözetliyor! Hackerlar ev içi kameralara dadandıBakıcı hizmeti alan ailelerin birçoğu, çocuklarının güvenliği için evlerine ‘bebek kamerası’ taktırırken, bu cihazlara yönelik hacker saldırılarında ciddi artış olduğu uyarısı yapıldı.
18.12.2021Gündem
Bir Zamanlar Çukurova Gülten diziden ayrılıyor mu? Gülten'i oynayan Selin Genç diziden çıkıyor mu?
Bir Zamanlar Çukurova Gülten diziden ayrılıyor mu? Gülten'i oynayan Selin Genç diziden çıkıyor mu? Selin Genç kimdir, nereli? Başarılı oyuncu, Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Gülten karakteri ile izleyici karşısına çıkıyor. Fenomen dizide ayrılıklar peş peşe gelirken 'Gülten diziden ayrılıyor mu?' sorusu da gündeme geldi. Peki, Selin Genç Bir Zamanlar Çukurova'dan ayrılıyor mu?
9.12.2021Cadde
İlk ders: Korona! Üniversiteler kapılarını kapatmayacak
İlk ders: Korona! Üniversiteler kapılarını kapatmayacakKovid-19 salgını nedeniyle 1.5 yıldır uzaktan eğitim gören üniversiteler, öğrencilerine kampüslerinde ‘Merhaba’ demeye başladı. Kapılarını bir daha kapatmamaya kararlı olan üniversiteler ilk derslerini de pandemiye ayırdı. Yeni akademik yılın odağında Kovid ve önlemleri yer alıyor.
4.10.2021Eğitim
Işık Üniversitesinden Geleceği Şekillendirecek Yenilikçi Adımlar
Işık Üniversitesinden Geleceği Şekillendirecek Yenilikçi AdımlarTürkiye’nin ilk ve en saygın vakıf üniversitelerinden biri olan Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, 2021 – 2022 akademik yılını büyük yeniliklerle karşılıyor.
10 yeni fakülte kuruldu
10 yeni fakülte kurulduBazı fakültelerin kurulması ile bazı yüksekokul ve fakültelerin kapatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de dün yayımlandı.
26.06.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Kararı ile 10 fakülte kuruldu
Cumhurbaşkanı Kararı ile 10 fakülte kurulduBazı fakültelerin kurulması ile bazı yüksekokul ve fakültelerin kapatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla 8 üniversiteye 10 yeni fakülte kuruldu. 6 üniversitedeki 4 yüksekokul ile 5 fakülte ise kapatıldı.
25.06.2021Eğitim
Doğum günü kutlaması
Doğum günü kutlamasıIşık Üniversitesi sanat tarihi öğretim üyelerinden Dr. Hülya Kalyoncu, doğum gününü Bebek Otel’de kutladı.
17.06.2021Cadde
Hocalar kampüsü çok özledi
Hocalar kampüsü çok özlediKimi amfide ders anlatmayı, kimi öğrencilerle kahve içip sohbet etmeyi, kimi üniversitenin muhteşem manzarasını, kimi de öğrencilerinin gülen yüzlerini görmeyi özledi.
14.05.2021Eğitim
Uzem Nedir, Nasıl Olur? Uzem Açılımı Nedir, Hangi Üniversitlerde Var?
Uzem Nedir, Nasıl Olur? Uzem Açılımı Nedir, Hangi Üniversitlerde Var? Eğitim sisteminde birçok farklı sistem bulunuyor. Bu sistemlerden birisi olan UZEM, herkesin araştırdığı bir eğitim sistemidir. Bu eğitim sistemi her üniversitede bulunmuyor. Kişiler UZEM sisteminin hangi üniversitelerde bulunduğunu merak ederek araştırabiliyor. UZEM nedir, nasıl olur? UZEM açılımı nedir, hangi üniversitelerde var? İşte, merak edilen tüm detaylar.
4.04.2021Eğitim
Emre Aslan kimdir, kaç yaşında, nereli? BKM oyuncusu Emre Aslan sevgilisi kim?
Emre Aslan kimdir, kaç yaşında, nereli? BKM oyuncusu Emre Aslan sevgilisi kim? Çok Güzel Hareketler 2 oyuncuları arasında olan Emre Aslan'ın hayatına dair detaylar araştırılıyor. Aslan, BKM Mutfak'ta dikkat çeken isimler arasında bulunuyor. İrem Derici ile adı anılan Emre Aslan aslen nereli, yaşı kaç?
23.02.2021Cadde
8 çocuk, 8 yaşanmış hikaye, 8 travma
8 çocuk, 8 yaşanmış hikaye, 8 travmaYaşadıkları travmalarla hayatlarının renklerini kaybetmiş 8 çocuğun öyküsünü anlattığı, tüm geliri Koruncuk (Korunmaya Muhtaç Çocuklar) Vakfı’na bağışlanan ‘Çocukluk Çağı Travmasının Yansımaları: Tüm Renklerini Kaybetmiş Gökkuşağı Hikâyeleri kitabının editörü Dr. Psikolog Deniz Aktan ile kitabın detaylarını konuştuk.
28.11.2020Kültür Sanat
Şile bezine hayat verecek proje
Şile bezine hayat verecek projeİstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) koordinasyonunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 2.3 milyon lira tutarında hibe desteği almaya hak kazanan “Şile Bezi Kırsal Kadın Kooperatifi” projesi kapsamında Şileli kadınlar üretim yapacak, moda endüstrisi de Şile bezinden yapılan giysi ve ürünleri dünyaya tanıtacak..
12.10.2020Ekonomi
Savaş ve mütareke dönemi İstanbul’u
Savaş ve mütareke dönemi İstanbul’uSALT Beyoğlu, 15 Eylül - 27 Aralık tarihleri arasında önemli bir sergiye ev sahipliği yapacak. Köpe ailesinin anılarına dayanan sergi Osmanlı’nın modernleşme süreci ile tarih sahnesinden çekilmesine ilişkin izler taşıyor...
28.08.2020Kültür Sanat
Parkinson’un sırlarının peşinde
Parkinson’un sırlarının peşindeFinlandiya’daki Türk bilim insanı, Parkinson’un sırlarının çözülmesi için sürdürdüğü projeye Akademi’den destek almaya hak kazandı
30.06.2020Gündem
Kaygı, başarınızı engellemesin
Kaygı, başarınızı engellemesinKoronavirüs salgını döneminde, zor koşullar altında YKS’ye hazırlanan üniversite adaylarında, sınav saati yaklaştıkça, başarısız olma kaygısının arttığı görülüyor.
26.06.2020Eğitim
Sınav kaygısı ile nasıl baş edilir? - Sınav kaygısı ile baş etmenin yolları
Sınav kaygısı ile nasıl baş edilir? - Sınav kaygısı ile baş etmenin yollarıCovid-19 salgını nedeniyle özellikle son üç ayı zorlu geçen bir hazırlık sürecinin ardından yaklaşık 2,5 milyon genç, bu hafta sonu yapılacak YKS'yi bekliyor. Yaşadıkları sınav kaygısının üzerine bir de salgının sebep olduğu stres eklenen adaylar, bu kaygıyla nasıl başa çıkabilir? Uzman Klinik Psikolog Gözde Ceylan, sınav kaygısıyla baş etmenin yollarını anlattı
24.06.2020Ruh Sağlığı
Masallar ahşap oyuncaklarda
Masallar ahşap oyuncaklardaİzmirli tasarımcı Katırcıoğlu, Anadolu ve Orta Asya efsanelerinden esinlenerek geliştirdiği karakterlerle ahşap oyuncaklar üretti, yurtdışına ihraç etmeye başladı
11.01.2020Ege
Yemekteyiz formatı ile ilgili son durum | Format sahipleri...
Yemekteyiz formatı ile ilgili son durum | Format sahipleri...TV8 ve FOX TV arasındaki 'format hırsızlığı' ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. TV8 tarafından dava edilen FOX TV, Zuhal Topal'la Sofrada programının format sahibini Global Agency A.Ş olarak bildirmişti. Şirketin yaptığı açıklama sonrası ise durum değişti.
13.12.2019Gündem
TV8'den flaş 'Yemekteyiz' açıklaması
TV8'den flaş 'Yemekteyiz' açıklaması"Zuhal Topal'la Sofrada" adlı programın, Seda Sayan'ın sunumuyla Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8'de yayınlanan "Yemekteyiz"e taklit denecek kadar benzediği iddiası ve 'fikir hırsızlığı' davasına ilişkin polemik sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Fox TV Ana Haber bülteninde ekranlara getirilen açıklamada, kamuoyuna 'bilirkişi raporu' olarak yansıyan belgenin gerçeği yansıtmadığı belirtilmişti. Söz konusu açıklamaya yanıt veren TV8 kanalı, madde madde gerekçelerini sıralarken, format hırsızlığını ortaya koyan bir rapor hazırlandığını savundu.
11.12.2019Cadde
Anlamlı düet
Anlamlı düetZuhal Olcay, Işık Üniversitesi Otizm Orkestrası Kulübü’nün, otizme dikkat çekmek amacıyla, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlediği ‘Yağmur Adamların Psikolojisi’ etkinliğinde sahne aldı.
10.12.2019Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Işık Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.