İstanbul Tiyatro Festivali

İstanbul Tiyatro Festivali

Son dakika İstanbul Tiyatro Festivali haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Tiyatro Festivali gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Tiyatro Festivali haber sayfamızda...

İstanbul Tiyatro Festivali

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.832 istanbul tiyatro festivali haberi bulunmuştur.
Toz değmesin üzerine
Toz değmesin üzerineHandan’ın ve onun hafızasından çıkıp gelen annesi Feri’nin öyküsünü konu alan “Toz”, Zerrin Tekindor’un performansıyla İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında seyirciyle buluşuyor.
21.11.2021Kültür Sanat
Zamanın gücüne dayanamayanların sembolü
Zamanın gücüne dayanamayanların sembolüÇehov’un başyapıtlarından “Vişne Bahçesi”, Mehmet Birkiye rejisiyle 25. İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahnelenecek. Birkiye, “Oyun kaybolup giden, zamanın gücüne dayanamayıp eriyen, dağılan her şeyin bir sembolü gibi” diyor
Sinemada ‘lady’ modası
Sinemada ‘lady’ modasıMilliyet Sanat’ın Kasım sayısı, sanatın tüm dallarını kucaklayan zengin içeriğiyle raflarda yerini aldı.
Hafıza dünyasının ‘Neşe’si
Hafıza dünyasının ‘Neşe’siİstanbul Tiyatro Festivali’nin onur ödülü sahibi yönetmen Pippo Delbono, 4-5 Kasım’da “Neşe” ile seyirciyle buluşacak. Delbono, “‘Neşe’ izleyiciyi hayal, gerçek ve hafıza dünyasına davet ediyor” diyor
Medea: Zarif ve vahşice cesur
Medea: Zarif ve vahşice cesur25. İstanbul Tiyatro Festivali, öncü çağdaş tiyatro topluluğu International Theater Amsterdam’ın ödüllü yapımı “Medea”yı izleyiciyle buluşturacak. Her oyunu heyecanla beklenen Avustralyalı yazar-yönetmen Simon Stone’un yorumuyla sahnelenecek “Medea”, 17-18 Kasım’da Zorlu PSM’de …
31.10.2021Kültür Sanat
Tiyatroya bir “nefes”
Tiyatroya bir “nefes”GalataPerform tarafından düzenlenen Yeni Metin Festivali tiyatro alanında birçok yazar ve yönetmene alan açıyor.
27.10.2021Kültür Sanat
25. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor
25. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim’de perdelerini açıyor. 20 Kasım’a kadar sürecek festivalin ilk haftasında, fiziki ve çevrimiçi oyunların yanı sıra ücretsiz etkinlikler de gerçekleştirilecek.
20.10.2021Kültür Sanat
Film, müzik ya da hobi... Hasret bitti, festivaller dönüyor!
Film, müzik ya da hobi... Hasret bitti, festivaller dönüyor!Sonbaharın gelişiyle festival sezonu da hızlı bir şekilde başladı. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl iptal edilen, ertelenen ya da yalnızca dijital ortamda düzenlenen festivaller, şimdi özlediğimiz şekilde kanlı canlı geri dönüyor. Film festivallerinden müzik, tiyatro, lezzet ya da hobi festivallerine kadar sonbaharda bizleri neler bekliyor, bir bir sıraladık.
Bu zamanda tiyatro bize ne söyler?
Bu zamanda tiyatro bize ne söyler?25. İstanbul Tiyatro Festivali fiziki ve çevrimiçi gösterileriyle 22 Ekim’de başlıyor. Yeni normali arayan dünyanın çağrısına tiyatroyla kulak verecek ve “Bu zamanda tiyatro” diyecek festivalin programına göz attık…
19.09.2021Kültür Sanat
Tiyatro nefes aldırır
Tiyatro nefes aldırırİstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında yüz yüze ve çevrimiçi gösterilerle gerçekleşecek.
10.09.2021Kültür Sanat
25. İstanbul Tiyatro Festivali programı açıklandı
25. İstanbul Tiyatro Festivali programı açıklandı25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında yurtdışından ve Türkiye’den toplam 25 tiyatro, performans ve dans gösterisini ağırlamaya hazırlanıyor. Festival biletleri 24 Eylül Cuma günü 10.30’da passo.com.tr adresinde satışa çıkıyor.
GalataPerfom, Edinburgh yolcusu
GalataPerfom, Edinburgh yolcusuGalataPerform “Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar” ve ‘‘Yüz Yılın Evi’’ oyunlarıyla Edinburgh Festival Fringe’de çevrimiçi olarak seyirciyle buluşacak!
Dündar Bey nasıl öldü, kim? Kuruluş Osman Dündar Bey gerçek ismi nedir, kim oynuyor?
Dündar Bey nasıl öldü, kim? Kuruluş Osman Dündar Bey gerçek ismi nedir, kim oynuyor?Dündar Bey tarihte kim? Kuruluş Osman Dündar Bey ne zaman ve kaç yaşında öldü soruları aranıyor. Dizide Dündar Bey'i ise Ragıp Savaş oynuyor. Osman Gazi'nin amcası olan Dündar Bey tarihte nasıl öldü, ne zaman öldü soruları da araştırılıyor. Kuruluş Osman dizisinde Dündar rolünü oynayan Ragıp Savaş kimdir, nereli, kaç yaşında?
21.04.2021Cadde
DasDas Online Nisan programı açıklandı
DasDas Online Nisan programı açıklandıNisan ayında DasDas Online, ‘Uyku Nereye Kaçar?’, ‘Güle Güle Diva!’, ‘Timsah’ ve ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’un yanı sıra ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ ve ‘Westend / Batının Sonu’ oyunları ile zengin bir tiyatro seçkisi sunuyor. DasDas Online, aynı zamanda ‘Rivayet Radyosu’ ile edebiyat ve müziği buluştururken, DasDas Akademi de online seminerleri ile sanat dolu bir ay vadediyor.
30.03.2021Kültür Sanat
Ayağa kalkış kredisi ve uzun destek şart!
Ayağa kalkış kredisi ve uzun destek şart!Mart ayı itibarıyla adım adım normalleşme başlıyor. Yeme - içme sektörü başta olmak üzere birçok kesime yönelik yol haritası açıklanacak. Esnaf faizsiz ‘ayağa kalkış’ kredisi isterken güvenli turizm sertifikasının yayılması ve desteklerin uzun süreli olması önde gelen talepler
19.02.2021Ekonomi
Sururi&Cezzar ödülü 14 tiyatro sahnesine
Sururi&Cezzar ödülü 14 tiyatro sahnesine2018’de Gülriz Sururi’nin seçici kurul başkanı olarak yer aldığı Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü bu yıl Kovit-19 salgınının neden olduğu zor koşulları atlatabilmesine katkı sunmak için 14 tiyatro sahnesine verilecek
14.02.2021Kültür Sanat
House of Hundred YeniPerform’da seyirciyle buluşuyor
House of Hundred YeniPerform’da seyirciyle buluşuyorThe Guardian’a göre 3500 gösteri arasından Edinburgh Fringe festivalinde görmeye değer ilk 10 gösteriden biri olarak listeye giren House of Hundred, bu akşam 21.00’da YeniPerform.com'da izleyiciyle buluşuyor.
12.02.2021Kültür Sanat
Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü'nün Kazananları Belirlendi
Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü'nün Kazananları Belirlendi İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi’nin bağışıyla hayata geçirilen ve 2018 yılından bu yana her yıl, yaptıkları üretimlerle ve yenilikçi yaklaşımlarıyla tiyatromuzun gelişimine katkıda bulunan tiyatro topluluklarına veya kişilere verilen Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü’nün 2020 ve 2021 sahipleri belirlendi.
12.02.2021Kültür Sanat
İstanbul Tiyatro Festivali yeni proje başvurularını bekliyor
İstanbul Tiyatro Festivali yeni proje başvurularını bekliyorKasım ayında gerçekleştirilecek 25. İstanbul Tiyatro Festivali’ne yerli proje başvuru süreci başladı. Türkiye’den profesyonel topluluk ve sanatçıların festivalde prömiyer yapacak projeleri için son başvuru tarihi 15 Mart.
15.01.2021Kültür Sanat
YeniPerform'da dijital gala
YeniPerform'da dijital galaİlk gösterimini 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde yapan ve eleştirmenlerden büyük övgüler alan “Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar” 22 Ocak 2021’de dijital bir gala ile YeniPerform’da seyirciyle buluşuyor.
12.01.2021Kültür Sanat
24. İstanbul Tiyatro Festivali sona erdi
24. İstanbul Tiyatro Festivali sona erdiİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda 14 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında düzenlenen, çevrimiçi programıysa 28 Aralık'a kadar uzatılan 24. İstanbul Tiyatro Festivali sona erdi.
29.12.2020Kültür Sanat
"Tiyatro yapma pratiğimizi tamamen yeniden kurgulamamızın gerektiği bir dönemdeyiz"
"Tiyatro yapma pratiğimizi tamamen yeniden kurgulamamızın gerektiği bir dönemdeyiz"Koronavirüs salgını hayatının her alanını olduğu gibi sanatı da çok olumsuz bir şekilde etkiledi. Aylardır izleyici ile ya hiç ya da çok kısıtlı bir şekilde bir araya gelebilen tiyatro dünyasında bu süreçte büyük sorunlarla karşı karşıya. İşte böylesi bir dönemde YeniPerform, YeniMetin ve YeniDünya, adını taşıyan alanlarla sanatseverlerin karşısına çıkan GalataPerform Genel Sanat Yönetmeni Yeşim Özsoy ile koronavirüs sürecinden tiyatro ve sanatın genel durumu ile ürettikleri bu çalışmalarla gelecek projelerini konuştur.
22.12.2020Kültür Sanat
Kuruluş Osman Dündar Bey tarihte kimdir? Dündar karakterini canlandıran Ragıp Savaş nereli, kaç yaşında?
Kuruluş Osman Dündar Bey tarihte kimdir? Dündar karakterini canlandıran Ragıp Savaş nereli, kaç yaşında?Kuruluş Osman dizisinde Ragıp Savaş'ın canlandırdığı Dündar Bey, Süleyman Şah'ın oğludur. Aynı zamanda Ertuğrul Gazi'nin kardeşidir. Dizinin en çok dikkat çeken karakterleri arasında bulunan Dündar Bey nasıl öldü, Osman Bey mi öldürdü?
21.12.2020Cadde
Yolcu Tiyatro Gomidas için destek bekliyor
Yolcu Tiyatro Gomidas için destek bekliyorKurulduğundan bu yana 8 yıllık süreçte 6 farklı prodüksiyonla yüzlerce kez seyirciyle buluşan Yolcu Tiyatro, yeni projesi “Gomidas”ı sahneye taşıyor. “Gomidas” oyununun izleyici ile buluşması ve sahnede kalmaya devam etmesi için tiyatro kurumu ayrıca bir destek çağrısında bulundu. 29-30-31 Ocak tarihli oyunların biletleri ve isme özel Gomidas hatıra setleri mobilet.com üzerinden satışa sunuldu.
20.12.2020Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

İstanbul Tiyatro Festivali ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.