Milliyet Sanat

Milliyet Sanat

Son dakika Milliyet Sanat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Milliyet Sanat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Milliyet Sanat haber sayfamızda...

Milliyet Sanat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.077 milliyet sanat haberi bulunmuştur.
Geriye doğru bir göç hikâyesi
Geriye doğru bir göç hikâyesiOzan Tekin’in “Anarya 1” adlı yeni EP’si 65 yıllık bir piyanonun tamiriyle ortaya çıkan şarkılardan oluşuyor. Köln’de yaşayan müzisyen, 3 seriden oluşacak EP çalışmasını Milliyet Sanat’ın temmuz sayısında anlattı
22.07.2021Kültür Sanat
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu Ay
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu AyGenç kuşağın başarılı oyuncularından Hakan Kurtaş, son dönemde peş peşe yayınladığı şarkılarla da gündemde. Yola çıkma, deniz kenarında ıssız bir vadiye gitme, bir türlü gelmeyen yazı yakalama hayallerini anlattığı “Vadi” şarkısından yola çıkarak Kurtaş’ın yolculuğunu konuştuk.
14.07.2021Kültür Sanat
Can dostların pandemi sınavı
Can dostların pandemi sınavıKarantinada birlikte daha fazla vakit geçirdiğimiz evcil hayvanlarda gözlenen davranış değişikliğini, sahiplerinden dinledik.
11.07.2021Pazar
Türk resim tarihi  Milliyet Sanat’ta
Türk resim tarihi Milliyet Sanat’taMilliyet Sanat’ın temmuz sayısı Sabancı Müzesi’nin “Tanzimat’tan Cumhuriyet’e: Ressam Hocaların Ressam Öğrencileri” sergisiyle okurla buluştu.
Radyoda alaturka yasağı gerçekleri
Radyoda alaturka yasağı gerçekleriBaştaki iddialı girişi destek- leyecek gerçek veriler sayılarda gizli...
25.06.2021Kültür Sanat
Sanata yeni değerler kazandırıyoruz
Sanata yeni değerler kazandırıyoruz‘II. Heykelde Yeni Keşifler’ yarışmasına başvurular 30 Haziran’a kadar uzatıldı. Yarışmada keşfedilmemiş yetenekler ve galeride temsiliyeti olmayan sanatçıların desteklenmesi hedefleniyor
24.06.2021Kültür Sanat
'II. Heykelde Yeni Keşifler' yarışmasına başvurular devam ediyor...
'II. Heykelde Yeni Keşifler' yarışmasına başvurular devam ediyor...Türkiye’nin en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın düzenlediği ‘II. Heykelde Yeni Keşifler’ yarışmasına başvurular yoğun ilgiden dolayı uzatıldı. Yarışmaya son katılım tarihi 30 Haziran. Bu yıl Mesa Holding’in sponsorluğunu üstlendiği yarışmada amaç, henüz keşfedilmemiş yetenekleri desteklemek, özellikle galerilerde temsiliyeti olmayan sanatçılara yeni kapılar açmak ve Türkiye’de heykel sanatının gelişmesini sağlamak.
21.06.2021Kültür Sanat
Heykel yaşamın parçası olmalı
Heykel yaşamın parçası olmalıHeykel sanatının gelişimine katkı sunmak için düzenlenen II. Heykelde Yeni Keşifler Yarışması’nın jüri üyeleri, kamusal alandaki heykellerin artması gerektiğine dikkat çekiyor. Jüriye göre heykeller yaşamın bir parçası olmalı
20.06.2021Kültür Sanat
Dali’nin uçuk evreni, Rembrandt’ın ışığı
Dali’nin uçuk evreni, Rembrandt’ın ışığıİsmail Kemal Çiftçioğlu, 1986’da Mersin’de doğdu...
18.06.2021Kültür Sanat
Heykeller şehre kimlik kazandırıyor
Heykeller şehre kimlik kazandırıyorMilliyet Sanat’ın düzenlediği Heykelde Yeni Keşifler Yarışması için geri sayım başladı. Yarışmanın bu yılki sponsoru MESA Holding. Yönetim Kurulu Başkanı Mert Boysanoğlu, “Heykeller şehirlere ve alanlara kimlik katıyor. Şehircilik anlayışımızda heykellere daha çok yer verilmeli” diyor.
13.06.2021Kültür Sanat
Yılın pop yıldızı
Yılın pop yıldızıPopüler müzik dünyasının yeni yıldızı, ehliyet sınavını geçmekten bahseden, Disney’in High School Musical’inde oynayan ve büyük bir Taylor Swift hayranı olan Olivia Rodrigo...
Yoğun ilgi nedeniyle başvurular uzatıldı
Yoğun ilgi nedeniyle başvurular uzatıldıMilliyet Sanat’ın, heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği ve bu yıl Mesa Holding’in sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan “II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasının başvuru sürecinin gösterilen yoğun ilgi sebebiyle 30 Haziran’a kadar uzatıldığı açıklandı.
Rodin’in eli  Milliyet Sanat’ta
Rodin’in eli Milliyet Sanat’taBedenin temsilini baştan yazan sanatçı Rodin’in Tate Modern’de açılan “The Making of Rodin/Rodin’in Yapımı” sergisindeki el, Milliyet Sanat dergisinin haziran sayısının kapağında yer alıyor.
“Kırmamak için kırılmayı göze alalım”
“Kırmamak için kırılmayı göze alalım”Deniz Tansel Öngel, “Masumlar Apartmanı”nda oynadığı Naci gibi insanların var olduğunu unuttuğumuzu söylüyor: “Bir hengamenin içinde, giderek kabalaşarak, kısırlaşarak bir hayat yaşanmaya başlandı. Naci gibi insanlar anılarımızda kalmış gibiydi. Ama değil, bu konuda ısrarcıyım”
6.06.2021Pazar
'II. Heykelde Yeni Keşifler' yarışması başvuru süreci yoğun ilgi nedeniyle uzatıldı
'II. Heykelde Yeni Keşifler' yarışması başvuru süreci yoğun ilgi nedeniyle uzatıldıMilliyet Sanat’ın, heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği ve bu yıl Mesa Holding’in sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan “II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasının başvuru süreci gösterilen yoğun ilgi sebebiyle uzatıldı.
5.06.2021Vitrin
Çağdaş sanata bahar geldi
Çağdaş sanata bahar geldiTürkiye’nin önde gelen galeri, sanatçı, kurum ve kuruluşlarını bir araya getirmeyi hedefleyen 15. Contemporary Istanbul bugün başladı. Fuarda 290 sanatçının yaklaşık 500 eseri sergileniyor.
Cansever’in dünyası okura açılıyor
Cansever’in dünyası okura açılıyorEdip Cansever’in 500 kitaptan oluşan kütüphanesi oğlu Ömer Cansever tarafından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne bağışlandı. Ömer Cansever, “Uzun zamandır bağışlamayı düşünüyordum. Yavaş yavaş babamın eşyalarını incelemeye başlıyorum; daktilosunu, özel el yazılarını araştıracağım. Varsa onları da bağışlayacağız” diyor
11.05.2021Kültür Sanat
Heykelin keşif platformu
Heykelin keşif platformuMilliyet Sanat’ın düzenlediği “II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına başvurular başladı. Başvurular 9 Haziran’a kadar sürecek, kazananlar ise Ağustosta açıklanacak. Yarışmanın küratörü Sabiha Kurtulmuş, “Sergilenmeye hak kazanacak eserler ve sanatçılar ciddi bir keşif platformu olacak” dedi.
Tilda Tezman'dan tiyatroseverler için kaynak bir kitap
Tilda Tezman'dan tiyatroseverler için kaynak bir kitapGerçek bir tiyatro tutkunu olarak dünya tiyatrosunun peşinden ülke ülke dolaşan ve tüm seyahatlerinin rotasını, görmek istediği oyunların sahne takvimlerine göre ayarlayan Tilda Tezman’dan tiyatroseverler ve tiyatro üreticileri için ikinci kitap geldi. Oyunname II, hem tiyatroseverlerin bu dönemdeki oyun izleme açlığına ilaç olmaya, hem de bu sektördekiler için yeni bir kaynak oluşturmayı hedefliyor. Okurunu büyülü bir tiyatro yolculuğuna çıkaran kitap, tüm kitapçılarda ve online satış platformlarında satışa çıktı.
Gerilim denince akla Hitchcock gelir
Gerilim denince akla Hitchcock gelirTürkiye’nin köklü kültür sanat dergisi Milliyet Sanat, mayıs sayısının kapağına ‘gerilim üstadı’ Alfred Hitchcock’u taşıyor.
Heykelin ustalarına destek!
Heykelin ustalarına destek!Eserlerini sergileme fırsatı bulamayan yetenekli sanatçıların görünürlüğünü artırmayı ve heykel sanatına gönül verenleri teşvik etmeyi amaçlayan ‘Heykelde Yeni Keşifler’ yarışması başvurularınızı bekliyor
'II. Heykelde Yeni Keşifler' yarışması başladı
'II. Heykelde Yeni Keşifler' yarışması başladıTürkiye’nin 49 yıllık en köklü sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın, heykel sanatının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına başvurular başladı. Bu yıl Mesa Holding’in sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan yarışmada; eserlerini sergileme fırsatı bulamayan yetenekli sanatçıların görünürlüğünü artırmak ve heykel sanatına gönül verenleri teşvik etmek amaçlanıyor. Başvurular 9 Haziran tarihine kadar devam edecek.
Muayene odasında vibrafonu olan hekim
Muayene odasında vibrafonu olan hekimTürkiye’nin sayılı vibrafon sanatçılarından Can Tutuğ son yıllarda yıldızı parlayan isimlerden biri. ‘Huzursuzluk’ adlı ilk albümünü yayınlayan müzisyen, bir yandan da psikiyatri uzmanı olarak çalışmalarını sürdürüyor...
25.04.2021Kültür Sanat
Gürbüz’den miras: ‘Dünya Diye Bir Yer’
Gürbüz’den miras: ‘Dünya Diye Bir Yer’Çağdaş sanatın önemli isimlerinden ressam ve heykeltraş Selma Gürbüz hayatını kaybetti...
24.04.2021Kültür Sanat
Çocuklara kitap armağanı
Çocuklara kitap armağanıMilliyet Sanat dergisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazarlara “23 Nisan’da çocuklara hangi çocuk kitabını armağan etmek isterdiniz?” sorusunu sordu. İşte aldığımız yanıtlar
23.04.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

sanatmilliyet sanatheykelkültür sanatpazar

Milliyet Sanat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.