İthib

İthib

Son dakika İTHİB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İTHİB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İTHİB haber sayfamızda...

İthib

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 159 ithib haberi bulunmuştur.
Türk tekstil sektöründen 8,2 milyar dolarlık ihracat
Türk tekstil sektöründen 8,2 milyar dolarlık ihracatTekstil sektörü, yılın ocak - ağustos döneminde 8,2 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi.
3.09.2021Ekonomi
Tekstilde gündem Yeşil Mutabakat
Tekstilde gündem Yeşil MutabakatTürk Tekstil Sektörü Sürdürülebilirlik Eylem Planı’nın detayları açıklandı. Sektör eylem planıyla birlikte Avrupa Yeşil Mutabakatı’na uyumu hedefliyor.
13.07.2021Ekonomi
Türk tekstil sektörü sürdürülebilirlikte öncü olacak
Türk tekstil sektörü sürdürülebilirlikte öncü olacakTürkiye İhracatçılar Meclisi öncülüğünde, Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birlikleri tarafından hazırlanan "Türk Tekstil Sektörü Sürdürülebilirlik Eylem Planı" açıklandı.
12.07.2021Uzmanpara
Türk tekstil sektörü sürdürülebilirlikte öncü olacak
Türk tekstil sektörü sürdürülebilirlikte öncü olacakTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) öncülüğünde, Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birlikleri tarafından hazırlanan "Türk Tekstil Sektörü Sürdürülebilirlik Eylem Planı" açıklandı.
12.07.2021Ekonomi
Kumaşında bilgelik var
Kumaşında bilgelik varFeretiko, Antep kutnu, Ankara sof... Desenleriyle, renkleriyle yaşayan, nefes alan dokumalar sandıklardan çıkarak yeniden hayata karışacak. Türkiye Dokuma Atlası Sergisi çevre dostu kumaşları bir araya getirdi
27.06.2021Pazar
Türkiye tekstilde ‘teknik’ büyüyor
Türkiye tekstilde ‘teknik’ büyüyorGeçen yılı, salgın koşullarına rağmen 2019’la hemen hemen aynı seviyelerde bir ihracatla kapatan tekstil ve hammaddeleri sektörü 10 milyar dolarlık bu ihracatın dörtte birini teknik tekstilden sağladı.
3.01.2021Ekonomi
'İngiltere ile imzalanan anlaşma ihracat hedefimiz için büyük kazanım'
'İngiltere ile imzalanan anlaşma ihracat hedefimiz için büyük kazanım'İstanbul Tekstil Hammaddeleri ve İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz, "Ülkemizin ve sektörümüzün, en büyük ticari ortaklarından biri olan Birleşik Krallık ile yeni bir döneme başlıyoruz. Anlaşma, rekabetçi konumumuzun korunması ve güçlenmesi için kritik öneme sahip." dedi.
30.12.2020Ekonomi
Tekstil ve ham maddeleri ihracatında artış sürüyor
Tekstil ve ham maddeleri ihracatında artış sürüyorİstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz, tekstil ve ham maddeleri ihracatında yılın ikinci yarısında başlayan toparlanmanın kasım ayında da devam ettiğini belirterek, "2020 yılını 10 milyar dolara yakın bir ihracatla kapatmayı hedefliyoruz. Tek pazar odaklı tedarik anlayışından uzaklaşmayı hedefleyen küresel alıcıların en yakın markajında Türkiye bulunuyor. Dolayısıyla yeniden kapanmamaların olmaması durumunda 2021 yılında rekor ihracat verilerine ulaşmayı hedefliyoruz." dedi.
9.12.2020Ekonomi
Teknik tekstil ihracatı 8 ayda 2019 yılını geçti
Teknik tekstil ihracatı 8 ayda 2019 yılını geçtiDünyada 107 milyar dolarlık ihracat pazarı bulunan teknik tekstiller için Ar-Ge ve inovasyon yatırımları hız kesmeden sürerken, Türkiye’de de bu alanda rekora koşuluyor. Ocak-Ağustos 2020 döneminde Türkiye’nin gerçekleştirdiği teknik tekstil ihracatı geçen yılın tamamında yapılan teknik tekstil ihracatının üzerine çıkarak, 1.8 milyar dolara ulaştı.
15.09.2020Ekonomi
Tekstil Mühendisliği’ni tercih eden kazanıyor
Tekstil Mühendisliği’ni tercih eden kazanıyorÜniversite sınavında Tekstil Mühendisliği bölümünü tercih edecek öğrenciler için asgari ücrete kadar burs ve iş garantisi fırsatı bu yıl da sürüyor.
10.08.2020Ekonomi
Teknik tekstil ihracatında cumhuriyet tarihi rekoru
Teknik tekstil ihracatında cumhuriyet tarihi rekoruMedikal tekstillerden otomotiv sektörüne, savunma sanayiden jeotekstil ürünlerine, kompozit malzemelerden akıllı tekstillere kadar çok geniş bir alanda hayatımızda yer alan teknik tekstiller; 2020’nin ilk yarısında 1,2 milyar dolar ihracatla tüm zamanların en yüksek Ocak – Haziran dönemi ihracat rekorunu kırdı.
21.07.2020Ekonomi
‘Butik’te iddialıyız tam paket bizde
‘Butik’te iddialıyız tam paket bizdeBaşta Avrupalılar olmak üzere tekstilde dünyanın dev alım grupları, Kovid - 19’la başlayan yeni süreçte Türkiye’yi tercih ediyor.Türkiye, esnek üretim ve hızlı taşıma ile hammaddeden aksesuara tam paket üretimle ayrışıyor ve butik üretimde iddialı
18.05.2020Ekonomi
Çok kullanımlık maske üretiminde standartlar belirlenerek ihracat serbest bırakıldı
Çok kullanımlık maske üretiminde standartlar belirlenerek ihracat serbest bırakıldıDokuma, örme, triko ve dokunmamış mensucatlardan mamul çok kullanımlık maske üretim standartları Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, TSE, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) ile gerçekleştirilen ortak çalışmalar neticesinde belirlendi.
13.05.2020Ekonomi
"Günlük 1 milyon adet maske ve 100 bin litre dezenfektan üretilecek"
"Günlük 1 milyon adet maske ve 100 bin litre dezenfektan üretilecek"Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, bugüne kadar ihracat, şimdi ise sağlık için ürettiklerini belirterek, "Zorlu süreçlerde milletimizle tek vücut olup var gücümüzle çalışmayı kutsal bir görev olarak kabul ediyoruz. Bu anlayışla Ticaret Bakanlığımızın destekleri ve 61 ihracatçı birliğimiz ile koordine olarak, yerli ve milli günlük 1 milyon adet maske ve 100 bin litre dezenfektan üreterek Sağlık Bakanlığımızın emrine sunuyor ve seferberliğimizin ilk adımını atıyoruz." dedi.
24.03.2020Ekonomi
Koronavirüs salgınında Türkiye güvenilir liman
Koronavirüs salgınında Türkiye güvenilir limanTürkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı (TİM) İsmail Gülle, “Türkiye, koronavirüsten dolayı güvenilir liman oldu” dedi.
23.02.2020Ekonomi
Türkiye koronavirüsten dolayı güvenilir liman oldu
Türkiye koronavirüsten dolayı güvenilir liman olduTürkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı (TİM) İsmail Gülle, "Türkiye Çin'deki koronavirüsten dolayı güvenilir liman konumu daha da önem kazandı." dedi.
22.02.2020Ekonomi
Türk tekstil sektörünün bu yıl 10 milyar doların üzerinde ihracat yapması bekleniyor
Türk tekstil sektörünün bu yıl 10 milyar doların üzerinde ihracat yapması bekleniyorİstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz, Türk tekstil sektörünün bu yıl gerçekleştireceği ihracata ilişkin, "Bu seneyi 10 milyar doların üzerinde bir rakamla kapatacağımıza inanıyorum." dedi.
15.02.2020Ekonomi
Çin’den korkan Avrupalı  Türkiye’nin yolunu tuttu
Çin’den korkan Avrupalı Türkiye’nin yolunu tuttuÇin’deki ‘koronavirüs’ salgını, dünya piyasalarını etkilemeye devam ediyor. Tekstilde Avrupalı büyük alım ofisleri çalışanlarının Uzak Doğu seyahatlerini yasaklıyor. Tekstilde Uzak Doğu’dan geçilen siparişler ise Türk firmalardan da fiyatlandırılmaya başlandı. Ürün tedariğinin hızla Türkiye’ye yönelmesi bekleniyor
11.02.2020Ekonomi
Bağcık, kurşun ve uçan balon uyarısı
Bağcık, kurşun ve uçan balon uyarısıİlk 9 ayda 19 bin 849 ürün ‘güvensiz’ çıktı. Çocukların düğmelerindeki kurşuna, kapüşonlardaki bağcıklara, oyuncakta ise uçan balon ve slime’a özellikle dikkat etmek gerekiyor
25.09.2019Ekonomi
'Bu yıl tekstil ihracatında 10 milyar dolar hedefimizi aşacağız'
'Bu yıl tekstil ihracatında 10 milyar dolar hedefimizi aşacağız'İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz, "Bu yıl tekstil ve ham maddeleri sektörü olarak 10 milyar doların üzerinde bir ihracat hedefi koyduk. 10 milyar doları da geçeceğimize inanıyorum." dedi.
22.08.2019Ekonomi
Tekstil ihracatında hedef pazar Afrika ve Uzakdoğu
Tekstil ihracatında hedef pazar Afrika ve UzakdoğuAvrupa pazarına potansiyel alternatifin Afrika ve Uzakdoğu pazarları olduğunu belirten İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz, bu sayede sektörün yeni pazarlarda büyümesinin önemine dikkat çekti.
21.08.2019Ekonomi
Burs ve iş garantisi kontenjanları doldurdu
Burs ve iş garantisi kontenjanları doldurduHazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri, Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birlikleri, Deri ve Deri Mamulleri İhracatçı Birlikleri ile Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında imzalanan protokolle tekstil ve deri mühendisliğini tercih eden öğrencilere yönelik burs ve istihdam projesi büyük başarıya ulaştı. 2018’de yüzde 42’si dolan tekstil mühendisliği kontenjanlarında doluluk oranı 2019’da yüzde 92 olarak gerçekleşti.
21.08.2019Eğitim
Öğrenciler o bölüme akın etti!
Öğrenciler o bölüme akın etti!Hazır giyim ve Konfeksiyon, Tekstil ve Hammaddeleri, Deri ve Deri Mamulleri İhracatçı Birlikleri ile Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası tarafından hayata geçirilen “Tekstil Mühendisliği Burs ve İstihdam Projesi" meyvelerini verdi, giriş puanları yükselirken bölüm kontenjanları da yüzde 92 oranında doldu.
20.08.2019Ekonomi
Tekstil öğrencisine asgari ücret ve iş
Tekstil öğrencisine asgari ücret ve işTekstil sektörü, kalifiye tekstil ve deri mühendislerini sektöre çekmeye yönelik olarak başlattığı burs kampanyasını duyurmak için eğitimcilerle buluştu.
23.06.2019Ekonomi
İhracatçılara vergi muafiyeti
İhracatçılara vergi muafiyetiİhracatçıların döviz alımlarında uygulanan binde 1 oranındaki kambiyo vergisi kaldırıldı. Cumhurbaşkanı Kararı’nı memnuniyetle karşıladıklarını belirten ihracatçılar, “Büyük bir maliyetten kurtulduk” dedi.
18.06.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

tekstilTürkiyeihracatekonomiİTHİB

İthib ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.