Javelin

Javelin

Son dakika javelin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan javelin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan javelin haber sayfamızda...

Javelin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 116 javelin haberi bulunmuştur.
Son dakika... Fransız jetleriyle Rus savaş uçakları burun buruna!
Son dakika... Fransız jetleriyle Rus savaş uçakları burun buruna!Avrupa'daki Rus toprağı Kaliningrad'a oldukça yakın konumda yer alan üsteki gövde gösterisinde, Amerikan büyükelçisi tankın üstünde poz verdi. NATO radarlarının verdiği alarm sonrası ise, Fransız ve Rus savaş uçakları karşı karşıya geldi.
21.05.2022Dünya
Son dakika... Putin kovdu! Rus ordusunda deprem
Son dakika... Putin kovdu! Rus ordusunda depremSon dakika haberlere göre, Karadeniz Filosu'nun başındaki Koramiral Osipov ile seçkin 1'inci Muhafız Tank Ordusu'nu komuta eden Korgeneral Kisel'in görevden alındığı bildiriliyor. Rusya lideri Putin, 5 milyon dolarlık süper tankının Ukrayna'da imha edilmesinin ardından bu kez Terminatör'ü cephe hattına sürdü.
19.05.2022Dünya
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.05.2022Eğitim
Son dakika... Rus askerlerini gözleri bantlı getirdiler!
Son dakika... Rus askerlerini gözleri bantlı getirdiler!Ukrayna'nın en büyük ikinci şehri Harkov çevresinden püskürtülen Rus ordusu, bugün füze saldırılarında sivilleri vurdu. Yerel medya ise, Rus işgalcilerden geri alınan bir köyden ses getirecek fotoğraflar paylaştı.
7.05.2022Dünya
Son dakika... Karadeniz'de batırılan Rus savaş gemisini ABD 'belirledi!'
Son dakika... Karadeniz'de batırılan Rus savaş gemisini ABD 'belirledi!'Son dakika haberlere göre Amerikan medyası, cephe hattındaki Rus generallerinin koordinatlarını Ukrayna ile paylaşan ABD istihbaratının Karadeniz sularına gömülen Moskva'nın batışındaki rolü açığa çıktı. Putin'in işgal emri vermesiyle gönüllü olarak orduya katılan kadın askerin öldüğü ise, üç hafta sonra doğrulandı.
6.05.2022Dünya
ABD’nin Javelin ve Stinger stokları eriyor
ABD’nin Javelin ve Stinger stokları eriyorUkrayna’daki savaşta Kiev yönetimine büyük miktarda silah desteği sağlayan ABD’nin elindeki, Javelin tanksavar ve Stinger füzeleri stoklarının ciddi şekilde azaldığı bildirildi.
6.05.2022Dünya
Son dakika haberleri: Ruslar ilk görüntüleri yayınladı! Batan gemi sır oldu
Son dakika haberleri: Ruslar ilk görüntüleri yayınladı! Batan gemi sır olduMariupol'deki Ukraynalı askerlerin silah bırakmasını isteyen Rus işgalciler, başkent Kiev yakınlarına füze ateşledi. Ukrayna ordusunun batırdığı Moskva savaş gemisinin mürettebatı ise Rusya Deniz Kuvvetleri Komutanı tarafından teftiş edildi.
17.04.2022Dünya
Son dakika: Ukrayna'ya silah yağıyor! Tank, helikopter, füze, drone...
Son dakika: Ukrayna'ya silah yağıyor! Tank, helikopter, füze, drone...Rus işgaline karşı her fırsatta daha fazla silaha ihtiyacı olduğunu vurgulayan Kiev'e, Batı ülkeleri füzelerden tanklara kadar silah yağdırıyor. Sadece ABD'nin yardımları Ukrayna'nın yıllık savunma bütçesinin yarısını aştı.
14.04.2022Dünya
Ruslar yüzlerce tankı nasıl kaybetti? İşte fiyaskonun sırrı!
Ruslar yüzlerce tankı nasıl kaybetti? İşte fiyaskonun sırrı!Rusya'nın Ukrayna topraklarını işgal etmek amacıyla başlattığı savaşta Rus ordusunun verdiği kayıplar dünyanın gündeminde. Hemen her gün sosyal medyaya Rus tanklarının vurulduğu yeni görüntüler düşüyor. Peki Rus ordusunun tank kayıplarının altında yatan sebep ne? Uzmanlar önemli bir noktaya dikkat çekiyor.
14.04.2022Dünya
'Direnişin simgesi' Bayraktar için ABD harekete geçti! Yeni füze sistemleri geliyor
'Direnişin simgesi' Bayraktar için ABD harekete geçti! Yeni füze sistemleri geliyorPentagon'un geçen hafta açıklanan Ukrayna'ya yönelik en son yardım paketindeki en üst madde 'lazer güdümlü roket sistemleri' oldu. Ukrayna'nın Bayraktar TB2 SİHA filosuna ait roketlerin azaldığı haberleri arasında, ABD ordusu Bayraktar SİHA'larını yeni füzelerle donatmak için çalışmalara başladı.
10.04.2022Dünya
Son dakika... Ukrayna'ya S-300 gönderiliyor!
Son dakika... Ukrayna'ya S-300 gönderiliyor!Çekya'nın Rus üretimi tankları Ukrayna'ya sevk etmesinin ardından Avrupa'daki en büyük adım atılıyor, Slovakya hava savunma sistemlerini komşusuna göndereceğini açıkladı.
8.04.2022Dünya
Son dakika... Rusya Ukrayna'da tren istasyonu vurdu!
Son dakika... Rusya Ukrayna'da tren istasyonu vurdu!Son dakika haberlere göre, Rus ordusu Ukrayna'nın doğusundaki bir tren istasyonunu vurdu, onlarca ölü ve yaralı var. Ukrayna'nın 'İkinci Dünya Savaşı'nı hatırlatacak' dediği Donbas muharebesinin kaderini, Batılı ülkelerin göndereceği silahlar çizecek. Kamikaze droneların cephedeki gidişatı kısa sürede değiştirmesi bekleniyor.
8.04.2022Dünya
Son dakika... Alman istihbaratı sızdırdı! Rusların katliam konuşmaları
Son dakika... Alman istihbaratı sızdırdı! Rusların katliam konuşmalarıKiev ve Çernigiv'den çekilen Rus askerleri ve silahlarını taşıyan trenler sınırdaki istasyona ulaştı, Ukraynalı yetkililer üç ayrı bölgede yaşayan insanlardan hemen kaçmalarını istedi. Alman gizli servisi ise, Buça'da dehşet saçan Rus askerlerin telsiz konuşmalarını dinledi. Kayıtlarda, Rus işgalciler sivilleri öldürdüklerini çekinmeden anlatıyor.
7.04.2022Dünya
'Acil' kaçın dediler! Savaşta ikinci perde
'Acil' kaçın dediler! Savaşta ikinci perdeKiev ve Çernigiv'den çekilen Rus askerleri ve silahlarını taşıyan trenler sınırdaki istasyona ulaştı, Ukraynalı yetkililer üç ayrı bölgede yaşayan insanlardan hemen kaçmalarını istedi. ABD'liler ise, Ukrayna'ya gönderdikleri kamikaze dronelar için eğitim veriyor.
7.04.2022Haberler
Donbas muharebesi başlıyor!
Donbas muharebesi başlıyor!Ukrayna'nın kuzeyinden ve batısından geri çekilen Rusya'nın hedefinde Donbas bölgesi var. En deneyimli Ukraynalı askerlerin konuşlu olduğu bölgede büyük ve uzun sürebilecek bir mücadele yaşanması bekleniyor
7.04.2022Dünya
Son dakika... İsrail'de gizli buluşma! 'Ukraynalılar özel silah anlaşması araştırıyor'
Son dakika... İsrail'de gizli buluşma! 'Ukraynalılar özel silah anlaşması araştırıyor'Son dakika haberlere göre, Ukrayna heyetinin görüştüğü bakanları isim isim sayan Haaretz, Savunma Bakanlığı'nın herhangi bir randevu vermediğini yazdı. Ukraynalılar ise, resmi olmayan kanallardan bir silah anlaşmasının peşinde.
6.04.2022Dünya
Son dakika... 'Buça Kasabı' Yarbay Azatbek Omurbekov!
Son dakika... 'Buça Kasabı' Yarbay Azatbek Omurbekov!Son dakika haberlere göre, dünyayı dehşete düşüren kaliam emrininin arkasındaki Rus komutanın tüm bilgileri internette yayınlandı. Yarbay Omurbekov'un Ukrayna işgaline katılmadan önce kilise tarafından kutsandığı ortaya çıktı. İngiliz The Times gazetesi, 'Ortodoks Kilisesi tarafından kutsanan Buça Kasabı'nın izi sürülüyor' başlığını kullandı.
6.04.2022Dünya
Son dakika... Çekya Ukrayna'ya tank gönderdi
Son dakika... Çekya Ukrayna'ya tank gönderdiÇek televizyonu, Rus işgaline karşı direnen Ukrayna'ya çok sayıda T-72 tankı ve BVP-1 zırhlı muharebe aracı sevk edildiğini duyurdu. S-300 gibi Rus üretimi hava savunma sistemleri ya da Rus üretimi savaş uçaklarının Ukrayna'ya sevk edilmesi haftalardır konuşuluyordu. Çekya'dan tank ve zırhlı araçlarla yola çıkan trenler, bir ilk olma özelliği taşıyor.
5.04.2022Dünya
Ukrayna'da yeni doğan bebeklere anti-tank füzesi 'Javelin' adı verildi
Ukrayna'da yeni doğan bebeklere anti-tank füzesi 'Javelin' adı verildiUkrayna’da yeni doğan 2 bebeğe ABD yapımı anti-tank füzesi 'Javelin' adı verildi. Ukrayna Adalet Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "İsim seçiminde savaş önemli bir rol oynadı" ifadeleri kullanıldı.
5.04.2022Dünya
Su-35 vuruldu! 40 milyon dolarlık enkaz
Su-35 vuruldu! 40 milyon dolarlık enkazUkrayna'yı işgale girişen Rusya havada büyük bir darbe aldı, askeri analistler Rus ordusunun ilk kez yüksek teknolojiye sahip Su-35 jeti kaybettiğini belirtiyor.
5.04.2022Dünya
Rus ordusunun amatörlüğü alay konusu oldu! 'Çaresizlik kokuyor'
Rus ordusunun amatörlüğü alay konusu oldu! 'Çaresizlik kokuyor'Putin'in emriyle bir ayı aşkın süredir Ukrayna'yı işgal eden Rus birlikleri, tankları ve diğer zırhlı araçları gizlemek için ağaç dalları ve samanlar kullanarak tespit edilmekten ve saldırılardan kaçmaya çalıştı. Rus ordusunun bu çabası, uzmanlar tarafından "amatörce" ve "çaresizlik" olarak yorumlandı.
31.03.2022Dünya
Son dakika... Putin ve Zelenskiy görüşecek mi? Ukrayna'dan açıklama geldi
Son dakika... Putin ve Zelenskiy görüşecek mi? Ukrayna'dan açıklama geldiRusya'nın Ukrayna'da kaybettiği askerler kapsamlı şekilde araştırıldı, ortaya yepyeni bir Rusya haritası çıktı. Ukrayna ordusu birçok şehir ve kasabayı Rus işgalcilerden geri aldı.
30.03.2022Dünya
Rusya'nın Ukrayna'yı işgali: Ukrayna neleri başardı, hangi konularda doğru davrandı?
Rusya'nın Ukrayna'yı işgali: Ukrayna neleri başardı, hangi konularda doğru davrandı?Dünyanın en büyük ikinci ordusunu durdurmayı başaran Ukrayna, yüksek motivasyon ve etkili taktiklerle başarılı bir şekilde koordine oldu. Halihazırda iki ordunun morali arasında dağlar kadar fark var. Daha önce askeri deneyimi olmayan Ukraynalılar kasabalarını ve şehirlerini savunmak için silaha sarılmaktan çekinmedi. Sivillerin silaha sarılması, profesyonel askerlerin ön saflarda çarpışmak için serbest kalmasını sağladı. Rusya askerleri ise tam tersine, okuldan yeni mezun olmuş, şaşkın ve tatbikata gideceklerini sanırken kendilerini savaşta bulan mecburi askerlik hizmetini yapan gençlerden oluşuyor.
26.03.2022Dünya
Son dakika haberler... Rusya'ya büyük darbe! Ukrayna duyurdu: Üst düzey isim öldürüldü
Son dakika haberler... Rusya'ya büyük darbe! Ukrayna duyurdu: Üst düzey isim öldürüldüSon dakika haberlere göre, Berdyansk bir Rus savaş gemisinin batırıldığı büyük saldırı uydu tarafından görüntülendi, hiçbir açıklama yapmayan Rusya'nın suskunluğu sürüyor. Kiev yakınlarındaki pusu görüntüleri sosyal medyadan paylaşıldı, saldırıda Ukraynalı kadın gönüllülerin yanı sıra ABD'li gönüllüler de vardı. Öte yandan Ukrayna'dan flaş bir iddia geldi. Herson kentinin Chornobayivka bölgesindeki çatışmalarda, Rus ordusunun güney askeri bölgesi 49. Kombine Birliği Komutanı Korgeneral Yakov Rezantsev'in öldürüldüğü açıklandı.
26.03.2022Dünya
ABD kesenin ağzını açtı! Ukrayna'ya hangi silahlar gidiyor, savaşı nasıl etkiler?
ABD kesenin ağzını açtı! Ukrayna'ya hangi silahlar gidiyor, savaşı nasıl etkiler?ABD'nin Rus işgalinin başlamasının ardından Ukrayna'ya yardım miktarı 1 milyar dolara ulaştı. Kiev'e gönderilecek askeri destek paketinin içinde İHA'lar, Stinger füzeler ve daha pek çok mühimmat ve silah bulunuyor.
20.03.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Javelin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.