John Bercow

John Bercow

Son dakika John Bercow haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan John Bercow gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan John Bercow haber sayfamızda...

John Bercow

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 53 john bercow haberi bulunmuştur.
İngiltere'de son anketler! Muhafazakarlar önde görünüyor
İngiltere'de son anketler! Muhafazakarlar önde görünüyorİngilizler erken seçim için Perşembe günü sandık başına gidiyor, son kamuoyu yoklamaları iktidardaki Muhafazakar Parti'nin yarışı 11 puan farkla kazanacağını gösteriyor.
10.12.2019Dünya
John Bercow açık açık söyledi: Savaştan bu yana en büyük hata
John Bercow açık açık söyledi: Savaştan bu yana en büyük hataEski Avam Kamarası Başkanı John Bercow, Brexit’in İngiltere’nin 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana en büyük hatası olduğunu söyledi.
6.11.2019Dünya
Avam Kamarası'na İşçi Partili başkan
Avam Kamarası'na İşçi Partili başkanİngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası'nın başkanlığına İşçi Partili Lindsay Hoyle seçildi.
4.11.2019Dünya
Brexit'e damga vuran Avam Kamarası Başkanı görevi bırakıyor
Brexit'e damga vuran Avam Kamarası Başkanı görevi bırakıyorİngiltere'de iki başbakanı ve onlarca bakanı istifaya sürükleyen Brexit sürecinin tek yıldızı Avam Kamarası Başkanı Bercow, bu akşam son kez sahne alacak. 2009'da koltuğuna oturan Bercow, 1940'tan bu yana 'en uzun süre görevde kalan Avam Kamarası Başkanı' unvanını aldı. Bercow'un Avam Kamarası'nda sergilediği tatlı sert ve tarafsız yönetimi, kendisine dünya çapında şöhret kazandırdı.
31.10.2019Dünya
Avam Kamarası'nda Brexit için kritik gün
Avam Kamarası'nda Brexit için kritik günİngiliz hükümetinin AB ile vardığı Brexit anlaşmasını ülkenin iç hukukuna aktaracak yasa tasarısının Avam Kamarası'nda ilk oylaması gün içinde yapılacak.
22.10.2019Dünya
'Ek süre hiç kimsenin çıkarına değil'
'Ek süre hiç kimsenin çıkarına değil'Fransa Hükümet Sözcüsü Sibeth Ndiaye, İngiltere Parlamentosunda Avrupa Birliği (AB) ile varılan yeni Brexit anlaşmasının oylamasının ertelenmesinin ardından, ek sürenin hiç kimsenin çıkarına olmayacağını belirtti.
21.10.2019Dünya
AB Brexit anlaşmasını onaylamaya hazırlanıyor
AB Brexit anlaşmasını onaylamaya hazırlanıyorUluslararası örgüt tarihi boşanma için süreci başlattı, gözler İngiltere'de yapılacak oylamaya çevrildi. Başbakan Johnson, anlaşmayı 31 Ekim'e kadar parlamentodan geçirmeyi başarırsa yeni bir ertelemeye gerek kalmayacak.
21.10.2019Dünya
Ertelemeyi hem istedi hem de kötüledi...
Ertelemeyi hem istedi hem de kötüledi...İngiltere Başbakanı Johnson, Brüksel’den Brexit’in 31 Ocak 2020’ye ertelenmesini talep etti. Johnson, Brüksel’e bir mektup daha yollayıp yeni bir ertelemenin “aslında kötü bir fikir” olduğunu yazdı.
21.10.2019 Dünya
Brexit'te flaş gelişme! İmzasını bile atmadı
Brexit'te flaş gelişme! İmzasını bile atmadıİngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkeyi 31 Ekim'de Avrupa Birliği'nden (AB) çıkarma sözüne rağmen Brüksel'den üç aylık erteleme talebinde bulundu.
19.10.2019Dünya
Son dakika... Brexit oylaması ertelendi!
Son dakika... Brexit oylaması ertelendi!İngiltere Parlamentosu, Başbakan Boris Johnson'ın Avrupa Birliği (AB) ile vardığı yeni Brexit anlaşması oylamasının ertelenmesine karar verdi.
19.10.2019Dünya
İngiltere'de Boris Johnson'ın hukuksuz biçimde askıya aldığı parlamento yeniden toplandı
İngiltere'de Boris Johnson'ın hukuksuz biçimde askıya aldığı parlamento yeniden toplandıBM zirvesi için gittiği ABD'den seyahatini yarıda keserek İngiltere'ye dönen Başbakan Johnson, bugünkü oturumda sorularla karşılaşmayacak. Ancak hükümet adına soruları yanıtlayan Adalet Bakanı Geoffrey Cox, muhalefetin ardarda gündeme getirdiği sorularla sıkıştırılıyor.
25.09.2019Dünya
İngiltere basını: Yüksek Mahkeme'nin kararı Johnson'a büyük bir darbe
İngiltere basını: Yüksek Mahkeme'nin kararı Johnson'a büyük bir darbe"Kraliçeyi, halkı ve parlamentoyu kandırdı" manşetini atan Guardian, "Onurlu bir başbakan istifasını sunar. Ama Johnson'un onuru ve utancı yok" diye yazdı. Times "Başbakan geri, kaosa uçuyor" başlığını kullandı, Financial Times ise "Johnson istifa çağrılarıyla karşı karşıya" manşetiyle çıktı.
25.09.2019Dünya
Karar ‘hukuksuz’
Karar ‘hukuksuz’İngiltere Yüksek Mahkemesi, Başbakan Boris Johnson’ın parlamentoyu tatil etme kararının hukuka aykırı olduğuna hükmetti.
25.09.2019Dünya
John Bercow'dan flaş karar
John Bercow'dan flaş kararBrexit sürecinde aldığı kritik kararlarla öne çıkan, parlamentonun alt kanadı Avam Kamaras'ının Başkanı John Bercow görevi bırakacağını açıkladı.
9.09.2019Dünya
‘Darbeyi durdurun’
‘Darbeyi durdurun’İngiltere’de Başbakan Boris Johnson, Brexit tartışmalarının önüne geçmek amacıyla parlamentonun 14 Ekim’e kadar askıya alınmasını talep etti. Kabul edilen istek ülkede demokrasiyi zedeleyen bir darbe girişimi olarak nitelendirildi
29.08.2019Dünya
Hükümet istedi, Kraliçe onayladı: İngiltere'de Parlamento askıya alınıyor
Hükümet istedi, Kraliçe onayladı: İngiltere'de Parlamento askıya alınıyorBrexit çıkmazındaki ülkede Boris Johnson hükümetinin Kraliçe'den parlamentoyu askıya alma talebi kabul edildi, ülke karıştı. Yaşananları 'darbe' olarak niteleyen muhalefet, halkı sokağa çağıracağını ilan etti. Muhafazakar Parti'den de tepki çeken Johnson'ın söz konusu adımı bir güven oylamasını tetikleyebilir.
28.08.2019Dünya
Boris Johnson'dan sosyal medyadan açıkladı: Korkunç bir iş birliği var
Boris Johnson'dan sosyal medyadan açıkladı: Korkunç bir iş birliği varİngiltere Başbakanı Boris Johnson, sosyal medyadan halkın sorularını yanıtladığı oturumda bazı milletvekilleri ile Avrupa Birliği’ni (AB) Brexit’i engellemek için iş birliğine gitmekle suçladı.
14.08.2019Dünya
İngiltere'de 'Trump' krizi! 'Beceriksiz'
İngiltere'de 'Trump' krizi! 'Beceriksiz'Avam Kamarası Dışişleri Komisyonu Başkanı Tom Tugendhat, ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili raporları basına sızan İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch'a sahip çıkarak "Büyükelçinin görevi İngiliz  halkının çıkar ve isteklerini temsil etmektir, ABD'nin hassasiyetlerini değil." dedi.İngiltere Dışişleri Bakanlığı, İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Kim  Darroch’un ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili raporlarının basına sızmasıyla  ilgili soruşturma başlattı.
7.07.2019Dünya
Ziyareti olaylı başladı!
Ziyareti olaylı başladı!ABD Başkanı Donald Trump’ın İngiltere ziyareti olaylı başladı. Ziyaret öncesi yaptığı açıklamalarla tepki çeken Trump, dün de Londra Belediye Başkanı Sadık Han’a yüklendi. Trump’ın bugün de, Başbakan May’le görüşmesi bekleniyor
4.06.2019Dünya
ABD Başkanı Trump tartışmalı İngiltere ziyaretine başlıyor
ABD Başkanı Trump tartışmalı İngiltere ziyaretine başlıyorABD Başkanı Donald Trump’ın tartışmalı İngiltere ziyareti bugün başlayacak. Avam Kamarası Başkanı John Bercow'un da aralarında olduğu bazı isimler Donald Trump onuruna verilecek yemeği boykot edecek.
3.06.2019Dünya
İngiltere’de Trump'a şok! Daveti geri çevirdiler...
İngiltere’de Trump'a şok! Daveti geri çevirdiler...İngiltere’de ana muhalefetteki İşçi Partisi'nin lideri  Jeremy Corbyn ile Avam Kamarası Başkanı John Bercow, haziran ayında ülkeye devlet  ziyareti gerçekleştirecek olan ABD Başkanı Donald Trump onuruna verilecek yemeğe katılmayacaklarını açıkladı.
26.04.2019Dünya
Son dakika... Avrupa bu kararla sallandı: Üçüncü kez reddedildi!
Son dakika... Avrupa bu kararla sallandı: Üçüncü kez reddedildi!Büyük Britanya Parlamentosu'ndaki üçüncü oylamada da Brexit reddedildi.
29.03.2019Dünya
Brexit ile ilgili flaş gelişme: İzin verildi
Brexit ile ilgili flaş gelişme: İzin verildiİngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasının  Başkanı John Bercow daha önce iki kez reddedilen İngiltere'nin Avrupa Birliğinden  (AB) ayrılmasına (Brexit) yönelik anlaşmanın yeniden oylanmasına izin verdi.
28.03.2019Dünya
AB'nin İngiltere'ye verdiği süre doluyor
AB'nin İngiltere'ye verdiği süre doluyorBrexit'i koşullu olarak erteleyen AB'nin Brexit anlaşmasının İngiliz parlamentosunda onaylanması için verdiği süre yarın dolacak. İngiliz Hükümeti, parlamentonun yarın Brexit anlaşmasını yeniden görüşeceğini bildirdi ancak bir oylamaya gidilip gidilmeyeceğini netleştirmedi.
28.03.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

BrexitİngiltereBoris JohnsonABavam kamarası

John Bercow ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.