Kabak Tatlısı

Kabak Tatlısı

Son dakika kabak tatlısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kabak tatlısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kabak tatlısı haber sayfamızda...

Kabak Tatlısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 321 kabak tatlisi haberi bulunmuştur.
Şeker hastalarının yiyebileceği tatlı tarifleri
Şeker hastalarının yiyebileceği tatlı tarifleriDiyabet hastalığına sahip olan insanların da beslenme tedavilerinin en önemli detayı yiyeceklerinin doğru miktarda ve belirli aralıklarla tüketmesidir. Bünye asla aç kalmamalı fakat bu aç kalmamalar doyurulacak derecede değil bünyeyi tatmin edici şekilde olmalıdır. Pasta Şefi Didar Yanar konu hakkında bilgiler verdi.
Bütçe böyle geçti: Renkli ve elektrikli
Bütçe böyle geçti: Renkli ve elektrikliKesintisiz 12 gün süren 2021 yılı bütçe görüşmeleri tamamlandı. Tansiyonun sık sık yükseldiği Genel Kurul’daki bütçe görüşmelerinde zaman zaman renkli ve gülümseten diyaloglar da yaşandı
20.12.2020Siyaset
Kabak Tatlısının Faydaları Nelerdir? Bal Kabağı Tatlısı Nelere İyi Gelir?
Kabak Tatlısının Faydaları Nelerdir? Bal Kabağı Tatlısı Nelere İyi Gelir?Türk mutfağında oldukça güzel tatlılar bulunmaktadır. Bu tatlılardan birisi de kabak tatlısıdır. Kabak tatlısı en çok tüketilen ve en çok tercih edilen tatlılardan bir tanesidir. Bal kabağı tatlısı olarak da adlandırılır. Kabak tatlısının faydaları internette en çok araştırılanlar arasındadır. Peki, kabak tatlısının faydaları nelerdir? Bal kabağı tatlısı nelere iyi gelir? Kabak tatlısı hangi hastalıklara iyi gelir? İşte kabak tatlısı ile ilgili bütün detaylar.
16.12.2020Sağlık
Düzce kabağı ile kabak tatlısı yapmanın püf noktaları
Düzce kabağı ile kabak tatlısı yapmanın püf noktalarıDüzce'de yöreye has bal kabağı ile dondurma, kaymak, pekmez, fındık ve cevizle servis edilen kabak tatlısı damakları şenlendiriyor. Lokanta işletmecisi Cezmi Kambur bu yıl yağmur ve güneşin kabağın kıvamında yetişmesini sağladığını, kabak tatlısını yemek için çevre illerden gelenlerin olduğunu söyledi. İşte Düzce kabağı ile kabak tatlısı yapmanın püf noktaları...
Hazer Şef’in yeni lezzet durağı: Zekiye
Hazer Şef’in yeni lezzet durağı: ZekiyeHazer Amani, kendi deyişiyle; esnaf lokantasını çağrıştıran ama daha özenli tabaklar ve sunumlarla öne çıkan bir ev yemekleri mekânı açma hazırlığında. Mekana da 10-12 yaşlarında yemek yapmayı öğrendiği anneannesinin adını vermiş.
10.10.2020Cumartesi
Bu kabak tatlısı başka: 1 gece kireçte bekletip öyle pişiriyorlar!
Bu kabak tatlısı başka: 1 gece kireçte bekletip öyle pişiriyorlar!Hatay'ın yöresel lezzeti kabak tatlısı, künefeden sonra en çok tercih edilen tatlar arasında yer alıyor. Havaların soğumasıyla beraber sofraları renklendirmeye başlayan kabak tatlısı, kabuğu soyulup ince ince dilimlendikten sonra 1 gece sönmemiş kireç kaymağının olduğu suda bekletiliyor. İşte Hatay usulü kabak tatlısı hakkında merak edilenler...
Hatay'ın Neyi Meşhur? En Meşhur Hatay Yemekleri Ve Yöresel Lezzetleri Nelerdir? (Hatay'da Ne Yenir)
Hatay'ın Neyi Meşhur? En Meşhur Hatay Yemekleri Ve Yöresel Lezzetleri Nelerdir? (Hatay'da Ne Yenir)Etkili tarihi ve kültürel yapıları ile beraber aynı zamanda sofra kültürü Hatay'ın en meşhur yanlarıdır. Özellikle Hatay'ın harika Anadolu lezzetleri ile beraber, güzel bir turistik seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Hatay'ın neyi meşhur? En meşhur Hatay yemekleri ve yöresel lezzetleri nelerdir? (Hatay'da ne yenir) İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.
23.07.2020Tatil
Gez Trakya'yı gör dünyayı
Gez Trakya'yı gör dünyayıAyçiçeği tarlaları, üzüm bağları, Hıdırellez coşkusu, Istranca’daki mor yapraklı orman gülleri… Kakava şenlikleri, halaylar, şarkılar, renkli kâğıtlara yazılan dilekler… Zurna ve darbuka sesleri! Şaheser Selimiye Camii… Trakya, Türkiye’nin olağanüstü bir parçası
27.06.2020Cumartesi
9 yıl önce açtı! Şimdi yanında 9 kadın çalıştırıyor
9 yıl önce açtı! Şimdi yanında 9 kadın çalıştırıyorSakarya’nın Serdivan ilçesinde, Semiha Öztürk, 9 yıl önce açtığı restoranda 9 kadını istihdam ediyor. Restoranın mutfağındaki kadınlar, Sakarya’nın meşhur kabağından yemek, tatlı ve pastalar yapıyor.
8.03.2020Gündem
Haftanın mekanlar...
Haftanın mekanlar...Yeniköy’de misafirlerine kapılarını açan Fonduralı, kendine özgü dokusu ve birbirinden lezzetli yemekleriyle, misafirlerini ağırlıyor...
4.01.2020Cadde
Lezzet âşıklarının buluşma noktası
Lezzet âşıklarının buluşma noktasıKırçiçeği, 2020’ye yeni lezzetlerle giriyor. Özellikle fırında cevizli tahinli kabak tatlısı, yeni yılın aranan lezzeti olacak
31.12.2019Ege
‘Gastro Sakarya’ turizmi canlandıracak
‘Gastro Sakarya’ turizmi canlandıracakSakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Sakarya’nın gastronomisinin turizmde değerlendirilmesini amaçlayan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Gastro Sakarya projesi ile yöresel lezzetlerimizi ve tarımsal zenginliğimizi dünyaya tanıtacak, ‘UNESCO Gastronomi Şehri’ unvanı almak için aday olacağız” dedi
13.12.2019Gündem
İftar sofraları kabakla tatlanıyor
İftar sofraları kabakla tatlanıyorLezzeti ustasının marifetiyle şekillenen, üzerindeki tahin, muz ve ceviz ile damakları şenlendiren Hatay'ın yöresel "kabak tatlısı", yağsız ve hamursuz özelliğiyle iftar sofralarının vazgeçilmezi arasında yer alıyor.
6.07.2021Bilgi
BAİB, yarım milyar dolarlık ihracatı artırmak istiyor
BAİB, yarım milyar dolarlık ihracatı artırmak istiyorBatı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bahar, yılda yaklaşık yarım milyar dolar ihracatı olan yaş meyve ve sebze sektörünün ihracatını artırmak amacıyla 50 firmanın katılımı ile Almanya'da düzenlenecek Fruit Logistica Fuarı'na katılacaklarını bildirdi.
3.02.2019Ekonomi
Minimum bütçe maksimum eğlence... Bocuk gecesi
Minimum bütçe maksimum eğlence... Bocuk gecesi Keşan’da 900 nüfuslu Çamlıca köyünde, yağmura rağmen 20 bin kişiyle karnaval havasında ‘Bocuk Gecesi’ kutlandı Binlerce yıllık bocuk geleneği yüzlerini boyayıp beyaz çarşaf giyen gençlerin ışık yanan pencerelere vurup köylüleri korkutarak yaşatıldı
28.01.2019Gündem
Tadına bir kez bakan bir daha yiyor! Ünü sınırları aştı...
Tadına bir kez bakan bir daha yiyor! Ünü sınırları aştı...Düzce'de, yetiştiği humuslu toprak nedeniyle farklı bir aromaya sahip olan bal kabağının ünü, kent sınırlarını aştı. Özellikle tadını bilenler, pişirildikten sonra üzerine fındık, kaymak, tahin ve pekmez dökülen kabak tatlısını yemek için diğer illerden Düzceye gelmeye başladı.
8.01.2019Ekonomi
Tadına bir kez bakan bir daha yiyor! Ünü sınırları aştı...
Tadına bir kez bakan bir daha yiyor! Ünü sınırları aştı...Düzce'de, yetiştiği humuslu toprak nedeniyle farklı bir aromaya sahip olan bal kabağının ünü, kent sınırlarını aştı. Özellikle tadını bilenler, pişirildikten sonra üzerine fındık, kaymak, tahin ve pekmez dökülen kabak tatlısını yemek için diğer illerden Düzceye gelmeye başladı.
8.01.2019Ekonomi
İlk kez hamsi yediler
İlk kez hamsi yedilerOndokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesinin geleneksel olarak yaptığı Hamsi Şöleni'nin bu yıl beşincisi düzenlendi. Bazı öğrenciler ise ilk kez hamsiyi tattı. OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kampüsünde düzenlenen "5. Geleneksel Hamsi Şöleni"nde öğrenciler hamsi yiyerek eğlenceli vakit geçirdiler. Bazı farklı illerden gelen bazı öğrenciler ise ilk kez hamsiyi tattı. Hamsi denilince Karadeniz'in akla geldiğini dile getiren öğrenciler, hamsinin lezzetli bir balık olduğunu söylediler. Öğrencilere hamsinin yanında tahin helvası ve kabak tatlısı da ikram edildi. Hamsi Şöleni'nde bu yıl 200 kilo hamsinin tüketildi.Etkinlik hakkında bilgi veren OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker, "Yeni gelen öğrencilerimizle kaynaşma amaçlı her hamsi şöleni düzenliyoruz. Hamsinin çıkmasına göre şölen tarihlerimiz değişiyor. Hamsi konusunda sponsorlarımız oluyor. Hocalarımız ve öğrencilerimiz kaynaşıyor. İlk defa hamsi yiyen öğrencilerimiz oluyor. Tabii, Karadeniz'de okumanın da böyle farklı tarafları da oluyor" dedi.
11.09.2019Yaşam
Sağlıklı yılbaşı tabağında olması gerekenler
Sağlıklı yılbaşı tabağında olması gerekenlerBeslenme ve Diyet, Fitoterapi Uzmanı Sıla Bilgili Tokgöz yılbaşı gecesi bilinçsizce tüketilecek besinlerin ve içeceklerin, eğlenceye gölge düşürebileceğini belirterek “Eğlence yerini hazımsızlık, mide yanması, şişkinlik, baş ağrısı ve yorgunluk gibi şikâyetlere bırakır.
6.07.2021Bilgi
Yılbaşı akşamı sofraya çok aç oturmayın
Yılbaşı akşamı sofraya çok aç oturmayınYılbaşı sofralarında fazla miktarda besin tüketilmesi sonucu yaşanan sağlık sorunları hakkında konuşan Diyetisyen Halime Pulat Demir, “Mide gerginliği tansiyonunun yükselmesine, aşırı yemek sonrasında kalbe daha fazla yük binmesine ve kriz riskinin artmasına yol açmaktadır" dedi.
Trakyalılar Bocuk gecesine hazırlanıyor
Trakyalılar Bocuk gecesine hazırlanıyorTrakya’nın kış bayramı olan Bocuk Gecesi, Keşan ilçesi, Çamlıca köyünde 5 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşecek.
25.12.2018Gündem
Şifa dağıtan balkabağı çorbası tarifi
Şifa dağıtan balkabağı çorbası tarifiKış aylarının vazgeçilmez sebzesi balkabağının, kabak tatlısı hariç, tadına hiç baktınız mı? Diyetisyen Emre Uzun’un tarifiyle hazırlayacağınız Balkabağı Çorbası, doğallığı ve lezzeti bir yana size ruhsal durumunuzu düzeltmede de yardımcı olacak.
‘Eğer görev verilmezse biraz istirahat ederiz’
‘Eğer görev verilmezse biraz istirahat ederiz’Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kendisi gibi Afyonkarahisar’dan milletvekili seçilen Ak Partili Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Meclis’e gelerek kayıt yaptırdı.
3.07.2018Siyaset
Bayram tatlısı yaparken şeker yerine bal kullanın
Bayram tatlısı yaparken şeker yerine bal kullanınBayram ziyaretlerinde ikram edilen ve ev sahiplerini kırmamak için yediğimiz ağır ve şerbetli tatlılar, fazla tüketildiğinde mide başta olmak üzere çeşitli rahatsızlıklara neden olabiliyor.
Kabak tatlısı yapmanın püf noktası
Kabak tatlısı yapmanın püf noktasıKabak tatlısı yapımında kullanılan balkabağı hem sebze hem de meyve kategorisine giren oldukça faydalı bir besin maddesidir. Yemeği ve tatlısı yapıldığı gibi turşusu ve reçeli de yapılmaktadır. Bu yazımızda kabak tatlısının yapılışı, faydaları ve yapılışının püf noktalarını bulabilirsiniz.
17.04.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kabakkabak tatlısıyemekcumartesiHaberler

Kabak Tatlısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.