Kaçak Avlanma

Kaçak Avlanma

Son dakika kaçak avlanma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kaçak avlanma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kaçak avlanma haber sayfamızda...

Kaçak Avlanma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 164 kacak avlanma haberi bulunmuştur.
Prenses poster modeli oldu!
Prenses poster modeli oldu!7 ay önce Güney Afrika’ya gidip dönmeyen Monako Prensi Albert’in eşi Prens Charlene boşanma iddiaları gündemdeyken, kaçak avlanma karşıtı kampanyada modellik yaptı
10.08.2021Dünya
Gediz Deltası’nda aralarında flamingoların bulunduğu bazı kuş türleri ölü bulundu
Gediz Deltası’nda aralarında flamingoların bulunduğu bazı kuş türleri ölü bulunduİzmir'in Çiğli ilçesindeki, Gediz Deltası'nda bulunan doğal sit alanında aralarında flamingoların da bulunduğu bazı kuş türleri ölü bulundu. Bölgede inceleme yapan ekipler, avcılar tarafından vurulduğu sanılan flamingolardan 1'i üzerinde ölüm nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı.
17.07.2021Haberler
Vatandaşlar buldu inceleme başlatıldı! Korkutan görüntü
Vatandaşlar buldu inceleme başlatıldı! Korkutan görüntüİzmir'in Çiğli ilçesindeki, Gediz Deltası'nda bulunan doğal sit alanında aralarında flamingoların da bulunduğu bazı kuş türleri ölü bulundu. Bölgede inceleme yapan ekipler, avcılar tarafından vurulduğu sanılan flamingolardan 1'i üzerinde ölüm nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı.
17.07.2021Gündem
Su içen ayı foto kapanla görüntülendi
Su içen ayı foto kapanla görüntülendiBilecik'in Osmaneli ilçesinde bir ayının su içtiği anlar araziye kurulan foto kapana yansıdı.
4.05.2021Haberler
Yer: Bilecik! Foto kapanla görüntülendi
Yer: Bilecik! Foto kapanla görüntülendiBilecik'in Osmaneli ilçesinde bir ayının su içtiği anlar araziye kurulan foto kapana yansıdı. Bilecik Yaban Hayatı ve Ekoturizm Grubu üyesi Tuncay Erik, yaptığı açıklamada, doğal ortamdaki hayvanların varlıklarını sürdürebilmeleri için kaçak avlanma yapılmamasının önemli olduğunu söyledi.
4.05.2021Gündem
Van'da kaçak inci kefali avlayanlara 3 bin 708 lira ceza kesildi
Van'da kaçak inci kefali avlayanlara 3 bin 708 lira ceza kesildiVan'ın Muradiye ilçesinde kaçak avlanılan 350 kilogram inci kefali ele geçirildi, 2 kişiye 3 bin 708 lira idari para cezası verildi.
3.05.2021Gündem
Kürkleri Afrika’da başlık yapılıyordu
Kürkleri Afrika’da başlık yapılıyordu‘Guereza’ veya ‘Colobus’ denilen türün bir temsilcisi olan bu eski dünya maymunu, Macaristan’ın Nyiregyhaza Hayvan Parkı’nda yavrusuyla birlikte yaşıyor.
30.04.2021Gündem
Düzce'de kaçak avlanan kişiye para cezası verildi
Düzce'de kaçak avlanan kişiye para cezası verildiDüzce'nin Beyköy beldesinde kaçak avlandığı belirlenen 1 kişiye 2 bin 909 lira ceza kesildi.
15.03.2021Gündem
Doğal Seçilim Nedir, Kalıtsal Mıdır? Kısaca Doğal Seçilim Örnekleri Nelerdir?
Doğal Seçilim Nedir, Kalıtsal Mıdır? Kısaca Doğal Seçilim Örnekleri Nelerdir?Doğal seçilim, çevre ve iklim koşullarına uyum sağlayamayan canlıların yok olması demektir. İlk kez İngiliz biyolog Charles Darwin'in Türlerin Kökeni adlı kitabında öne sürülen teori, doğal seleksiyon adıyla da bilinir. Darwin, bu teoriyi geliştirmeden önce yüzlerce canlıyı incelemiş ve uzun yıllar boyunca gözlem yapmıştır. Doğal seçilim nedir, kalıtsal mıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
24.02.2021Eğitim
Sivas'ta görüntülendi! Sayıları bine ulaştı
Sivas'ta görüntülendi! Sayıları bine ulaştıSivas'ın Ulaş ilçesinde bulunan Tecer Dağı'nın eteklerinde yaşayan dağ keçileri, drone ile görüntülendi. 1998'li yıllarda bir elin parmakları kadar olan dağ keçilerinin sayısı yıllar içinde binlere ulaştı.
14.02.2021Gündem
Tecer Dağı'nda görüntülendiler! Sayıları bine ulaştı
Tecer Dağı'nda görüntülendiler! Sayıları bine ulaştıSivas'ın Ulaş ilçesinde bulunan Tecer Dağı'nın eteklerinde yaşayan dağ keçileri, drone ile görüntülendi. 1998'li yıllarda bir elin parmakları kadar olan dağ keçilerinin sayısı yıllar içinde binlere ulaştı.
14.02.2021Gündem
Koruma altındaki yaban keçisi avına 30 bin lira ceza!
Koruma altındaki yaban keçisi avına 30 bin lira ceza!Şırnak’ın Silopi ilçesi kırsalında koruma altında ve avlanması yasak yaban keçisini vuran Ö.B.'ye, 30 bin 444 TL ceza kesildi.
20.12.2020Gündem
Çevre Kirliliği Nedenleri Ve Sonuçları Nelerdir? Maddeler Halinde Çevre Kirliliği
Çevre Kirliliği Nedenleri Ve Sonuçları Nelerdir? Maddeler Halinde Çevre KirliliğiÇevre kirliliği günümüzde son zamanlarda büyük sorunlar haline gelmektedir. Çevre kirliliği nedenleri ve sonuçları nelerdir? Maddeler halinde çevre kirliliği nedir? Sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.
3.10.2020Eğitim
3 bin fotokapan 7/24 av peşinde
3 bin fotokapan 7/24 av peşindeYaban hayatını gözlemlemek amacıyla yerleştirilen fotokapanlar, orman suçlarının tespitinde de etkin şekilde kullanılıyor
23.09.2020Gündem
BM: Turizmde 1,2 trilyon dolar gelir kaybı olabilir
BM: Turizmde 1,2 trilyon dolar gelir kaybı olabilirBirleşmiş Milletler (BM) turizmde gelir kaybının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 1,2 trilyon dolara ulaşabileceğini vurgulayarak 120 milyon kişinin işini kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu.
25.08.2020Ekonomi
Yavru inci kefallerinin, Van Gölü'ne dönüş göçü başladı
Yavru inci kefallerinin, Van Gölü'ne dönüş göçü başladıDünyada sadece Van Gölü'nde yaşayan ve üreme döneminde suyun akışının tersine göç eden inci kefallerinin yumurtadan çıkan yavruları, Van Gölü'ne dönüş yolculuğuna başladı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, yavru kefallerin geri dönüş yolculuğu yaptığı derelerde incelemelerde bulundu.
12.06.2020Gündem
Boz ayı ve koruma altındaki karacaları avlayan kaçak avcılara ceza yağdı
Boz ayı ve koruma altındaki karacaları avlayan kaçak avcılara ceza yağdıDoğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürlüğü Kastamonu Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Kastamonu’da kaçak boz ayı ve koruma altındaki karacaları avlayan iki şahsa, toplamda 84 bin 518 lira idari para cezası uygulandı.
4.06.2020Haberler
Van'da, kaçak avlanan 2,5 ton inci kefali ele geçirildi
Van'da, kaçak avlanan 2,5 ton inci kefali ele geçirildiVan'ın Erciş ilçesinde, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile jandarma ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde, kaçak avlanan 2,5 ton inci kefali ele geçirildi. Canlı olan yaklaşık 1 ton inci kefalleri suya bırakılırken, 5 kişiye 8 bin 500 TL ceza uygulandı. Denetimlerle ele geçirilen 10 serpme ağ ve 450 metre uzunluğunda 3 uzatma ağına el konuldu.
3.06.2020Haberler
Sonuncusu da öldü
Sonuncusu da öldüMalezya'da, son erkek üyesi mayıs ayında ölen Sumatra gergedanlarının son dişi üyesinin de öldüğü belirtildi.
23.11.2019Dünya
İZTO’dan 2 yıl nadas önerisi
İZTO’dan 2 yıl nadas önerisiEge Denizi’ni büyük ölçüde tehdit eden kaçak avlanma konusu İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) düzenlenen istişare toplantısında ele alındı.
2.06.2019Ege
Jandarma 510 metre manyat ağ ile bin 250 kilo inci kefali ele geçirdi
Jandarma 510 metre manyat ağ ile bin 250 kilo inci kefali ele geçirdiVan'ın Erciş ve Muradiye ilçelerinde jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucu bin kilosu canlı, bin 250 kilo inci kefali ile olayda kullanılan 510 metre manyat ağı ele geçirilirken, kaçak avlananlara ise 14 bin 715 lira idari para cezası kesildi. Suç ve suçlulukla her alanda mücadele eden Van İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler Van’ın simgesi haline gelen inci kefalinin av yasağı döneminde kaçak avcılar tarafından avlanmaması, neslinin korunması ve sürdürülebilir balıkçılık için gece/gündüz kontrollerine devam ediyor. İl Jandarma Komutanlığı'nın almış olduğu tedbirler sayesinde şu ana kadar bir çok olaya müdahale edilerek kaçak avcılar tarafından inci kefalinin avlanmashı bir çok noktada engellendi. Alınan bu tedbirlere, yapılan uyarılara, vatandaşlara yönelik yapılan bilgilendirmelere rağmen az da olsa bazı vatandaşlar kaçak avlanma çabası içerisinde İl Jandarma Komutanlığı tarafından dün yapılan denetimlerde de bir çok olaya müdahale edilerek inci kefalinin avlanması önlendi. Jandarma ekipler yakaladıkları kaçak olarak avlanmış ve canlı olan balıkları Van Gölüne bıraktı. Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı ve bot timi tarafından Kasımbağı bölgesinde bulunan Yılan Çayı Dereağzı bölgesinde yapılan denetimlerde 3 kişi kaçak olarak avlanmaya çalışırken 500 metre manyat ağ ile birlikte yakalandı. Yakalanan şahıslara 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu gereğince 9 bin 810 TL idari para cezası uygulandı.Öte yandan bir başka olayda ise Muradiye İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler Yakıncak Mahallesi bölgesinde yaptıkları denetimlerde su içerisinde 10 metre ağ ele geçirirken, kaçak olarak avlanmış bin 250 kilogram inci kefali balığı ele geçirdi. Bu balıklardan hala canlı olan yaklaşık bin kilogram balığı ise Van Gölüne geri bıraktı.Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan denetimlerde bir başka olayda ise Patnos Köprüsü altında serpme diye tabir edilen ağ ile kaçak olarak avlanmaya çalışan 3 şahıs yakalana
11.09.2019Haberler
Marmaralı balıkçılar sezondan umduğunu bulamadı
Marmaralı balıkçılar sezondan umduğunu bulamadıMarmara ve Ege denizlerinin kuzeyinde av sezonunun sonuna gelen gırgır ve trol balıkçıları, özellikle yılbaşından bu yana verimsiz bir dönem geçirdi.
14.04.2019Ekonomi
O iki kişiye rekor ceza
O iki kişiye rekor cezaKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde kaçak yaban keçisi avlayan 2 kişiye toplam 23 bin lira idari para cezası kesildi.Alınan bilgiye göre, Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Doğa  Koruma ve Milli Parklar Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü Göksun Şefliği Av Koruma  ekipleri ve fahri av müfettişleri, Karahasanuşağı Mahallesi kırsalında yaban  keçisi avlayan kişileri yakalamak için çalışma başlattı.Ekipler, bölgede yapılan aramada yaban keçisi avladıkları belirlenen  A.G. ve S.S'yi yakaladı.Şüpheli A.G'nin evinde yapılan aramada keçi etlerinin saklandığı  belirlendi.Ekipler, kaçak avlanma yapan A.G. ve S.S'ye toplam 23 bin lira idari para cezası kesildi.
11.09.2019Haberler
Evlerinde çıkmıştı! O iki kişiye rekor ceza...
Evlerinde çıkmıştı! O iki kişiye rekor ceza...Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde kaçak yaban keçisi avlayan 2 kişiye toplam 23 bin lira idari para cezası kesildi.
3.02.2019Gündem
Evlerinde çıkmıştı! O iki kişiye rekor ceza...
Evlerinde çıkmıştı! O iki kişiye rekor ceza...Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde kaçak yaban keçisi avlayan 2 kişiye toplam 23 bin lira idari para cezası kesildi.
3.02.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kaçak avlanmainci kefalikahramanmaraşelbistanrekor ceza

Kaçak Avlanma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.