Kadın Girişimci

Kadın Girişimci

Son dakika kadın girişimci haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kadın girişimci gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kadın girişimci haber sayfamızda...

Kadın Girişimci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.397 kadın girişimci haberi bulunmuştur.
'Women-Up' şubatta uygulamaya geçecek
'Women-Up' şubatta uygulamaya geçecekKadın girişimciliği ve istihdamına yönelik Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) uygulayacağı Avrupa Birliği (AB) projesi, kısa adı Women-Up olan "Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi", 16 Şubat'ta yapılacak tanıtımın ardından fiilen de hayata geçecek. 7 ilde 4 bin kadın girişimcinin belirleneceği ve toplam bütçesi 29.5 milyon Euro olan proje kapsamında, bir önceki yıl çalıştırdığı sigortalı sayısına ilave işe alacağı kadın sigortalıların brüt ücretinin yüzde 65'ine tekabul eden hibe, doğrudan kadın girişimcilere verilecek.
22.01.2022Gündem
Kadın girişimcilere 8.6 milyar TL kredi
Kadın girişimcilere 8.6 milyar TL krediHalkbank, kadın girişimcileri teşvik etmeyi sürdürüyor. Geçen yıl Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi’ni açıklayan ve dokuz ilde düzenlediği Üreten Kadınlar Zirveleri ve toplantılarıyla desteğini ülke geneline yayan Halkbank, bu yöndeki vizyonunu 2022’de ileriye taşıyacak. Kadın girişimcileri geliştirecek bir ödüllendirme programı hazırlayan banka, bu doğrultuda Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nı düzenleyecek.
7.01.2022Ekonomi
Halkbank Genel Müdürü'nden ‘kur korumalı TL vadeli mevduat’ açıklaması
Halkbank Genel Müdürü'nden ‘kur korumalı TL vadeli mevduat’ açıklamasıKur korumalı TL vadeli mevduat hesabı ürünüyle ile ilgili açıklamalarda bulunan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ‘’ Kur korumalı mevduat hesapları toplam 91-92 milyar TL’yi buldu. 1-2 gün içinde 100 milyar TL'yi geçebileceğini düşünüyoruz. Tasarruflarınızı Türk Lirası’na çevirdiğinizde döviz ve altındaki artış tutarını sistem size garanti ediyor. Bu sistemin ekonomiye, ülkenin üretimine, milli paramızın değer kazanmasına faydası oluyor. Vatandaşlarımız sisteme güvensinler, kazanan Türkiye olacaktır’’ dedi.
6.01.2022Ekonomi
Unicorn’u bırak hectocorn’a bak
Unicorn’u bırak hectocorn’a bak“Türkiye’de startup ekosistemi rekor kırıyor. En az 10 tane daha unicorn çıkacak. Ama artık unicorn ve decacorn değil, hectocorn’ları yani 100 milyar dolarlık girişimleri konuşacağız. Özellikle fintech ve oyun alanında”
Beğeni topladı
Beğeni topladıKadın girişimci ve tasarımcı Dicle İpek Öztaşkın tarafından kurulan Rivus, Bebek mağazasında yılbaşı daveti düzenledi.
30.12.2021Cadde
Nilüfer Çevikel: Sadece kendimi değil, tüm kadınları temsil ediyorum
Nilüfer Çevikel: Sadece kendimi değil, tüm kadınları temsil ediyorumTÜGİAD’ın 35 yıllık tarihindeki ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, “Sadece kendimi değil, tüm kadınları temsil ediyorum” dedi
27.12.2021Cadde
Hayaller lezzete dönüştü
Hayaller lezzete dönüştü“Her şey hayal etmekle başlar” sloganıyla Pavlova’ya hayat veren, biri işin mutfağından diğer ikisi de farklı sektörlerden üç kadın girişimci pastacılığa duydukları aşkı İzmir’le paylaşıyor
17.12.2021Ege
5 yılda 100 kadın girişimci eğitildi
5 yılda 100 kadın girişimci eğitildiBirleşmiş Milletler (BM) Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve BM Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles) imzacıları arasında yer alan ÜNLÜ & Co, kadınlara yönelik projeleri ile öne çıkmaya devam ediyor.
15.12.2021Gündem
Ekonominin kadın liderleri
Ekonominin kadın liderleriKadın Dostu Markalar Platformu, başarı hikayeleri ve yönetim felsefeleri ile fark yaratan 50 başarılı iş kadının kariyer yolculuklarını Türkiye Ekonomisi’nin Kadın Liderleri isimli dijital kitapta bir araya getirdi.
10.12.2021Gündem
‘Dünyanın inşasında kadınların rolü büyük’
‘Dünyanın inşasında kadınların rolü büyük’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Daha iyi bir dünyanın inşasında kadınlara büyük roller düştüğü inancındayım. Maddi ve manevi kalkınmanın önkoşulu, kadınların ekonomiden sosyal alana kadar, tüm sahalarda güçlendirilmesidir" dedi.
8.12.2021Siyaset
Emine Erdoğan, Türkiye Kadın Buluşmasına katıldı
Emine Erdoğan, Türkiye Kadın Buluşmasına katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Katar ziyaretinde eşlik eden Emine Erdoğan, Türkiye Kadın Buluşmasına katılarak konuşma yaptı ve Katar Ulusal Müzesini ziyaret etti.
7.12.2021Gündem
Galatasaray’a yeni sponsor
Galatasaray’a yeni sponsorGalatasaray Kulübü, sponsorluk anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi. Bir online satış sitesi ile anlaşmaya varan sarı-kırmızılı kulüp, kadın futbol takımının isim sponsorluğu anlaşmasını imzaladı. Toplantının ardından Galatasaray Kadın Futbol Takımı'nın yeni transferleri de sözleşme imzaladı.
TOBB ve Visa’dan kadın girişimcilere POS cihazı desteği
TOBB ve Visa’dan kadın girişimcilere POS cihazı desteğiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, kadın girişimcilerin satışlarını artırmak amacıyla kart kabulüne geçişlerini kolaylaştırmak üzere POS cihazı desteği sunacağını açıkladı. Avrupa KOBİ Haftası için geliştirilen kampanyadan Akıllı KOBİ Platformu üzerinden başvuru yapan 1.000 kadın girişimci faydalanabilecek.
24.11.2021Vitrin
Gelişim ve eğitim bu akademide
Gelişim ve eğitim bu akademideTürkiye’nin üretici ve girişimci kadınlarına pazar desteği sağlamak amacı ile yola çıkan Shopsa.com.tr, üretimin kalite, standart ve sürdürülebilirliğini sağlamak için yerel dinamiklerle işbirliği sağlayarak hayata geçirdiği “Shopsa Kadın Gelişim Eğitim ve İletişim Akademisi”nin ilk ayağını Nevşehir’de gerçekleştirdi.
22.11.2021Ekonomi
Z kuşağı yükselişe geçiyor!
Z kuşağı yükselişe geçiyor!İngiltere merkezli marka danışmanlığı şirketi The Franchise Company yöneticileri Efrah Ceyhan Atacan ve Aycan Helvacıoğlu, “Türkiye pazarına girmek isteyen yabancı firmalara da destek veriyoruz” dedi
19.11.2021 Ege
Moda Sitesi’ne   yeni hizmet binası
Moda Sitesi’ne yeni hizmet binasıModa Tekstil Konfeksiyoncular Sitesi (MTK) yeni hizmet binası açılışını gerçekleştirdi.
15.11.2021Ege
Mersin'de safran hasadı
Mersin'de safran hasadıMersin'in Yenişehir ilçesinde safran hasadı yapıldı.
13.11.2021Ekonomi
BİR LOVE BRAND YARATMA HİKAYESİ
BİR LOVE BRAND YARATMA HİKAYESİIsabel Abbey Türkiye’nin seçkin bir love brand’i olarak, kaliteli ve fayda / değer ilişkisinde yüksek değere sahip oyuncaklar ile piyasanın en sevilen markası oldu.
12.11.2021Marka Haberleri
Halkbank'tan 215 milyon TL net kar
Halkbank'tan 215 milyon TL net karHalkbank yılın 9 ayında 215 milyon TL net kar elde etti.
12.11.2021Uzmanpara
Yöneticiliği bırakıp bu işe girdi! Telefonları susmuyor
Yöneticiliği bırakıp bu işe girdi! Telefonları susmuyorYöneticiliği bırakarak Balıkesir'in Havran ilçesinde zeytincilik yapmaya başlayan Nermin Gelbal Gökduman, işçilerle beraber hasat ettiği zeytinlerini yurt içi pazarı yanı sıra ABD, Hollanda ve Güney Kore'ye ihraç ediyor.
1.11.2021Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan kadına yönelik şiddette 'sıfır tolerans' vurgusu: Mücadele etmekte kararlıyız
Son dakika: Erdoğan'dan kadına yönelik şiddette 'sıfır tolerans' vurgusu: Mücadele etmekte kararlıyızSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir'de düzenlenen "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" programında, girişimci, çiftçi, öğrenci, sporcu, sanatçı ve emekçi kadınlarla bir araya geldi. Şiddete karşı "sıfır tolerans" dediklerini ve bu sorunla yıllardır topyekun bir mücadele içerisinde olduklarını belirten Erdoğan, "Kadına yönelik şiddetle sonuna kadar mücadele etmekte de kararlıyız." dedi.
24.10.2021Siyaset
Tek bir tıkla 55 şehri gezmek mümkün! Aralarında Türkiye de var
Tek bir tıkla 55 şehri gezmek mümkün! Aralarında Türkiye de varPandeminin ilk günlerinde, evlerimizden dışarı çıkmanın pek de mümkün olmadığı zamanlarda birçok proje tasarlandı. Bu projelerden biri de içlerinde İstanbul, Ankara, Londra ve Dublin gibi 55 şehri gezme imkânı sunan Drive & Listen oldu. Avrupa, Asya, Avustralya ve Amerika’daki pek çok büyük şehrin sokaklarını gezebileceğiniz Drive & Listen sayesinde hiç gitmediğiniz veya sokaklarında gezmeyi özlediğiniz şehirleri tek bir tuşla gezmeniz mümkün. Projenin mimarı ise bir Türk.
20.10.2021Gündem
Emine Erdoğan: Aydınlık geleceğe en önemli katkıdır
Emine Erdoğan: Aydınlık geleceğe en önemli katkıdırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kadınların dünya genelinde desteklenmesinin aydınlık geleceğe en önemli katkı olduğunu belirterek, "Geleceğin, kadın gücüyle imar edileceğine yürekten inanıyorum." dedi.
18.10.2021Gündem
Kadın girişimci genç kızlara istihdam sağlayacak
Kadın girişimci genç kızlara istihdam sağlayacakİzmir'de sağlık sorunları yaşayan çocuğuna doğal bal yedirmek için 2 kovanla başladığı arıcılıkta bir başarı hikayesine imza atan anne, genç kızları arıcılığa kazandırmak istiyor.
18.10.2021Ekonomi
Kadın üreticiler Shopsa’da buluştu
Kadın üreticiler Shopsa’da buluştuKadın üretici ve girişimcilerin üretimlerini tüketiciyle buluşturan online pazaryeri Shopsa ile Türkiye Belediyeler Birliği arasında daha fazla kadın üreticiye ulaşmak için işbirliği yapıldı
16.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kadın Girişimci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.