Kadın Girişimci

Kadın Girişimci

Son dakika kadın girişimci haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kadın girişimci gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kadın girişimci haber sayfamızda...

Kadın Girişimci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.740 kadın girişimci haberi bulunmuştur.
Kadın girişimcilerle hızlı büyüyecek
Kadın girişimcilerle hızlı büyüyecek Modüler genç odası üretimlerini Lajivert ve Ritmik markalarıyla tüketiciye ulaştıran Soyserin Grup, verdiği bayiliklerde kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık yapıyor. Soyserin Grup, bu yıl 60 kadın girişimciye bayilik vermeyi hedefliyor.
16.04.2024 Kobi
En dijital bavul ticareti
En dijital bavul ticareti Bavullardaki boş yerlere kargo yerleştiren yerli startup Pabbler 20 bin yolcuyu kurye yaptı. Kurucusu Ceren Süngü 1.2 milyon yolcuya ulaşarak yıllık 100 milyon dolar ciro hedefi olduğunu söylüyor.
5.04.2024 Milliyet Executive
“51 bin 927 işletmeye 16,7 milyar liralık destek sağlandı”
“51 bin 927 işletmeye 16,7 milyar liralık destek sağlandı” Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 6 Şubat depremlerinde zarar gören işletmeleri yeniden ayağa kaldıracak desteklerin sürdüğünü belirterek, “Dünya Bankası ve JICA iş birliğiyle Türkiye Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşetmelerin Canlanması Destek Programı kapsamında KOSGEB eliyle bugüne kadar 11 ilde 51 bin 927 işletmeye 16,7 milyar lira destek verildi” dedi.
4.04.2024 Ekonomi
Bahçeden ambalaja hayatı ‘aronya’
Bahçeden ambalaja hayatı ‘aronya’ Aronyanın, 200 milyar dolarlık küresel gıda takviyesi pazarında yıldızının parlayacağını öngören girişimci Aylin Kalafatoğlu, kurulumuna destek verdiği bahçelerden aldığı meyveleri ambalajlı ürüne dönüştürüyor, iç pazarın yanı sıra ihracatta da büyüyor.
2.04.2024 Kobi
‘Usta işi’ kadınların
‘Usta işi’ kadınların Bianca Boya Kurucu Ortağı Veysel Feyzoğlu, 2021’de piyasaya sürdükleri Bianca Stella’da kadın usta ve kadın girişimci sayısının her geçen gün arttığını söyledi.
2.04.2024 Kobi
10 haneli köyde iş kurdu! Sağıp Ankara'ya, İstanbul'a satıyor: 'Sayıları 15'ti, 100'e çıkardım'
10 haneli köyde iş kurdu! Sağıp Ankara'ya, İstanbul'a satıyor: 'Sayıları 15'ti, 100'e çıkardım' Ankara Üniversitesi astronomi ve uzay bilimleri mezunu olan Emine Çölkuşu, kurumsal hayatı bırakarak Yozgat'ta hayvancılık yapmaya başladı. Şimdilerde 100 büyükbaş hayvan bakan Emine, hiç yaşıtının olmadığı 10 haneli köyünde yaptığı üretimi ve yaşadıklarını anlattı.
2.04.2024 Yaşam
ASO'dan kadın girişimcilere destek
ASO'dan kadın girişimcilere destek Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu için ASO Hizmet Binası'nda tahsis ettiği yeni çalışma ofisi düzenlenen törenle açıldı.
21.03.2024 Ekonomi
Kadın ihracatçılara 13 milyar TL destek
Kadın ihracatçılara 13 milyar TL destek Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Eximbank, İhracatı Geliştirme (İGE) A.Ş. ve Türk Standardları Enstitüsü’nden (TSE) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın girişimciye destek müjdesi geldi.
9.03.2024 Ekonomi
Kadın ihracatçılara 4 milyar TL'lik finansman desteği
Kadın ihracatçılara 4 milyar TL'lik finansman desteği Kadın ihracatçılara destek paketi 8 Mart Kadınlar Günü’nde kamuoyuna duyuruldu. Bu kapsamda TİM Kadın Girişimci Sertifikasyonuna sahip kadın ihracatçılara; Türk Eximbank tarafından yüzde 42 faiz oranı ile 3 yıla kadar vadeli 4 milyar TL, döviz kredilerinde ise avantajlı faiz oranları ile 10 yıla kadar vadeli toplam 200 milyon dolar tutarında kredi imkanı sunulacak.
8.03.2024 Ekonomi
7 kadınla 25 milyon liralık mantı fabrikası kurdu! 'Bir torba una muhtaçtık, veresiye aldık'
7 kadınla 25 milyon liralık mantı fabrikası kurdu! 'Bir torba una muhtaçtık, veresiye aldık' Eğitim hayatına devam etmesine izin verilmeyen kız çocukları, 16 yaşlarına geldiklerinde evlendiriliyorlardı. Havva Özata da onlardan biriydi. Ancak içinde bitmek tükenmek bilmeyen okuma ve çalışma hayatına dâhil olma isteğini hiçbir şey söndüremedi. Önce hayalini kurduğu okulunu bitirdi, sonrasında en iyi bildiği işi yaparak girdiği iş hayatında, bugün 7 kadınla fabrika kuracak kadar ustalaştı.
8.03.2024 Yaşam
Bakan Şimşek: Hedefimiz kadının iş gücüne katılım oranını yüzde 40’a çıkarmak
Bakan Şimşek: Hedefimiz kadının iş gücüne katılım oranını yüzde 40’a çıkarmak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması'nın ödül törenine katıldı.
5.03.2024 Haberler
Bakan Şimşek: Hedefimiz kadının iş gücüne katılım oranını yüzde 40’a çıkarmak
Bakan Şimşek: Hedefimiz kadının iş gücüne katılım oranını yüzde 40’a çıkarmak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması'nın ödül törenine katıldı.
5.03.2024 Ekonomi
20 yıllık psikolog megafonla süt satıyor! 'Karasineğe 'Lütfen çıkar mısın?' diyordum'
20 yıllık psikolog megafonla süt satıyor! 'Karasineğe 'Lütfen çıkar mısın?' diyordum' 20 yıllık psikolog Şeyda Nur Boybeyi, önce ofisini kapatıp bir karavan kiraladı. Ardından da kendi karavanıyla 1 sene boyunca Türkiye’yi gezdi. İstanbul’a yeniden dönemeyeceği anladığında da Burhaniye’de babasına ait olan çiftliğin işletmesini alarak burada yaşamaya başladı. Şeyda Nur ve aynı çiftlikte yaşayan yakın arkadaşı Elif, şimdilerde ellerinde megafonla bağırarak süt satıyorlar.
22.02.2024 Yaşam
Kadın kooperatiflerinin ürünleri market raflarında
Kadın kooperatiflerinin ürünleri market raflarında ŞOK Marketler, daha güçlü bir gelecek için kadınların ekonomiye katılımını artırmak ve fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla “Şok’ta Ben de Varım” projesinin kapsamını genişletti. Türkiye’nin deprem bölgesi başta olmak üzere, farklı yörelerindeki kadın kooperatiflerinden kadınların ürettiği el emeği ürünler, seçili ŞOK mağazalarında satışa sunuldu.
19.02.2024 Ekonomi
Kadın girişimcilere eğitim
Kadın girişimcilere eğitim Garanti BBVA ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin birlikte hayata geçirdiği Türkiye Kadın Girişimci Akademisi’nin 2024 yılı eğitimlerinin ikincisi Diyarbakır’da gerçekleştirilecek.
17.02.2024 Ekonomi
Devlet desteğiyle kurdu! Günlük 700 litre süt üretiyor
Devlet desteğiyle kurdu! Günlük 700 litre süt üretiyor Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde yaşayan kadın girişimci Hafure Adak, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan (TKDK) aldığı destekle kurduğu modern tesiste günde 700 litre süt üretimi yapıyor.
14.02.2024 Ekonomi
TÜBİTAK'ın desteklediği bilim kadınları başarıdan başarıya koşuyor
TÜBİTAK'ın desteklediği bilim kadınları başarıdan başarıya koşuyor TÜBİTAK’ın desteklediği, başarıdan başarıya koşan bilim kadınlarından Prof. Dr. Özge Çevik ‘Yaptığımız bilimsel çalışmalarda yayınladığımız makaleler, gerçekleştirdiğimiz projeler, aldığımız patentler, hatta ürüne dönen birçok başarı elde ediyoruz’ diyor.
13.02.2024 Eğitim
Girişimcilik ekosistemi için yenilikçi adımlar...
Girişimcilik ekosistemi için yenilikçi adımlar... Halkbank, kadın ve genç girişimcileri Türkiye’ye değer katan, alanında önemli başarılara imza atmış liderlerle bir araya getiren ‘Vizyon Buluşmaları’nı hayata geçirdi.
2.02.2024 Ekonomi
Yerli girişimleri dünyaya taşıyor
Yerli girişimleri dünyaya taşıyor Yüksek katma değer yaratan girişimcilerin ekonomik büyümedeki etkisine vurgu yapan Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Sibel Kaya, en önemli amaçlarının yerli girişimleri destekleyip global pazarlara açılma kapasitelerini artırmak olduğunu söyledi...
1.02.2024 Advertorial
'49 bin işletmeye 14 milyar Türk Lirası destek sağladık'
'49 bin işletmeye 14 milyar Türk Lirası destek sağladık' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Kadın girişimcilerimize pozitif ayrımcılık uyguluyoruz. Mikro ve küçük işletmelere son iki yıl içerisinde 56 bin 654 kadını istihdam ederken 49 bin mikro ve küçük işletmeye kadın istihdamı için 14 milyar Türk Lirasının üzerinde destek sağladık” dedi.
30.01.2024 Ekonomi
“Girişimci kadınlar için bir WEB sitesi hazırlıyoruz”
“Girişimci kadınlar için bir WEB sitesi hazırlıyoruz” Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Girişimci olan ve girişimci olmayı hedefleyen kadınlar için bir WEB sitesi hazırlıyoruz. Bu WEB sitesi ile kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve uluslararası kuruluşlar tarafından sunulan tüm bilgileri bir araya topluyoruz” dedi.
18.01.2024 Ekonomi
Kadın girişimcilere destek programı
Kadın girişimcilere destek programı Ödeme sistemleri şirketi iyzico’nun hayata geçirdiği ‘Kadın Girişimci Destek Programı’nın yeni dönem kayıtları başladı.
17.01.2024 Ekonomi
6 bin tane dikti, yıllık kârı 3 milyon lira! 'Sevene kolay, sevmeyene tam bir işkence'
6 bin tane dikti, yıllık kârı 3 milyon lira! 'Sevene kolay, sevmeyene tam bir işkence' Evli ve iki çocuk annesi olan Birsen Yıldız, 25 yıl tekstil sektöründe modelist olarak çalıştıktan sonra kendi işini yapabilmek için dede topraklarına dönmeye karar verdi. Samsun'da tarımcılıkla ilgilenmeye başlayan Yıldız, dönüm başına 1 ton aronya üretimi yapıp yıllık 3 milyon lira kâr elde etmeyi planlıyor.
13.01.2024 Yaşam
ATO Başkanı Baran'dan 'enflasyon' mesajı!
ATO Başkanı Baran'dan 'enflasyon' mesajı! Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye’de genel seçimlerin ardından uygulamaya konan para ve maliye politikalarının yılın ikinci yarısına damga vurduğunu belirterek, “2024 yılında öncelikli hedef enflasyonun düşürülmesi olacak. Bu hedef için ortaya konan politikalar yavaşlama riski ortaya çıkarsa da, bu riskleri daha iyi sonuçlara ulaşmak için geçici zorluk olarak görüp, hazırlığımızı doğru yapmamız gerekiyor. Ülkemize güveniyoruz” dedi.
29.12.2023 Ekonomi
Tarımın kadın kahramanlarına ödül: Bilimle toprağı temizliyorlar
Tarımın kadın kahramanlarına ödül: Bilimle toprağı temizliyorlar Tarım ve gıda sektöründe kadın girişimcileri desteklemek üzere geliştirilen EWA programının kazananları, toprağa kadın eli değdiğinde yaşanacak dönüşümü ortaya koyuyor.
18.12.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kadın Girişimci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.