Kadın Yöneticiler

Kadın Yöneticiler

Son dakika Kadın yöneticiler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kadın yöneticiler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kadın yöneticiler haber sayfamızda...

Kadın Yöneticiler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 718 kadin yoneticiler haberi bulunmuştur.
Şartlar eşit şanslar eşit
Şartlar eşit şanslar eşitTurkcell’in teknoloji geliştirme alanında fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla başlattığı “Turkcell’de Şartlar Eşit, Şanslar Eşit” programının iş hayatına yeni atılacak genç kadın mühendisleri hedefleyen birinci fazı tamamlandı. Programın ikinci fazında çeşitli nedenlerle iş hayatından ayrılmış farklı meslek gruplarından deneyimli kadın profesyonellerin Turkcell bünyesine katılmaları hedefleniyor.
5.04.2021Ekonomi
‘Sözleşmenin neyinden rahatsız oldunuz?’
‘Sözleşmenin neyinden rahatsız oldunuz?’CHP MYK, Parti Meclisi (PM) ve Ankara’da bulunan milletvekilleriyle Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılması üzerine dün Parti Genel Merkezi’nde olağanüstü toplandı.
21.03.2021Siyaset
LÖSEV’li anneler üretimin içinde
LÖSEV’li anneler üretimin içindeLösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), her başarılı markanın arkasında kadın gücü olduğuna inanıyor, yüzde 90 kadın istihdamına ek olarak lösemili çocukların annelerini de üretime dâhil ediyor.
6.03.2021Ege
İş dünyasında kadın istihdamını attırmak için neler yapılabilir?
İş dünyasında kadın istihdamını attırmak için neler yapılabilir?Kadınların iş dünyasına eşit haklarla katılımı ve yönetim pozisyonlarında erkekler kadar yer almaları konusunda çeşitli çalışmalar yapılsa da henüz yeterince yol kat edilmiş değil. Peki kadınlar iş dünyasında nasıl zorluklarla karşılaşıyor? Kadın istihdamını attırmak için neler yapılabilir? Şirketlerdeki çeşitlilik ve kapsayıcılık işe nasıl yansıyor? Doğum sonrası ebeveyn izni neden önemli? Hepsini ve çok daha fazlasını HPE Türkiye SMB Satış Yöneticisi Yasemin Doğrul ile konuştuk.
12.02.2021Yaşam
Üç önemli noktaya kadın yöneticiler
Üç önemli noktaya kadın yöneticilerEczacıbaşı Topluluğu’nda üç önemli pozisyona, kadın yöneticiler atandı. Topluluktan yapılan açıklamada sürdürülebilir bir geleceğin, kadınların başta iş dünyası olmak üzere yaşamın her alanına etkin katılımıyla mümkün olacağı inancıyla hareket edildiği ve fırsat eşitliğine yönelik çalışmalara büyük önem verildiği vurgulandı.
4.01.2021Ekonomi
Ateş böcekleri çoğalırken
Ateş böcekleri çoğalırkenMilliyet Gazetesi’nin UN Women ile birlikte yürüttüğü #atesbocekleri kampanyası artık sonuna yaklaşıyor...
10.12.2020Gündem
Suudi Arabistan'da Kadın Futbol Ligi başladı!
Suudi Arabistan'da Kadın Futbol Ligi başladı!Suudi Arabistan Kadın Futbol Ligi başladı, ilk maçlar oynandı. Dini gerekçelerle kadınların spora iştirakinin uzun yıllar engellendiği ülkede, statlara seyirci olarak girmelerine izin verilmesinden iki yıl sonra kadınlar bu kez yeşil sahaya adım attı
21.11.2020Futbol
Kadın yöneticilerin pandemi deneyimleri
Kadın yöneticilerin pandemi deneyimleriKemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD), online olarak düzenlediği “Pandemide Dümenin Başındaki Kadın Yöneticiler” panelinde iş dünyasından başarılı dört kadın yöneticiyi bir araya getirdi...
7.10.2020Ege
Kadın yöneticilerin ebeveyn, eş ve çocuk kimlikleri aynı anda devreye girdi
Kadın yöneticilerin ebeveyn, eş ve çocuk kimlikleri aynı anda devreye girdiPandemi süreci hem iş hem özel hayatta çoğu alışkanlıkları ve düzeni değiştirdi. Özellikle yöneticiler için daha da zor geçen dönemde, planlamayı iyi yapan, stres yönetiminde başarılı, duygusal zekası güçlü olan, iyimser ve umudu olan kadınların iş-yaşam dengelerini kurmada daha çok yoruldukları ancak süreci daha iyi yönettikleri gözlemlendi.
22.09.2020Yaşam
Kadın girişimcileri ihracata teşvik etmek için program başlatıldı
Kadın girişimcileri ihracata teşvik etmek için program başlatıldıİstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) kadın girişimcileri ihracata teşvik etmek için ‘İhracata İlham Veren Kadınlar Platformu’ isimli bir program başlattı. Amaçlarının yol göstermek olduğunu söyleyen İHBİR Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur, “Kadın girişimcileri cesaretlendirmek ve desteklemek için online söyleşi ve eğitimler düzenleyeceğiz” dedi.
8.09.2020Ekonomi
Bitmeyen maske bahaneleri
Bitmeyen maske bahaneleriİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan kadın zabıtalar, Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi ve Pendik sahilde koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında uygulama gerçekleştirdi.
7.09.2020Gündem
Berna Gözbaşı: Transferler kampta, açıklayacağız
Berna Gözbaşı: Transferler kampta, açıklayacağızKayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, takımın Antalya kampında özel açıklamalar yaptı. Transfer konusunda taraftara müjde veren Gözbaşı, “Merak etmeyin, yakında imzalar atılacak” dedi.
30.06.2020Kayserispor
Göztepeli kadınlar örnek olacak
Göztepeli kadınlar örnek olacakSüper Lig’de evinde Fenerbahçe’yi ağırlayacak olan Göztepe’de maç öncesi kadın taraftarlar Türkiye’de bir ilk olacak olan farkındalık projesine imza atacak
30.11.2019Ege
Göztepeli ve Fenerbahçeli kadınlardan örnek farkındalık
Göztepeli ve Fenerbahçeli kadınlardan örnek farkındalıkSüper Lig'de evinde Fenerbahçe'yi ağırlayacak olan Göztepe'de maç öncesi, kadın taraftarlar Türkiye'de bir ilk olacak olan farkındalık projesine imza atacak.
30.06.2020Göztepe
Yap, yaşat, yönet
Yap, yaşat, yönetTürk futboluna kadın eli değdi.
30.06.2020Galatasaray
Süper Lig kulüplerinin kadın yöneticileri bir araya geldi
Süper Lig kulüplerinin kadın yöneticileri bir araya geldiSüper Lig'de mücadele eden kulüplerin yönetim kurullarında yer alan kadın yöneticiler Galatasaray Kulübünün ev sahipliğinde bir araya geldi.
30.06.2020Galatasaray
‘İK liderleri’nin yüzde 60’ı kadın
‘İK liderleri’nin yüzde 60’ı kadınİnsan kaynakları (İK) ekosisteminde hayata geçen yeniliklere liderlik ederek başarı kazanmış, Türkiye’nin en etkin 50 İK yöneticisi belirlendi. Fortune Türkiye dergisinin ekim sayısında açıklanan en başarılı isimler 15 Ekim’de gerçekleştirilecek CHRO Summit 2019’da ödüllerini alacak.
4.10.2019Ekonomi
İK dünyasının en etkin liderleri belli oldu
İK dünyasının en etkin liderleri belli olduTürkiye’nin en başarılı insan kaynakları yöneticileri belirlendi. En Etkin 50 CHRO araştırmasının zirvesi CHRO Summit, 15 Ekim’de gerçekleşecek. 1 milyondan fazla kişinin kariyerine yön veren İK dünyasının etkin liderleri, ödüllerini bu zirvede alacak.
3.10.2019Ekonomi
Egeli kadınların sesi olmak  için geldi
Egeli kadınların sesi olmak için geldiKurumsal iletişim alanında uzmanlaştıktan sonra kariyerini ekran önünde sürdüren Peyvend Öksüz, yeni kurulan Woman TV’deki programıyla mutfağından iş dünyasına, sağlıktan tarihe Ege’yi anlatacak...
21.05.2019Ege
İşinde iyi olmak yetmez!
İşinde iyi olmak yetmez!Özbek Avukatlık Ortaklığı’nın yönetici ortaklarından Selin Özbek Cittone, “Doğru ilişki kurabilmek, bu çağın en önemli yetkinliklerinden biri” diyor
9.07.2019Ekonomi
‘Çiftçinin güveni başarıyı getiriyor’
‘Çiftçinin güveni başarıyı getiriyor’İş dünyasında kadın olmanın ve girişimciliğin getirdiği yalnızlığı gidermek, üyeleri arasında işbirlikleri kurmak, farklı kültürler ve iş yapma biçimlerinin zenginliğinden ortak bir bilgi birikimi oluşturmak amaçlarıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren Women Presidents’ Organization, dünyada şirketini en hızlı büyüten 50 kadın yöneticiyi sıraladığı Fastest Growing Women-Owned/Led Businesses listesini açıkladı.
8.05.2019Ege
Gong ‘eşitlik’ için çaldı
Gong ‘eşitlik’ için çaldıBorsa İstanbul’un 8 Mart’taki gongunu ‘kadın-erkek fırsat eşitliği’ için çalan Emine Erdoğan kadınlara engel olan ‘görünmez duvarlara’ dikkat çekti. Erdoğan, 2023’e kadar kadınların işgücüne katılım hedefinin yüzde 41 olduğuna vurgu yaptı.
9.03.2019Gündem
Zor kariyer
Zor kariyerKadınlar ve erkekler iş hayatına eşit şartlarda başlarken unvan yükseldikçe kadınların oranı azalıyor. Bu durum eğitim dünyasında da böyle Öyle ki akademisyenlerin yüzde 44’ü kadın iken profesörlerde oran yüzde 31, dekanlarda yüzde 17’ye düşüyor Rektörler arasında kadınların oranı sadece yüzde 8. MEB’de ise 4 bakan yardımcısı ile 8 daire başkanının hepsi erkek
8.03.2019Gündem
CFO’ların stratejik sorumlulukları arttı
CFO’ların stratejik sorumlulukları arttıDataExpert Kurucu Genel Müdürü Hasan Altunkaya, iş dünyasında Finans Grubu Başkanlığı ya da Finansal Genel Müdür (CFO) koltuğunda olanların görev ve sorumlulukları itibarıyla şirketlerin en stratejik konumunda bulunduğunu söyledi.
7.03.2019Ekonomi
'Sesim Olur musun?' paneliyle kadınların sesi oldular!
'Sesim Olur musun?' paneliyle kadınların sesi oldular!Kadınların iş ve toplum hayatındaki sorunlarının tartışıldığı; bugüne kadar organize sanayi bölgeleri, sanayi ve ticaret odaları, üniversiteler, belediyeler ve özel kurumlar bünyesinde seri halinde düzenlenen “Sesim Olur musun?” paneli, Total işbirliği ile gerçekleşti.
28.04.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kadın yöneticileregeHaberlertransferGalatasaray

Kadın Yöneticiler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.