Kafkasya

Kafkasya

Son dakika Kafkasya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kafkasya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kafkasya haber sayfamızda...

Kafkasya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.960 kafkasya haberi bulunmuştur.
Gazze'de ateşkese tek oyla ABD freni! Erdoğan: BM'nin reforme edilmesi şarttır
Gazze'de ateşkese tek oyla ABD freni! Erdoğan: BM'nin reforme edilmesi şarttırCumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu’nda Gazze’de acil ateşkes için talep edilen karar tasarısını reddeden ABD’ye çok sert tepki gösterdi.
9.12.2023Gündem
Güney Kafkasya’da barış adımına destek
Güney Kafkasya’da barış adımına destekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atina gezisinin ardından Türkiye ile Yunanistan arasında Ege’de bahar havası içine girilirken; Azerbaycan ile Ermenistan arasında alınan barışa yönelik “bazı somut güven artırıcı adımların atılması” kararı da Ankara’yı memnun etti.
9.12.2023Dünya
Bakan Tunç, 'Devrim niteliğinde reformlar yaptık' dedi, son 21 yıla dikkat çekti
Bakan Tunç, 'Devrim niteliğinde reformlar yaptık' dedi, son 21 yıla dikkat çektiTürk Kültür Tarihi Kurultayı’nda konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Son 21 yılda sessiz devrim niteliğinde yaptığımız reformlarla temel kanunlarımızı çağın gereklerine uygun olarak ve milletimizin ihtiyacını gözeterek yeniledik“ açıklamasını yaptı.
6.12.2023Gündem
Yılın son MGK'sından İsrail'e Gazze tepkisi: İşlediği suçların neticeleri ile er ya da geç yüzleşecek
Yılın son MGK'sından İsrail'e Gazze tepkisi: İşlediği suçların neticeleri ile er ya da geç yüzleşecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki MGK toplantısı sonrası 7 maddelik MGK bildirisi yayımlandı. Bildiride 'İsrail Gazze’de işlediği ve tarihe kara bir leke olarak geçen insanlık dışı suçların neticeleri ile er ya da geç yüzleşmek zorunda kalacak' ifadeleri yer aldı.
29.11.2023Gündem
MGK toplantısı başladı! Yoğun gündem
MGK toplantısı başladı! Yoğun gündemMGK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı.
29.11.2023 Haberler
MGK toplantısı başladı! Yoğun gündem
MGK toplantısı başladı! Yoğun gündemMGK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı.
29.11.2023Gündem
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Rusya, Çin'e giderek daha bağımlı hale geliyor
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Rusya, Çin'e giderek daha bağımlı hale geliyorNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Rusya, siyasi açıdan yalnızca Ukrayna'da değil, Kafkasya ve Orta Asya'da, yakın çevresindeki nüfuzunu kaybediyor. Çin'e giderek daha bağımlı hale geliyor. Moskova her yıl geleceğini Pekin'e ipotek ediyor" dedi.
29.11.2023Dünya
‘Ermenistan fırsatı değerlendiremedi’
‘Ermenistan fırsatı değerlendiremedi’Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Savunma Bakanları 10. Toplantısı Bakü’de yapıldı. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türkiye’nin, bölgenin istikrarı için Azerbaycan ve Gürcistan ile sergilediği dayanışmayı devam ettireceğini söyledi.
28.11.2023Gündem
Bakan Güler: Operasyonlarımız tek bir terörist kalmayıncaya kadar devam edecektir
Bakan Güler: Operasyonlarımız tek bir terörist kalmayıncaya kadar devam edecektirMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, “Bunlar terör örgütünün son çırpınışlarıdır. Kahraman Mehmetçik, şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadı, bırakmayacaktır. Operasyonlarımız tek bir terörist kalmayıncaya kadar artan bir baskı ve yoğun bir tempoda devam edecektir” dedi.
27.11.2023Gündem
Sporun iyileştirici gücünün sembolü Umut Evi!
Sporun iyileştirici gücünün sembolü Umut Evi!Islahiye’deki konteyner kentte depremzede çocukların spor eğitimi almalarına olanak sağlayan spor okulu, P&G tarafından Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi iş birliğiyle hayata geçirildi. Umut Evi projesi kapsamında futbol, voleybol, basketbol, hentbolla gençlerin sağlıklı gelişimi hedefleniyor.
26.11.2023Diğer
‘Holokost utancı Avrupa’yı  esir almış’
‘Holokost utancı Avrupa’yı esir almış’Türkiye’nin Gazze’de akan kanı durdurmak için seferber olduğunu ancak, batılı ülkelerin sesinin çıkmadığını söyleyen Erdoğan, “Avrupası’ndan Amerikası’na kadar en ufak tepki gelmiyor. Holokost utancı Avrupalı liderleri esir almış durumda” dedi.
21.11.2023Gündem
Erdoğan'dan İsrail tepkisi: Unutturulmasına izin vermeyeceğiz
Erdoğan'dan İsrail tepkisi: Unutturulmasına izin vermeyeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan "İsrail'in nükleer silahları meselesinin unutulmasına ve unutturulmasına Türkiye olarak izin vermeyeceğiz." dedi.
20.11.2023Gündem
Bakan Fidan: İsrail'e karşı bölge ülkeleri tek ses olmalı
Bakan Fidan: İsrail'e karşı bölge ülkeleri tek ses olmalıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Gazze’ye yönelik saldırıların durdurulmasını teminen İsrail üzerinde baskı oluşturmak için bölge ülkelerinin tek ses olması önem taşımaktadır" dedim
20.11.2023Gündem
‘6.4 milyar metreküp bedelsiz gaz verildi’
‘6.4 milyar metreküp bedelsiz gaz verildi’Sakarya gaz sahasındaki doğal gaz keşfinin ardından günlük yaklaşık 4 milyon metreküp üretime ulaşıldığını belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, “Bu kapsamda 6,4 milyar metreküp doğal gazı bedelsiz olarak vatandaşlarımıza sunuyoruz” dedi.
18.11.2023Ekonomi
Enerji Bakanı açıkladı! Sakarya Gaz Sahası'nda üretim 4 milyon metreküpe ulaştı
Enerji Bakanı açıkladı! Sakarya Gaz Sahası'nda üretim 4 milyon metreküpe ulaştıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Sakarya Gaz Sahasından hali hazırda günlük yaklaşık 4 milyon metreküp üretime ulaştık. Bu üretim 1,5 milyon hanenin doğal gaz ihtiyacını karşılamaktadır" dedi.
17.11.2023Ekonomi
Bakan Uraloğlu, Zengilan'da
Bakan Uraloğlu, Zengilan'daUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Zengezur bağlantısı Türk Dünyasını birbirine bağlayacak önemli bir adım, Orta Koridorunun kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar hızlanıyor, dost ülkelerimiz arasında ikili ve transit karayolu belgesi kotalarını kaldırmalıyız, Kırgızistan ile mutabakata vardık, diğer ülkelerle de bu adımları atmak istiyoruz” dedi.
16.11.2023Ekonomi
Akşener'den yüksek yargı tartışmalarıyla ilgili açıklama
Akşener'den yüksek yargı tartışmalarıyla ilgili açıklamaİYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) grup toplantısında açıklamalarda bulundu.
15.11.2023Gündem
ABD'yle mesafeli temas! Bölgeye üçüncü tur
ABD'yle mesafeli temas! Bölgeye üçüncü turDışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail ile Filistin arasındaki çatışma ortamında bölgeye yaptığı üçüncü ziyaret turunda Türkiye’ye gelen ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü. Daha önce İsrail’e gittiğinde “Buraya Yahudi olarak geldim” diyen Blinken’a Ankara’nın koyduğu mesafe görüşmeye ilişkin ayrıntılara yansıdı.
7.11.2023Gündem
Bakan Yardımcısı Akçapar, ABD Dışişleri Bakanlığı Müşaviri Chollet ile görüştü
Bakan Yardımcısı Akçapar, ABD Dışişleri Bakanlığı Müşaviri Chollet ile görüştüDışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar, ABD Dışişleri Bakanlığı Müşaviri Derek Chollet ve Müsteşar Yardımcısı Kıdemli Muavini Yuri Kim’le görüştü.
6.11.2023Gündem
'Azerbaycan Ermenistan ile ilişkilerin normalleşmesinin alternatifinin olmadığını düşünüyor'
'Azerbaycan Ermenistan ile ilişkilerin normalleşmesinin alternatifinin olmadığını düşünüyor'Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, “Azerbaycan, Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinin normalleşmesinin alternatifinin olmadığını düşünüyor. Azerbaycan Ermenistan'a bu konuda önerilerde bulundu. Şu anda Ermenistan'dan önerdiğimiz paketlere ilişkin bir cevap bekliyoruz. Şartlar kabul edildiği takdirde biz bu diyaloğu devam ettirmeye hazırız” dedi.
4.11.2023Dünya
Bakan Uraloğlu, Özbekistan'da! 'Taşkent Deklarasyonu' imzalandı
Bakan Uraloğlu, Özbekistan'da! 'Taşkent Deklarasyonu' imzalandıTürkiye, İran, Özbekistan ve Türkmenistan arasında Ulaşım Koridorlarının İşlevinin Arttırılması konusunda anlaşma sağlanarak, “Taşkent Deklarasyonu” imzalandı.
2.11.2023Ekonomi
Bakan Fidan’dan AB’ye net mesajlar: Vize serbestisi hayata geçmeli
Bakan Fidan’dan AB’ye net mesajlar: Vize serbestisi hayata geçmeliAB Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut ve AB üyesi ülkelerin Ankara Büyükelçilerini kabul eden Fidan, Gümrük Birliği’nin yenilenmesi ve vatandaşlarımıza vize serbestisi sağlanması için AB’den samimi çaba ortaya koymasını istedi.
31.10.2023Gündem
Korkutan tırmanış! Rehinelerden Netanyahu'ya tepki
Korkutan tırmanış! Rehinelerden Netanyahu'ya tepkiİsrail’in Hamas’a karşı Gazze’de yürüttüğü savaş, tüm dünyada hem Yahudilere hem de Araplara yönelik nefret söyleminin büyük oranda artmasına sebep oldu. İnsan Hakları İzleme Örgütü de bu tırmanışın tehlikeli boyutlarda olduğunu vurguladı. Ayrıca Hamas, Gazze Şeridi’nde rehin tutulan 3 İsrailli kadının, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya gönderdiği mesajları içeren bir video yayınladı.
31.10.2023Dünya
Bakan Fidan'dan AB'ye vize serbestisi çağrısı
Bakan Fidan'dan AB'ye vize serbestisi çağrısıAvrupa Birliği Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut ve AB üyesi ülkelerin Ankara Büyükelçilerini kabul eden Dışişleri Bakanı Hakan Fidan önemli mesajlar verdi.
30.10.2023Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin önüne hiçbir emperyalist güç geçemeyecektir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin önüne hiçbir emperyalist güç geçemeyecektirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet'in 100. yılı nedeniyle gerçekleştirdiği hitabın bir bölümünü sosyal medya hesabından paylaştı.
30.10.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kafkasya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.