Kanarya Adaları

Kanarya Adaları

Son dakika Kanarya Adaları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kanarya Adaları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kanarya Adaları haber sayfamızda...

Kanarya Adaları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 396 kanarya adalari haberi bulunmuştur.
Dünyanın izlediği cehennemde yeni patlamalar
Dünyanın izlediği cehennemde yeni patlamalarİspanya'nın güneybatısında Kanarya Adaları grubundan La Palma'da faaliyete geçen Cumbre Vieja Yanardağı'nın etkileri sürüyor. Tahliye edilenlerin sayısı 6 bini geçti.
23.09.2021Dünya
Kanarya Adaları'nda aktif hale gelen yanardağda patlamaların şiddeti arttı
Kanarya Adaları'nda aktif hale gelen yanardağda patlamaların şiddeti arttıİspanya'nın güneybatısında Kanarya Adaları bölgesindeki La Palma Adası'nda 50 yıl sonra aktif hale gelen Cumbre Vieja Yanardağı'ndaki patlamalar şiddetini artırarak devam ediyor.
22.09.2021Haberler
Patlamalar şiddetleniyor, kayıp yüz milyonlarca euro
Patlamalar şiddetleniyor, kayıp yüz milyonlarca euroKanarya Adaları'nda aktif hale gelen yanardağda patlamaların şiddeti arttı.
22.09.2021Dünya
Son dakika... Durdurulamıyor! Alev topu yola indi
Son dakika... Durdurulamıyor! Alev topu yola indiBüyük bir gürültüyle patlayan yanardağın püskürttüğü lavların denize doğru yolculuğu dördüncü gününe girdi, uluslararası haber ajansları tüyler ürperten fotoğrafları dünyaya servis ediyor.
22.09.2021Dünya
Lav püskürten "Yaşlı Doruk" yanardağı havadan görüntülendi
Lav püskürten "Yaşlı Doruk" yanardağı havadan görüntülendiİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja (Yaşlı Doruk) yanardağının faaliyeti devam etti. AA tarafından havadan görüntülenen yanardağın etrafındaki yerleşim birimlerinde yaşayanların tahliyesi ise devam ediyor.
22.09.2021Haberler
Son dakika: Felaket göründü! 22 Bin deprem...
Son dakika: Felaket göründü! 22 Bin deprem...22 bin deprem kaydedildi, devasa patlamanın geldiği an herkes dondu kaldı. İki kola ayrılan siyah nehir turizm merkezini cehenneme çevirdi, uzaydan gelen görüntü ise şok etkisi yarattı.
21.09.2021Dünya
Kanarya Adaları'nda faaliyete geçen yanardağdan dolayı bölgedeki 5 bin kişi tahliye ediliyor
Kanarya Adaları'nda faaliyete geçen yanardağdan dolayı bölgedeki 5 bin kişi tahliye ediliyorİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja (Yaşlı Doruk) yanardağının faaliyeti devam etti. Aktif hale gelen yanardağ etrafındaki yerleşim birimlerinde yaşayan 5 bin kişi tahliye edilmeye devam ediyor.
21.09.2021Haberler
50 yıldır uykuda olan yanardağ patladı, 5 bin kişi tahliye edildi
50 yıldır uykuda olan yanardağ patladı, 5 bin kişi tahliye edildiİspanya'nın Kanarya Adaları'ndaki volkanik patlama evleri ve ormanları yok etti, yerel bir tur rehberi olan Jonas Perez sarsıntıları ve sesi "Sanki 20 jet uçağı aynı anda kalkıyor gibi… İnanılmaz bir ses" diyerek anlattı.
20.09.2021Dünya
Kanarya Adaları'ndaki Cumbre Vieja Yanardağı'nda patlama gerçekleşti
Kanarya Adaları'ndaki Cumbre Vieja Yanardağı'nda patlama gerçekleştiİspanya'nın Kanarya Adaları'ndaki Cumbre Vieja Yanardağı'nda volkanik hareketlilik görüldü. Patlamanın ardından bölgedeki yerleşim birimlerine kül yağdığı kaydedildi.
20.09.2021Haberler
İspanya'da İtalyan mafyasına baskın
İspanya'da İtalyan mafyasına baskınİspanya'nın güneyindeki Kanarya Adaları'nda Tenerife kenti merkezli düzenlenen operasyonlarda İtalyan mafya gruplarına bağlı oldukları tespit edilen 106 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
20.09.2021Dünya
Son dakika haberler: Cehennemden farksız! Canlarını kurtarmak için kaçtılar
Son dakika haberler: Cehennemden farksız! Canlarını kurtarmak için kaçtılarKabus bir hafta boyunca devam etti. Son beş gün içerisinde binlerce deprem meydana geldi. 50 yıl sonra ilk kez cehennemin kapıları açıldı ve dünya korkunç haberle sarsıldı.
20.09.2021Dünya
Depremden sonra faaliyete geçti! Tedbir amaçlı evler boşaltıldı
Depremden sonra faaliyete geçti! Tedbir amaçlı evler boşaltıldıİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja (Yaşlı Doruk) yanardağının faaliyete geçmesinden dolayı yaklaşık 5 bin kişi bölgeden çıkarılıyor.
19.09.2021Dünya
Müşterisine sattığı kazı kazandan 500 bin euro çıkınca bileti çaldı!
Müşterisine sattığı kazı kazandan 500 bin euro çıkınca bileti çaldı!İtalya'da müşterisine sattığı kazı kazan biletinden 500 bin euro (yaklaşık 5 milyon lira) ikramiye çıkınca bileti alıp kaçandükkan sahibi, Kanarya Adaları'na gitmek üzereyken yakalandı.
6.09.2021Dünya
Kanarya Adaları açıklarında göçmen botu battı
Kanarya Adaları açıklarında göçmen botu battıFas kıyılarından İspanya'nın güney batısındaki Kanarya Adaları'na gelmeye çalışan düzensiz göçmenlerden 20'sinin yolculuk sırasında denizde hayatını kaybettiği bildirildi.
31.08.2021Dünya
Babaanne’yle devriâlem
Babaanne’yle devriâlemDünya seyahatini Granma (Babaanne) isimli 14.7 metrelik yelkenlisiyle gerçekleştirmek için Bodrum’dan yola çıkan Serdar Soytürk Fransa’ya ulaştı. Soytürk, yaklaşık 20 bin deniz milini (yaklaşık 40 bin kilometre) 3 yıl içinde katedecek...
29.08.2021Gündem
Son dakika: BM acı haberi verdi! Çok sayıda ölü var
Son dakika: BM acı haberi verdi! Çok sayıda ölü varGelen son dakika haberine göre; Birleşmiş Milletler (BM), Kuzey Afrika'nın Atlantik kıyılarından Kanarya Adaları'na giden bir teknedeki motor arızası sonucu denizde yaklaşık iki hafta boyunca susuz ve gıdasız kalan 47 düzensiz göçmenin hayatını kaybettiğini bildirdi.
18.08.2021Dünya
İstanbul’un göç raporunda Suriyeli annelerin isteği: Kızlarımız okusun!
İstanbul’un göç raporunda Suriyeli annelerin isteği: Kızlarımız okusun!İBB’nin Göç Araştırması’na göre, İstanbul’da en fazla Suriyeli mülteci var. Suriyeli anneler kızlarını okutmak istiyor. En fazla Özbekistanlı göçmenler iş bulabiliyor. Afrikalı göçmenler ise ırkçılıktan şikâyetçiler...
20.06.2021Gündem
İspanya, yabancı turistlere kapılarını açtı
İspanya, yabancı turistlere kapılarını açtıİspanya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının turizm üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için aşı olma veya PCR ile hızlı antijen testlerini sunma zorunluluğuyla bugünden itibaren kapılarını turistlere açtı.
7.06.2021Dünya
OHAL sona erdi, meydanlar doldu!
OHAL sona erdi, meydanlar doldu!İspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 25 Ekim 2020'den bu yana uygulanan olağanüstü hal sona erdi.
9.05.2021Dünya
İspanya'da 3. dalga tedbiri! Uzatıldı...
İspanya'da 3. dalga tedbiri! Uzatıldı...İspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 117 kişinin hayatını kaybettiği, 6 bin 216 yeni vaka tespit edildiği bildirildi.
18.03.2021Dünya
İspanya'da koronavirüs için flaş karar
İspanya'da koronavirüs için flaş kararİspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 234 kişinin hayatını kaybettiği, 13 bin 459 yeni vaka tespit edildiği bildirildi. Hükümet, ülke genelinde uygulanan gece sokağa çıkma yasağı, salgının yoğun görüldüğü yerlerde bölgesel karantina ve özerk yönetimler arası serbest dolaşım kısıtlamalarının Paskalya tatilinin (27 Mart-4 Nisan) sonuna kadar ülke genelinde devam etmesi kararı aldı.
10.03.2021Dünya
Erzurum'da, astronomi ve uzay araştırmaları için 'teleskop'
Erzurum'da, astronomi ve uzay araştırmaları için 'teleskop'Erzurum'da, astronomi ve uzay bilimine önemli katkı sunacak Doğu Anadolu Gözlemevi (DAG), İtalya'dan getirilen teleskopla ilk ışığı almak için gün saymaya başladı.
16.02.2021Teknoloji
Twitter aşırı sağcı Vox partisinin hesabını kapattı
Twitter aşırı sağcı Vox partisinin hesabını kapattıSosyal paylaşım ağı Twitter, İslam karşıtı kampanya başlatan İspanya'daki aşı sağcı parti Vox'un resmi hesabını geçici olarak kapattı.
29.01.2021Teknoloji
Turuncu alarm! İspanya'yı Hortense fırtınası vurdu
Turuncu alarm! İspanya'yı Hortense fırtınası vurduİspanya'yı saatte 120 kilometre hızla varan Hortense fırtınası hasara yol açtı. Endülüs ve Kanarya Adaları'nın batısı hariç tüm bölgelerde turuncu alarm ilan edildi.
23.01.2021Dünya
Evlerini sattılar 6 yıldır teknede yaşıyorlar
Evlerini sattılar 6 yıldır teknede yaşıyorlarDenizi çok seven, emekli olduktan sonra Bandırma'daki evlerini satan Hükümsür ve Zümrüt Canarslan çifti, 10 yıllığına kiraladıkları tekneyle koy koy geziyor. Hükümsür Canarslan: "Tabii her denizcinin olduğu gibi bizim de hayalimiz okyanus seyahati yapabilmek. En azından Kanarya Adaları'na gitmek istiyoruz" dedi.
14.01.2021Tatil

Benzer Haber Etiketleri

İspanyaKanarya AdalarıyanardağvolkanLas Palmas

Kanarya Adaları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.