Kansızlık

Kansızlık

Son dakika kansızlık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kansızlık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kansızlık haber sayfamızda...

Kansızlık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.099 kansızlık haberi bulunmuştur.
Bağırsaktan vuruyor! Görülme yaşı 20'lere düştü: İlk sinyali böyle veriyormuş, işte çaresi
Bağırsaktan vuruyor! Görülme yaşı 20'lere düştü: İlk sinyali böyle veriyormuş, işte çaresi Yapılan araştırmalar, dünya genelinde erken başlangıçlı kanserlerde artış yaşandığını gösteriyor. Yani artık sadece orta yaş grubu ya da yaşlılar değil, gençler de büyük risk altında. Bağırsak ile bağlantılı olan kanserlerde görülme yaşının neredeyse 20'lere kadar düşmesi ise akıllarda birçok soru işareti yarattı. Alanında uzman 2 isim, gerçekleri açıkladı.
3.05.2024 Genel Sağlık
'Açlık silahı savaş suçu!' Birleşmiş Milletler duyurdu: Yemek yemedikleri için bilinçleri duruyor
'Açlık silahı savaş suçu!' Birleşmiş Milletler duyurdu: Yemek yemedikleri için bilinçleri duruyor Aylar süren uyarılardan sonra, BM’nin desteğiyle hazırlanan bir rapor, Gazze’deki insani facianın, insan eliyle oluşturulan bir açlık felaketine yol açtığını kanıtlayan net istatistikler sundu.
28.03.2024 Dünya
Kolon kanserine karşı beslenmeye dikkat!
Kolon kanserine karşı beslenmeye dikkat! Mart ayı, kolorektal kanser farkındalık ayı. Sağlık Bakanlığı istatistiklerine göre, ülkemizde kolorektal kanser türleri hem erkeklerde hem de kadınlarda ilk üçte yer alıyor. En basit korunma yolu ise; sağlıklı beslenme, obeziteyle mücadele ve egzersiz yapmaktan geçiyor.
16.03.2024 Pazar
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir Vitaminlerin sağlıklı bir beden için takviye olarak alındığı düşünülür. Ancak yaygın olarak kabul gören bu düşüncenin aksine vitaminler sağlıklı bir bedenin ana maddesidir. Bu nedenle eksikliğinin de fazlalığının da dikkate alınması gerektiğini söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ece Yiğit Gençer, göz ardı edilen büyük tehlikeyi anlattı.
16.03.2024 Genel Sağlık
Çocuklarda nezle, grip ve soğuk algınlığı için ‘önlem’ uyarısı
Çocuklarda nezle, grip ve soğuk algınlığı için ‘önlem’ uyarısı Ara tatilin sona ermesi ile özellikle nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların çocuklarda artmasını beklediklerini belirten uzmanlar, mutlaka önlem alınması gerektiğine dikkat çekti.
13.02.2024 Sağlık
Kansızlık için en etkilisi! Hurmanın üstüne limon sıkın, vücudu demire doyuruyor
Kansızlık için en etkilisi! Hurmanın üstüne limon sıkın, vücudu demire doyuruyor Özellikle ramazan ayında sıklıkla tüketilen hurmanın vücuda karşı pek çok faydalı etkisi var. Limon ve hurma birleşimi ise vücuttaki bazı problemlere karşı iyileştirici etkiler taşıyor. İşte detayları.
20.01.2024 Genel Sağlık
Vegansanız besin dengesine dikkat!
Vegansanız besin dengesine dikkat! Hayvan kökenli hiçbir gıdayı yemeyen, tümüyle bitkisel beslenenlere “vegan” deniliyor.
9.01.2024 Gündem
Milyon nüfusta 2 ya da 4 kişide görülüyor! Hastalığın tek tedavisi var
Milyon nüfusta 2 ya da 4 kişide görülüyor! Hastalığın tek tedavisi var Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Orhan Kemal Yücel, sonradan kazanılan Apilastik anemi hastalığının milyonda 2 veya 4 kişide görülen nadir bir hastalık olduğunu belirterek, "Hastalığın tek tedavisi kemik ili transplantasyonudur" dedi.
25.12.2023 Gündem
Okul başarısını düşürüyor, iştahsızlığa neden oluyor! En önemli nedeni demir eksikliği
Okul başarısını düşürüyor, iştahsızlığa neden oluyor! En önemli nedeni demir eksikliği Çocuklarda kansızlık ya da bir başka ifadeyle anemi, en sık görülen kan hastalıklarında ilk sırada yer alıyor. Prof. Dr. Aziz Polat, çocukların okul başarısını dahi etkileyen bu durumun tedavisi için erken tanının önemine işaret etti.
30.11.2023 Genel Sağlık
Diyet kişiye özel olmalı!
Diyet kişiye özel olmalı! Diyetin kişiye özel olması gerektiğini, eşlik eden hastalıklar, kan değerleri, boy, kilo ölçümleri, yaşa ve cinsiyete göre değiştiğini belirtilen uzmanlar, son yıllarda sıklıkla başvurulan aralıklı oruç yönteminin de herkes için uygun olmadığı uyarısı yapıyor.
9.11.2023 Gündem
Ayrı ayrı yenirse doğal ilaç, birlikte zehir küpü! Yoğurt ile pekmez vücutta demir bırakmıyor
Ayrı ayrı yenirse doğal ilaç, birlikte zehir küpü! Yoğurt ile pekmez vücutta demir bırakmıyor Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde yaygın olan yoğurdun içine pekmez koyup yeme alışkanlığı aslında oldukça zararlı. Ayrı ayrı tüketildiğinde doğal ilaç olan bu besinlerin etkisi birleşince zarara dönüşüyor. İşte detaylar.
6.11.2023 Genel Sağlık
Bağırsakları motor gibi çalıştıran o besin! Günde 5-6 adet yemek kabızlığa iyi geliyor
Bağırsakları motor gibi çalıştıran o besin! Günde 5-6 adet yemek kabızlığa iyi geliyor Kabızlık insanın günlük hayatını olumsuz etkileyen sağlık problemlerinden birisi. Sindirim sisteminin en önemli organlarından birisi olan bağırsakların çalışmaması pek çok sağlık problemini de beraberinde getiriyor. Kabızlığım var diyorsanız günde 5-6 adet yiyince bağırsaklarınızı motor gibi çalıştıracak o besin…
28.09.2023 Alternatif Tıp
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
Tam bir mikrop yuvası! Doğru tercih yapmazsanız klavyeler sağlığınızı bozabilir
Tam bir mikrop yuvası! Doğru tercih yapmazsanız klavyeler sağlığınızı bozabilir Klavyeler milyonlarca insanın her gün iş ve eğitim için kullandığı araçlardan biri. Ancak temizliği ve seçimi konusunda birçok kişi hala yeterince bilgi sahibi değil. Bu hayati hata aslında sizin de sağlığınızı bozabilir. Klavye seçiminden temizliğine kadar her noktada bilinçlenmeyi sağlayacak detaylar haberimizde.
25.09.2023 Genel Sağlık
Diğer varyantlardan daha bulaşıcı! Eris bu belirtilerle geliyor
Diğer varyantlardan daha bulaşıcı! Eris bu belirtilerle geliyor Son aylarda Omicron varyantından köken aldığı düşünülen Eris varyantının, şu an en yeni ve bulaşıcı Covid-19 varyantı olduğunu söyleyen Enfeksiyon ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Servet Öztürk, Eris varyantı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
18.09.2023 Genel Sağlık
20 yaşından sonra ortaya çıkıyor! Baş ağrılarınızın en büyük sebebi olabilir
20 yaşından sonra ortaya çıkıyor! Baş ağrılarınızın en büyük sebebi olabilir Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Hacer Fulya Üçem, baş ağrılarına neden olabilen ve baş boyun bölgesindeki ağrılarla karıştırılabilen çene eklem rahatsızlıkları hakkında daha önce pek bilinmeyen önemli bilgiler paylaştı.
17.09.2023 Genel Sağlık
İstanbul'da feribotta dehşet veren olay! Önünde oturan yolcunun saçlarını yaktı
İstanbul'da feribotta dehşet veren olay! Önünde oturan yolcunun saçlarını yaktı İstanbul'da feribotta bir adam, önünde oturan başka bir yolcunun saçlarını yaktı. Yaşanan dehşet verici olay güvenlik kamerasına anbean yansıdı.
16.09.2023 Gündem
Kansızlık çekenlere ilaç gibi tavsiye! 1 gece ılık suda bekletip pişiren hastalık görmüyor
Kansızlık çekenlere ilaç gibi tavsiye! 1 gece ılık suda bekletip pişiren hastalık görmüyor Eller ve bacaklarda karıncalanma hissi, depresyon, hafıza kaybı, yorgunluk ve halsizlik... İnsanı güçten düşürerek hastalığa davetiye çıkaran anemi yani kansızlık için B12 vitamini, demir ve folik asit içeren besinleri tüketmek çok önemli. Peki bu vitamin ve mineraller hangi besinlerde var? İşte kansızlığa savaş açıp demir depolarını dolduran 9 besin...
Kansızlık için en etkili kür! Bu iki besin vücuda hemen etki ediyor
Kansızlık için en etkili kür! Bu iki besin vücuda hemen etki ediyor Halsizlik, bağ ağrısı ve çarpıntı gibi sağlık sorunları baş gösteriyorsa nedeni demir eksikliği olabilir. Yaygın sağlık sorunu olan bu hastalığa iyi gelen bir besin var ki hem demir emilimini artırıyor hem de vücudu demire doyuruyor. İşte o besin...
14.09.2023 Alternatif Tıp
Aşırı sıcaklar kalp çarpıntısını tetikler
Aşırı sıcaklar kalp çarpıntısını tetikler Çarpıntı genellikle stres, anksiyete, aşırı kafein veya alkol tüketimi ve bazı ilaçların yan etkisi olarak ortaya çıkabilen ve nadir olmayan bir durumdur. Çoğu zaman geçici olsa da, bazen daha ciddi sağlık sorunlarının belirtisi olabilir.
9.09.2023 Pazar
C, D, B vitamini fark etmez: Hepsinde var, uyuyan kanseri uyandırıyor! 2 uzman anlattı
C, D, B vitamini fark etmez: Hepsinde var, uyuyan kanseri uyandırıyor! 2 uzman anlattı 'Enerjim artsın, C vitamini alayım', 'Güneşe çıkmıyorum, D vitaminine başlayayım, 'Arkadaşım kullanınca saçlarına çok iyi gelmiş, B12 vitamini kullanayım...' Siz de kendi kendinize gıda takviyesi kullananlardan mısınız? Fayda görmek için başvurulan bu yöntemin sonu, uyuyan kanser hücrelerini uyandırmaya hatta ölüme kadar götürüyor! İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya ile Dr. Ender Saraç'ın uyarısı ise oldukça net: Doktor ve tahlil olmadan asla!
24.08.2023 Genel Sağlık
Cinsel istismarla suçlanan doktor: Bu iftira hem beni hem ailemi yerle bir etti
Cinsel istismarla suçlanan doktor: Bu iftira hem beni hem ailemi yerle bir etti Muğla'nın Menteşe ilçesinde Esra Ç.'yi (17) muayene ettiği sırada cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan, ardından iftiraya uğradığı ortaya çıkan Muğla Eğitim-Araştırma Hastanesi'nde görevli Dr. Ufuk S. (31), konuya ilişkin açıkllama yaptı.
11.08.2023 Gündem
Reflüsü olanlar için yanından bile geçilmemesi gereken yiyecekler!
Reflüsü olanlar için yanından bile geçilmemesi gereken yiyecekler! Reflü sorunu, yemek yedikten sonra tüketilen birçok yiyeceğin mideden, yemek borusuna ve ağıza tekrar geri gelmesi olarak tanımlanır. Genellikle yemek borusunun altında yer alan mide geçişinde sağlayan kapının çalışma bozukluğundan kaynaklanmaktadır. Peki, reflüsü olanlar için yanından bile geçilmemesi gereken yiyecekler nelerdir sizler için derledik.
8.08.2023 Genel Sağlık
Hastanede skandal iddia! Cinsel istismar ile suçlanan doktor kendini böyle savundu
Hastanede skandal iddia! Cinsel istismar ile suçlanan doktor kendini böyle savundu Muğla'nın Menteşe ilçesinde muayene ettiği E.Ç. (17) adlı kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Dr. Ufuk S.'nin savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı.
7.08.2023 Gündem
B12 eksikliği zihni etkiliyor ve akıl karışıklığı yapıyor! B12 eksikliğinden kurtulmak için yapmanız gerekenler...
B12 eksikliği zihni etkiliyor ve akıl karışıklığı yapıyor! B12 eksikliğinden kurtulmak için yapmanız gerekenler... B12 vücut için oldukça önemli olan vitaminlerden birisi olarak bilinmektedir. Vücutta B12 vitamininin eksik olması durumunda ise çeşitli rahatsızlıkların görülebileceğini söylemek mümkün olmaktadır. Vücut içerisinde B12 vitamini seviyesinin çok düşmesi durumunda B12 vitamini eksikliği görülmektedir. İşte, merak edilen detaylar.
5.08.2023 Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Kansızlık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.