Kanun

Kanun

Son dakika kanun haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kanun gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kanun haber sayfamızda...

Kanun

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 30.485 kanun haberi bulunmuştur.
CHP, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemiyle Danıştaya başvurdu
CHP, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemiyle Danıştaya başvurduCHP, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştaya başvurdu.
22.04.2021Siyaset
Ücretsiz izin desteği ve prim desteği verilecek sektörlerin kapsamı genişletildi
Ücretsiz izin desteği ve prim desteği verilecek sektörlerin kapsamı genişletildiAmme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.Buna göre, ücretsiz izin ve prim desteği verilecek sektörlerin kapsamı genişletildi.
22.04.2021Ekonomi
Yüzbinlerce esnaf için vergi muafiyeti 2022’de
Yüzbinlerce esnaf için vergi muafiyeti 2022’deYüzbinlerce esnaf sanatkarın beklediği gelir vergisi muafiyeti için tarih netleşti.
22.04.2021Ekonomi
Bitcoin alım satımı yapanlar dikkat! Sistem değişiyor
Bitcoin alım satımı yapanlar dikkat! Sistem değişiyorMeclis’in “Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri” raporunda diğer ülkelerin kripto paradan aldıkları vergiler de konu edildi. Raporda, bu enstrümanın vergiye dahil olmasıyla hükümetlerin yaklaşımlarının olumluya döneceği üzerinde duruldu.
22.04.2021Ekonomi
Acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'de
Acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'deSamsun ve Bitlis illerinde bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilirken, Denizli, Tunceli, Aydın ile Malatya'da ise arazi toplulaştırmasına gidilecek ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılması ile bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
22.04.2021Gündem
Cülus Bahşişi Nedir Kimlere Verilir? Cülus Bahşişini Kim Kaldırmıştır?
Cülus Bahşişi Nedir Kimlere Verilir? Cülus Bahşişini Kim Kaldırmıştır?Osmanlı İmparatorluğunda tahta çıkan padişahlar için tören düzenlenirdi. Cülus adı verilen bu törenlerde, başta Cebeciler ve Yeniçeriler olmak üzere tüm Kapıkulu Askerlerine bahşiş verilirdi. Cülus, Osmanlı Devletinin kuruluşundan itibaren birçok padişah tarafından verilse de ancak Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u fethettikten sonra kanun haline getirilmiştir. Cülus bahşişi nedir, kimlere verilir? Cülus bahşişini kim kaldırmıştır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
21.04.2021Eğitim
Son dakika: 'Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri' için teklif Meclis'ten geçti
Son dakika: 'Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri' için teklif Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri ve Büroları Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı
21.04.2021Gündem
80 personel alınacak
80 personel alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre; Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi 80 personel alacak.
21.04.2021Ekonomi
Son dakika... RTÜK'ten Engin Altay'ın açıklamalarına inceleme
Son dakika... RTÜK'ten Engin Altay'ın açıklamalarına incelemeRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay'ın katıldığı televizyon programındaki açıklamaları nedeniyle inceleme başlatıldığını duyurdu.
21.04.2021Gündem
Küresel enerji dönüşümü yatırımları 500 milyar doları aştı
Küresel enerji dönüşümü yatırımları 500 milyar doları aştıGeçen yıl enerji dönüşümü için küresel ölçekte 501 milyar dolar yatırım gerçekleştirildi.
21.04.2021Ekonomi
32 şirkete ‘centilmenlik’ anlaşması soruşturması
32 şirkete ‘centilmenlik’ anlaşması soruşturmasıRekabet Kurulu, iş gücü piyasasına yönelik centilmenlik anlaşmaları nedeniyle Türkiye genelinde, aralarında büyük teknoloji şirketleri, perakende ve restoran zincirlerinin bulunduğu 32 teşebbüs hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
21.04.2021Ekonomi
Son dakika... Türkiye ve Mısır arasında dostluk grubu oluşturulması teklifi TBMM'de
Son dakika... Türkiye ve Mısır arasında dostluk grubu oluşturulması teklifi TBMM'deAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Grubu olarak, Türkiye Cumhuriyeti ile Mısır arasında dostluk grubu oluşturulmasına ilişkin teklifi, Meclis Başkanlığına vereceklerini bildirdi.
20.04.2021Siyaset
Koruma altındaki kuşlar pişirip yediler!
Koruma altındaki kuşlar pişirip yediler!İtalya'da Kovid-19 kısıtlamalarının ihlal edildiği gerekçesiyle yaklaşık 20 kişilik öğle yemeği etkinliğini basan polisler, bir katliamla karşılaştı.
20.04.2021Dünya
Rekabet Kurulu'ndan 32 firmaya soruşturma
Rekabet Kurulu'ndan 32 firmaya soruşturmaRekabet Kurulu, iş gücü piyasasına yönelik centilmenlik anlaşmaları nedeniyle Türkiye genelinde, aralarında büyük teknoloji şirketleri, perakende ve restoran zincirlerinin bulunduğu 32 teşebbüs hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
20.04.2021Uzmanpara
Bakanlıktan "Hazine ve TCMB arasındaki protokolün yasal dayanağının ortadan kalktığı" iddiasına yalanlama
Bakanlıktan "Hazine ve TCMB arasındaki protokolün yasal dayanağının ortadan kalktığı" iddiasına yalanlamaHazine ve Maliye Bakanlığı, bir gazetede yer alan "Hazine Müsteşarlığı ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) arasındaki döviz alım satımına ilişkin protokolün yasal dayanağının ortadan kalktığı" iddialarını yalanladı.
20.04.2021Ekonomi
Son dakika: Rekabet Kurumu'ndan 32 dev firmaya soruşturma!
Son dakika: Rekabet Kurumu'ndan 32 dev firmaya soruşturma!Rekabet Kurumu, aralarında perakende ve gıda şirketlerinin olduğu 32 teşebbüse, iş gücüne yönelik centilmenlik anlaşmaları nedeniyle soruşturma açtı.
20.04.2021Ekonomi
Son dakika... Bahçeli, 'ülkeye kriz çıkarmak için gelmiş' deyip açıkladı: Densiz Dendias
Son dakika... Bahçeli, 'ülkeye kriz çıkarmak için gelmiş' deyip açıkladı: Densiz DendiasGelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Bahçeli, 'Son 60 yıla damga vuran darbe anayasaları siyasi ve hukuki kutuplaşmaları tetiklemiştir. Bize özgü bir anayasa gereklidir. Kaçınılmaz bir görevdir. Bu tarihi göreve MHP ön şartsız hazırdır.' dedi. Yunan Bakan Dendias ülkeye kriz çıkarmak için geldiğini söyleyen Bahçeli, 'Densiz Dendias'ın gevşeyen ayarlarını sıkan Çavuşoğlu'na teşekkür ediyorum. Çavuşoğlu'na gerektiği gibi konuşması konusunda onay veren Cumhurbaşkanımıza da şükranlarımı sunuyorum' açıklamasını yaptı.
20.04.2021Siyaset
Bakan Elvan'dan 128 milyar dolar açıklaması
Bakan Elvan'dan 128 milyar dolar açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Elvan, "Cuma günü Merkez Bankası Başkanı teknik bir açıklama yaptı. Merkez Bankası olağanüstü bir durumda doğrudan işlem yapabiliyor. Hazine'ye TL'nin istikrarı konusunda yetki verilmiştir. 2017’deki protokol ve bu protokol çerçevesinde yapılan işlemler tamamıyla yasaldır. Herhangi bir şekilde yasalara aykırı bir durum söz konusu değildir. Yöntem eleştirilebilir ama yolsuzluk var denilemez." dedi.
19.04.2021Uzmanpara
Son dakika... Kiracılara iyi haber! 10 yıl çıkmak yok...
Son dakika... Kiracılara iyi haber! 10 yıl çıkmak yok...Kiracı-kiralayan ilişkisi çoğu zaman tartışmalarla gündeme gelir. Bu ilişki Borçlar Kanunu ile düzenleniyor ve kanun kirasını düzenli ödeyen 'iyi' kiracının yanında. Mülk sahibi iyi bir kiracının 10 yıl tahliyesini isteyemiyor.
19.04.2021Emlak
Son Dakika: Bakan Elvan'dan '128 milyar dolar' açıklaması
Son Dakika: Bakan Elvan'dan '128 milyar dolar' açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Elvan, "Cuma günü Merkez Bankası Başkanı teknik bir açıklama yaptı. Merkez Bankası olağanüstü bir durumda doğrudan işlem yapabiliyor. Hazine'ye TL'nin istikrarı konusunda yetki verilmiştir. 2017’deki protokol ve bu protokol çerçevesinde yapılan işlemler tamamıyla yasaldır. Herhangi bir şekilde yasalara aykırı bir durum söz konusu değildir." dedi.
19.04.2021Ekonomi
23 Nisan Özel Oturumu yapılacak
23 Nisan Özel Oturumu yapılacakTBMM bu hafta açılışının 101. yıl dönümünü kutlayacak. TBMM Genel Kurulu, 23 Nisan’da özel gündemle toplanacak. TBMM’nin açılışının 101. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 Nisan Cuma günü sabah Meclis yerleşkesindeki Atatürk Anıtı’nda tören gerçekleştirilecek. Ardından TBMM Genel Kurulu’nda 23 Nisan Özel Oturumu yapılacak.
19.04.2021Siyaset
Muhterem Nur kimdir? Muhterem Nur kaç yaşındaydı, neden öldü?
Muhterem Nur kimdir? Muhterem Nur kaç yaşındaydı, neden öldü?Muhterem Nur hayatı ölümünün ardından merakla araştırılıyor. Müslüm Gürses'in eşi olarak tanınan Muhterem Nur, aynı zamanda sinema oyuncusu ve şarkıcı. Peki Muhterem Nur kimdir? Muhterem Nur kaç yaşındaydı, neden öldü?
18.04.2021Gündem
‘Bayram ikramiyesi bin 500 lira olsun’
‘Bayram ikramiyesi bin 500 lira olsun’CHP, asgari ücretten vergi alınmaması, en düşük emekli aylığının asgari ücret düzeyine çıkarılması ve emeklilerin bayram ikramiyesinin bin 500 lira olarak artırılması için kanun teklifi verdi.
18.04.2021Siyaset
‘Maske takmayana ceza yazılıyor aşı yaptırmayana da uygulanabilir’
‘Maske takmayana ceza yazılıyor aşı yaptırmayana da uygulanabilir’Milletvekilleri sırası gelen tüm vatandaşların aşılarını yaptırmasını önerirken, MHP’li Aycan, “Maske takmayana ceza yazılıyor, aşı yaptırmayana da uygulanabilir” derken, AK Partili Güneş’e göre zorunluluk ikinci yol olarak görülebilir
18.04.2021Gündem
Güvenlik soruşturması yasası yürürlüğe girdi
Güvenlik soruşturması yasası yürürlüğe girdiKamuya ilk kez atanacaklar için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması getiren Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
18.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

chpresmi gazeteRekabet Kurulutürkiyebakan elvan

Kanun ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.