Karayip

Karayip

Son dakika Karayip haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Karayip gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Karayip haber sayfamızda...

Karayip

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.085 karayip haberi bulunmuştur.
Kredi Kayıt Bürosu 3 farklı projesi ile ödüle hak kazandı
Kredi Kayıt Bürosu 3 farklı projesi ile ödüle hak kazandıKredi Kayıt Bürosu (KKB), IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri’nde 3 ayrı projeyle ödüle layık görüldü.  IDC Türkiye’nin IDC Finans Zirvesi kapsamında düzenlediği Finans Teknoloji Ödülleri’nde, Kredi Kayıt Bürosu 3 projesiyle 3 farklı kategoride ödüle almaya layık görüldü.
15.06.2021 Vitrin
Keira Knightley: Çevremde tacize uğramamış kadın yok!
Keira Knightley: Çevremde tacize uğramamış kadın yok!'Karayip Korsanları' filmiyle şöhretini pekiştiren oyuncu Keira Knightley, cinsel tacizin büyük sorun olduğunu ve kendisi dahil tanıdığı tüm kadınların bir şekilde, bu muameleye maruz kaldığını anlattı.
8.06.2021Cadde
SpaceX, 7 tonluk dijital radyo uydusunu uzaya yolladı
SpaceX, 7 tonluk dijital radyo uydusunu uzaya yolladıABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, uydu ve internet yayıncılığı hizmetleri sağlayan Sirius XM şirketinin dijital radyo uydusunu uzaya gönderdi.
7.06.2021Teknoloji
Hayal edin gerçekleştirelim ile inovatif proje fikirleri gerçeğe dönüşüyor
Hayal edin gerçekleştirelim ile inovatif proje fikirleri gerçeğe dönüşüyorKredi Kayıt Bürosu tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen, üniversitelilerin yaratıcı fikirlerini gerçekleştirmeye odaklanan “Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal inovasyon proje fikirleri yarışmasının kazanan projeleri belli oldu. Türkiye genelinde 64 farklı üniversiteden, yaklaşık 700 projenin kıyasıya yarıştığı Hayal Edin Gerçekleştirelim’de birincilik ödülünün sahibi Tozlaşsın Doğa Dönüşsün projesi ile Dilek Çelik oldu. Kredi Kayıt Bürosu tarafından düzenlenen; çağdaş, yaratıcı ve topluma değer katmayı hedefleyen genç yeteneklerin inovatif fikirlerinin buluştuğu “Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal inovasyon proje fikirleri yarışmasının kazananları belli oldu.
3.06.2021Vitrin
Saman sarısı şiiri - Nazım Hikmet Ran
Saman sarısı şiiri - Nazım Hikmet RanNazım Hikmet Toplumcu gerçekçi bir şair olarak Türk edebiyatında önemli bir yer edinmiştir. Özellikle toplumun sorunlarına değindiği şiirlerinde eşitlikçi barışçıl bir dünya isteğiyle şiirler kaleme almıştır. Nazım Hikmet düşünceleri sebebiyle çeşitli yıllarda defalarca hapis yatmıştır. Şair aşk hayatıyla ve aşk temalı şiirleri ile de adından fazlaca söz ettirmiştir. Nazım Hikmet, gecenin bir yarısı eline kalemini almış eşi Vera’ya “Saman Sarısı” adlı şiirini yazmaktadır. O sırada Abidin Dino'da yanındadır. Nazım Hikmet o sırada yanında resim çizen Abidin Dino'ya da şiir de yer verir. İşte Saman sarısı şiirinin sözleri.
20.04.2021Şiirler
Dostlar  bir arada
Dostlar bir aradaFenerbahçe Spor Kulübü’nün eski başkanı Ali Şen, politika dünyasının renkli simalarından dünürü Süha Tanık ve iş insanı Sedat Şengül, Karayip Denizi’ndeLeeward Adaları’nın bir parçası olan St. Maarten’de karşımıza çıktı
15.04.2021Cadde
BM açıkladı: Yanardağ patlamasının neden olduğu insani kriz aylar sürebilir
BM açıkladı: Yanardağ patlamasının neden olduğu insani kriz aylar sürebilirBirleşmiş Milletler (BM), Karayipler’deki St Vincent Adası’nda bulunan La Soufriere Yanardağı'ndaki patlamaların neden olduğu insani krizin aylarca sürebileceği uyarısı yaptı.
15.04.2021Dünya
Vesta Global oturma izni konusunda güvenilir çözümler sunuyor
Vesta Global oturma izni konusunda güvenilir çözümler sunuyorTeuta Narazan ve Armağan Akyüz tarafından 2017 yılında kurulan Vesta Global, yurt dışı yatırımlar ve oturma izni konularında danışmanlık hizmeti sunuyor. Vesta Global, kurumsal altyapısı ile ABD, İngiltere, Yunanistan, İspanya, Portekiz, Malta, Karayip Adaları gibi yaklaşık 10 ülke için hizmet veren tek danışmanlık şirketi olma özelliğini taşıyor.
11.04.2021Vitrin
Son dakika... Dev patlama! Karayipler'de yanardağ 'kükredi'
Son dakika... Dev patlama! Karayipler'de yanardağ 'kükredi'Yerel hükümet tarafından verilen zorunlu tahliye emirlerinin ardından Cuma günü, Karayipler'in doğusundaki St. Vincent adasındaki La Soufriere yanardağı dev bir patlama ile sallandı. Binlerce kişi tahliye edildi.
9.04.2021Dünya
Meksika'da Cessna 206 tipi uçak düştü: 2 ölü; 2 yaralı
Meksika'da Cessna 206 tipi uçak düştü: 2 ölü; 2 yaralıMeksika'nın Karayip Denizi kıyısındaki Cancun'da 4 mürettebatın bulunduğu Cessna 206 tipi uçak düştü. Kazada, 2 kişi hayatını kaybederken, 2 kişinin de yaralandığı ifade edildi. Uçağın düşüş anı ise amatör kameraya yansıdı.
31.03.2021Haberler
Son dakika! O gece yatta neler oldu? Çığlık sesi duyuldu
Son dakika! O gece yatta neler oldu? Çığlık sesi duyulduEski hostes Sarm Heslop 7 Mart’ta sevgilisinin Karayipler’de demirli olan 500 bin sterlinlik yatında kayboldu. Çevre sakinlerinden biri, o gece köpeğini gezdirirken yatın çevresinden gelen bir çığlık duyduğunu söyledi
21.03.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan uluslararası anlaşmalara ilişkin 7 kanunu onayladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan uluslararası anlaşmalara ilişkin 7 kanunu onayladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uluslararası anlaşmalara ilişkin imzaladığı 7 kanun, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.
20.03.2021Siyaset
Orlando Bloom'dan gençliğine tavsiyeler
Orlando Bloom'dan gençliğine tavsiyelerDünyaca ünlü İngiliz aktör Orlando Bloom, The Big Issue’ya konuştu.
20.03.2021Cadde
TBMM Genel Kurulunda 7 uluslararası anlaşma kabul edildi
TBMM Genel Kurulunda 7 uluslararası anlaşma kabul edildiTBMM Genel Kurulunda, 7 uluslararası anlaşmanın uygun bulunmasına dair kanun teklifi kabul edildi.
10.03.2021Siyaset
509 Nerenin Telefon Kodu? +509 Hangi Ülkeye Ait?
509 Nerenin Telefon Kodu? +509 Hangi Ülkeye Ait?Telefon kodları uluslararası aramalarda telefon numarasının başında yer alır. Dünya üzerinde bulunan tüm ülkelerin telefon kodları bulunmaktadır. 509 numaralı telefon kodu ise bu kodlardan birisidir. Peki 509 nerenin telefon kodu? +509 hangi ülkeye ait? Merak edilen tüm bilgileri sizler için hazırladık.
22.04.2020Telefon Kodu
Dünya Tektonik Haritası: Dünyadaki Levhalar Ve Hareketleri
Dünya Tektonik Haritası: Dünyadaki Levhalar Ve HareketleriÖzellikle yaşanan deprem ve benzeri doğal felaketler karşısında tektonik levhalar büyük bir öneme sahiptir. Bu konuda dünya tektonik haritası sürekli olarak incelenmekte ve raporları çıkarılmaktadır. İşte dünya tektonik haritası: dünyadaki levhalar ve hareketleri.
14.09.2020Haritalar
Kuzey Amerika Haritası (Fiziki & Siyasi): Kuzey Amerika Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?
Kuzey Amerika Haritası (Fiziki & Siyasi): Kuzey Amerika Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?Kuzey Amerika, kuzey yarım kürede bulunan bir kıtadır. Kuzey Amerika’nın kuzeyinde Arktik Okyanusu, doğusunda Atlas Okyanusu, güneyinde Karayip Denizi ve kuzeybatısı ise Büyük Okyanus ile çevrili olan kıtadır. Kuzey kıtasının alanı 24.230.000 km²’dır. 2001 yılında yapılan nüfus sayımı ile 454.225.000'dir. Asya ve Afrika Kıtasından sonra üçüncü büyük kıtadır ve nüfus olarak da Asya Kıtası, Afrika Kıtası ve Avrupa Kıtasından sonra en kalabalık dördüncü kıta olmaktadır. İşte, Kuzey Amerika kıtası hakkında bilinmesi gerekenler.
14.09.2020Haritalar
Dünya Sular Çoğrafyası Haritası: Denizler, Göller, Akarsular Ve Boğazlar Hakkında Bilgiler
Dünya Sular Çoğrafyası Haritası: Denizler, Göller, Akarsular Ve Boğazlar Hakkında BilgilerDünyanın %70'i sularla kaplıdır. Bu nedenle gezegenimizin yarısından çoğunu deniz ve okyanuslar oluşturur. Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Çin'de bulunan Güney Çin Deniz'i dünyanın en büyük denizidir. Ülkemizde ise Akdeniz, Marmara, Ege ve Karadeniz bulunur. Sizin için denizler, göller, akarsular ve boğazlar konusunu anlattık.
13.09.2020Haritalar
Dünya Yağmur Ormanları Haritası: Ekvatoral Ve Tropikal Yağmur Ormanları Hakkında Bilgiler
Dünya Yağmur Ormanları Haritası: Ekvatoral Ve Tropikal Yağmur Ormanları Hakkında BilgilerDünya üzerinde Antarktika kıtası dışında tüm diğer kıtalar üzerinde yağmur ormanları bulunur. Yağmur ormanlarının dünya üzerinde büyük önemi bulunur. Yağmur ormanları nedir? Yağmur ormanları çeşitlerinden olan tropikal yağmur ormanları ve ekvatoral yağmur ormanları nedir? Yağmur ormanlarının önemi nedir? İşte sıklıkla duyulan yağmur ormanlarından tropikal ve ekvatoral yağmur ormanları hakkında bilgiler.
13.09.2020Haritalar
Marakas Nedir, Ne İşe Yarar? Evde Marakas Müzik Aleti Nasıl Yapılır?
Marakas Nedir, Ne İşe Yarar? Evde Marakas Müzik Aleti Nasıl Yapılır?Küçük yaştaki çocukların ellerinde sıklıkla oyuncak halinde gördüğümüz fakat genel olarak pek çok kişinin aletin ismi hakkında herhangi bir fikre sahip olmadığı marakas isimli müzik aleti bulunuyor. Marakas nedir? Marakas ne işe yarar? Evde marakas müzik aleti nasıl yapılır? İşte marakas ile ilgili merak edilen bilgileri derledik.
25.02.2021Eğitim
Çin, 2020'de Latin Amerika ülkelerine kredi vermedi
Çin, 2020'de Latin Amerika ülkelerine kredi vermediÇin'in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisinde geçen 2020'de, son dönemde ekonomik ilişkilerini geliştirdiği Latin Amerika ülkelerine kredi vermediği bildirildi.
22.02.2021Uzmanpara
IMF'den Latin Amerika ve Karayip ekonomileri için büyüme beklentisi
IMF'den Latin Amerika ve Karayip ekonomileri için büyüme beklentisiUluslararası Para Fonu (IMF) yetkilileri, Latin Amerika ve Karayip bölgesi ekonomisinin bu yıl yüzde 4,1 büyümesinin beklendiğini belirterek, toparlanma için uzun bir yol olduğunu ve bölge ekonomisinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi seviyelerine 2023'te dönmesinin öngörüldüğünü bildirdi.
8.02.2021Ekonomi
Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde filminin konusu nedir, oyuncuları kimler? Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde izle
Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde filminin konusu nedir, oyuncuları kimler? Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde izleBu akşam Kanal D ekranında Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde ekrana gelecek. İzleyiciler ise film hakkında bilgi sahibi olmak için arayışa geçti. Peki Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde filminin konusu nedir, oyuncuları kimler? İşte Karayip Korsanları Gizemli Denizlerde filmini izlemek isteyenler için Kanal D erişim linki haberimizde...
6.02.2021Cadde
Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu filmi kaç yılında çekildi?
Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu filmi konusu ve oyuncu kadrosu! Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu filmi kaç yılında çekildi?Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu filmi bu akşam Kanal D ekranında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Serinin üçüncü filmi olan Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu filmi 2007 yılında vizyona girdi. Başrollerinde Johnny Depp ve Orlando Bloom gibi isimler filmde rol alıyor. Peki Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu gfilmi konusu ve oyuncu kadrosunda hangi isimler var?
30.01.2021Cadde
Bakan Pekcan DTÖ Gayrıresmi Bakanlar Toplantısı'na katıldı
Bakan Pekcan DTÖ Gayrıresmi Bakanlar Toplantısı'na katıldıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde temel ürünlerin sürdürülebilir arzı ve ticaret akışlarının devamının küresel anlamda en önemli konulardan birini oluşturduğunu bildirdi.
30.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

karayipdünyakredi kayıt bürosucaddemagazin

Karayip ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.