Kestane

Kestane

Son dakika Kestane haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kestane gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kestane haber sayfamızda...

Kestane

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.460 kestane haberi bulunmuştur.
Haziran yağışları ve serin hava çam balı üretiminde umutları artırdı
Haziran yağışları ve serin hava çam balı üretiminde umutları artırdıTürkiye'nin çam balı üretiminin yüzde 80'inin gerçekleştirildiği Muğla'da haziran ayındaki yağışlar ve havaların serin gitmesi, çam balı hasadında umutları artırdı.
22.06.2021Ekonomi
Türkiye fındık, kiraz, incir, kayısı, ayva ve haşhaş üretiminde dünyada birinci sırada
Türkiye fındık, kiraz, incir, kayısı, ayva ve haşhaş üretiminde dünyada birinci sıradaDünyada fındıktan kiraza, incirden kayısıya, ayvadan haşhaşa kadar çeşitli ürünlerin üretiminde ilk sırada yer alan Türkiye, geçen yıl bitkisel üretimini yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz etkilerine rağmen bir önceki yıla göre yüzde 7,6 artırmayı başardı.
18.06.2021Ekonomi
Son dakika... Doğu Karadeniz'de ilk kez görüldü! 'Gören 177 ve 112’yi arayıp haber verilsin'
Son dakika... Doğu Karadeniz'de ilk kez görüldü! 'Gören 177 ve 112’yi arayıp haber verilsin'Doğu Karadeniz'de, kestane ağaçlarının kurumasına yol açan ve halk arasında ‘katil arı’ olarak bilinen ‘gal arısı’, ilk kez tespit edildi. Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, arıya karşı harekete geçip, ormanları taramaya başladı.
16.06.2021Gündem
'Katil' gal arısı Kastamonu'da görüldü
'Katil' gal arısı Kastamonu'da görüldüKestane üreticileri arasında 'katil arı' olarak bilinen ve kestane ağaçlarının tamamen kurumasına neden olan 'gal arısı' Kastamonu ormanlarında görüldü. Geçimini arıcılıkla sağlayan vatandaşlar yetkililerden yardım istedi.
14.06.2021Haberler
'Katil' gal arısı Kastamonu'da görüldü
'Katil' gal arısı Kastamonu'da görüldüKestane üreticileri arasında 'katil arı' olarak bilinen ve kestane ağaçlarının tamamen kurumasına neden olan 'gal arısı' Kastamonu ormanlarında görüldü. Geçimini arıcılıkla sağlayan vatandaşlar yetkililerden yardım istedi.
14.06.2021Gündem
Küllü Cila Nasıl Yapılır? Saç Küllü Sarı Renge Nasıl Boyanır?
Küllü Cila Nasıl Yapılır? Saç Küllü Sarı Renge Nasıl Boyanır?Son dönemlerde özellikte küllü sarı saç modelleri oldukça popüler hale geldi. Üstelik bunu bireysel olarak evde kolayca hazırlamak mümkündür. Peki küllü cila nasıl yapılır? Saç küllü sarı renge nasıl boyanır? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
8.06.2021Yaşam
Bursa Yenişehir Havalimanı'ndan uçuşlar yeniden başladı
Bursa Yenişehir Havalimanı'ndan uçuşlar yeniden başladıBursa Yenişehir Havalimanı'nda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle geçen yıl mart ayında ara verilen seferler yeniden başladı.
24.05.2021Ekonomi
Denize uçmaktan son anda kurtarmıştım
Denize uçmaktan son anda kurtarmıştım“Şevki ile çok eskiden birlikte iş yaptıklarını bir keresinde söylemişti Orhan. Ama biz evlendiğimizde ve sonrasında Bodrum’da olmalarına rağmen çok nadir görüşüyorlardı.
19.05.2021Kültür Sanat
Karadenizli arıcıların bal ormanlarındaki mesaisi başladı
Karadenizli arıcıların bal ormanlarındaki mesaisi başladıDoğu Karadeniz'de, kovanlarını yerleşim yerlerinden yüksek kesimlerdeki bal ormanlarına taşıyan arıcılar, kestane ve orman gülü balı üretecek.
17.05.2021Ekonomi
'Kestane Rengi' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Kestane Rengi' Yanıtları
'Kestane Rengi' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Kestane Rengi' YanıtlarıDilimizde renkler arasındaki ton farklılıklarını ayırt etmek için çeşitli benzetmeler kullanılır. Örnekler: 1- Saman Sarısı 2- Gök mavisi 3- Zümrüt Yeşili 4- Bebek mavisi. Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız benzetmelerden biri de kestane rengidir. Çengel ve kare bulmacalarda da sıklıkla karşımıza çıkan kestane renginin bulmaca cevabı nedir? Merak edenler için bu sorunun cevaplarını harf sayısına göre derledik.
6.05.2021Eğitim
Katil arılara karşı geliştirilen böcekler doğaya salındı
Katil arılara karşı geliştirilen böcekler doğaya salındıZONGULDAK'ta kestane ağaçlarını kurutarak ağaçların kurumasına neden olan ve halk arasında 'katil arı' olarak bilinen kestane gal arısına karşı Orman Bölge Müdürlüğü laboratuvarında çoğaltılan bin 50 adet 'Torymus sinensis' böcekleri, kestane ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda bırakıldı. Gal arılarının yumurtalarıyla beslenen Torymus sinensisler ile ağaçların kurumasının önüne geçilmesi ve meyve veriminin arttırılması hedefleniyor.
5.05.2021Haberler
Sözünü tuttu
Sözünü tuttuEfeler Belediye Başkanı Atay, yalnızca kadınların istihdam edileceği Tarımsal Ürün Fabrikası’nın inşaatının tamamlandığını belirtti, “Bizim için önemli bir yatırım” dedi
4.05.2021Ege
Yeni proje yolda
Yeni proje yoldaHande Subaşı, önceki gün Nişantaşı City’s çıkışında objektiflere takıldı.
28.04.2021Cadde
Arı sütü, poleni ve arı ekmeğinde katkı maddesi kullanılamayacak
Arı sütü, poleni ve arı ekmeğinde katkı maddesi kullanılamayacakTarım ve Orman Bakanlığı, hazırladığı tebliğ taslağıyla arı sütü, arı sütü tozu, propolis ürünleri, arı poleni, kurutulmuş arı poleni ve arı ekmeği (perga) gibi arı ürünlerinin üretim ve piyasaya arz aşamasında taşıması gereken nitelikleri tespit etti.
26.04.2021Ekonomi
Saman sarısı şiiri - Nazım Hikmet Ran
Saman sarısı şiiri - Nazım Hikmet RanNazım Hikmet Toplumcu gerçekçi bir şair olarak Türk edebiyatında önemli bir yer edinmiştir. Özellikle toplumun sorunlarına değindiği şiirlerinde eşitlikçi barışçıl bir dünya isteğiyle şiirler kaleme almıştır. Nazım Hikmet düşünceleri sebebiyle çeşitli yıllarda defalarca hapis yatmıştır. Şair aşk hayatıyla ve aşk temalı şiirleri ile de adından fazlaca söz ettirmiştir. Nazım Hikmet, gecenin bir yarısı eline kalemini almış eşi Vera’ya “Saman Sarısı” adlı şiirini yazmaktadır. O sırada Abidin Dino'da yanındadır. Nazım Hikmet o sırada yanında resim çizen Abidin Dino'ya da şiir de yer verir. İşte Saman sarısı şiirinin sözleri.
20.04.2021Şiirler
Son dakika! Muğla ve İzmir'de korkutan yangınlar
Son dakika! Muğla ve İzmir'de korkutan yangınlarSon dakika haberine göre, Muğla'nın Menteşe ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale devam ediyor. Öte yandan İzmir'in Ödemiş ilçesindeki dağlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.
17.04.2021Gündem
Kestanede kanser sorunu sona eriyor
Kestanede kanser sorunu sona eriyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, Küçük Menderes Havzası’nın önemli gelir kaynaklarından kestane ağaçlarındaki kanser hastalığına karşı üreticiye desteğini sürdürüyor.
13.04.2021Ege
Glutensiz Gıdalar Nelerdir? Gluten Bulunmayan Yiyecekler Listesi
Glutensiz Gıdalar Nelerdir? Gluten Bulunmayan Yiyecekler ListesiPek çok kişi sağlığına dikkat etmek için, tükettiği gıdalara dikkat ediyor. Bu gıdaların içeriğinde olan bazı maddeler kişileri rahatsız edebiliyor. Gluten içeren pek çok gıda bulunuyor. Kişiler bazı nedenlerden dolayı gluten içermeyen gıdalar tüketmek isteyebiliyor. Glutensiz gıdalar nelerdir? Gluten bulunmayan yiyecekler listesi hakkında detayları derledik.
3.04.2021Eğitim
Tire kazanıyor
Tire kazanıyorİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tire’de son 2 yılda İZSU, Fen İşleri, Yapı İşleri, Park ve Bahçeler Dairesi başkanlıkları tarafından yapılan ve tutarı 83 milyon lirayı bulan yatırımları inceledi.
3.04.2021Ege
AKM ve Taksim Camii’ni inceledi
AKM ve Taksim Camii’ni incelediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşamüzeri Üsküdar’daki Vahdettin Köşkü’nden çıkarak Taksim’e geldi.
21.03.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Taksim'de alışveriş yaptığı seyyar satıcı konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Taksim'de alışveriş yaptığı seyyar satıcı konuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Taksim Camii'ne giderken alışveriş yaptığı seyyar satıcı Adem Şakar, konuştu.
20.03.2021Gündem
TÜİK, 2019-2020 dönemi bitkisel ürün denge tablolarını açıkladı
TÜİK, 2019-2020 dönemi bitkisel ürün denge tablolarını açıkladıTürkiye'nin toplam tahıl ürünlerinde 2019-2020 piyasa döneminde yurt içi üretimin, yurt içi talebi karşılama derecesi yüzde 87,8 olarak belirlendi.
18.03.2021Ekonomi
Tazyikli İdrar Yapamama Nedenleri Nelerdir? Erkeklerde İdrar Yavaşlaması Neden Olur?
Tazyikli İdrar Yapamama Nedenleri Nelerdir? Erkeklerde İdrar Yavaşlaması Neden Olur?İnsan vücudu sağlıklı olduğunda idrar görevlerini de yerine getirir. Fakat bazı nedenlerden dolayı idrarlarda sorun yaşanabiliyor. Kişiler idrar yaparken, idrarın yavaş olmasından dolayı şikayetçi olabiliyor. Bunun neden kaynaklandığı pek çok kişinin merak ettiği bir konu oluyor. Tazyikli idrar yapamama nedenleri nelerdir? Erkeklerde idrar yavaşlaması neden olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.03.2021Sağlık
Orman Genel Müdürlüğü ormanların gençleşmesi için 411 milyon lira harcadı
Orman Genel Müdürlüğü ormanların gençleşmesi için 411 milyon lira harcadıTürkiye'de ormanların bakımı, gençleştirilmesi ve rehabilitasyonu amacıyla geçen yıl yaklaşık 750 bin hektar alanda yapılan çalışmalar için 411,3 milyon lira harcandı.
10.03.2021Ekonomi
Brezilya'da uçak kazasından kurtulan pilot ormanda 36 gün yaşam mücadelesi verdi
Brezilya'da uçak kazasından kurtulan pilot ormanda 36 gün yaşam mücadelesi verdiAntonio Sena adlı pilot Brezilya'daki Amazon ormanlarının derinliklerine düştükten sonra 36 gün boyunca ölüm kalım savaşı verdi. Pilot kuş yumurtaları ve bitkiler yiyerek hayatta kaldığını belirtti.
10.03.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

katil arıTürkiyeüretimgal arısıege

Kestane ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.