Kinşasa

Kinşasa

Son dakika Kinşasa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kinşasa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kinşasa haber sayfamızda...

Kinşasa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 92 kinşasa haberi bulunmuştur.
Kongo Hakkında Bilgiler; Kongo Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Kongo Hakkında Bilgiler; Kongo Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Kongo Cumhuriyeti, Afrika’da bulunan bir ülkedir. Komşusu Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile isim karışıklığı yaşandığı için iki ülke de başkentleriyle birlikte anılıyorlar. Geçmiş yüzyıllarda Fransız sömürgesi olduğu için ülkede hala Fransa etkisi vardır. Resmi dil olarak hala Fransızca kullanılıyor. Kongo Cumhuriyeti hakkında detaylı bilgiyi derledik.
3.01.2024 Dünya
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde yıllar sonra ilk! Dikkat çeken ziyaret
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde yıllar sonra ilk! Dikkat çeken ziyaret Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Afrika turunun ilk durağı Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne geldi. Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne 1985’ten bu yana ilk kez bir Papa ziyaret etti.
1.02.2023 Dünya
Kongo'daki sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor!
Kongo'daki sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor! Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin başkenti Kinşasa'da şiddetli yağışların ardından meydana gelen sel ve toprak kaymasında hayatını kaybedenlerin sayısı 120'ye yükselirken, 3 günlük yas ilan edildi.
14.12.2022 Dünya
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde konser izdihamı
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde konser izdihamı Afrika ülkesindeki bir stadyumda düzenlenen konser felakete dönüştü, en az 11 kişi hayatını kaybetti. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.
30.10.2022 Dünya
Belçika Kralı Philippe neden Demokratik Kongo'da sömürge geçmişi için resmi özür dilemedi?
Belçika Kralı Philippe neden Demokratik Kongo'da sömürge geçmişi için resmi özür dilemedi? Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin bağımsızlığının 60. yıldönümünde Devlet Başkanı Felix Tshisekedi'ye gönderdiği kişisel mektubunda, ülkesinin soykırım geçmişi için "derin üzüntülerini" açıklayan Belçika Kralı Philippe, Kinsaşa ziyaretinde resmî özür dilemekten kaçındı.
9.06.2022 Dünya
Son dakika! Dışişleri Bakanlığı'nda yeni görevlendirmeler
Son dakika! Dışişleri Bakanlığı'nda yeni görevlendirmeler Tebligatı yapılan büyükelçilerin yeni adresleri belli oldu. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran Zagreb Büyükelçisi oldu. Brüksel Büyükelçiliği'ne Bekir Uysal, İslamabad Büyükelçiliği'ne de Mehmet Paçacı atandı.
6.04.2022 Gündem
‘Geleceği birlikte inşa edelim’
‘Geleceği birlikte inşa edelim’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika temaslarının ikinci durağı Senegal’de iş birliği mesajı verdi. Erdoğan, “Afrikalı kardeşlerimize geleceği birlikte inşa etmeyi teklif ediyoruz” dedi.
22.02.2022 Siyaset
Afrika ülkeleriyle iş birliği güçlenecek
Afrika ülkeleriyle iş birliği güçlenecek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrika turu başladı. Erdoğan’ın ilk durağı Kongo ile birçok alanda iş birliği anlaşmaları imzalandı. Afrika ülkeleriyle dayanışma mesajı veren Erdoğan, toplam 1 milyon 200 bin doz Kovid-19 aşısının Kongo’ya hibe edileceğini söyledi.
21.02.2022 Siyaset
Son dakika: Kongo ile önemli anlaşmalar imzalandı! Erdoğan: Hedefimize doğru yürüyoruz
Son dakika: Kongo ile önemli anlaşmalar imzalandı! Erdoğan: Hedefimize doğru yürüyoruz Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Felix Tshisekedi ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Felix Tshisekedi ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Türkiye’nin terör örgütü FETÖ’yle olan mücadelesine destek olan Kongo Demokratik Cumhuriyeti makamlarına teşekkür etti. İki ülkenin ticaret hacmine değinen Erdoğan, "Salgın öncesinde, 2018 yılında 36,5 milyon dolar olan ticaret hacmimizi neredeyse ikiye katladık. 250 milyon dolar olan hedefimize doğru yürüyoruz." açıklamasında bulundu. Öte yandan Türkiye ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti arasında çeşitli alanlarda 7 anlaşma imzalandı.
20.02.2022 Siyaset
Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne gitti
Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne gitti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika turuna çıktı. Dört günde üç Afrika ülkesini ziyaret edecek Erdoğan’ın ilk durağı Kongo Demokratik Cumhuriyeti olacak. Cumhurbaşkanı, daha sonra Senegal ve Gine Bissau'ya gidecek.
20.02.2022 Siyaset
DR Kongo’da elektrik akımı 26 kişiyi öldürdü!
DR Kongo’da elektrik akımı 26 kişiyi öldürdü! Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Kinşasa’da kurulan pazar yerine elektrik kablolarının koparak düşmesinin ardından 26 kişi akıma kapılarak hayatını kaybetti.
2.02.2022 Dünya
Son dakika... Yüksek gerilim hattı koptu! 25 kişi feci şekilde öldü
Son dakika... Yüksek gerilim hattı koptu! 25 kişi feci şekilde öldü Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin başkenti Kinşasa'da evlerin ve çarşının üstüne düşen yüksek gerilim hattı 25 insanın ölümüne yol açtı. Polis, olayın Kinşasa'nın çevre mahallelerinden birinde gerçekleştiğini bildiriyor.
2.02.2022 Dünya
İstanbul Havalimanı'nda ölüm! Midesinde patladı
İstanbul Havalimanı'nda ölüm! Midesinde patladı Sınır dışı edildiği KKTC'den ülkesi Kongo'ya gitmek için aktarmalı geldiği İstanbul Havalimanı'nda fenalaşan Kongo uyruklu P.M.V., yuttuğu uyuşturucu kapsüllerinin midesinde patlaması üzerine kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
18.11.2021 Haberler
İstanbul Havalimanı'nda ölüm! Midesinde patladı
İstanbul Havalimanı'nda ölüm! Midesinde patladı Sınır dışı edildiği KKTC'den ülkesi Kongo'ya gitmek için aktarmalı geldiği İstanbul Havalimanı'nda fenalaşan Kongo uyruklu P.M.V., yuttuğu uyuşturucu kapsüllerinin midesinde patlaması üzerine kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
18.11.2021 Gündem
Afrikalı iş insanları İstanbul'da yeni ortaklarını arıyor
Afrikalı iş insanları İstanbul'da yeni ortaklarını arıyor Türkiye-Afrika 3. Ekonomi ve İş Forumu'na katılan Afrikalı iş insanları, farklı sektörleri bir araya getiren forumda birlikte çalışacakları yeni ortaklarını arıyor.
22.10.2021 Ekonomi
Kongo'da tekrar görülen Ebola salgını için aşılama başladı
Kongo'da tekrar görülen Ebola salgını için aşılama başladı Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nin (KDC) doğusu Kuzey-Kivu eyaletinde 5 ay aradan sonra yeniden ortaya çıkan Ebola salgınına karşı aşılama başlatıldı.
14.10.2021 Dünya
‘Afganistan’daki süreci takipteyiz’
‘Afganistan’daki süreci takipteyiz’ Erdoğan, “Afganistan’da geçici kabine nereye kadar devam eder bilemeyiz. Bize düşen bu süreci dikkatle takip etmektir” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Kabil Havalimanı’nın işletilmesiyle ilgili ise “Biz olumlu yaklaşımımızı koruyoruz” dedi.
8.09.2021 Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan Kabil Havaalanı açıklaması: Geldiğimiz noktada olumlu gelişmeler yok
Son dakika: Erdoğan'dan Kabil Havaalanı açıklaması: Geldiğimiz noktada olumlu gelişmeler yok Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tshisekedi ile ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabil Havalimanı'nın işletilmesine ilişkin, "İşin başından itibaren olumlu yaklaşım içinde olduk. Geldiğimiz noktada o olumlu gelişmeler bizim açımızdan henüz yok." dedi.
7.09.2021 Siyaset
Kongo Demokratik Cumhuriyeti eski Başbakanı ev hapsine alındı
Kongo Demokratik Cumhuriyeti eski Başbakanı ev hapsine alındı Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde zimmetine para geçirme suçlamasıyla yargılanan eski Başbakan Augustin Matata Ponyo Mapon'un ev hapsinde tutulmasına karar verildi.
14.07.2021 Dünya
Son dakika... Sisi, Hedasi Barajı sorununun "tüm bölgeyi" etkilediğini söyledi!
Son dakika... Sisi, Hedasi Barajı sorununun "tüm bölgeyi" etkilediğini söyledi! Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Etiyopya'yla aralarında tartışma konusu olan Hedasi Barajı krizinin çözülememesinin, bölge güvenliği ile istikrarını olumsuz etkilediğini ifade etti.
12.04.2021 Dünya
Sağlık Bakan Yardımcısı Meşe görevden alındı
Sağlık Bakan Yardımcısı Meşe görevden alındı  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararla, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevinden alındı.
4.04.2021 Siyaset
İtalya, Kongo'daki büyükelçi saldırısı için BM'den açıklama istedi
İtalya, Kongo'daki büyükelçi saldırısı için BM'den açıklama istedi İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusunda İtalyan büyükelçisi ve koruma görevlisinin hayatını kaybettiği Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) konvoyuna yönelik saldırıya ilişkin BM'den detaylı bilgi istediklerini söyledi.
24.02.2021 Dünya
Türkiye Kongo'da BM konvoyuna yönelik saldırıyı şiddetle kınadı
Türkiye Kongo'da BM konvoyuna yönelik saldırıyı şiddetle kınadı Dışişleri Bakanlığı, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusunda Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) konvoyuna yönelik saldırıyı şiddetle kınayarak, saldırıda yaşamını yitirenler için taziye mesajı yayımladı.
22.02.2021 Dünya
Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde gizemli metal blok ateşe verildi
Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde gizemli metal blok ateşe verildi Dünyanın farklı yerlerinde gizemli şekilde ortaya çıkan ve kaybolan metal blok (monolit), Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nin başkenti Kinşasa’da ortaya çıkmasının ardından ateşe verildi.
18.02.2021 Dünya
Son dakika... Paris’e Macron’un sınıf arkadaşı atandı
Son dakika... Paris’e Macron’un sınıf arkadaşı atandı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 54 büyükelçinin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etti. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği görevine, Tokyo Büyükelçisi Murat Mercan getirildi. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu Tanzanya, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy da Belgrad’a atandı.  
9.12.2020 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kinşasa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.