Kış Mevsimi

Kış Mevsimi

Son dakika kış mevsimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kış mevsimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kış mevsimi haber sayfamızda...

Kış Mevsimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.351 kış mevsimi haberi bulunmuştur.
Köprü havaya uçacak! Tarih vererek duyurdular: Savaşta bütün dengeler değişecek
Köprü havaya uçacak! Tarih vererek duyurdular: Savaşta bütün dengeler değişecek Ukrayna İHA ve insansız deniz araçları tarafından defalarca vurulan Kerç Köprüsü'nü yok edecekleri tarihi duyurdu. Haziran ayını işaret eden yetkililer Rusya ve Kırım arasındaki tek bağlantı noktasını çökertmek istiyor.
3.04.2024 Dünya
Bir ilçe kışı, diğeri baharı yaşıyor! Eksi 32,9'u gördü Türkiye’nin en soğuk yeri oldu
Bir ilçe kışı, diğeri baharı yaşıyor! Eksi 32,9'u gördü Türkiye’nin en soğuk yeri oldu Hakkâri’de iki mevsim bir arada yaşanıyor. Yüksekova ilçesinde soğuk etkisini sürdürürken, Derecik'te ise bahar havası yaşanıyor. Ardahan’ın Göle ilçesinde dün gece sıcaklık, sıfırın altında 32,9 derece ölçüldü.
28.02.2024 Gündem
İstanbul'da yoğun bakım doluluk oranı yüzde 80'lere ulaştı! ‘Maske kullanmasını tavsiye ediyoruz’
İstanbul'da yoğun bakım doluluk oranı yüzde 80'lere ulaştı! ‘Maske kullanmasını tavsiye ediyoruz’ İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul'da üst solunum yolu enfeksiyonları ve yoğun bakım doluluk durumuyla ilgili son durumu anlattı. Prof. Dr. Memişoğlu, İstanbul'daki hastanelerde yoğun bakım doluluk oranlarının yüzde 70 ila 80'ler arasında seyrettiğini belirti.
28.01.2024 Haberler
İstanbul'da yoğun bakım doluluk oranı yüzde 80'lere ulaştı! ‘Maske kullanmasını tavsiye ediyoruz’
İstanbul'da yoğun bakım doluluk oranı yüzde 80'lere ulaştı! ‘Maske kullanmasını tavsiye ediyoruz’ İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul'da üst solunum yolu enfeksiyonları ve yoğun bakım doluluk durumuyla ilgili son durumu anlattı. Prof. Dr. Memişoğlu, İstanbul'daki hastanelerde yoğun bakım doluluk oranlarının yüzde 70 ila 80'ler arasında seyrettiğini belirti.
28.01.2024 Gündem
7 kişilik ekip karlı dağları aşıp 10 mahalleyi elektriğe kavuşturdu
7 kişilik ekip karlı dağları aşıp 10 mahalleyi elektriğe kavuşturdu Van’ın Erciş ilçesindeki 2 bin 150 rakımlı Kızılören Mahallesi'nde kar yağışı ve rüzgar nedeniyle iletim hatları kopunca, çevresindeki 10 kırsal mahalle elektriksiz kaldı. Elektrik dağıtım şirketi ekipleri, karla kaplı bölgenin bir bölümünü paletli kar motorlarıyla, bir kısmını da yürüyerek aşmak zorunda kaldı. 7 kişilik ekibinin çalışması ile 10 mahalleye yeniden elektrik verildi.
22.01.2024 Gündem
1744 rakımda ibretlik fotoğraf! 2 yıldır bekliyorlar
1744 rakımda ibretlik fotoğraf! 2 yıldır bekliyorlar Kırıkkale'de son yılların en kurak kış mevsimi yaşanıyor. Bin 744 rakımlı Dinek Dağı'nda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da manzara değişmedi, adeta kuraklığın fotoğrafı çekildi.
15.01.2024 Gündem
Sıcak sudan kaçının! Kışın cilt bakımının 9 püf noktası
Sıcak sudan kaçının! Kışın cilt bakımının 9 püf noktası Kış aylarında cildimiz gün boyu hem soğuk hem de sıcak ortamların olumsuz koşullarına maruz kaldığından her zamankinden daha fazla yıpranmaya açık hale geliyor. Havadaki nemin de azalarak ciltte kuruma ve tahrişi artırdığını, karın yansıtıcı etkisinin ise güneş yanığına yol açabildiğini belirten Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Dilek Bıyık Özkaya, “Kış mevsiminin kendine has özellikleri nedeniyle cildimizde neden olduğu bu olumsuzluklara bir de günlük yaşam alışkanlıklarımız arasında yer alan bazı yanlış davranışlarımız eklendiğinde cildimiz her zamankinden daha fazla yıpranarak daha hızlı yaşlanabiliyor” dedi. Bazı kurallara dikkat edilerek kış aylarında da sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmanın mümkün olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Özkaya, kışın cilt bakımında dikkat edilmesi gereken 9 kuralı anlattı.
10.01.2024 Genel Sağlık
BARAJ DOLULUK ORANI İSTANBUL 5 OCAK 💦İSKİ baraj doluluk oranları, İstanbul barajlarında son durum...
BARAJ DOLULUK ORANI İSTANBUL 5 OCAK 💦İSKİ baraj doluluk oranları, İstanbul barajlarında son durum... İSKİ (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) günlük baraj doluluk oranlarını paylaşıyor. Kış mevsimi ile beraber İstanbul barajlarında son durum merakla araştırılıyor. 5 Ocak İstanbul barajları doluluk oranları nedir? Barajlarda son durum...
5.01.2024 Bilgi Rehberi
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2024: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2024: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Anne ve baba adaylarının üzerine düşündüğü konulardan birisi de isimler. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına verecekleri isimlerin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyor. Bu yüzden derin ve uzun soluk bir araştırma sürecine giriyorlar. İsimlerin kulağa hoş gelmesinin yanı sıra anlamları üzerinde düşünüyorlar. Bu dönemde karar vermekte zorlanan aileler yakınlarından fikir alıyor. Anne ve baba adayları çocuklarına verecekleri ismin keşfedilmemiş, duyulmamış, modern çağa uygun, popüler ve anlamlı olmalarına özen gösteriyor. B harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek
Letonya Hakkında Bilgiler; Letonya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Letonya Hakkında Bilgiler; Letonya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Letonya, Avrupa'nın kuzeyinde yer alan 3 Baltık ülkesinden biridir. Resmi adı Letonya Cumhuriyetidir. Ülke, 1991 yılında Sovyetler Birliğinin dağılmasının ardından bağımsızlığını ilan etti. 2004 yılında NATO ve Avrupa Birliğine üye olan Letonya, güçlü bir ekonomiye sahiptir. Letonya Cumhuriyeti hakkında bilgileri sizin için derledik.
3.01.2024 Tatil
Endonezya Hakkında Bilgiler; Endonezya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Endonezya Hakkında Bilgiler; Endonezya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Dünyanın en kalabalık Müslüman nüfusuna sahip Endonezya, 17 bin 508 adadan meydana geliyor. Resmi adı Endonezya Cumhuriyeti olan ülkenin, doğal güzellikleriyle biliniyor. Dünyanın yoksul ülkeleri arasında bulunan ülkede, doğal afetler ekonomiyi olumsuz etkileyebiliyor. Endonezya nerededir, nüfusu ne kadar, başkenti neresi, para birimi ne, dili hangisi sorularının yanıtlarını derledik.
3.01.2024 Dünya
Moğolistan Hakkında Bilgiler; Moğolistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Moğolistan Hakkında Bilgiler; Moğolistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Moğolistan, Asya kıtasında yer almaktadır. 1.564.000 kilometrekare yüz ölçümüne sahip ülkenin hem Doğu hem de Orta Asya'da toprakları bulunuyor. Ülke, 1206 yılında Cengiz Han tarafından kuruldu. Yarı başkanlık sistemi ile yönetilen ülke Mongolia adıyla da bilinmektedir. Moğolistan'ın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
3.01.2024 Tatil
Birleşik Arap Emirlikleri Hakkında Bilgiler; Bayrağının Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Birleşik Arap Emirlikleri Hakkında Bilgiler; Bayrağının Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Arap Yarımadası petrol zenginlerinden olan Birleşik Arap Emirlikleri, küçük ancak ekonomik açıdan gelişmiştir. 1972 yılından sonra 7 emirliğin birleşimiyle 'Emirlikler' ismi verilmeye başlanmıştır. 2012 yılında gelirlerinin çok büyük kısmı petrol iken son dönemlerde, petrole bağımlılık en aza inmiştir. Birleşik Arap Emirlikleri nerededir, nüfusu ne kadar, başkenti neresi, para birimi ne, resmi konuşulan dil hangisi sorularının cevaplarını derledik.
3.01.2024 Tatil
Yunanistan Hakkında Bilgiler; Yunanistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Yunanistan Hakkında Bilgiler; Yunanistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Yunanistan günümüzde resmi adı ile Heleb Cumhuriyeti olarak bilinen bir ülkedir. Yunanistan adaları ile ünlü olan ve Balkanlar da bulunan bir ülkedir. İşte, Yunanistan hakkında merak edilenleri sizler için derledik.
3.01.2024 Gündem
Mauritius Hakkında Bilgiler; Moritius Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Mauritius Hakkında Bilgiler; Moritius Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Mauritius ya da resmi adı ile Mauritius Cumhuriyeti olan ülke Afrika kıtasına bağlı olan ada ülke konumunda yer almaktadır. İşte, Moritius hakkında merak edilen tüm detaylar.
3.01.2024 Tatil
Bulgaristan Hakkında Bilgiler; Bulgaristan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Bulgaristan Hakkında Bilgiler; Bulgaristan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Yeşil doğasının yanı sıra, zengin geçmişiyle Bulgaristan Avrupa'nın en büyük 16. ülkesidir. Ekonomik fiyatları nedeniyle, Türkiye'den turist alan Bulgaristan, Balkan ülkesidir. Bulgaristan nerede, başkenti neresi, nüfusu kaç kişi, hangi para birimi kullanılır, konuşulan diller neler, bayrağı ne renk gibi sorularının yanıtlarını sizin için derledik.
2.01.2024 Tatil
Fındıkta ‘sıcak hava’ tehlikesi
Fındıkta ‘sıcak hava’ tehlikesi Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların 2024 yılı fındık üretimini tehlikeye düşürebileceğini söyledi.
2.01.2024 Ekonomi
Bitkileri dondan koruyan yöntem! Çuval geçirip iple bağlayın
Bitkileri dondan koruyan yöntem! Çuval geçirip iple bağlayın Kış mevsimi geldiğinde bahçenizdeki bitkileri korumak isteyebilirsiniz. Solmasın istediğiniz bitkilerinizi don riskinden korumak birkaç basit yöntemle oldukça mümkün. Nasıl mı?
26.12.2023 Püf Noktası
Yılbaşı hediyesi estetik faturası
Yılbaşı hediyesi estetik faturası  Bu yıl çok sayıda kişinin yılbaşı hediyesi olarak eşlerinin, yakınlarının estetik operasyon ücretini üstlendiği ortaya çıktı. Hediyelikler arasında botoks ve dolgu başı çekiyor!
25.12.2023 Dünya
İlk çözüm bağışıklığı güçlendirmek! Bu besinleri evinizden eksik etmeyin
İlk çözüm bağışıklığı güçlendirmek! Bu besinleri evinizden eksik etmeyin Kış mevsimi çoğu insan için soğuk algınlığı ve grip anlamına gelebilir. Herkesin kendine sorduğu şey ise "Bağışıklığım yeterince güçlü mü?" sorusu. İşte vücudumuzu güçlendirmek ve herhangi bir virüs veya bakteriyle savaşmasına yardımcı olmak için başvurulması gereken yiyecekler.
23.12.2023 Sağlık
Kestane tezgahlardaki yerini aldı
Kestane tezgahlardaki yerini aldı Kış mevsiminde sofraların vazgeçilmezlerinden kestane Afyonkarahisar’daki semt pazarlarında yerini alırken, kestanenin kilogramının ise büyüklük ve lezzetine göre 150-200 TL arasında satıldığı belirtildi.
23.12.2023 Ekonomi
JN.1 hızla yayılıyor: İşte yeni varyantın belirtileri
JN.1 hızla yayılıyor: İşte yeni varyantın belirtileri Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Hindistan, Çin, ABD’de görülen ve hızla yayılan Korona varyantı JN.1’i takibe alırken, varyantla ilgili rahatlatan açıklama pandemi döneminde Bilim Kurulu üyeliği de yapan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'den geldi. Özlü, telaş edilecek bir durumun şuan için görülmediğini söyledi.
23.12.2023 Haberler
JN.1 hızla yayılıyor: İşte yeni varyantın belirtileri
JN.1 hızla yayılıyor: İşte yeni varyantın belirtileri Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Hindistan, Çin, ABD’de görülen ve hızla yayılan Korona varyantı JN.1’i takibe alırken, varyantla ilgili rahatlatan açıklama pandemi döneminde Bilim Kurulu üyeliği de yapan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'den geldi. Özlü, telaş edilecek bir durumun şuan için görülmediğini söyledi.
23.12.2023 Gündem
Kızılay’dan depremzedelere kış yardımı
Kızılay’dan depremzedelere kış yardımı Türk Kızılay deprem bölgesinde 1 milyon 200 bin depremzedeye kış yardımı dağıttı. İhtiyaç sahibi depremzede kadınlara ise kişisel bakım ve hijyen malzemelerinden oluşan 40 bin paket ulaştırıldı. Depremzedelerin barındığı konteyner kentlerde ise öğrencilerin ders çalışması için “sessiz ev” sloganıyla kütüphaneler kuruldu. Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, yardım çalışmalarına katıldı.
23.12.2023 Gündem
Antalya'da kar: Yollar kapalı
Antalya'da kar: Yollar kapalı Antalya'da dün gece Akseki, Korkuteli, Elmalı ve Konyaaltı ilçelerinin yüksek kesimlerine kar yağdı.
9.12.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kış Mevsimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.