Kişida Fumio

Kişida Fumio

Son dakika Kişida Fumio haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kişida Fumio gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kişida Fumio haber sayfamızda...

Kişida Fumio

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 49 kişida fumio haberi bulunmuştur.
Japonya Başbakanı, ABD Başkanı Biden ile görüşecek
Japonya Başbakanı, ABD Başkanı Biden ile görüşecekJaponya Başbakanı Kişida Fumio'nun bu yıl bitmeden Washington'da ABD Başkanı Joe Biden ile görüşeceği bildirildi.
13.11.2021Dünya
Japonya'da anket: Başbakan Kişida'nın kabinesine destek açıklandı
Japonya'da anket: Başbakan Kişida'nın kabinesine destek açıklandıJaponya'da yapılan anket, Başbakan Kişida Fumio ve kabinesine yönelik kamuoyu desteğinin yüzde 60,5'e yükseldiğini ortaya koydu.
12.11.2021Dünya
Japonya'dan Çin'e ve Güney Kore'ye çağrı
Japonya'dan Çin'e ve Güney Kore'ye çağrıJaponya Dışişleri Bakanı Hayaşi Yoşimasa, komşu ülkeler Çin'e "sorumlu", Güney Kore'ye "sağlıklı" ilişkiler kurulması çağrısında bulundu.
12.11.2021Dünya
Japonya'da Kişida Fumio bir kez daha başbakan seçildi
Japonya'da Kişida Fumio bir kez daha başbakan seçildiJaponya'da genel seçimi kazanan Liberal Demokrat Parti (LDP) Genel Başkanı Kişida Fumio, yeniden başbakan oldu. Japonya parlamentosunda, 31 Ekim'de düzenlenen olağan milletvekili genel seçimleri sonrası, olağanüstü oturum düzenlendi.
10.11.2021Dünya
Kuzey Kore'nin 19 Ekim'de balistik füze fırlattığı ortaya çıktı
Kuzey Kore'nin 19 Ekim'de balistik füze fırlattığı ortaya çıktı Japonya, Kuzey Kore'nin 19 Ekim'de "iki değil bir balistik füze fırlattığını", diğer unsurun "insan yapımı obje" olduğunu bildirdi.
10.11.2021Dünya
Japonya'da Başbakan Kişida ve kabinesine kamuoyu desteği yüzde 53
Japonya'da Başbakan Kişida ve kabinesine kamuoyu desteği yüzde 53Japonya'da bir anket, Başbakan Kişida Fumio ve kabinesine yönelik kamuoyu desteğinin yüzde 53'e yükseldiğini ortaya koydu.
9.11.2021Dünya
Japonya'da ilk sonuçlar belli oldu
Japonya'da ilk sonuçlar belli olduJaponya'da olağan genel seçime ilişkin sandık çıkış anketine göre, Liberal Demokrat Parti (LDP) liderliğindeki koalisyon hükümeti meclis çoğunluğunu sürdürecek.
31.10.2021Dünya
Japonya'da seçmenler sandık başında
Japonya'da seçmenler sandık başındaJaponya'da halk, 49. dönem Temsilciler Meclisi'ni (Şuugiin) belirlemek için sandık başına gitti.
31.10.2021Dünya
Japonya duyurdu: 'Kuzey Kore iki balistik füze denedi!'
Japonya duyurdu: 'Kuzey Kore iki balistik füze denedi!'Japonya Başbakanı Kişida Fumio, Kuzey Kore'nin "iki balistik füze denediğini" açıkladı.
19.10.2021Dünya
Japonya Başbakanı Kişida'dan Tokyo'daki tartışmalı tapınağa bağış
Japonya Başbakanı Kişida'dan Tokyo'daki tartışmalı tapınağa bağışJaponya Başbakanı Kişida Fumio'nun, başkent Tokyo'daki tartışmalı Yasukuni tapınağına törensel bağışta bulunduğu bildirildi.
17.10.2021Dünya
Mikroçip üretim devi TSMC Japonya'da fabrika kuracak
Mikroçip üretim devi TSMC Japonya'da fabrika kuracakMikroçip üretim sektörü liderlerinden Taiwan Semiconductor (TSMC) Japonya'da 2022'de ileri düzey çip imalat fabrikası kuracak.
17.10.2021Ekonomi
Japonya'da Temsilciler Meclisi feshedildi
Japonya'da Temsilciler Meclisi feshedildiJaponya'da ay sonunda düzenlenecek olağan genel seçimler kapsamında Temsilciler Meclisi (Şuugiin) feshedildi.
14.10.2021Dünya
Piyasalar Fed tutanaklarına odaklandı
Piyasalar Fed tutanaklarına odaklandıKüresel pay piyasaları, rekor seviyelere çıkan emtia fiyatları, ABD'deki borç tavanı krizi ve karışık gelen iş gücü piyasası verileriyle sınırlı da olsa yükseliş eğiliminde hareket ederken, gelecek hafta gözler ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları ve enflasyon verilerine çevrildi.
9.10.2021Uzmanpara
Japonya Başbakanı Kişida'dan Kovid-19'a karşı teşvik paketi mesajı
Japonya Başbakanı Kişida'dan Kovid-19'a karşı teşvik paketi mesajıJaponya Başbakanı Kişida Fumio, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) etkisine karşı büyük çaplı mali teşvik paketi ile "ülke ekonomisine soluk aldıracağını" bildirdi.
8.10.2021Ekonomi
Japonya Başbakanı Kişida ile Putin anlaştı
Japonya Başbakanı Kişida ile Putin anlaştıJaponya Başbakanı Kişida Fumio, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile iki ülke arasında savaş sonrası barış anlaşması müzakerelerini sürdürme konusunda anlaştıklarını bildirdi.
8.10.2021Dünya
Asya borsaları geriledi
Asya borsaları gerilediAsya borsalarında, artan petrol fiyatları ve Çin'de borç krizine yönelik endişelerle satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
6.10.2021Uzmanpara
Piyasalarda endişeler devam ediyor
Piyasalarda endişeler devam ediyorKüresel piyasalarda petrol başta olmak üzere hammadde fiyatlarındaki artış ve bu paralelde enflasyondaki yükselişin beklenenden daha uzun süreceği endişeleri, ABD'de temerrüt olasılığı ve Çin'de borç krizi gibi süregelen faktörler, yatırımcıların risk iştahını negatif etkilemeye devam ediyor.
6.10.2021Uzmanpara
Japonya'da yeni kabineye parti içi dengeler damga vurdu
Japonya'da yeni kabineye parti içi dengeler damga vurduJaponya'da ülkenin 100. Başbakanı seçilen Kişida Fumio, kabine üyeleri tercihinde Liberal Demokrat Parti (LDP) içi dengeleri gözetti.
5.10.2021Dünya
Asya borsaları satıcılı seyretti
Asya borsaları satıcılı seyrettiAsya borsalarında satış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Hindistan'da Sensex endeksi pozitif ayrıştı.
4.10.2021Uzmanpara
Piyasalar enflasyon verilerini bekliyor
Piyasalar enflasyon verilerini bekliyorKüresel piyasalarda geçen hafta tedarik zinciri ve enerji arzındaki problemler paralelinde artan enflasyonist endişeleriyle satış ağırlıklı bir seyir izlenirken, bugün yurt içinde eylül ayı enflasyon verileri takip edilecek.
4.10.2021Uzmanpara
Japonya Başbakanlığına Kişida Fumio seçildi
Japonya Başbakanlığına Kişida Fumio seçildiJaponya’da iktidardaki Liberal Demokrat Parti (LDP) lideri Kişida Fumio, Temsilciler Meclisi'nde düzenlenen olağanüstü oturumda ülkenin başbakanı seçildi.
4.10.2021Dünya
Son dakika: Japonya’da Başbakan Suga kabinesi istifa etti
Son dakika: Japonya’da Başbakan Suga kabinesi istifa ettiGelen son dakika haberine göre; Japonya’da iktidardaki Liberal Demokrat Parti (LDP) liderliğine seçilen Kişida Fumio'nun başbakanlığı üstlenmesi beklenirken, Suga Yoşihide kabinesi istifasını sundu.
4.10.2021Dünya
Japonya kasımda genel seçime gidiyor
Japonya kasımda genel seçime gidiyorJaponya'da iktidardaki Liberal Demokrat Partinin (LDP) ay ortasında Meclisi feshedeceği, kasım ayının ilk yarısında olağan genel seçimlere gideceği belirtildi.
3.10.2021Dünya
Piyasalar ABD iş gücü piyasasına odaklandı
Piyasalar ABD iş gücü piyasasına odaklandıKüresel pay piyasaları, artan enflasyon endişeleri, tedarik zincirindeki aksaklıklar ve enerji arzındaki sıkıntılarla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler ABD'de açıklanacak iş gücü piyasaları verilerine çevrildi.
2.10.2021Uzmanpara
Asya borsaları satıcılı seyretti
Asya borsaları satıcılı seyrettiAsya pay piyasalarında artan enflasyon endişeleriyle satıcılı bir seyir izlendi.
1.10.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Kişida Fumio ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.