Kit

Kit

Son dakika KİT haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KİT gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KİT haber sayfamızda...

Kit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.137 kit haberi bulunmuştur.
İzlenmesi Gereken Diziler 2021: Yerli ve Yabancı Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler Listesi
İzlenmesi Gereken Diziler 2021: Yerli ve Yabancı Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler ListesiTelevizyon kanallarında gösterime girdiği andan bu yana izlenme rekorları kıran pek çok yerli ve yabancı diziler yer alıyor. Konuları, oyunculukları ile seyircileri ekran başına kilitleyen bu dizilerden bazıları eski olsa da günümüzde hala izlememiş olanlar da. Gelmiş geçmiş en diziler arasında yer alan bu içeriklerin bazıları Netflix’te de izlenebilir. İzlenmesi gereken diziler için "Yerli ve Yabancı Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler Listesi 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
23.09.2021Kültür Sanat
Öykü Arin'in ailesi yeni kampanya başlattı! 'Evinizden de donör olabilirsiniz'
Öykü Arin'in ailesi yeni kampanya başlattı! 'Evinizden de donör olabilirsiniz'Türkiye, Öykü Arin'i henüz 3,5 yaşında kan kanserine yakalanmasının ardından başlayan "Öykü Arin'e Umut Ol" kampanyasıyla tanıdı. Küçük kızın ailesinin başlattığı kampanya sayesinde kısa sürede binlerce donöre ulaşıldı. Kök hücre bağışı konusunda farkındalık yaratmaya devam eden "Öykü Arin’e Umut Ol" ekibi, şimdi yeni bir kampanya yürütüyor. Amaçları kök hücre bağışını kolaylaştıracak bir uygulamanın Türkiye’de de hayata geçirilmesi. Öykü'nün annesi Eylem Şen Yazıcı, "Eğer bu yöntem uygulamaya geçerse yeni çağın başlangıcı olabilir. Türkiye'de donör sayısının milyonlara ulaşacağını düşünüyorum" diyor.
19.09.2021Gündem
Bakan Soylu: O yıllar zor yıllardı, çok zor yıllardı
Bakan Soylu: O yıllar zor yıllardı, çok zor yıllardı27 Mayıs 1960 darbesinin ardından eski Başbakan Adnan Menderes, eski Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'nun 16-17 Eylül 1961 tarihlerinde idam edilmelerinin 60. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Fatih'te bunun anıt mezardaki törene İçişleri Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe katıldı.
17.09.2021Siyaset
Hicr Suresi Oku: Hicr Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Hicr Suresi Oku: Hicr Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiHicr suresi, Kur’an-ı Kerim’in 15. suresidir. Surenin geneli Mekke’de inmiştir. Yalnızca surenin 87.ayeti Medine’de inmiştir. Sure toplamda 99 ayetten oluşmaktadır. Mushaftaki sıralamada on beşinci, iniş sırasına göre ise elli dördüncü suredir. Hicr suresi, İbrahim suresinden sonra, Nahl süresinden önce gelmektedir.
15.09.2021Sureler
TUSAŞ sanal gerçeklik eğitimi veriyor
TUSAŞ sanal gerçeklik eğitimi veriyorTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) sanal gerçeklikle 5 bin teknisyenine üretim ve tasarım eğitimi veriyor.
15.09.2021Teknoloji
Bön Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Bön Gibi Ne Demek?
Bön Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Bön Gibi Ne Demek?Eski Türkçe bir sözcük olan bön, böng kelimesinden türetilmiştir. Böng, hal ve hareketleri kaba olan, iri ve hantal anlamına gelirken bön kelimesi, anlayışı kıt olan kimse demektir. Bu kelime ''bön bön bakmak'' şeklinde ikileme olarak da kullanılır. Bön ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Bön gibi ne demek örnek cümlelerle birlikte detaylı olarak derledik.
13.09.2021Sözlük
KİT'lerde en yüksek ödenek 22,1 milyar lirayla TPAO'ya verildi
KİT'lerde en yüksek ödenek 22,1 milyar lirayla TPAO'ya verildiKamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) arasında en yüksek ödenek teklif tavanı, 2022 için 22 milyar 135 milyon 114 bin lira ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğüne verildi.
12.09.2021Ekonomi
Son Dakika Haberleri: Bu salgın böyle bitmez! 300 TL’ye negatif PCR
Son Dakika Haberleri: Bu salgın böyle bitmez! 300 TL’ye negatif PCRTürkiye’de birçok alanda PCR testinin zorunlu hale gelmesiyle birlikte sahte PCR testi iddiaları artmaya başladı. Biz de müşteri gibi PCR sahteciliği yapanlarla ‘negatif test’ pazarlığı yaptık. Kovid-19 hastasıyla temaslı olduğumuzu belirtmemize rağmen 300 TL karşılığında bize negatif PCR testi vereceklerini söyleyen sahtekârlar, ‘Pozitif de çıksanız negatif sonucunuz elinizde olacak’ garantisi verdi
9.09.2021Gündem
ABD ve Avrupa Afganistan stratejisini görüşecek
ABD ve Avrupa Afganistan stratejisini görüşecekAlmanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bugün Taliban'a yönelik yaklaşımı değerlendirmek üzere 20'den fazla ülkenin dışişleri bakanının katılacağı uluslararası video konferansa ev sahipliği yapacaklarını söyledi.
8.09.2021Dünya
Sdk Nedir, Nasıl Kullanılır? Sdk Açılımı Ve Özellikleri Nelerdir?
Sdk Nedir, Nasıl Kullanılır? Sdk Açılımı Ve Özellikleri Nelerdir?Teknolojik açıdan pek çok kişi SDK kısaltmasının ne olduğunu merak ediyor. Son dönemlerde bilgisayar üzerinden farklı amaçlar altında kullanılması ile beraber öne çıkmış durumda. Peki, Sdk nedir, nasıl kullanılır? SDK açılımı ve özellikleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
6.09.2021Teknoloji
İç borçlanma TL cinsinden yapılacak
İç borçlanma TL cinsinden yapılacakStratejik ölçütler çerçevesinde yürütülen politika kapsamında iç borçlanmanın ağırlıklı olarak Türk lirası cinsinden yapılması planlanırken, yurt içi döviz ve altın cinsi borçlanmaların piyasa koşulları çerçevesinde kademeli şekilde azaltılması öngörülüyor.
6.09.2021Uzmanpara
Trabzon'da 'balık avı' sezonu törenle açıldı
Trabzon'da 'balık avı' sezonu törenle açıldıDenizlerde av yasağının sona ermesiyle Trabzon'daki balıkçılar, "vira bismillah" diyerek denize açıldı.
31.08.2021Haberler
Sezon başladı! 50 milyon doların üzerinde ihracat
Sezon başladı! 50 milyon doların üzerinde ihracatDenizlerde av yasağının sona ermesiyle Trabzon'daki balıkçılar, "vira bismillah" diyerek denize açıldı.
31.08.2021Gündem
Milliyet Emlak’tan Bu Haftanın Notları
Milliyet Emlak’tan Bu Haftanın NotlarıMilliyet Emlak sayfalarından ‘püf noktaları’ her zaman bir tık uzağınızda... Dekorasyon kodları, yaşam alanı düzenleme, bahçe bakımı ve daha pek çok içerikle genişleyen Milliyet Emlak’tan kısa ama hayatınızı kolaylaştıracak notları sizlere getirdik...
30.08.2021Home
Baba olmak onu bezdirmiş!
Baba olmak onu bezdirmiş!Kit Harington, baba olmanın zorluklarından bahsederek bezdiğini itiraf etti
30.08.2021Cadde
Bu ayrıntı Türk basınında ilk kez Milliyet'te! 'Gelin hanımefendi taarruz ediyoruz'
Bu ayrıntı Türk basınında ilk kez Milliyet'te! 'Gelin hanımefendi taarruz ediyoruz'Yunan kuvvetleri Haymana ile eski Polatlı arasındaki çarpışmalar sonucunda geri püskürtüldü. Açıksöz gazetesinin başyazarı İsmail Habib, savaşın dönüm noktasını “Düşman bir tehdit olmaktan çıktı... Düşman artık korkutmuyor, korkuyor” sözleriyle duyurdu. 10 Eylül’de Başkomutan, Zafer Tepe’de taarruzu kumanda ediyordu. Türk tarihinin kırılma anı yaşanıyordu. Öğle saatlerinde, Dua Tepe’yi savunan Yunan tümeni çözüldü. Dua Tepe; Sakarya Muharebesi’nde karşı taarruzla düşmandan geri alınan ilk tepeydi...
26.08.2021Gündem
Zevzek Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Zevzek Kime Denir?
Zevzek Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Zevzek Kime Denir?Dilimize Arapçadan geçmiş olan zevzek kelimesi sefih sözcüğünden türetilmiştir. Sefih, zamanının çoğunu eğlenerek geçiren ve hiçbir şeyi ciddi almayan kişi demektir. Zevzek ise en ciddi konularla bile dalga geçen, mantıklı düşünmekten ve hareket etmekten uzak olan kimse anlamına gelir. Bazı yörelerde budala ve saf insanlar içinde aynı sözcük kullanılır. Zevzek ne demek, TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.
25.08.2021Sözlük
Modelcinin evdeki küçük tersanesi
Modelcinin evdeki küçük tersanesi‘Mavi vatan’ tutkunu gemi modelcileri, evlerinde kurdukları mini tersanelerde Bodrum guletinden Şirket-i Hayriye vapuruna, Milli Gemi kapsamındaki askeri gemilere kadar çeşitli modelleri engin denizlerle buluşturuyor
22.08.2021Gündem
Salma Hayek: Babaanne rolü bekliyordum
Salma Hayek: Babaanne rolü bekliyordumDünyaca ünlü oyuncu Salma Hayek, Marvel'in yeni dönem filmi 'Eternals' filmindeki rolü hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Projede 'Ajak' karakterini canlandıran Hayek, kendisine teklif geldiğinde babaanne rolü verileceğini düşündüğünü söyledi.
21.08.2021Cadde
Türk bilim insanları yerli ve milli antikor test kiti geliştirdi
Türk bilim insanları yerli ve milli antikor test kiti geliştirdiİnönü ve Adıyaman Üniversiteleri tarafından koronavirüs ve aşılama sonrası vücuttaki antikor seviyesini kısa sürede ve yüzde 95'lik güvenilirlikle ölçebilen "Quanticor" adlı test kiti geliştirildi. Kit, Sağlık Bakanlığının güvenilirlik ve doğruluk testlerini geçerek üretime hazır hale getirildi.
18.08.2021Ekonomi
Ford, Köln'deki üretimini tekrar durduruyor
Ford, Köln'deki üretimini tekrar durduruyorMerkezi ABD'de bulunan otomotiv üreticisi Ford, yarı iletken çip tedariki sorunu nedeniyle Almanya Köln'deki fabrikasında üretime geçici olarak tekrar ara vereceğini duyurdu.
17.08.2021Uzmanpara
Kit Harington: Oynayacağım Marvel karakterini Google'ladım
Kit Harington: Oynayacağım Marvel karakterini Google'ladımGame of Thrones (Taht Oyunları) ile yıldızlaşan Kit Harington, rol alacağı Marvel filmindeki karakteri öğrenmek için Google'a başvurduğunu söyledi. Yeni rolünün 'Jon Snow' karakterine benzediğini söyleyen Harington, "Bu adamı biliyorum. Ben bu adamdım" diye konuştu.
15.08.2021Cadde
65 yıllık esin perisi: Grace Kelly gelinliği
65 yıllık esin perisi: Grace Kelly gelinliğiABD’li oyuncu Grace Kelly’nin 1956’da Monako Prensi’yle evlenirken giydiği gelinlik, 65 yıldır sosyeteden sinema ve televizyon yıldızlarına kadar çok sayıda geline ilham kaynağı oluyor
15.08.2021Dünya
Prefabrik ev nedir, nasıl yapılır? Kısaca özellikleri nelerdir?
Prefabrik ev nedir, nasıl yapılır? Kısaca özellikleri nelerdir?Bir ev inşa etmeyi düşünürken iki önemli soru ortaya çıkıyor: hangi mimari tarzı seçmeli? ve özellikle buna ne kadar bütçe ayırmalı? Bütçeniz biraz kısıtlıysa veya çantalarınızı yeni evinize hızlıca yerleştirmek istiyorsanız, prefabrik eve yönelmek faydalı olabilir.
11.08.2021Mimarlık
Prefabrik kit ev nedir, nasıl yapılır? Kısaca özellikleri nelerdir?
Prefabrik kit ev nedir, nasıl yapılır? Kısaca özellikleri nelerdir?İlk bakışta, “prefabrike” terimi, özellikle yapım aşamasında olan diğerlerinin yerine inşa edilen binaları ifade eder. Veya hatta geçici inşaat ofisleri anlamına gelir. Prefabrik evlere gelince, esas olarak seri üretilen evlere denir. Ancak bu yapılar ile gerçek prefabrike kit evler arasındaki boşluk büyüktür. Özellikle on yıldan beri, inşaatçılar ve mimarlar bu yönteme yeni bir ivme kazandırdı. Böylece çok sayıda alıcı profili bir kit yapısından faydalanabilir.
24.08.2021Mimarlık

Benzer Haber Etiketleri

abdalmanyatrabzonprefabrikdizi

Kit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.