Kitap Okuma Alışkanlığı

Kitap Okuma Alışkanlığı

Son dakika Kitap Okuma Alışkanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kitap Okuma Alışkanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kitap Okuma Alışkanlığı haber sayfamızda...

Kitap Okuma Alışkanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 341 kitap okuma alışkanlığı haberi bulunmuştur.
Konaklı minikler okuyarak büyüyor
Konaklı minikler okuyarak büyüyor Konak Belediyesi’nce sürdürülen ‘Okuyan Bir Gelecek’ projesi, miniklere erken yaşta kitap okuma alışkanlığı kazandırıyor. Minikler okuyarak kelime dağarcıklarını geliştiriyor.
18.05.2024 Ege
Egeli iletişimcilerden bilgiyi el ele aktaran proje
Egeli iletişimcilerden bilgiyi el ele aktaran proje Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesi akademisyenleri Sosyal Sorumluluk Projeleri ile toplum yararına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
18.05.2024 Ege
Dijitalleşen çağda çocuklara kitap okuma alışkanlığı nasıl kazandırılır?
Dijitalleşen çağda çocuklara kitap okuma alışkanlığı nasıl kazandırılır? Çocuklar arasında popülerleşen mangaların içeriklerinde şiddet, cinsellik veya kültürümüze uygun olmayan davranışların olabildiğine işaret eden uzmanlar, çocuğun yaşına ve kültürel değerlere uygun seçilen mangaların okunmasının çocukların akranlarıyla olan iletişiminin kopmamasını sağlayacağını söylüyor. Okuma alışkanlığının kazanılmasındaki en önemli temel unsurun çocukların bunu bir yaptırım olarak algılamamaları olduğunu dile getiren Uzman Klinik Psikolog Seda Aydoğdu, “Bunun için kitap okuma zamanlarını eğlenceli hale getirmek önemlidir” dedi.
13.04.2024 Genel Sağlık
Yatmadan önce kitap okumanın çocuklar üzerindeki 7 etkisi
Yatmadan önce kitap okumanın çocuklar üzerindeki 7 etkisi Çocuklara kitap okuma alışkanlığının özellikle uyku öncesi zamana denk getirilmesi aslında bir tesadüf değil. Kimi zaman zorunlu bir zaman dilimi tercihi de olsa, uyku öncesi aralıkta çocuklara kitap okumanın pek çok faydası bulunuyor. İşte çocuğunuzla kaliteli bir aktivite haline dönüşebilecek bu rutinin olumlu yanları.
15.02.2024 Ebeveyn
Bilal Erdoğan, Kitap Kurdu Yarışması'nın lansmanına katıldı
Bilal Erdoğan, Kitap Kurdu Yarışması'nın lansmanına katıldı Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) projesi Kitap Kurdu Yarışması'nın 2023-2024 lansmanı TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi N. Bilal Erdoğan'ın katılımıyla Rami Kütüphanesi'nde yapıldı. Geçtiğimiz yıl 111 bin 505 başvuru alan yarışmada bu yıl hedef 300 bin gence ulaşmak.
22.11.2023 Gündem
Faydalı bir yaz dönemi için ipuçları
Faydalı bir yaz dönemi için ipuçları Yaz tatili, öğrenciler için yılın en keyifli zamanları. Veliler ise öğrencilerin bu dönemi sadece oyun oynayarak, televizyon izleyerek geçirmesinden kaygı duyuyor.
1.07.2023 Pazar
Şıklar birbirine yakındı
Şıklar birbirine yakındı DİDEM SEYMEN- AYT’de birbirine yakın şıklar nedeniyle zorlandıklarını ve sınavın eleyici olduğunu belirten adayların görüşleri şöyle: Sena Birbilen: Fizik’te zorlandım...
19.06.2023 Eğitim
Okuma farkındalığı
Okuma farkındalığı Toplumda okuma farkındalığını oluşturmayı hedefleyen Uğur Okulları öğrencileri, gelenekselleşen Kitap Benim Etkinliği kapsamında, Ege’deki sahil, park-bahçe ve tarihi alanlarda da kitap okudu.
2.10.2022 Ege
İzmirli kitapseverler Bornova’da buluşuyor
İzmirli kitapseverler Bornova’da buluşuyor Bornova Belediyesi’nin düzenlediği 3. Kitap Günleri, yarın başlıyor. 9 Ekim’e kadar devam edecek organizasyonda, bu yıl 50 yayınevi ve 250 yazar ve 500 bin kitap okurlarla buluşacak.
29.09.2022 Ege
‘Genç Ne Sever’e 384 bin 804 üye
‘Genç Ne Sever’e 384 bin 804 üye Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu yıl 18-30 yaş arası gençler için “Genç Ne Sever” projesini hayata geçirdi.
11.07.2022 Gündem
Dağarcık Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kelime Dağarcığı Nasıl Geliştirilir?
Dağarcık Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kelime Dağarcığı Nasıl Geliştirilir? Bir kişinin bildiği ve kullandığı, aynı zamanda bir dilde yer alan sözler bütünü dağarcık olarak bilinir. Genelde kelime dağarcığı olarak bilinir ve kişinin, ne kadar yüksek oranda kelime bildiği ile alakalıdır. İşte kelime dağarcığı hakkında ayrıntıları derledik.
2.06.2022 Sözlük
Tatilin tadını çıkarın ama…
Tatilin tadını çıkarın ama… Ara tatil bugün başlıyor. 18 milyon öğrenci 9 günlük tatile çıkacak. Uzmanlar, dinlenin, eğlenin ama dersleri de ihmal etmeyin diyorlar. Sınavlara hazırlananlar ise bu süreyi iyi değerlendirmeliler
8.04.2022 Eğitim
Okuyucu Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Okuyucu Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Okumak fiilinden türetilen birçok kelime hem eğitim kurumlarında hem de edebi eserlerde kullanılır. Okunaklı, okumuş ve okunaksız bu kelimeler arasında yer alır. ''Okullu olmak'' ise 6 -7 yaşındaki çocuklar için kullanılan bir deyimdir. Kitap okuma alışkanlığı olan ya da gazete ve dergi gibi süreli yayınları düzenli olarak takip eden kişilere okuyucu denir. Okuyucu kelimesinin yerine yazılabilecek sözcükleri harf sayısına göre derledik.
15.02.2022 Bulmacalar
İyilerin kötülerle mücadelesi çocuklara neler öğretiyor?
İyilerin kötülerle mücadelesi çocuklara neler öğretiyor? Çocuk edebiyatına dahil olan kitaplarda, iyi karakterlerin yanı sıra kötü karakterler de yer alıyor. Hikâyelerin geneli, çoğunlukla bu zıt karakterlerin, karşılıklı mücadeleleri ile geçiyor. Peki kitapları okuyan çocuklar, iyi ve kötü karakterlerden neler öğreniyor? Kötü karakterlerin eylemleri çocuk okurlara zarar veriyor mu? Çocuk Edebiyatı Yazarı Zerbeliz Esra Avgören açıkladı.
29.12.2021 Aile
Al eline kalemi yaz sevdiğin kitabı
Al eline kalemi yaz sevdiğin kitabı Çocuk edebiyatının en üretken ve bol ödüllü yazarı Mavisel Yener, kitap okumayı çok seven çocuklara, eğlenceli bir kitap günlüğü armağan ediyor
14.11.2021 Kültür Sanat
Kitapsız Büyüyen Çoçuk Susuz Ağaca Benzer Atasözünün Anlamı Nedir?
Kitapsız Büyüyen Çoçuk Susuz Ağaca Benzer Atasözünün Anlamı Nedir? Çocuklara kitap sevgisi aşılayan birçok atasözü ve deyim günlük hayatta sıklıkla kullanılmaktadır. Bunların arasında en bilineni ''kitapsız büyüyen çocuk susuz ağaca benzer'' atasözüdür. Bu sözde, çocuklar ağaçlara, kitap ise ağaçların yaşam kaynağı olan suya benzetilmiştir. Kitapsız büyüyen çocuk susuz ağaca benzer atasözünün anlamını detaylı olarak derledik.
12.11.2021 Eğitim
Yeni nesil sorular öğrencileri zorluyor
Yeni nesil sorular öğrencileri zorluyor LGS’de, okuduğunu anlama, analiz yapma, neden-sonuç ilişkisi kurma ve dikkati ölçen sorular öne çıkıyor. Öğrenciler, fen ve matematik dahil, yoruma dayalı bu yeni nesil sorularda çok zorlanıyorlar. Çözüm ise basit: Düzenli şekilde bol kitap okumak
6.11.2021 Eğitim
Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışan ebeveynlere öneriler
Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışan ebeveynlere öneriler Çocuğunuz okumayı istemiyor, okumaktan sıkılıyor mu? Çocuğunuzun elindeki kitap, dil gelişimine uyumlu olmayabilir. Çocuğunuz kitabın edebi türünü sevmemiş olabilir ya da hikâye kurgusunu karmaşık, yavan bulmuş olabilir. Peki aileler, çocuklarının okuma amaçlarını neye göre belirlemeli? Onları nasıl yönlendirmeli? Eğitimci ve Yazar Zerbeliz Esra Avgören, konu hakkında önemli bilgiler verdi.
23.09.2021 Çocuk
Okuyan Balık Sitesi Nedir? Okuyan Balık Sitesinden Hangi Kitaplar Okunabilir?
Okuyan Balık Sitesi Nedir? Okuyan Balık Sitesinden Hangi Kitaplar Okunabilir? Okuyan balık adı verilen internet sitesini sık olarak duymuşsunuzdur. Bu site bakanlık tarafından çocuklara yönelik olarak geliştirilmiş olan bir sitedir. Bakanlığın bu web sitesini kurmasındaki temel amaç özellikle dijital çağın getirmiş olduğu teknolojik gelişmeleri kitap okuma alışkanlığı ile entegre etmektir. Kitap okuyan ve kültür seviyesini artırabilmeyi başarabilen yeni neslin ortaya çıkması amacı ile bu internet sitesinin kurulması sağlanmıştır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.06.2021 Eğitim
Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır? Okuma Alışkanlığı Nasıl Edinilir?
Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır? Okuma Alışkanlığı Nasıl Edinilir? Her açıdan insan zihninin olumlu gelişmesine imkan tanıyan kitaplar, 7'den 70'e herkesin ilgilenmesi gereken en önemli öğelerden biridir. Peki kitap okuma alışkanlığı nasıl kazanılır? Okuma alışkanlığı nasıl edinilir? İşte bu konu üzerine merak edilenler.
2.06.2021 Yaşam
AÇEV 100 bin çocuğu kitaplarla tanıştırmayı hedefliyor
AÇEV 100 bin çocuğu kitaplarla tanıştırmayı hedefliyor Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), çocukların dil gelişimlerini, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini desteklemek amacıyla Okuyan Bir Gelecek platformunu (www.okuyanbirgelecek.org) açtı. Fazıl Say’ın müziklerini yaptığı; Beren Saat, Cem Yılmaz, Demet Evgar, Fatih Türkmenoğlu, Genco Erkal, Selçuk Yöntem, Songül Öden ve Yekta Kopan’ın çocuklara kitap okuduğu projede hem ebeveynlere ilham vermek hem de çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amaçlanıyor.
27.04.2021 Kültür Sanat
Z Kütüphane Nedir? Z-Kütüphanenin Özellikleri Nelerdir?
Z Kütüphane Nedir? Z-Kütüphanenin Özellikleri Nelerdir? Milli Eğitim Bakanlığının projelerinden biri olan Z kütüphane hem zengin içeriği hem de farklı tasarımıyla diğer kütüphanelerden ayrılıyor. Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında açılan kütüphanelerde ders kitaplarının yanı sıra e-kitaplar da yer alacak. Ders saatleri dışında da açık olan bu kütüphanelerdeki kitaplardan sadece öğrenciler değil veliler de yararlanabilecek. Z Kütüphanenin özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
7.04.2021 Eğitim
Çocuklar okusun yeter
Çocuklar okusun yeter Uşak Belediyesi bünyesindeki Genç Kuşak Topluluğu, erken yaşta kitap okuma alışkanlığı kazandırılması için ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak’ projesini başlattı.
6.04.2021 Ege
Kadınlar daha güçlü
Kadınlar daha güçlü Menemen’de öğretmenlik yapan Zeliş Kurt’un kurduğu ‘Haykıran Kadınlar Kitap Kulübü’ etkinliklerini çevrimiçi ortamda sürdürüyor; hayata katılımlarını artırmak için çalışıyor
1.03.2021 Ege
MEB soruyor Sinan Kuzucu  Yayınları önceden biliyor!
MEB soruyor Sinan Kuzucu Yayınları önceden biliyor! Bu yıl 6 Haziran günü gerçekleşecek olan LGS’de yine Sinan Kuzucu Yayınları’nın test kitaplarını çözen çocukların başarısı konuşulacak
20.02.2021 Ege

Benzer Haber Etiketleri

Kitap Okuma Alışkanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.