Kitle

Kitle

Son dakika kitle haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kitle gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kitle haber sayfamızda...

Kitle

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.242 kitle haberi bulunmuştur.
BEKÇİLİK SINAV TARİHİ 2022: Bekçi alımı şartları ve sınav giriş belgesi Polis Akademisi
BEKÇİLİK SINAV TARİHİ 2022: Bekçi alımı şartları ve sınav giriş belgesi Polis AkademisiÇarşı ve Mahalle Bekçiliği alımı için sınav giriş belgeleri yayımlandı! 2022/1. dönem bekçilik sınav tarihi de belli oldu. Polis Akademisi tarafından yayımlanan ilana göre bu dönem 3 bin 250 bekçi alımı gerçekleşecek. Peki, 2022 bekçilik sınavı ne zaman?
23.05.2022Gündem
Oyuncu Fulya Zenginer anne oldu
Oyuncu Fulya Zenginer anne oldu'Küçük Kadınlar' (2008-2011) dizisinde canlandırdığı 'Yeliz' karakteriyle hafızalarda yer eden, hamilelik döneminde sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarla ilgi odağı olan Fulya Zenginer, oğlu Milan'a kavuştu. Oyuncunun iki yıl önce nikâh masasına oturduğu Kuntay Tarık Evren'in aldığı bebek hediyesi çok konuşulmuştu.
23.05.2022Cadde
Mamografi hakkında bilmeniz gerekenler
Mamografi hakkında bilmeniz gerekenlerMeme kanseri; her 8 kadından 1’ inin hayatı boyunca karşılaşacağı bir hastalıktır. Her yıl daha çok kadın kendisini bu hastalığın pençesinde bulur. Meme kanserinin tespit edilmesi ve tedaviye bir an önce başlanılması şarttır. Bunun yanı sıra, kadınların meme kanseri farkındalığı adına birtakım kontrollere ihtiyacı vardır. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal konu hakkında bilgiler verdi.
Spora başlayınca tüm organlarına sıçradığını öğrendi! 'Önceden teşhisi çok zor'
Spora başlayınca tüm organlarına sıçradığını öğrendi! 'Önceden teşhisi çok zor'Koronavirüs pandemisinde evde kendisini daha iyi hissetmek için spora başlamaya karar verdi. Bir müddet sonra ağrıları artan, kolayca yorulan ve sık sık tuvalete çıkan genç kadın doktora başvurduğunda ise tüm organlarına yayılan korkunç gerçeği öğrendi.
23.05.2022Dünya
Balıkesir Gastronomi Festivali’nde Emine Erdoğan’dan sıfır atık vurgusu: Mutfağı atıksız kılan ardındaki öğretidir
Balıkesir Gastronomi Festivali’nde Emine Erdoğan’dan sıfır atık vurgusu: Mutfağı atıksız kılan ardındaki öğretidir“Türk Mutfağı Haftası” kapsamında Balıkesir Gastronomi Festivali’ne katılan Emine Erdoğan, “Mutfağımızın en önemli karakteristiği olan, kalan ürünlerin başka yemeklere dönüşebilmesi gıda kaybı sorunu için önemli bir çözüm” dedi.
22.05.2022Siyaset
‘Empati egzersizine ihtiyacımız var’
‘Empati egzersizine ihtiyacımız var’Öykünün Türkiye’de ve dünyada çok sevilen isimlerinden Etgar Keret, bavulunda filmleriyle İstanbul’a konuk oldu. Birlikte keyifli bir film ve edebiyat yolculuğuna çıktığımız Keret, “Benzer ezilmişlikleri yaşamadığımız, aynı ‘öteki’ olmadığımız insanların yerine kendimizi koymaya ihtiyacımız var” diyor.
22.05.2022Kültür Sanat
Girişimcilere yönelik yeni kaynak bulma modellerine talep artıyor
Girişimcilere yönelik yeni kaynak bulma modellerine talep artıyorYeni nesil fonlama sistemi olan kitle fonlama platformu Fonangels.com’un kitle fonlamaya açtığı ilk proje olan Karma Türkiye’nin, kitle fonlama turunu başarı ile tamamladığını belirten platformun kurucusu Yavuz Kuş; “SPK lisansını alan kitle fonlama platformunun ilk projesi Karma Türkiye, hedeflediği fon miktarını aşarak 219 yatırımcının katılımıyla toplamda 1.536.636 TL fon miktarına ulaştı. Türkiye’de kitle fonlama sistemine talep hızla artıyor” ifadelerini kullandı.
21.05.2022Kobi
Gençlerde hipertansiyon yaygınlaşıyor! Korunmak için 5 etkili önlem
Gençlerde hipertansiyon yaygınlaşıyor! Korunmak için 5 etkili önlemTürkiye'de 35 yaş altı her 10 kişiden 1-2'sinde hipertansiyon tespit ediliyor. Ancak hipertansiyonun gençlerde görülmeyeceğinin düşünülmesi nedeniyle belirtilerin göz ardı edilmesi ve kan basıncının düzenli ölçümünün yapılmaması tanı konulmasını geciktiriyor. "Hiçbir yakınması olmasa bile 17 yaşından itibaren her gencin yılda bir kez kan basıncını ölçtürmesi gerekiyor" diyen Nefroloji Uzmanı Dr. Gülay Yılmaz, hipertansiyona karşı alınması gereken 5 etkili önlemi açıkladı.
20.05.2022Genel Sağlık
Ukrayna yerine 'Irak' diyen Bush gaflarına bir yenisini ekledi
Ukrayna yerine 'Irak' diyen Bush gaflarına bir yenisini eklediGaflarıyla bilinen ABD eski başkanı, "Rusya'da denge ve denetleme yok. Tek bir adamın Irak'ı işgali tamamen haksız ve acımasızcadır" cümlesini kurdu.
19.05.2022Dünya
Gastroenterolojide yapay zeka teknolojisi
Gastroenterolojide yapay zeka teknolojisiGastroenterolojide yapay zekanın önemine vurgu yapan Prof. Dr. Ebubekir Şenateş, ''Yapay zeka, başka faktörlerden etkilenmeden aynı sonuç ortaya çıkarıyor. Ayrıca bazen gözün farketmekte zorlandığı lezyonları bile otomatik olarak algılayıp işlemi yapan hekimi uyarmaktadır'' dedi.
18.05.2022Sağlık
Kendinizi muayene edin
Kendinizi muayene edin8-10 kadından birinde meme kanseri görüldüğünü belirten Ekol Hastanesi’nden Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Attila El, kadınların kendi kendini muayene etmesinin önemine değindi.
17.05.2022Ege
Trafik kazası geçirdi, akciğer kanseri olduğunu öğrendi
Trafik kazası geçirdi, akciğer kanseri olduğunu öğrendi4 yıl önce Bodrum’da eşiyle birlikte motosikletle giderken geçirdiği kaza sonucu kaburgasını incitten Şehnaz Benoziyo, İstanbul’a döndüklerinde şiddetli ağrı ve şişme şikâyetiyle hastaneye başvurdu. Tedavisi devam ederken yapılan incelemeler sırasında tesadüfi olarak akciğer kanseri olduğunu öğrenen Benoziyo, başladığı zor süreç sonrasında immünoterapi tedavisiyle hayata tutunmayı başardı.
16.05.2022Sağlık
Vegan modanın deri açılımı
Vegan modanın deri açılımıÇevre aktivisti ve oyuncu Leonardo DiCaprio’nun yatırım yaptığı VitroLabs, moda sektörünün bitkisel bazlı deriden sonra laboratuvarda yetiştirme deriye yöneleceğinin habercisi.
15.05.2022Pazar
Hande kanseri yendi, başka insanlar için umut oldu
Hande kanseri yendi, başka insanlar için umut olduİzmir'de yaşayan Hande Çoban (34), yakalandığı meme kanserini geçirdiği 2 operasyon ve kemoterapi tedavisi ile 6,5 ayda yenmeyi başardı. Sosyal medyada tedavi sürecini paylaşarak kendisi gibi pek çok hastaya umut olan Çoban, kanseri yendikten sonra doğum gününde meme kanseri hastaları için 120 bin TL'lik bağış topladı. Çoban, "Kül olurken ışık saçabilmeyi hedefledim. Çok acılar çektim ama hep gülümsemeyi paylaştım" dedi.
14.05.2022Yaşam
Adalet tesis edilene kadar susmayacağız
Adalet tesis edilene kadar susmayacağızToplantı sonrası açıklama yapan Parti Sözcüsü Öztrak, Kaftancıoğlu’nun görevinin başında olduğunu belirterek “Her ne yaparlarsa yapsınlar önümüzdeki seçimde Türkiye’yi almamızın önüne geçemeyecekler” dedi.
14.05.2022Siyaset
BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARINDA SON GÜN! BEKÇİLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, YAZILI VE SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN?
BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARINDA SON GÜN! BEKÇİLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, YAZILI VE SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN?2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine başvurular için bugün son gün. 28 Nisan'da başlayan Bekçi alımı başvuruları 13 Mayıs bugün sona erecek. Toplam 3 bin 2520 bekçinin alınacağı bekçi alımı başvurusu nasıl yapılır? Bekçilik sözlü ve yazılı sınavları ne zaman? İşte bekçi olmak isteyenlerin izlemesi gerektiği adımlar...
13.05.2022Gündem
Şampiyonluk turizmi! Trabzon'a büyük ilgi
Şampiyonluk turizmi! Trabzon'a büyük ilgiTrabzonspor’un sosyal medyadaki 2 milyar görüntüleme alan telefon ışıklı tekno şov kente ilgiyi artırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Şampiyonluğun, turizm anlamında kentte çığır açacağına inanıyoruz” dedi.
12.05.2022Trabzonspor
BEKÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, ŞARTLAR NELER? BEKÇİ NASIL OLUNUR? 2022 BEKÇİLİK KILAVUZU
BEKÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, ŞARTLAR NELER? BEKÇİ NASIL OLUNUR? 2022 BEKÇİLİK KILAVUZUBekçi alımı 2022 başvuruları devam ediyor. Bekçi olmak isteyen adaylar, bekçilik şartlarını araştırıyor. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulan 2022 bekçi alımı başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? Bekçi alımı başvuru tarihlerinde son gün ne zaman?
11.05.2022Gündem
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.05.2022Eğitim
Son dakika: Kazakistan ile 15 anlaşma imzalandı! Erdoğan yeni hedefi belirledi: 10 milyar dolar...
Son dakika: Kazakistan ile 15 anlaşma imzalandı! Erdoğan yeni hedefi belirledi: 10 milyar dolar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile başbaşa görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası iki ülke arasında 15 yeni anlaşma imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tokayev anlaşmaların ardından ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan "5 milyar dolar olarak belirlediğimiz hedefimizi geride bıraktık. İnşallah birlikte atacağımız adımlarla 10 milyar dolar hedefine ulaşacağız." dedi. Tokayev ise açıklamasında, "Türkiye, Kazakistan için çok önemli bir stratejik ortaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman bize destek olduğunu biliyoruz. Erdoğan vizyon sahibi bir lider." ifadelerini kullandı.
10.05.2022Siyaset
Hasyurt Tarım Fuarı için geri sayım başladı
Hasyurt Tarım Fuarı için geri sayım başladıTürkiye’nin ilk tarım fuarı olma özelliğini taşıyan Hasyurt Tarım Fuarı, yedi yıl aradan sonra tarım sektörünü tekrar bir araya getirecek. 11-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında “Eski Yerinde Yeni Yüzüyle” mottosuyla 25’inci kez kapılarını açacak olan Hasyurt Tarım Fuarı, bölge çiftçisini tedarikçileriyle, alıcılarıyla buluşturacak; paydaşlar etkinliklerde sorun ve çözüm önerilerini ele alacak.
10.05.2022Ekonomi
14 yaşındaki Ebubekir, 6 hastaya can ve ışık oldu
14 yaşındaki Ebubekir, 6 hastaya can ve ışık olduNiğde’de beynindeki tümör nedeniyle tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Ebubekir Çetinkaya (14), organları ve korneaları ile 6 hastaya can ve ışık oldu.
9.05.2022Gündem
Tek kesiyle ameliyat
Tek kesiyle ameliyatEkol Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Özgür Kavak, single port laparaskopik cerrahi ile obezite ameliyatı hakkında bilgiler verdi.
9.05.2022Ege
Robotik cerrahiyle sağlığına kavuştu
Robotik cerrahiyle sağlığına kavuştuÖzel Sağlık Hastanesi, sağ böbreğinde iki kanserli kitle bulunan Necati Coşkun’u (65) robotik parsiyel nefrektomi yöntemiyle sağlığına kavuşturdu.
9.05.2022Ege
Konfüçyüs Sözleri: Çinli Filozof Konfüçyüs'ün En Güzel Ve En Anlamlı Sözleri
Konfüçyüs Sözleri: Çinli Filozof Konfüçyüs'ün En Güzel Ve En Anlamlı SözleriKonfüçyüs Sözleri, her alanda kullanılabilir olduğu için oldukça fazla bir kitle tarafından tercih edilmektedir. Özellikle anlamlı ve güzel sözler kullanmayı seven kişilerin araştırdığı sözler arasında ünlü filozof Konfüçyüs'ün sözleri de yer almaktadır. Siz de Konfüçyüs sözlerini inceleyerek nerelerde kullanabileceğinizi öğrenebilir ve kullanabilirsiniz. Severek kullanacağınız Konfüçyüs sözleri nelerdir? Konfüçyüs sözleri nerelerde kullanılır? Siz de Konfüçyüs sözlerini hangi amaçlar ile kullanabileceğinizi sizler için derledik.

Benzer Haber Etiketleri

Kitle ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.