Kıtlık

Kıtlık

Son dakika kıtlık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kıtlık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kıtlık haber sayfamızda...

Kıtlık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 820 kıtlık haberi bulunmuştur.
Son dakika... Kim tabutu taşıyıp elleriyle mezara toprak attı!
Son dakika... Kim tabutu taşıyıp elleriyle mezara toprak attı!Koronavirüsün kasıp kavurduğu Kuzey Kore'de Kim Jong-un binlerce insanla birlikte büyük bir cenaze törenine katıldı. İktidara yürüyüşünde kilit rol oynayan isme veda eden Kim, törende maske takmayan tek kişiydi.
23.05.2022Dünya
Son dakika... Koronavirüse karşı çay ve tuzla savaş!
Son dakika... Koronavirüse karşı çay ve tuzla savaş!Son dakika haberlere göre, salgının başından itibaren hiçbir vaka bildirmeyen Kuzey Kore, 28 ay sonra ilk pozitif testleri ve ölümleri dünyaya duyurdu. Covid-19'un kısa sürede tsunamiye dönüştüğü ülkede, resmi medyanın tedavi tavsiyeleri dünyayı dehşete düşürdü.
20.05.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Türkevi’nde Türk-Amerikan toplumuyla bir araya geldi
Bakan Çavuşoğlu, Türkevi’nde Türk-Amerikan toplumuyla bir araya geldiABD’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York’ta Türkevi’nde Türk-Amerikan toplumuyla bir araya geldi. Çavuşoğlu, “ABD ile ilişkilerimizdeki yaşadığımız sorunları çözmek istiyoruz. Roma'daki toplantı, Cumhurbaşkanımızla Biden arasındaki görüşme, bu anlamda önemli bir görüşme oldu” dedi.
18.05.2022Siyaset
Kuzey Kore'de Covid ölümleri başladı! Kim'den 'ağır sonuçları olur' tehdidi
Kuzey Kore'de Covid ölümleri başladı! Kim'den 'ağır sonuçları olur' tehdidiKuzey Kore, Covid 19 salgınının dünyaya yayılmasından iki yıl sonra, ülkedeki ilk ölüm vakalarını duyurdu. Önlemler yüzünden kıtlık yaşanan ülkede üst düzey yetkililer görevden alındı.
13.05.2022Dünya
Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi: Zıt Anlamlı Kelimeler ve Örnekleri
Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi: Zıt Anlamlı Kelimeler ve Örnekleriİlkokul öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan birisi de zıt anlamlı kelimelerdir. Birbirinin karşıtı olan kelimelerin yazılı ve anlamları farklıdır. Günlük konuşma dilinde sıklıkla kullanılır. Bu kelimeler birbirleri ile çelişen sözcüklerdir. Zıt anlamlı kelimelerin listesi uzundur. Ancak Türkçe’de her kelimenin eş anlamlısı olmadığı gibi her kelimenin zıt anlamlısı da yoktur. Zıt anlamlı kelimeler ve örnekleri için “Zıt Anlamlı Kelimeler Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
'Putin daha yeni başlıyor!' ABD istihbaratından korkutan uyarı ve Rus liderin amacı
'Putin daha yeni başlıyor!' ABD istihbaratından korkutan uyarı ve Rus liderin amacıSon dakika haberlere göre ABD istihbaratı, Vladimir Putin'in Ukrayna'da uzun bir savaşa hazırlandığını ve doğudaki zaferin bile potansiyel olarak çatışmayı sona erdirmeyeceği konusunda uyararak 'gerçek niyetinin' ne olduğunu anlattı.
11.05.2022Dünya
Kıtlık alarmı! Dünya gözlerini Odessa’ya çevirdi
Kıtlık alarmı! Dünya gözlerini Odessa’ya çevirdiRus saldırılarının hedefindeki Ukrayna’nın kritik öneme sahip kenti Odessa’da, gemiler limandan ayrılamazken, bu durumun tüm dünyada bir gıda krizine yol açabileceği belirtiliyor. Ukrayna hükümeti ise Rus birliklerinden ele geçirdiği tankların fotoğraflarını paylaşarak, Rusya’nın 9 Mayıs’taki Zafer Günü kutlamalarıyla dalga geçti.
11.05.2022Dünya
Dünya Ormancılık Kongresi, Güney Kore’de düzenlendi
Dünya Ormancılık Kongresi, Güney Kore’de düzenlendiGıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından düzenlenen Dünya Ormancılık Kongresi, Güney Kore’nin başkenti Seul’de gerçekleştirildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü kongre kapsamında, “Çölleşme, Arazi Tahribatı ve Ormancılık alanında Türkiye’nin ulusal ve uluslararası deneyimleri” temalı etkinlik düzenledi.
7.05.2022Ekonomi
Stres yönetimi ve Marcus Aurelius
Stres yönetimi ve Marcus AureliusBir yönetici olarak yaşamınızın stresli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Sorumluluklarınızın altında ezilip özel hayatınıza vakit ayıramamaktan, huzursuz hissetmekten yoruluyor musunuz? O zaman bu zorlukların çok daha fazlasını yaşamış ve sorunları felsefi bir yaklaşımla aşmış birini tavsiye edeceğim: Roma İmparatoru Marcus Aurelius.
Diébédo Francis Kéré: “Mimarlıkla yaptıklarımız kum çölünde küçük bir damla ama umut veriyor...”
Diébédo Francis Kéré: “Mimarlıkla yaptıklarımız kum çölünde küçük bir damla ama umut veriyor...”Yalnız bir mimar değil, mimarlığın enstrümanlarını kullanarak toplumları güçlendirmeye ve dönüştürmeye çalışan bir aktivist olan ve 2022 Pritzker Mimarlık Ödülü’nü almaya hak kazanan Diébédo Francis Kéré ile, kıtlık koşullarının uç noktalarda olduğu ülkelerde yerel malzeme ve üretim tekniklerini kullanarak öncülük ettiği, toplulukların yaşamlarını geliştiren demokratik ve sürdürülebilir mimari anlayışı üzerine...
25.04.2022Vitrin
Haftalık burç yorumları (25 Nisan - 1 Mayıs 2022)
Haftalık burç yorumları (25 Nisan - 1 Mayıs 2022)25 Nisan 2022 - 1 Mayıs 2022 haftasında bizleri neler bekliyor? Yeni haftanın genel etkileri neler? Burçları neler bekliyor? Hep birlikte Molatik olalım…
24.04.2022Astroloji
Mimarlık alanındaki yeni yorumlar Milliyet Mimarlık Dergisi’nde
Mimarlık alanındaki yeni yorumlar Milliyet Mimarlık Dergisi’ndeMilliyet Gazetesi ve Yapı Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık Dergisi’nin 24 Nisan Pazar günü yeni sayısı çıkıyor. Nisan sayısında mimari alanda ortaya çıkmış yeni anlayışlara, Türkiye’de ilklere imza atan projelere ve sektördeki son gelişmelere yer veriliyor.
21.04.2022Vitrin
2 dakikada yakalayıp kızartıyorlar! İşte ölümcül geleneğin ardında yatan sebep
2 dakikada yakalayıp kızartıyorlar! İşte ölümcül geleneğin ardında yatan sebepÇoğu insanın görmekten pek hoşlanmayacağı tarantula örümcekleri, bu ülkede hem sevilen bir lezzet hem de bir gelir kapısı. Yakalanıp kızartılan tarantulaların bir yemek olarak tüketilmesinin ardında ise ilginç bir hikâye yatıyor. İşte felç edebilen ısırığına rağmen devam eden geleneğin ardındaki sır.
20.04.2022Dünya
‘Üretenin yanındayız’
‘Üretenin yanındayız’Daha önce kendi traktörünü çiftçinin kullanımına sunan Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, son olarak 157 çiftçiye 7 bin 850 litre mazot desteği verdi
18.04.2022Ege
Ukrayna’daki savaş 'kusursuz bir kriz fırtınası' yaratıyor
Ukrayna’daki savaş 'kusursuz bir kriz fırtınası' yaratıyorBM GENEL SEKRETERİ ANTÓNİO GUTERRES, MİLLİYET İÇİN YAZDI
16.04.2022Gündem
Fransa’da market rafları boş kaldı
Fransa’da market rafları boş kaldıFransa’da, Ukrayna’da devam eden savaş nedeniyle marketlerde ayçiçek yağı raflarının boş kalmasının ardından yağ satışına sınırlama kondu.
15.04.2022Dünya
Tesla araç teslimatında rekor kırdı
Tesla araç teslimatında rekor kırdıABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2022 yılının ilk üç aylık döneminde rekor sayıda araç teslimatı yaptığını açıkladı.
4.04.2022Uzmanpara
'TOGG, iklim değişikliğiyle mücadelede en büyük kozlarımızdan olacak'
'TOGG, iklim değişikliğiyle mücadelede en büyük kozlarımızdan olacak'Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Emin olun TOGG, bu yıl sonunda trafiğe çıktığında sadece ülkemizin değil, dünyanın da yıldızı olacak. Sıfır karbon emisyonuyla, iklim değişikliğiyle mücadeledeki en büyük kozlarımızdan biri olacak" dedi.
30.03.2022Ekonomi
2022 Pritzker Mimarlık Ödülü Francis Kéré’nin!
2022 Pritzker Mimarlık Ödülü Francis Kéré’nin!Mimarlığın enstrümanlarını kullanarak toplumları güçlendirmeye ve dönüştürmeye çalışan bir sosyal aktivist ve eğitimci olan Mimar Diébédo Francis Kéré, Pritzker Mimarlık Ödülü'nün yeni sahibi oldu.
28.03.2022Vitrin
30 Yıl Savaşları Nedir? Kısaca Tarihi, Önemi, Maddeleri, Nedenleri Ve Sonuçları
30 Yıl Savaşları Nedir? Kısaca Tarihi, Önemi, Maddeleri, Nedenleri Ve SonuçlarıOtuz Yıl Savaşları, 1618 ve 1648 yılları arasında Orta Avrupa’da Protestan ve Katolik devletlerin birbirleri ile savaşmalarına verilen isimdir. Savaşlar ise, Vestfalya Antlaşması ile sona erer. Otuz Yıl Savaşları, 1618 yılında başlayarak 1648 yılında sona erdi. Bazı Avrupa devletleri otuz yıl içinde savaşa katılarak, mağlup olmuş ve savaştan da çıkmışlardır. 30 Yıl Savaşları nedir sizler için derledik.
22.03.2022Eğitim
Bakan Kurum’dan yapı sektörüne 'su' çağrısı
Bakan Kurum’dan yapı sektörüne 'su' çağrısıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, tüm yapı sektörüne ve vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Bakanlık olarak binalarımızda su israfını engellemeye yönelik gerekli düzenlemeleri yaptık. Yapı sektörümüz projelerini su depolama ve debi kontrolüne dair yaptığımız bu değişikliklere uygun bir şekilde tasarlamalıdır. Milletimizden ricamız; suyumuzu korumayı millî bir mesele olarak görmeleridir. Bu görev bizim çocuklarımıza borcumuz, vatanımıza borcumuzdur.” dedi.
22.03.2022Ekonomi
E.ON, Rus şirketlerinden gaz alımını durdurdu
E.ON, Rus şirketlerinden gaz alımını durdurduAlmanya’nın en büyük enerji şirketi E.ON, Ukrayna’daki savaşa tepki olarak Rus doğal gaz şirketi Gazprom’un Avrupa'daki şirketlerinden gaz tedarikini durdurduğunu açıkladı.
16.03.2022Uzmanpara
FAO’dan dikkat çeken yağ öngörüsü
FAO’dan dikkat çeken yağ öngörüsüBM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), savaştan ötürü azalan tarım üretiminin ithalatçı olan ülkelerde gıda riski oluşturacağını belirterek, yakın dönemde ayçiçek yağına alternatif olarak soya, hurma ve kolza tohumu yağlarına yönelebileceğini işaret etti.
14.03.2022Ekonomi
Tutumlu İle İlgili Cümleler Nelerdir? İçinde Tutumlu Kelimesi Geçen Örnek Cümleler
Tutumlu İle İlgili Cümleler Nelerdir? İçinde Tutumlu Kelimesi Geçen Örnek CümlelerTutumlu ile ilgili cümleler, insanlar arasında sıklıkla kullanılan cümlelerden biridir. Özellikle sosyal ve gündelik hayatta önem taşıyan cümleler arasında yer alır. Bundan dolayı Tutumlu ile ilgili cümlelerin neler olduğunu öğrenebilir, yeri geldiğinde sizde cümle içerisinde kullanabilirsiniz. Tutumlu ile ilgili cümleler nelerdir? İçinde tutumlu kelimesi geçen örnek cümleler nasıl kurulur, sizin için ayrıntıları ile derledik.
10.03.2022Sözlük
Fakir İle İlgili Cümleler Nelerdir? İçinde Fakir Kelimesi Geçen Örnek Cümleler
Fakir İle İlgili Cümleler Nelerdir? İçinde Fakir Kelimesi Geçen Örnek CümlelerMaddi açıdan başkalarına muhtaç durumda olan kişilere fakir denir. Bu kelime sadece insanlar için değil ülkeler ve yerleşim bölgeleri için de kullanılır. Fakir sözcüğü, mecazen aciz, güçten yoksun ve zavallı anlamına gelir. Tasavvufta ise ''ben'' kelimesi yerine kullanılan fakir, derviş ve şeyh ile eş anlamlıdır. Fakir kelimesinin tüm anlamları ile kullanıldığı örnek cümleleri derledik.
9.03.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Kıtlık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.