Kızıl Gezegen

Kızıl Gezegen

Son dakika kızıl gezegen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kızıl gezegen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kızıl gezegen haber sayfamızda...

Kızıl Gezegen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 592 kızıl gezegen haberi bulunmuştur.
1300'den fazla tur atmıştı... Çin görüntüleri paylaştı!
1300'den fazla tur atmıştı... Çin görüntüleri paylaştı!Çin'in Mars'a gönderdiği uzay aracı Tianwen-1, Kızıl Gezegen'e dair merak edilen pek çok soruya cevap verebilecek nitelikteki detaylı görüntüler yakaladı. Çin, görüntüleri ilk kez paylaştı.
30.06.2022Dünya
TİGEM tay satışından 5 milyon 265 bin TL gelir elde etti
TİGEM tay satışından 5 milyon 265 bin TL gelir elde ettiTarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Karacabey Harası'nda 50 tayın satışından 5 milyon 265 bin TL gelir elde edildi. İhalede 60 Arap koşu tayından 50’si satılırken 'Kızıl Gezegen' isimli tay 460 bin liradan alıcı buldu.
29.06.2022Ekonomi
Bildiğiniz ne varsa unutun! Yeni analiz dünyayı şaşkına çevirdi...
Bildiğiniz ne varsa unutun! Yeni analiz dünyayı şaşkına çevirdi...Mars'tan gelen göktaşının yeni analizi Güneş Sistemi'ndeki gezegenlerin oluşumuna dair bildiklerimizi değiştirebilir. Bulgular Mars'ın ilk dönemlerindeki atmosferinin kökeni ve bileşimi hakkında soru işaretleri yaratıyor.
19.06.2022Dünya
Mars'ın yüzeyinde çöp tespit edildi
Mars'ın yüzeyinde çöp tespit edildiAmerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından Mars'a gönderilen uzay aracı Perseverance, Kızıl Gezegen'in yüzeyinde insan çöpleri tespit etti.
16.06.2022Dünya
Gezegen İsimleri Nelerdir? Sıralaması ve Özellikleri ile Güneşe En Yakın Gezegenler
Gezegen İsimleri Nelerdir? Sıralaması ve Özellikleri ile Güneşe En Yakın GezegenlerDünyanız uzayda yer alan Güneş Sistemi içerisinde yer alıyor bildiğin gibi. Bu, Güneş Sistemi bizim gibi başka gezegenleri de kapsıyormuş. Her birinin farklı özellikleri ve görüntüleri varmış. Gezegen isimleri nelerdir? Sıralaması ve özellikleri ile güneşe en yakın gezegenler hakkında detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.
15.06.2022Bilim ve Çocuk
Bir şehir büyüklüğünde! Mars'ta 'izleyen göz' bulundu
Bir şehir büyüklüğünde! Mars'ta 'izleyen göz' bulunduKızıl Gezegen'in güney yarımküresindeki devasa kraterin içindeki kanallar, ESA tarafından insan gözündeki damarlara benzetildi. Uzay ajansı, fotoğrafları 'Mars bir gözü açık uyuyor' başlığıyla dünyaya duyurdu.
13.06.2022Dünya
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022Eğitim öğretim hayatında öğrencilerin en çok karşısına çıkan derslerden birisi de matematiktir. İlkokul döneminde başlayan matematik dersleri üniversite dönemine kadar sürmektedir. Özellikle LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur sınavları gibi KPSS'de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu alanlardan bir tanesidir. Matematik ders konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 9. sınıf matematik ders kitabında öğrencilerin kendisini geliştirmesi için çeşitli örnekler ve etkinlikler yer almaktadır. 2021-2022 yılında 9. sınıf matematik ders kitabı cevapları MEB yayınlarını öğrenmek istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
10.06.2022Eğitim
Mars'ta tarihi keşif! Çok sayıda 'mor kayaç' tespit edildi...
Mars'ta tarihi keşif! Çok sayıda 'mor kayaç' tespit edildi...National Geographic'in aktardığına göre, Mars'ta kayaçların üzerindeki mor izler, Perseverance'ın incelediği hemen hemen her yerde göze çarpıyor. Doktora öğrencisi Garczynski, "Mor tabakaların varlığı hikayenin önemli bir parçası olabilir" dedi.
7.06.2022Dünya
Perseverance'ın tekerleğindeki 'evcil taş' gitmek bilmedi
Perseverance'ın tekerleğindeki 'evcil taş' gitmek bilmediNASA'nın Mars'taki uzay aracı Perseverance'ın “ayakkabısındaki taşın” hala durduğu duyuruldu.
5.06.2022Dünya
NASA açıkladı: Mars aracı emekli olmaya hazırlanıyor
NASA açıkladı: Mars aracı emekli olmaya hazırlanıyorNASA’nın Mars’taki uzay araçlarından InSight emekliye ayrılmaya hazırlanıyor. Mars’taki en büyük depremi tespit eden araç, gezegenin çekirdeğinin boyutunu da ortaya çıkarmıştı.
18.05.2022Dünya
NASA fotoğrafı yayınladı: Mars'taki kapı şoka uğrattı!
NASA fotoğrafı yayınladı: Mars'taki kapı şoka uğrattı!ABD Kongresi UFO'lar hakkında açık bir oturum düzenlemeye hazırlanırken Mars'tan gelen görüntü gündeme bomba gibi düştü. Mars'ta çekilen yeni fotoğraf, NASA'nın Curiosity gezgini tarafından çekildi.
14.05.2022Dünya
SpaceX Başkanı Shotwell, Mars görevi için yakın tarih verdi
SpaceX Başkanı Shotwell, Mars görevi için yakın tarih verdiElon Musk’ın en üst düzey çalışanlarından Gwynne Shotwell, ancak 2030’larda gerçekleşebileceği düşünülen mürettebatlı Mars uçuşlarına 5 ila 6 yıl içinde başlayacaklarını söyledi.
9.05.2022Dünya
Mars'ta 94 dakika süren deprem oldu
Mars'ta 94 dakika süren deprem olduMars’ı inceleyen Insight uzay aracı önemli verilere ulaştı. Kızıl Gezegen'de iki büyük deprem tespit edildi. Depremlerden biri 94 dakika sürdü.
26.04.2022Teknoloji
NASA, Çin'in Mars'taki uzay aracını yakaladı
NASA, Çin'in Mars'taki uzay aracını yakaladıNASA'nın Mars Reconnaissance Orbiter (Mars Keşfi Yörünge Aracı - MRO) adlı uzay aracı, Çin'in gezegendeki Zhurong yer aracını görüntüledi.
19.03.2022Dünya
Bu kez Simpsonlar değil! Sosyal medya çalkalanıyor, Putin...
Bu kez Simpsonlar değil! Sosyal medya çalkalanıyor, Putin...Dünya gündeminin bir numaralı maddesini oluşturan Ukrayna krizi, sosyal medyada da kendine geniş yer buluyor. Dünyanın dört bir yanındaki sosyal medya kullanıcıları, kimi zaman endişelerini, kimi zaman da esprilerini çeşitli platformlarda paylaşıyor. Bunlardan bir tanesi var ki, gündeme bomba gibi düştü. Bu kez Simpsonların bir kehaneti değil ama bir diğer çizgi dizinin tahmini ya da tespiti viral oldu dersek yanlış olmaz.
18.02.2022Dünya
Mars buzullarında uzaylı mikroplar mı yaşıyor?
Mars buzullarında uzaylı mikroplar mı yaşıyor?Belfast Kraliçe Üniversitesi'nde görev yapan John E. Hallsworth, Kızıl Gezegen Mars'ta yer alan buzulların altındaki tuzlu göllerde uzaylı mikropların yaşam sürebileceğini öne sürdü. Peki bu iddia ne kadar doğru? Gelin hep birlikte Molatik olalım...
16.02.2022Bilim
NASA'nın Mars aracının tekerlekleri delik deşik oldu
NASA'nın Mars aracının tekerlekleri delik deşik olduMars, NASA'nın Curiosity adlı uzay aracına hiç nazik davranmıyor. Uzay ajansının Kızıl Gezegen'deki bir diğer aracı da "ölüm döşeğinde".
10.02.2022Dünya
Sahra Çölü'ne düşmüştü... Mars'ta yaşamı ortaya çıkardı!
Sahra Çölü'ne düşmüştü... Mars'ta yaşamı ortaya çıkardı!Yapılan son araştırma, Mars'ın tarihine eşsiz bir pencere açtı. Mars'ta hayat arayan bilim insanlarının Kızıl Gezegen'in "zaman çizelgesini" yeniden düzenlemek zorunda kaldı. İşte prestijli dergide yayınlanan yeni bulgular...
4.02.2022Dünya
Sahra Çölü'ne düşen göktaşı, Mars'ta ne zaman yaşam olduğunu ortaya çıkardı
Sahra Çölü'ne düşen göktaşı, Mars'ta ne zaman yaşam olduğunu ortaya çıkardıBilim insanları tarafından dokuz yıldır incelenen 'Siyah Güzellik' lakabı takılan göktaşındaki tespit edilen bir zirkon tanesi, Mars'ın tarihine eşsiz bir pencere açtı. Yaklaşık 4,45 milyar yıl önce oluşan zirkon tanesi, Kızıl Gezegen'de daha önce hiç rastlanmayan izleri gösterdi.
4.02.2022Dünya
NASA, 4 gönüllüyü Mars görevi simülasyonunda yolculuğa çıkardı
NASA, 4 gönüllüyü Mars görevi simülasyonunda yolculuğa çıkardıJared Broddrick, Pietro Di Tillio, Dragos Michael Popescu ve Patrick Ridgley'den oluşan ekip, Kızıl Gezegen'in uydusu Phobos'a seyehati taklit eden görev kapsamında 28 Ocak'ta İnsan Keşif Araştırma Analoğu (Human Exploration Research Analog-HERA) adlı yapıya girdi. Simülasyonda 45 gün boyunca kalacak grup, bilimsel araştırmalar yapacak.
2.02.2022Dünya
Mars yüzeyinde tespit edilmişti! Bilim insanlarından 'serap' açıklaması
Mars yüzeyinde tespit edilmişti! Bilim insanlarından 'serap' açıklamasıBilim insanlarının daha önce Mars yüzeyinin altında sıvı halde tespit ettiği su hakkında yeni bir gelişme yaşandı.
25.01.2022Dünya
Beş yıldızlı otel gibi! Gönüllüler gidecek, işte şartları... 'Mars evleri' ilk kez görüntülendi
Beş yıldızlı otel gibi! Gönüllüler gidecek, işte şartları... 'Mars evleri' ilk kez görüntülendiİnsanlık uzayın keşfi konusunda yeni bir döneme girmeye hazırlanıyor. İnsanlı uzay görevleri uzun yıllardır yapılmıyor olsa da Elon Musk, Jeff Bezos ve Richard Branson'ın başlattığı uzay yarışı, insanlığın farklı gezegenlere ayak basması için bir fırsat olabilir!
2.03.2022Dünya
5 uçuş ömür biçtiler, 15'inci uçuşunu yaptı!
5 uçuş ömür biçtiler, 15'inci uçuşunu yaptı!NASA'nın beklentileri aşan Mars helikopteri Ingenuity, 15. uçuşunu gerçekleştirdi. Minik helikopter, Kızıl Gezegen'e uzay aracı Perseverance'ın karnındaki bölmede gitmişti.
10.11.2021Dünya
Elon Musk, Tesla fabrikası için yönünü ‘gezegen dışına’ çevirdi!
Elon Musk, Tesla fabrikası için yönünü ‘gezegen dışına’ çevirdi!Dünyanın en zengin insanı listesinde bir birinci bir ikinci olan SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, 40 yıl içinde Mars’ta Tesla fabrikası kurmak istediğini açıkladı. Mars hakkında yaptığı atılımlar ile kendini milyonlarca kişiye duyuran Musk, Kızıl Gezegen’de 40 yıl içinde otomobil üretmeyi hedefe koydu.
12.10.2021Teknoloji
'Güneş kesintisi' nedeniyle Mars keşif aracı durmak zorunda kaldı
'Güneş kesintisi' nedeniyle Mars keşif aracı durmak zorunda kaldıÇin'in Tienvın-1 görevi kapsamında Mars'a gönderdiği  keşif araçlarının, "güneş kesintisi" nedeniyle faaliyetlerine ara verdiği bildirildi.
6.10.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Kızıl Gezegen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.