Kolajen

Kolajen

Son dakika kolajen haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kolajen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kolajen haber sayfamızda...

Kolajen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 625 kolajen haberi bulunmuştur.
Kuşburnu Faydaları Nelerdir? Kuşburnu Çayı Neye İyi Gelir?
Kuşburnu Faydaları Nelerdir? Kuşburnu Çayı Neye İyi Gelir?Limondan daha fazla C vitamini içeren kuşburnunun pek çok şeye faydası vardır. Bağışıklığın gelişmesine yardımcı olan kuşburnu sofralarda çay veya marmelat olarak da tüketilir. Kış aylarında gribe karşı tüketilen kuşburnu kabızlık, diyabet, basur rahatsızlıklarına iyi gelir. Adet söktürücü ve tansiyon dengeleme özelliği bulunur. Kuşburnu çayının tüketimine dikkat edilmelidir. 2 fincandan fazla içilmesi sağlık açısından zararlı olabilir. Kuşburnu faydaları nelerdir? diyorsanız “Kuşburnu çayı neye iyi gelir?” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
18.06.2021Genel Sağlık
Yüzündeki yanıklardan yüzde 60 oranında kurtudu! "Artık aynaya bakabiliyorum"
Yüzündeki yanıklardan yüzde 60 oranında kurtudu! "Artık aynaya bakabiliyorum"Antalya'da 8 ay önce gittiği güzellik merkezinde yüzünde 2'nci derece yanıklar oluşan Aslı İlhan (42), sağlık merkezinde yapılan dermapen (mikro iğneleme) uygulaması ve kolajen içerikli ürünlerle yanıklardan yüzde 60 oranında kurtuldu. Yüzünün toparlanmaya başladığını belirten İlhan, artık rahatlıkla aynaya bakabildiğini söyledi.
17.06.2021Haberler
İnanılmaz değişim! 'Artık aynaya bakabiliyorum'
İnanılmaz değişim! 'Artık aynaya bakabiliyorum'Antalya'da 8 ay önce gittiği güzellik merkezinde yüzünde 2'nci derece yanıklar oluşan Aslı İlhan (42), sağlık merkezinde yapılan dermapen (mikro iğneleme) uygulaması ve kolajen içerikli ürünlerle yanıklardan yüzde 60 oranında kurtuldu. Yüzünün toparlanmaya başladığını belirten İlhan, artık rahatlıkla aynaya bakabildiğini söyledi.
17.06.2021Gündem
Aynes Gıda, yatırım, üretim ve istihdamda rekor kırdı
Aynes Gıda, yatırım, üretim ve istihdamda rekor kırdıTürkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri üreticilerinden biri olan Aynes Gıda, yatırım, istihdam, üretim ve ihracatta adeta büyüme rekoru kırdı. Şirketin TMSF’ye devrolması sonrası işlenmiş süt miktarı yüzde 100 arttı. TMSF Başkanı Muhiddin Gülal “Türkiye’den 24 ülkeye ihracat gerçekleştirdik. İhracat rakamımız yüzde 110 oranında arttı” dedi.
16.06.2021Vitrin
Sivilce nasıl geçer, ne iyi gelir? Yüzdeki sivilce izlerine evde bitkisel çözüm
Sivilce nasıl geçer, ne iyi gelir? Yüzdeki sivilce izlerine evde bitkisel çözümErgenlik çağından itibaren ortaya çıkan sivilceler vücudun verdiği tepkiler olarak değerlendirilebilir. Çeşitlerine göre farklılık gösteren sivilcelere uygulanan yanlış tedaviler yara ve iz oluşumuna neden olabilir. Sivilcelerin nedenleri arasında genetik yatkınlık, düzensiz beslenme faktörleri yer alır. İnsanların fiziki ve psikolojisini olumsuz yönde etkileyen sivilceler hafif semptomlar gösteriyorsa evde doğal yollarla yapılan bazı maskeler geçirmeye yardımcı olabilir. Sivilce problemleri kronik hal alan kişilerin doktor kontrolünde tedavi olması çok daha iyi sonuçlar verecektir. Sivilce nasıl geçer, ne iyi gelir? diyorsanız “Yüzdeki sivilce izlerine evde bitkisel çözüm” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
14.06.2021Sağlık
Jennifer Aniston'ın güzellik sırrı: Kolajen smoothie tarifi
Jennifer Aniston'ın güzellik sırrı: Kolajen smoothie tarifiJennifer Aniston geçtiğimiz günlerde Friends Reunion bölümü için kamera karşısına geçti. Her ne kadar dizinin bütün kadın yıldızları botoks eleştirilerine maruz kalsa da 52 yaşındaki Aniston'ın cildinin sağlıklı ve canlı görüntüsü dikkatlerden kaçmadı. Peki güzel oyuncunun sırrı ne? Hemen açıklayalım! Jennifer Aniston her güne kolajen içeren ev yapımı özel smoothie karışımıyla başlıyor. İşte o tarif... - PEMBENAR ÖZEL
13.06.2021Güzellik
Deri sanayicileri 2019 ihracat rakamlarını geçmeyi hedefliyor
Deri sanayicileri 2019 ihracat rakamlarını geçmeyi hedefliyorTürkiye Deri Sanayicileri Derneği Başkanı Burak Uyguner, bu yıl ihracatta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi 1,7 milyar dolar olan 2019 rakamlarını geçmeyi hedeflediklerini söyledi.
11.06.2021Ekonomi
Kolajen takviyesini herkes almalı mı?
Kolajen takviyesini herkes almalı mı? Kolajen cilde yapı kazandırmak ve kemikleri güçlendirmek dahil olmak üzere birçok önemli işleve sahip vücutta en bol bulunan proteindir. Tendonlar, bağlar, cilt ve kaslar dahil olmak üzere çeşitli vücut kısımlarını oluşturan bağ dokularının ana bileşenidir. Peki, kolajen takviyesini herkes almalı mı? Sağlığa zararlı mı? Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak konu hakkında bilgiler verdi.
İyilik, sağlık gezisi
İyilik, sağlık gezisiSosyal yaşamın ünlü isimleri, Denizli’ye yaptıkları ‘Aynes’le İyilik Sağlık’ mottolu gezide, Türk markasının başarısına tanıklık etti
5.06.2021Cadde
Yanığa Ne İyi Gelir? Yanık Dereceleri Nelerdir? Yanığa Doğal Tedavi Yöntemleri
Yanığa Ne İyi Gelir? Yanık Dereceleri Nelerdir? Yanığa Doğal Tedavi YöntemleriGörünmez kazaların sonucunda kaza olarak insanın başına gelebilen yanıklar göründüğünden daha fazla acı verebilir. Zaman zaman yanık derecelerine göre insan bedeninde kalıcı izler bırakır. Türlerine göre yanıklar farklılık gösterir. Yanığa en kısa sürede müdahale etmek ve doğru ilk yardımı yapmak ciltteki hasar ve tehlikenin daha az olmasına yardımcı olabilir. Yanıklar 1. derece, 2. derece ve 3. derece olarak 3 sınıfa ayrılır. Basit yanıklar evde doğal tedavi yöntemleri ile geçirilebilir ve acısı azaltılabilir. Ancak yanık derecesine gere en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmasında fayda vardır. Yanığa ne iyi gelir? diyorsanız “Yanık dereceleri nelerdir? Yanığa doğal tedavi yöntemleri” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
31.05.2021Cilt Bakımı
Müsilajdan sonra denizanası işgali
Müsilajdan sonra denizanası işgaliMarmara Denizi müsilaj felaketiyle boğuşurken İstanbul Boğazı da denizanası istilasına uğradı.
31.05.2021Gündem
Balon balığı zehrinden ağrı kesici ilaç denenecek!
Balon balığı zehrinden ağrı kesici ilaç denenecek!TARIM ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nün Kanada'da bir ilaç firmasına gönderdiği balon balıklarının siyanürden 1200 kat, morfinden 3 bin kat daha güçlü zehrinden üretilen ağrı kesici ilaçta deneme aşamasına gelindi.
21.05.2021Ekonomi
Kasık fıtığının 3 önemli belirtisi ve kasık fıtığı tedavi yöntemleri
Kasık fıtığının 3 önemli belirtisi ve kasık fıtığı tedavi yöntemleriKasık fıtıkları, karın duvarı fıtıklarının yüzde 80’nini oluşturuyor ve erkeklerde 3 kat daha sık görülüyor. Şişlik ve ağrı ile kendini belli eden kasık fıtığının tek tedavisi olan ameliyatlar ise kapalı ve açık yöntemle yapılabiliyor. Uzun süre ayakta kalarak iş yapanlar ile bazı meslek gruplarında kasık fıtığının çok çabuk oluşabildiğini belirten Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Hasan Uzer, kasık fıtıkları ve tedavi yöntemlerini anlattı.
13.05.2021Genel Sağlık
El damarlarınız çok mu belirgin? Estetik bir dokunuş mümkün!
El damarlarınız çok mu belirgin? Estetik bir dokunuş mümkün!Yaşla birlikte ellerde ve kollarda cildin incelmesi, venlerin yani toplardamarların daha belirgin hale gelmesine sebep olabiliyor. Genelde ince yapılı kadınlarda veya ciddi spor ve ağırlık çalışması yapanlarda görülen bu durum kişiye zamanla görsel olarak rahatsızlık verebiliyor. Ellerdeki damarların belirgin olmasının sağlık açısından bir sorun yaratmadığına dikkat çeken Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Semih Barlas kişinin estetik kaygılarla bu durumdan kurtulmak istemesi durumunda anestezi gerektirmeyen basit bir işlemle bu venlerin görünmez hale getirilebildiğini söyledi.
12.05.2021Estetik
Tüketiciler hayvanlara saygılı kozmetik üretimi istiyor
Tüketiciler hayvanlara saygılı kozmetik üretimi istiyorKozmetik markalarının hayvanlar üzerinde uyguladığı işkenceye dikkat çeken Save Ralph adlı kısa film, son günlerde sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri haline geldi.
10.05.2021Vitrin
Hayatımızda çok özel bir yere sahip olan annelerimiz için ücretsiz Yoga seansımıza davetlisiniz!
Hayatımızda çok özel bir yere sahip olan annelerimiz için ücretsiz Yoga seansımıza davetlisiniz!Yüz Yogası ve Facelift Masaj eğitmenimiz Gamze Günay uzun yıllar cilt bakımı ve makyaj üzerine bloggerlık yaptıktan sonra Yüz Yogası ile 9 yıl önce tanışmıştır. Gamze bu süre zarfında yüz egzersizlerini bir fiil yapmış olup, 2019 yılında ise sertifikasyon programına katılarak eğitmen olmuştur. Ardından yüz anatomisine dair eğitimler alarak Yüz Yogası eğitimini kasları tanıyarak pekiştirmiştir. Hali hazırda Kazakistan Face masaj okuluna kayıtlı olup eğitimi hala devam etmektedir.
7.05.2021Yaşam
Editör'ün seçtikleri
Editör'ün seçtikleriZamansız şıklıkDue2’nun yeni koleksiyonu, sade ve şık seçkileriyle göz dolduruyor...
24.04.2021Cadde
Enerjetik olarak arının ve zayıflayın!
Enerjetik olarak arının ve zayıflayın!Bağımlılık Danışmanı ve Sağlıklı Beslenme Koçu Melike Reçber Köroğlu, ‘via wong’ yöntemi ile zayıflamayı anlattı. Köroğlu, “vücudunuzu enerjetik olarak arındırıyoruz ve hemen sonrası da hızlı kalori yakma programımız başlıyor.” diyor.
13.04.2021Diyet
Turuncu Meyveler Nelerdir? Turuncu Renkli Meyveler Ne İşe Yarar, Nelere İyi Gelir?
Turuncu Meyveler Nelerdir? Turuncu Renkli Meyveler Ne İşe Yarar, Nelere İyi Gelir?Farklı renkte meyve ve sebze tüketen kişiler sağlığı ile ilgili çok yönlü faydalara ulaşma şansı yakalar. Farklı renkteki her bir meyve ve sebzenin sağlığımız açısından önemli oldukça fazladır ve her renkteki meyvenin içinde kendine has bileşenleri vardır. Turuncu meyveler nelerdir? İşte, tüm detaylar.
30.03.2021Sağlık
Proteinlerin Vücuttaki Görevleri Nelerdir? Proteinlerin Özellikleri Ve Yapı Taşları Nelerdir?
Proteinlerin Vücuttaki Görevleri Nelerdir? Proteinlerin Özellikleri Ve Yapı Taşları Nelerdir?Vücudun ihtiyacı olan çok sayıda vitamin ve mineral vardır. Protein ise vücudun olmazsa olmazıdır. Protein almak için çok sayıda besin vardır. Bu besinlerden yiyerek protein ihtiyacınızı karşılama şansınız vardır. Sizler için Proteinlerin vücuttaki görevleri nelerdir? Proteinlerin özellikleri ve yapı taşları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
30.03.2021Sağlık
Peptit Nedir, Ne Demektir? Kolajen Peptit Ne İşe Yarar?
Peptit Nedir, Ne Demektir? Kolajen Peptit Ne İşe Yarar?Vücudumuz için birçok yararı olan protein bulunmaktadır. Bu proteinler doğadan ayrı ayrı besin maddeleri vasıtası ile tedarik edilebilir. Birçoğu vücut sağlığı için ihtiyaç olan proteinlerdir. Uzmanlar yararlı proteinler arasında peptit proteinini tavsiye etmektedir. Peki, bu peptit proteinleri hangi besinlerde bulunmaktadır? Vücuda ne gibi yararları olmaktadır? Eksikliği hangi durumlarda hissedilmektedir? Kolajen peptit ifadesi de aynı şeyleri mi ifade etmektedir? İşte, peptit proteini ve vücuda sağladığı yararlar.
25.03.2021Eğitim
Sarı Meyveler Nelerdir? Sarı Renkli Meyveler Ne İşe Yarar, Nelere İyi Gelir?
Sarı Meyveler Nelerdir? Sarı Renkli Meyveler Ne İşe Yarar, Nelere İyi Gelir?Uzmanlar günde beş porsiyon meyve yemenin çok önemli olduğunu söylemektedir. Farklı renkteki meyveler yiyerek, her yönden en iyi sağlık yararları elde edilebilir. Bunların başında da sarı renkli meyveler gelmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.03.2021Sağlık
Cam Kemik Hastalığı (Osteogenesis İmperfecta) Nedir? Cam Bebek Hastalığının Tedavisi Var Mıdır?
Cam Kemik Hastalığı (Osteogenesis İmperfecta) Nedir? Cam Bebek Hastalığının Tedavisi Var Mıdır?Günümüzde pek çok kalıtsal hastalık bulunmaktadır. Bu hastalıklardan birisi de cam kemik hastalığıdır. Cam bebek hastalığı veya kırılgan kemik hastalığı olarak bilinen bu hastalıkların kemiklerin bir travma yaşaması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle hastalık hakkında pek çok kişi araştırma yapmaktadır. Peki cam kemik hastalığı (osteogenesis imperfecta) nedir? Cam bebek hastalığının tedavisi var mıdır? Sizlere cam kemik hastalığı hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
19.03.2021Sağlık
Fraksiyonel Lazer Nedir, Hangi Durumlarda Kullanılır? Fraksiyonel Lazer Uygulaması Hakkında Her Şey
Fraksiyonel Lazer Nedir, Hangi Durumlarda Kullanılır? Fraksiyonel Lazer Uygulaması Hakkında Her ŞeyFraksiyonel lazer yöntemi ile cilt üzerinde küçük kanallar açılarak bir hasar oluşturulmaktadır. Sonrasında vücut bu kanalları hızlı bir şekilde onarmaya çalıştığı için kırışıklık ve sivilce izlerinde gözle görülür bir şekilde düzelmeler meydana gelmektedir. Fraksiyonel lazer nedir, hangi durumlarda kullanılır? İşte fraksiyonel lazer hakkında her şey...
16.03.2021Sağlık
Gerçek Yaş Hesaplama Testi Nasıl Yapılır? Vücut Yaşı Nasıl Hesaplanır?
Gerçek Yaş Hesaplama Testi Nasıl Yapılır? Vücut Yaşı Nasıl Hesaplanır?İlerleyen yaş ile birlikte ciltte bulunan kolajen ve elastin maddeleri azalmaktadır ve bunun neticesinde cildin sahip olduğu elastikiyeti kaybolmaktadır. Sizin için gerçek yaş hesaplama testi nasıl yapılır? Vücut yaşı nasıl hesaplanır şeklinde pek çok insan tarafından merak edilen konu başlıklarını tüm detayları ile birlikte sizler için derledik.
11.03.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

caddekuşburnukuşburnu faydalarıkuşburnu çayıkuşburnu marmelatı

Kolajen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.