Protein

Protein

Son dakika protein haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan protein gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan protein haber sayfamızda...

Protein

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.844 protein haberi bulunmuştur.
Bağırsakları takır takır çalıştıran protein deposu! Etkisi 1 tam yumurta ile eşdeğer
Bağırsakları takır takır çalıştıran protein deposu! Etkisi 1 tam yumurta ile eşdeğer Diyetlerin ve sağlıklı beslenmenin vazgeçilmezi olan karabuğday aslında bir buğday türü değildir. Karabuğday teknik olarak bir tahıl bile değildir. Yaklaşık 6 bin yıl önce Çin'den gelen, ravent familyasına ait çiçekli bir bitkiden elde edilen bir tohumdur. Ancak biz karabuğdayı buğdayın bir türü olarak ele alıyoruz. Her ne şekilde yorumlanırsa yorumlansın, karabuğday gerçek bir mucizedir. Neden mi?
19.05.2024 Genel Sağlık
Yatırımda hız kesmedik
Yatırımda hız kesmedik Son üç yılda yaklaşık 100 milyon euro’luk yatırım yapan Lezita, Kahramanmaraş’a kuracağı entegre üretim tesisinin inşaatına başlıyor. Böylece Orta Doğu’daki ihraç pazarlarına yakınlaşacak olan şirket, hem piliç eti hem de işlenmiş üretim kapasitesini iki katına çıkaracak.
17.05.2024 Advertorial
Protein açısından en zengin gıda! Günde 1 kaşık tüketenin bağışıklığı şahlanıyor
Protein açısından en zengin gıda! Günde 1 kaşık tüketenin bağışıklığı şahlanıyor Çiçekli bitkilerde bulunan polen arıların toplamasıyla birlikte üretilir. Çiçeklerin erkek üreme hücrelerini içerek sindirim enzimleri bulunduran arı poleninin faydaları ise saymakla bitmiyor.
17.05.2024 Genel Sağlık
Kuru fasulyenin gazını alan yöntem! Geceden 1 adet doğrayınca ne gazı kalıyor ne de dağılıyor
Kuru fasulyenin gazını alan yöntem! Geceden 1 adet doğrayınca ne gazı kalıyor ne de dağılıyor Hem lezzetli hem de sağlıklı besinler arasında yer alan kuru fasulye gaz yapıyor ve dağılıyorsa bu yöntemi deneyin! Kuru fasulyenin hem gazını alıyor hem de dağılmasını önlüyor.
17.05.2024 Püf Noktası
Bitki bazlı beslenmeye yönlendiren 2 neden: Sürdürebilir gelecek ve sağlık kaygısı
Bitki bazlı beslenmeye yönlendiren 2 neden: Sürdürebilir gelecek ve sağlık kaygısı Gıdayı üretim şeklimiz gelecekteki gıda güvenliğimizin de sürdürülebilirliğini etkiliyor. Yanlış gıda üretimi ile birlikte iklim değişikliği, su kıtlığı ve orman tahribatı gibi zorluklar da beraberinde yaşanıyor. Bitki bazlı gıdalara yönelimin her geçen gün daha çok arttığını belirten BİTKİDEN Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Akdağ, “Tarım ve gıda sistemleri, çiftçilerden tüketicilere kadar gıda tedarik zincirinin farklı aşamalarında dijital bir dönüşümden geçiyor” dedi.
16.05.2024 Genel Sağlık
'Akrep Ali'den ABD’li profesöre tepki: Bu tür ülkemizin bir değeri
'Akrep Ali'den ABD’li profesöre tepki: Bu tür ülkemizin bir değeri Şanlıurfa’da yaklaşık 40 yıldır akreplerle iç içe yaşayan “Akrep” lakaplı Ali Yılmaz, ABD’li profesörün Türkiye’de bulunan kara akrep (androctonus crassicauda) türünü yurt dışına götürmesine tepki gösterdi.
16.05.2024 Haberler
'Akrep Ali'den ABD’li profesöre tepki: Bu tür ülkemizin bir değeri
'Akrep Ali'den ABD’li profesöre tepki: Bu tür ülkemizin bir değeri Şanlıurfa’da yaklaşık 40 yıldır akreplerle iç içe yaşayan “Akrep” lakaplı Ali Yılmaz, ABD’li profesörün Türkiye’de bulunan kara akrep (androctonus crassicauda) türünü yurt dışına götürmesine tepki gösterdi.
16.05.2024 Gündem
Her tanesi 'beyaz altın' değerinde! Kanda ne varsa temizliyor, riskleri sıfıra indiriyor
Her tanesi 'beyaz altın' değerinde! Kanda ne varsa temizliyor, riskleri sıfıra indiriyor Karışık kuruyemiş tabaklarında yer alan beyaz leblebi, 'beyaz altın' olarak adlandırılıyor. Tam bir protein ve lif deposu olan bu atıştırmalık vücuttaki pek çok sorunu giderebilir. Bakın bitkisel protein deposu beyaz leblebi neleri iyileştiriyor.
15.05.2024 Genel Sağlık
Gören inek peyniri sanıyor! Mercimekten yapıldığına kimse inanmıyor
Gören inek peyniri sanıyor! Mercimekten yapıldığına kimse inanmıyor Peynir yapımı denince akla keçi veya inek sütü geliyor. Peki mercimekten de peynir yapıldığını biliyor muydunuz? Herkesin inek peyniri sandığı mercimek peynirini bakın nasıl yapılıyormuş…
15.05.2024 Püf Noktası
Kas kaybettirmeden yağdan kilo verdiren tüyo! Tarçın efsane değil, acı biber de listede
Kas kaybettirmeden yağdan kilo verdiren tüyo! Tarçın efsane değil, acı biber de listede Fazla kilolarından kurtulmaya çalışanların çok sık başına gelir; yağdan değil kaslardan vermek! Zira kilo vermek için yapılan kalori kısıtlı diyetler yeterli protein içermiyorsa azaltılan enerji kaslardan karşılanıyor ki bu da kas kaybına yol açıyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Turanlı, yağdan kilo vermenin 6 püf noktasını anlattı.
13.05.2024 Genel Sağlık
Fedakar anne! Birincide doğurdu ikincide yaşattı
Fedakar anne! Birincide doğurdu ikincide yaşattı Elazığ’da böbrek yetmezliği tanısı konan ve diyalize girmeye başlayan Gözdenur Çelik, annesinin böbreği ile hayata tutundu.
12.05.2024 Gündem
6 kişiye çarpıp ölümüne neden oldu! 'Hayatını kaybedenlerin aileleri hakkını helal etsinler'
6 kişiye çarpıp ölümüne neden oldu! 'Hayatını kaybedenlerin aileleri hakkını helal etsinler' Konya'da otomobiliyle yayalara çarparak 3'ü çocuk 6 kişinin ölümüne, 4 kişinin de yaralanmasına neden olan Sefa Selvi (20) mahkemedeki savunmasında, "Yol karanlıktı. Karanlıktan bir şey geldiğini gördüm. Fren yaptım, ama duramadım. Çarpmamak için refüje manevra yaptım, ancak kazayı engelleyemedim. Olay nedeniyle çok pişmanım. Hayatını kaybedenlerin aileleri bana hakkını helal etsinler" ifadelerini kullandı.
7.05.2024 Gündem
Önemli olan miktar değil içerik! Yemekten sonra açlık hissiyle nasıl başa çıkılır
Önemli olan miktar değil içerik! Yemekten sonra açlık hissiyle nasıl başa çıkılır Bazen yemek yedikten kısa süre sonra kendimizi hala aç hissediyor olabiliriz. Aslın burada sorun yediğiniz yemeğin miktarından çok içeriğidir. Pek çok yiyecek, hatta sağlıklı olanlar bile belirli protein veya liflerden yoksundur. Bu nedenle aslında aç hissetmenize neden olurlar. Öte yandan, basit bir değişiklik, hatta en sevdiğiniz yiyecekleri farklı bir şekilde hazırlamak tam tersi bir etki yaratabilir.
7.05.2024 Genel Sağlık
Eyvah! Alerji mevsimi uzadı
Eyvah! Alerji mevsimi uzadı Meşe ağaçları üzerindeki inceleme, iklim değişikliğinin etkisiyle alerjik polen mevsiminin uzadığını ve etkisinin arttığını gösteriyor.
7.05.2024 Dünya
Yaşlanmayı durduran doğal takviye! Yiyerek kolajene tavan yaptırın, hücrelere kadar işliyor
Yaşlanmayı durduran doğal takviye! Yiyerek kolajene tavan yaptırın, hücrelere kadar işliyor Vücuttaki proteinin yüzde 30'unu oluşturan protein, özellikle cilt, kas ve kemik sağlığı için çok önemlidir. Kan damarlarında ve bağırsak astarında bulunan kolajen, ciltteki birçok derdin devasıdır. Doğal olarak üretilen kolajen giderek yavaşlayabilir. Bu besinleri tüketerek kolajen deposu yaratabilirsiniz.
6.05.2024 Cilt Bakımı
Hatay'da yaşayan vatandaşlara maske uyarısı
Hatay'da yaşayan vatandaşlara maske uyarısı Depremin vurduğu Hatay'da yaşayan vatandaşlara, uzmanından maske takmaları konusunda uyarı geldi.
5.05.2024 Gündem
İngiltere’de bilim insanları daha 'sağlıklı' beyaz ekmek üretmeye çalışıyor
İngiltere’de bilim insanları daha 'sağlıklı' beyaz ekmek üretmeye çalışıyor İngiltere’de bilim insanları, kepekli ekmek kadar sağlıklı ancak görünüm ve tat olarak beyaz ekmeğe benzeyen yeni bir ekmek türü yaratmaya çalışıyor.
2.05.2024 Dünya
Ticaret Bakanlığı harekete geçti: Tavuk etine ihracat sınırlaması!
Ticaret Bakanlığı harekete geçti: Tavuk etine ihracat sınırlaması! Ticaret Bakanlığı, bütün ve parça dahil olmak üzere, tavuk eti ihracatının 1 Mayıs 2024 tarihinden 31 Aralık 2024 tarihine kadar, aylık bazda azami 10 bin ton, toplamda ise bu yıl sonuna kadar 80 bin ton olacak şekilde sınırlandırılmasına karar verdi.
30.04.2024 Haberler
Tavuk fiyatlarını düşürecek karar: İhracata sınırlama geldi
Tavuk fiyatlarını düşürecek karar: İhracata sınırlama geldi Ticaret Bakanlığı, bütün ve parça dahil olmak üzere, tavuk eti ihracatının 1 Mayıs 2024 tarihinden 31 Aralık 2024 tarihine kadar, aylık bazda azami 10 bin ton, toplamda ise bu yıl sonuna kadar 80 bin ton olacak şekilde sınırlandırılmasına karar verdi.
30.04.2024 Ekonomi
Yumurta üretimi yıllık 40 milyonu aştı
Yumurta üretimi yıllık 40 milyonu aştı Ordu Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı Celal Sezgi, ilde yıllık 40 milyon adedin üzerinde yumurta üretimi yapıldığını, bu yumurtaların Türkiye’de 10 binden fazla market raflarında satışa sunulduğunu söyledi. Sezgi, tavukların aynı zamanda kahverengi kokarca zararlısını da yiyerek azaltan bir özelliği olduğunu belirtti.
29.04.2024 Ekonomi
İki yılda 72 kilo verdi! Görünler şok geçiriyor: Tüm sırlarını anlattı
İki yılda 72 kilo verdi! Görünler şok geçiriyor: Tüm sırlarını anlattı İki yılda büyük bir azimle 72 kilo verdiğini anlatan genç kadın, çektiği sosyal medya videosunda ince ve sağlıklı bir hayata uzanan sırlarını paylaştı.
25.04.2024 Dünya
Kilosu yüzünden daha önce elenmişti! Polis olma hayali için 25 kilo verdi
Kilosu yüzünden daha önce elenmişti! Polis olma hayali için 25 kilo verdi Polis Akademisi Başkanlığının 30’uncu dönem, Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) alımlarında fazla kiloları sebebiyle elenen Mustafa Kurtulan (25), geçen günlerde ilan edilen 2024 yılı 31’inci dönem POMEM alımlarına başvuru yaparak, polis olma hayalini gerçekleştirmek için 99,7 kilodan 74 kiloya düştü.
22.04.2024 Gündem
Geç yaşlanmak için akşam yemeğini düşmanına bırak
Geç yaşlanmak için akşam yemeğini düşmanına bırak Her yıl Nisan ayının ikinci haftası tüm dünyada Kalp Sağlığı Haftası olarak anılıyor. Geçtiğimiz hafta antiaging’in yaşlanmayı önleme etkilerinden bahsetmiştik. Bu hafta ise antiaging’in 5 temel tedavi alanını inceleyeceğiz…
13.04.2024 Pazar
Yaşlanmayı önleyen, iltihabı kurutan mucize! Portakaldan bile daha güçlü
Yaşlanmayı önleyen, iltihabı kurutan mucize! Portakaldan bile daha güçlü Kurutulmuş dut, kelimenin tam anlamıyla süper besindir! Şeker ilavesiz, doğal tatlı bir tada sahip olan kurutulmuş dut, yüksek düzeyde protein ve demir sağlar ve aynı zamanda zengin bir C vitamini, lif, kalsiyum ve antioksidan kaynağıdır.
11.04.2024 Genel Sağlık
Bayramda kilo almak istemeyenlere öneri! Dikkat etmemiz gereken 7 altın kural
Bayramda kilo almak istemeyenlere öneri! Dikkat etmemiz gereken 7 altın kural Özenle hazırlanmış sofralar ve tatlılar... Ramazan ayında verilen kilolar bayramda kısa sürede geri alınabiliyor. Bayram sofralarından kilo almadan kalkmak istiyorsanız diyetisyen Mahtap Yakut’un önerilerine kulak verin...
9.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Protein ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.