Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü

Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü

Son dakika Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü haber sayfamızda...

Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 56 kolektif güvenlik anlaşması örgütü haberi bulunmuştur.
Putin: Kazakistan uluslararası çetelerin kurbanı oldu
Putin: Kazakistan uluslararası çetelerin kurbanı olduKazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'i konuk eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kazakistan'da bastırılan sokak çatışmalarına dair, "Kazakistan, abartısız olarak uluslararası çetelerin kurbanı oldu, bu kişiler ülke içindeki durumdan yararlanarak harekete geçti" dedi.
10.02.2022Dünya
KGAÖ askerleri Kazakistan’dan çekiliyor
KGAÖ askerleri Kazakistan’dan çekiliyorRusya'nın başını çektiği beş ülkeden 2 bini aşkın asker Kazakistan'dan ayrılıyor, Almatı'daki törende dikkat çeken iki isim vardı.
13.01.2022Haberler
Son dakika... Rus askerleri çekiliyor! İlk fotoğraflar geldi
Son dakika... Rus askerleri çekiliyor! İlk fotoğraflar geldiRusya'nın başını çektiği beş ülkeden 2 bini aşkın asker Kazakistan'dan ayrılıyor, Almatı'daki törende dikkat çeken iki isim vardı. Rus Bakan Şoygu da, çekilme takvimine ilişkin açıklamada bulundu.
13.01.2022Dünya
Son dakika... Rusya'dan Kazakistan açıklaması! 'İstikrar sağlanana kadar çıkmayacağız'
Son dakika... Rusya'dan Kazakistan açıklaması! 'İstikrar sağlanana kadar çıkmayacağız'Kazakistan'daki akaryakıt zammı protestolarını bastırmak üzere ülkeye davet edilen Rus askerleriyle ilgili, Moskova'dan çok kritik bir açıklama geldi. ABD'nin şüpheyle yaklaştığı asker sevkiyatına ilişkin yapılan açıklama, soru işaretlerini artırdı.
11.01.2022Dünya
Tokayev: 'Teröristlerin asıl amacı iktidara el koymak'
Tokayev: 'Teröristlerin asıl amacı iktidara el koymak'Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) olağanüstü zirvesinde, ülkesinde yaşanan olaylara ilişkin konuşma yaparak teröristlerin asıl amacının “iktidara el koymak” olduğunu söyledi.
10.01.2022Dünya
Son dakika... Putin noktayı koydu! İzin verilmeyecek
Son dakika... Putin noktayı koydu! İzin verilmeyecekKazakistan'daki gösterilerde yabancı güçlerin parmağı olduğunu savunan Rusya lideri, Orta Asya'nın en büyük ülkesine hızla asker gönderen CSTO'nun bölgede yeni 'renkli devrimler'e izin vermeyeceğini söyledi. Öte yandan, NATO'dan da Moskova'nın bir başka tansiyon noktası olan Ukrayna kriziyle ilgili açıklama geldi.
10.01.2022Dünya
Kazakistan'da ulusal yas... Almatı'da internet erişimi yeniden sağlandı
Kazakistan'da ulusal yas... Almatı'da internet erişimi yeniden sağlandıKazakistan'ın en büyük kenti Almatı'da 5 gün kesik olan internete bugün itibarıyla erişim sağlandı.
10.01.2022Dünya
Durum kontrol altında...
Durum kontrol altında...Kazakistan İçişleri Bakanlığı, durumun kontrol altına alındığını, 6 bin kişinin polis merkezlerine sevk edildiğini, 164 kişinin de hayatını kaybettiğini bildirdi
10.01.2022Dünya
Dünya anbean izliyor! 'Operasyonlar devam edecek'
Dünya anbean izliyor! 'Operasyonlar devam edecek'Kazakistan Savunma Bakanı Yardımcısı Sultan Kamaletdinov, “teröristler” tamamen öldürülene kadar terörle mücadele operasyonlarının devam edeceğini söyledi.
9.01.2022Dünya
Kazakistan’daki protestolarda ölü sayısı 164'e yükseldi
Kazakistan’daki protestolarda ölü sayısı 164'e yükseldiKazakistan Sağlık Bakanlığı'na dayandırılan haberlerde, ülkede şiddet eylemlerine dönüşen protesto gösterilerinde en az 164 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Protestolarda 5 binden fazla kişi de gözaltına alındı.
9.01.2022Dünya
Ruslar Kazakistan'dan yeni görüntüler yayınladı!
Ruslar Kazakistan'dan yeni görüntüler yayınladı!Binlerce asker ve yüzlerce tankı Orta Asya'nın en büyük ülkesine sevk eden Moskova yönetimi, göstericilerin birkaç gün işgal ettiği Almatı Havalimanı'ndan eşine az rastlanır görüntüler servis etti. Son yapılan açıklamaya göre can kaybının 164'e yükseldiği Kazakistan'da, gözaltına alınanların sayısı da 6 bini buldu.
9.01.2022Haberler
Son dakika... Ruslar Kazakistan'dan yeni görüntüler yayınladı!
Son dakika... Ruslar Kazakistan'dan yeni görüntüler yayınladı!Binlerce asker ve yüzlerce tankı Orta Asya'nın en büyük ülkesine sevk eden Moskova yönetimi, göstericilerin birkaç gün işgal ettiği Almatı Havalimanı'ndan eşine az rastlanır görüntüler servis etti. Son yapılan açıklamaya göre can kaybının 164'e yükseldiği Kazakistan'da, gözaltına alınanların sayısı da 6 bini buldu.
9.01.2022Dünya
Kazakistan'da gözaltılar 5 bini aştı
Kazakistan'da gözaltılar 5 bini aştıKazakistan’da akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların protesto edilmesi sonucu çıkan olaylarda gözaltı sayısının 5 bin 800’e yükseldiği bildirildi.
9.01.2022Dünya
Sert atışma!
Sert atışma!Rus askerinin Kazakistan'a girmesine tepki gösteren Blinken, 'Rusların ülkeden çıkmayacağını' ima ederken, açıklamalara Rusya'nın yanıtı da sert oldu.
9.01.2022Dünya
Son dakika... Kremlin patladı! Kazakistan'daki olaylar süper güçlere sıçradı
Son dakika... Kremlin patladı! Kazakistan'daki olaylar süper güçlere sıçradı Kazakistan'da LPG zamlarını protestoyla başlayan gösteriler kısa süre içinde çığırından çıkarak korkunç bir noktaya ulaştı. ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın, Rus askerlerin Kazakistan'a girmesi üzerine yaptığı 'Ruslar evinize girdi mi, çıkarması zor olur' ifadelerine, Moskova'dan zehir zemberek yanıt geldi. Şiddet olayları sırasında görevden alınan eski istihbarat başkanı hakkında vatana ihanet suçlaması yapıldı. Sadece birkaç gün içinde harabeye dönen Almatı kentine giden BBC muhabiri, dehşete kapılmış görgü tanıklarıyla konuştu.
9.01.2022Dünya
Uyarısız ateş emri!
Uyarısız ateş emri!Kazakistan’daki protestoları bastırmak için Rusya ve Belarus’tan askeri yardım isteyen Cumhurbaşkanı Tokayev, ülkede büyük oranda istikrarın sağlandığını söylerken, güvenlik güçlerine uyarı yapmadan ateş açma emri verdiğini açıkladı.
8.01.2022Dünya
Kazakistan Cumhurbaşkanı'ndan 'uyarmadan ateş açın' emri! Dünya kaygıyla nefesini tuttu
Kazakistan Cumhurbaşkanı'ndan 'uyarmadan ateş açın' emri! Dünya kaygıyla nefesini tuttuSon dakika haberlere göre Kazakistan'da, LPG zamları nedeniyle başlayıp, ayaklanmaya dönen protestolarda ülkeyi uçurumun eşiğine getirdi. Olayların en sert patlak verdiği Almatı kentinde 20 bin terörist olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Tokayev "Orduya ve kolluk kuvvetlerine teröristlere karşı uyarı yapmadan ateş açmaları talimatını verdim" dedi.
7.01.2022Dünya
Son dakika Kazakistan'da neler oluyor? Kazakistan uçak seferleri iptal edildi mi?
Son dakika Kazakistan'da neler oluyor? Kazakistan uçak seferleri iptal edildi mi?Orta Asya ülkesi Kazakistan'da protestolar sürüyor. Hükümetin istifasına yol açan protesto dalgasının ardından gözler Orta Asya ülkesinden gelecek olan haberlere çevrildi. Ülkenin eski başkenti Almatı'da çıkan çatışmalarda çok sayıda protestocunun öldüğü haberleri geliyor. Peki Kazakistan'da neler oluyor?
7.01.2022Gündem
Kazakistan'da olaylar büyüyor
Kazakistan'da olaylar büyüyorKazakistan'da LPG zammıyla başlayan protestolar tüm ülkeye yayılırken, silahların konuştuğu eylemlerde çok sayıda protestocu ve polis hayatını kaybetti.
7.01.2022Dünya
Son dakika... Kazakistan'da patlama ve silah sesleri! Çok sayıda ölü ve yaralı var
Son dakika... Kazakistan'da patlama ve silah sesleri! Çok sayıda ölü ve yaralı varSon dakika haberlere göre, televizyonlardan canlı dile getirilen talep anında karşılık buldu ve Rus askerler Kazakistan'a ulaştı. Sokaklarda dün sabah duyulan silah sesleri öğleden sonra bir kez daha yankılandı, onlarca göstericinin öldüğü açıklandı. Askerlerin, sivillere ve arabalara ateş açmaya başladığı bildirildi. Protestolarda 2 bini aşkın kişi gözaltına alındı. Gün içinde servis edilen kareler, kaosu net şekilde gözler önüne serdi. Yaşanan olaylarda can kaybı 18’e, yaralı sayısı ise 748’e yükseldi.
7.01.2022Dünya
Kazakistan karıştı!
Kazakistan karıştı!Kazakistan’da akaryakıt zamlarına tepki sokağa yansıdı. Protestocular güvenlik güçleriyle çatışırken, ülke genelinde OHAL ilan edildi. Hükümetin istifası gerginliği durduramazken, Cumhurbaşkanı Cömert Tokayev göstericilere müsamaha gösterilmeyeceğini açıkladı
6.01.2022Dünya
Paşinyan’dan ‘koridor’ pazarlığı!
Paşinyan’dan ‘koridor’ pazarlığı!Ermenistan’dan gelen “Türkiye’yle ilişkileri normalleştirmek istiyoruz” açıklamaları sürüyor. Son olarak Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan da benzer bir açıklama yaparak Türkiye ile diyalog istediklerini ancak Ermenistan’dan geçerek Azerbaycan’ı Nahçıvan ve Türkiye’ye bağlayacak bir koridor açılmasını müzakere dahi etmeyeceklerini kaydetti.
25.11.2021Dünya
Son dakika haberleri: Ruslar görüntüyü yayınladı! Ermenistan ordusu da var
Son dakika haberleri: Ruslar görüntüyü yayınladı! Ermenistan ordusu da varAltı ülkeden 4 bini aşkın asker sınıra yığıldı, füzeler ateşlendi, helikopterler bombardıman yaptı. Rus ordu televizyonu, müttefiklerin de getirildiği noktanın konumunu özellikle vurguladı.
22.10.2021Dünya
Son dakika haberler... Bu kez kepçeye astılar! Dünya dondu kaldı
Son dakika haberler... Bu kez kepçeye astılar! Dünya dondu kaldıSosyal medyadan paylaşılan görüntüler tüm dünyada yankı buldu, parçalanmış cesetlerin fotoğrafları sansürsüz yayınlanamadı.
6.10.2021Dünya
Son dakika haberler... Kriz patladı! Taliban Rusya'ya karşı
Son dakika haberler... Kriz patladı! Taliban Rusya'ya karşıAfganistan'da 15 Ağustos'ta Kabil'in düşmesiyle yönetimi ele geçiren Taliban'ın ikinci döneminde ilk büyük uluslararası kriz yaşanıyor. Binlerce silahlı militanın sınıra yığıldığını aktaran Rus medyası örgüte ateş püskürüyor.
28.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.