Kolera

Kolera

Son dakika kolera haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kolera gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kolera haber sayfamızda...

Kolera

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 626 kolera haberi bulunmuştur.
Bebek İsimleri 2024: Farklı, Değişik, Yeni ve Anlamı Güzel Kız ve Erkek Unisex Bebek İsim Önerileri
Bebek İsimleri 2024: Farklı, Değişik, Yeni ve Anlamı Güzel Kız ve Erkek Unisex Bebek İsim Önerileri Dünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, en zor ve nadir bulunan, değişik, duyulmamış, özel ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2024” içeriğimize bakabilirsiniz.
18.04.2024 Bebek
BM: Gazze'de sıcaklık ve kirlilik nedeniyle su yoluyla bulaşan hastalıklar yayılıyor
BM: Gazze'de sıcaklık ve kirlilik nedeniyle su yoluyla bulaşan hastalıklar yayılıyor Birleşmiş Milletler (UN) Gazze'de temiz suya erişim sıkıntısı ve artan sıcaklıklar nedeniyle su yoluyla bulaşan hastalıkların yayıldığını bildirdi.
15.04.2024 Dünya
Kolera söylentisinden kaçarken öldüler!
Kolera söylentisinden kaçarken öldüler! Afrika ülkesi Mozambik’te bir teknenin alabora olması sonucu 98 kişinin hayatını kaybettiği pek çok kişinin de kayıp olduğu bildirildi.
9.04.2024 Dünya
Mozambik'te tekne faciası: En az 94 ölü
Mozambik'te tekne faciası: En az 94 ölü Mozambik'te teknenin alabora olması sonucu en az 94 kişinin hayatını kaybettiği, 26 kişinin ise hala kayıp olduğu açıklandı.
8.04.2024 Dünya
Gazze ve Sudan'de kıtlık riski: Resmen kıtlık ilan edilmesi nedir ve ne zaman bu yola başvurulur?
Gazze ve Sudan'de kıtlık riski: Resmen kıtlık ilan edilmesi nedir ve ne zaman bu yola başvurulur? Gazze'de yiyecek bulamayan milyonlarca kişi kıtlığın eşiğinde. Birleşmiş Milletler (BM) ayrıca, Sudan'da süren savaşın da dünyanın en büyük açlık krizini tetikleyebileceğini söylüyor.
21.03.2024 Dünya
Gemide kolera karantinası
Gemide kolera karantinası 3 bin kişiye ev sahipliği yapan Norway Dawn adlı yolcu gemisi, Hint Okyanusu’nda Mauritius açıklarında kolera salgını şüphesiyle karantinaya alındı.
27.02.2024 Dünya
Kongo'da Kolera paniği: En az 14 asker öldü
Kongo'da Kolera paniği: En az 14 asker öldü Kolera salgını, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin güneydoğusunda 14 askerin yaşamını yitirmesine yol açtı.
7.02.2024 Dünya
17 Ağustos'taki depremde de dimdik ayaktaydı! İstanbul’un gözdesi Akaretler’in hikâyesi
17 Ağustos'taki depremde de dimdik ayaktaydı! İstanbul’un gözdesi Akaretler’in hikâyesi Günümüzden tam 149 yıl önce İstanbul’da dev bir projeye imza atılmış, Beşiktaş’ın en güzel manzaralı noktası Dolmabahçe Sarayı çalışanlarına saray olmuştu. ‘Sıraevler’in en büyük depremlere dayanan 150 yıla yakın hikâyesi mis gibi tarih kokuyor!
11.01.2024 Yaşam
Çizgilerle Modern Türkiye Mimarlığı
Çizgilerle Modern Türkiye Mimarlığı Vitra’nın cumhuriyetin 100. yılı için Arkitera iş birliğiyle geliştirdiği “Çizgilerle Modern Türkiye Mimarlığı” serisinin senaryo, çizim ve animasyon ekibinde görev alan Cem Dedekargınoğlu, Umut Şumnu, Onur Kutluoğlu ve Kayahan Kaya ile, grafik roman türünde aktardıkları, modern Türkiye’nin inşa edilmesinde öncü rol oynayan mimar ve yapıların hikayelerini konuştuk.
1.01.2024 Mimarlık
Asi sultanın hüzünlü hikâyesi
Asi sultanın hüzünlü hikâyesi Sabiha Sultan, Vahideddin’in kızı, Abdülmecid Efendi’nin gelini. Atatürk’ün kalbini çalacak kadar eğitimli ve güzel, “Eşimi kendim seçerim” diyecek kadar cesur.
24.12.2023 Kültür Sanat
Bizi bu havalar mahvetti
Bizi bu havalar mahvetti Ne diyordu spiker, “Havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız iyi olsun.” Ama öyle değil işte! İklim değişikliğiyle birlikte sağlığımız en azından 10 konuda tehlike altına giriyor.
3.12.2023 Gündem
Tarih böyle bir döneme bir daha tanıklık etmedi! Ölüleriyle fotoğraf çeken Viktoryalılar
Tarih böyle bir döneme bir daha tanıklık etmedi! Ölüleriyle fotoğraf çeken Viktoryalılar İngiltere'de yaşanmış olan Viktorya dönemi tarihin en garip dönemlerinden biri olarak görülüyor. Öyle ki bu dönem, tarihin en çılgınca gelenekleri, moda görüşleri ve sağlığa bakış açısıyla oldukça ilginç manzaralara şahitlik etti. Peki bu dönemde neler oldu? İşte Viktorya dönemi ile ilgili bilinmesi gerekenler.
24.11.2023 Yaşam
Esir mektupları, 100 yıllık emanet
Esir mektupları, 100 yıllık emanet Yaklaşık on gün kadar önce Ankara Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Anadolu Sergi Salonu’nda “100 Yıllık Emanet, Kızılay Esir Mektupları” adıyla bir sergi açıldı.
19.11.2023 Gündem
Sağlıkta Cumhuriyet öncesi modernleşme çabaları
Sağlıkta Cumhuriyet öncesi modernleşme çabaları Hekim Başı kurumu kaldırılarak tüm yetkileri Tıbbiye Nezareti’ne devredilmişti. 1898’de hizmet vermeye başlayan Gülhane Seririyat Hastanesi devlet eliyle hizmet sunan ilk donanımlı hastane oldu. Osmanlı’nın son döneminde sağlıkta modernleşme çabaları Birinci Dünya Savaşının başlamasıyla sekteye uğruyor, durumu hiç de iç açıcı olmayan sağlık altyapısı Türkiye Cumhuriyeti’ne miras olarak kalıyordu.
27.10.2023 Sağlık
Cumhuriyet’in efsane bilim insanları
Cumhuriyet’in efsane bilim insanları Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana tıp, biyoloji, farmakoloji gibi sağlıkla ilgili birçok alanda önemli katkılarda bulunan Türk bilim insanları, dünyada ses getiren başarılara imza attılar.
27.10.2023 Sağlık
‘Tifo ve kolera gibi hastalıklar yayılabilir’
‘Tifo ve kolera gibi hastalıklar yayılabilir’ Hamas’ın 7 Ekim’de başlattığı saldırıların ardından Gazze’ye bomba yağdıran İsrail’in Gazze’de elektrik ve suyu kesmesi, bölgede salgın riskini doğurdu.
17.10.2023 Gündem
Kelime Gezmece Cevapları 2023: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları Nelerdir?
Kelime Gezmece Cevapları 2023: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları Nelerdir? Kelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
İngilizce Alfabe... İngilizce'de Alfabe ve Harflerin Okunuşu - İngilizce Alfabe Harflerin Sırası, Yazılışı ve Okunuşu
İngilizce Alfabe... İngilizce'de Alfabe ve Harflerin Okunuşu - İngilizce Alfabe Harflerin Sırası, Yazılışı ve Okunuşu İngilizce öğrenmek isteyenler için en başta yer alan konulardan birisi alfabedir. Özellikle ilkokul yıllarında öğrencilere verilen İngilizce derslerinde ilk basamaktır. Eğitim ve öğretim hayatında ya da İngilizce öğrenmek isteyenlerin karşısına çıkan konulardandır. İngilizce harflerin okunuşu Türkçe’ye göre farklıdır. Bu yüzden öğrenilmesinde zorluklar olabilir. Latin alfabesinden uyarlanan İngiliz alfabesi 26 harften oluşmaktadır. İngilizce alfabede kaç harf var? İngilizce alfabe sırası, harflerin okunuşu için “İngilizce Alfabe Sıralaması” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.09.2023 Eğitim
'Tarif etmek imkansız!' Ölüm kokusuyla dolu bir şehir
'Tarif etmek imkansız!' Ölüm kokusuyla dolu bir şehir Tsunamiye benzer felaketin yok ettiği Libya'nın sahil kenti Derne'de salgın hastalık korkusuna kara mayınları eklendi. Şehre ulaşmayı başaran herkese maske dağıtılıyor, BBC muhabiri "Kısa bir süre sonra da neden olduğunu anlıyorsunuz" diyor.
17.09.2023 Haberler
'Tarif etmek imkansız!' Ölüm kokusuyla dolu bir şehir
'Tarif etmek imkansız!' Ölüm kokusuyla dolu bir şehir Tsunamiye benzer felaketin yok ettiği Libya'nın sahil kenti Derne'de salgın hastalık korkusuna kara mayınları eklendi. Şehre ulaşmayı başaran herkese maske dağıtılıyor, BBC muhabiri "Kısa bir süre sonra da neden olduğunu anlıyorsunuz" diyor.
17.09.2023 Dünya
Her yıl milyonlarca can alan hata! Peynir ve hamburger yiyenlerde görülüyor
Her yıl milyonlarca can alan hata! Peynir ve hamburger yiyenlerde görülüyor Yaz aylarında dünyada ve ülkemizde en sık karşılaşılan bulaşıcı hastalıkların başında ishalli hastalıklar geldiğini söyleyen Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Semra Kavas, yaz ishallerinden korunmanın 7 etkili yolunu anlattı.
2.09.2023 Genel Sağlık
Vegan fenomen açlıktan öldü! 6 yıldır su bile içmedi
Vegan fenomen açlıktan öldü! 6 yıldır su bile içmedi 10 yıldır vegan olan ve 6 yıldır su içmediğini öne süren genç kadın hayatını kaybetti.
1.08.2023 Dünya
Prof. Şener’den, sel felaketi sonrası bulaşıcı hastalık uyarısı
Prof. Şener’den, sel felaketi sonrası bulaşıcı hastalık uyarısı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda görevli Prof. Dr. Alper Şener, Karadeniz Bölgesinde yaşanan sel felaketi sonrası oluşabilecek olan hastalıklara karşı dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunarak, “Kolera, salmonella, tifo, leptospiroz, Hepatit A ve B gibi ateşle ve ateşle, ishalle seyreden dizanteri ve dizanteri benzeri hastalıklarla daha sık karşı karşıya kalabiliriz” dedi.
11.07.2023 Gündem
Yaz geldi, 20 milyon bakteri su şişesine girdi! 3 uzmandan 2 çözüm, olmazsa atın
Yaz geldi, 20 milyon bakteri su şişesine girdi! 3 uzmandan 2 çözüm, olmazsa atın Su; içerdiği sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve fosfat gibi minerallerle sağlığımız kadar cilt güzelliğimiz için de büyük önem taşıyor. Bu faydalarından yararlanmak isteyen pek çok kişi de bol miktarda su tüketiyor. Ancak içilen su miktarını belirlemek için kullanılan cam, metal, çelik ya da plastik şişeler dikkat edilmezse adeta birer 'canlı bomba'ya dönüşebiliyor! İşte 3 uzmandan 2 çözüm önerisi...
7.07.2023 Gündem
Kamerun'da kolera salgınından vefat edenlerin sayısı artıyor
Kamerun'da kolera salgınından vefat edenlerin sayısı artıyor Kamerun'da son iki hafta kolera salgını nedeniyle 426 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.
1.06.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kolera ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.