Küçük Prens

Küçük Prens

Son dakika Küçük Prens haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Küçük Prens gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Küçük Prens haber sayfamızda...

Küçük Prens

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.144 küçük prens haberi bulunmuştur.
Hadi çocuklar tiyatroya!
Hadi çocuklar tiyatroya! Yarıyıl tatili devam ederken birçok oyun çocuklarla buluşacak. İBB Şehir Tiyatroları 29 Ocak’ta Kadıköy Müze Gazhane Sevda Şener Sahnesi’nde “Çöpsüz Dünya” oyununu sahneliyor.
24.01.2024 Kültür Sanat
Anlamlı Sözler 2024: Sevgiliye En Güzel, Duygusal, Romantik, Etkileyici Kısa Özlü Sözler
Anlamlı Sözler 2024: Sevgiliye En Güzel, Duygusal, Romantik, Etkileyici Kısa Özlü Sözler Sevgiliye, eşe ve arkadaşlara sevgi göstermek için kullanılan en çok şeylerden birisi de sözlerdir. Duygularını açık açık karşısındaki kişiye belli edemeyenler veya utananlar kısa, uzun, duygusal ve anlamlı sözler ile içinden geçenleri tercüme edebilirler. Bunun yanı sıra anlamlı ve güzel sözler sosyal medya ortamında da sıkça paylaşılır. Sosyal medyada da düşünce ve duygularını paylaşmak isteyenler resimli veya resimsiz en güzel anlamlı sözleri tercih ederler. Sevgiliye en güzel, duygusal, romantik, etkileyici kısa ve uzun özlü sözler için “Anlamlı Sözler 2024” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.01.2024 Güzel Sözler
Kapağında ‘hayat’ var
Kapağında ‘hayat’ var Milliyet Sanat bu ay da zengin içeriğiyle dikkat çekiyor. 50 yıllık kültür sanat dergisinin bu ay kapağında Zeki Demirkubuz’un ‘Hayat’ filmi yer alırken, tiyatrodan edebiyata, sinemadan plastik sanatlara Türkiye’nin ve dünyanın nabzı Milliyet Sanat’ta!
4.12.2023 Kültür Sanat
‘Küçük Prens’ geri döndü
‘Küçük Prens’ geri döndü Antoine de Saint-Exupéry’nin zamansız kahramanı “Küçük Prens”, tiyatro sahnesinden selamlıyor sevenlerini.
3.12.2023 Kültür Sanat
Önce yazdı sonra yaşadı! 'Küçük Prens'in babasının unutulmaz vedası
Önce yazdı sonra yaşadı! 'Küçük Prens'in babasının unutulmaz vedası Sarı saçları, yeşil elbisesi ve yıldız yakalayan oltasıyla sevimli mi sevimli bir prens düşünün. Gözünüzün önüne gelen kişiyi tahmin etmek hiç de zor değil. 'Küçük Prens' milyonlarca insanın gönlünde ve hayatında yer edinmeye devam ediyor. Peki sizce nasıl bir yazarın kaleminden dökülmüştür böylesine özel bir kahraman? Kısacık yaşamı ve trajik ölümüyle herkesin kalbini acıtan 'Küçük Prens'in babası Antoine de Saint-Exupéry’nin hikâyesi sizlerle...
1.12.2023 Yaşam
Küçük Prens Sözleri: Küçük Prens'ten En Güzel Alıntılar
Küçük Prens Sözleri: Küçük Prens'ten En Güzel Alıntılar Büyük küçük herkesin okuması gereken kitaplar arasında yer alan Küçük Prens kitabı okuyanlarda derin bir etki bırakır. İçerdiği mesajlar ve resimlerle okuyanlara farklı bakış açısı katar. Her ne kadar çocuklara yazılmış bir kitap gibi gözükse de yetişkin bireylerinde okuması gerekir. Her okunduğunda kişiye farklı mesajlar veren Küçük Prens sözleri sosyal medya mecralarında paylaşılmaya devam ediyor. En güzel Küçük Prens sözleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.11.2023 Güzel Sözler
‘Küçük Prens’ sahneye çıkıyor
‘Küçük Prens’ sahneye çıkıyor Antoine de Saint-Exupéry’nin zamansız başyapıtı ‘Küçük Prens’, 19 Kasım akşamı DasDas’ta prömiyerini yapacak.
1.11.2023 Cadde
Önce yazdı sonra yaşadı! 'Küçük Prens'in babasının unutulmaz vedası
Önce yazdı sonra yaşadı! 'Küçük Prens'in babasının unutulmaz vedası Sarı saçları, yeşil elbisesi ve yıldız yakalayan oltasıyla sevimli mi sevimli bir prens düşünün. Gözünüzün önüne gelen kişiyi tahmin etmek hiç de zor değil. 'Küçük Prens' milyonlarca insanın gönlünde ve hayatında yer edinmeye devam ediyor. Peki sizce nasıl bir yazarın kaleminden dökülmüştür böylesine özel bir kahraman? Kısacık yaşamı ve trajik ölümüyle herkesin kalbini acıtan 'Küçük Prens'in babası Antoine de Saint-Exupéry’nin hikâyesi sizlerle...
28.09.2023 Portre
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Cevap Anahtarı 2022-2023
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Cevap Anahtarı 2022-2023 Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2022-2023 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı MEB Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.08.2023 Eğitim
Küçük Prens’in dünyasına yolculuk
Küçük Prens’in dünyasına yolculuk Galataport İstanbul, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve eserin 80. yılına özel kurgulanan “Küçük Prens Sergisi”ne ev sahipliği yapıyor. M Blok üst katta düzenlenen sergide ziyaretçiler, Antoine de Saint-Exupéry’nin dünyaca ünlü karakteri Küçük Prens’in yolculuğuna ortak olacak.
2.07.2023 Kültür Sanat
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya Klasikleri
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya Klasikleri Dünya klasikleri edebiyat tarihine damga vuran eserler arasında yer alıyor. Sanatsal anlamda dünyada en çok ses getiren eserlerdendir. Dünya klasikleri yazıldığı dönemden bu yana hala popülaritesini korumaktadır. Klasik eserler eşsizdir ve kendi türlerinde emsalleri bulunmayan kitaplardır. Özellikle ilkokul çağında okutulmaya başlanan bu kitaplar konusu, tarihi, dönemi ve işleyişleri bakımından her dönem geçerliliklerini korurlar. Dünya klasikleri ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine öğretmenler tarafından okuması tavsiye edilen kitaplar arasında yer almaktadır. Dünya klasiklerinin okuma sırası için “Dünya Klasikleri Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.06.2023 Kültür Sanat
Hayat aslında sonlardan ibaret
Hayat aslında sonlardan ibaret Arlin Çiçekçi, “Servi Nine ve Üç Güzeller”de sonların çıktığı başlangıçları anlatıyor. Dayanışmayla nelerin başarılabileceğini gösteriyor. Kitapta kadınlar ön planda olsa da yazar “Ötekileştirilen, ezilen, haksızlığa, eşitsizliğe, adaletsizliğe maruz bırakılan herkes için geçerli” diyor.
30.04.2023 Kültür Sanat
Maltepe'de 23 Nisan kutlamalarında bıçaklı saldırı
Maltepe'de 23 Nisan kutlamalarında bıçaklı saldırı Maltepe'de 23 Nisan kutlamaları sırasında E.B. isimli bir kişi bıçakla sahneye çıkarak bağırmaya başladı. E.B. polis ve zabıta ekipleri tarafından etkisiz hale getirilirken, olay sırasında zabıtalardan biri hafif şekilde yaralandı.
23.04.2023 Gündem
Yaşasın kitaplar, yaşasın 23 Nisan!
Yaşasın kitaplar, yaşasın 23 Nisan! Bugünün çok sevilen, çok okunan yazarlarının belleklerinden silinmeyen kitapları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hediyesi olarak çocuklar için derledik, liste uzun: “Gizli Bahçe”, “Arı Maya”, “Karpatlar Şatosu”, “Sevimli İkizler”, “Küçük Prens”...
23.04.2023 Kültür Sanat
Küçük Prens - Kitap Özeti Oku, Konusu, Karakterleri Ve Sayfa Sayısı
Küçük Prens - Kitap Özeti Oku, Konusu, Karakterleri Ve Sayfa Sayısı Dünya çapında en çok okunan ve satan kitaplardan biri olan Küçük Prens Fransız pilot ve yazar Antoine de Saint-Exupery tarafından kaleme alınan kitaptır. Bu masalsı kitap 1943 yılında yayınlanmıştır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.04.2023 Eğitim
'Evli iş insanıyla görüntülendi' iddiası çok konuşuldu! 'Aman diyeyim, çocuk var'
'Evli iş insanıyla görüntülendi' iddiası çok konuşuldu! 'Aman diyeyim, çocuk var' Levent Veziroğlu'ndan iki sene önce boşanan Nur Fettahoğlu, geçtiğimiz hafta yeni sevgilisiyle objektiflere yakalanmıştı. Basın mensuplarını görünce panikleyen oyuncu, yanındaki kişinin evli bir iş insanına benzetilmesi üzerine açıklama yapmıştı. Kızıyla bir çocuk oyununun gösterimine gelen Fettahoğlu'na, çok konuşulan görüntülerle ilgili soru geldi.
23.01.2023 Cadde
Tiyatro
Tiyatro Küçük Prens’in ‘ışıltılı’ dünyası Sömestir tatilinde tüm çocuklar “Küçük Prens”in büyülü dünyasına davetli...
22.01.2023 Kültür Sanat
Kısa Kısa Cadde
Kısa Kısa Cadde ‘Elleri kırılsın’ Deniz Seki, Bahşehir Gölet Parkı’nda bulunan Gazino Bahçeşehir’de sahne aldı...
28.11.2022 Cadde
Mahkum dizisinin Giryan'ı Gökçe Eyüboğlu kimdir? Gökçe Eyüboğlu nereli, boyu ve yaşı kaç?
Mahkum dizisinin Giryan'ı Gökçe Eyüboğlu kimdir? Gökçe Eyüboğlu nereli, boyu ve yaşı kaç? Başarılı oyuncu Gökçe Eyüboğlu, Mahkum dizisinde Giray rolü ile sevenleri karşısına çıkıyor. Oyuncu Kadın dizisindeki performansı ile adını duyurmuştu. Tiyatro sahnesinde başlayan oyunluk serüveni TV ekranlarına ve beyazperdeye uzandı. Gökçe Eyüboğlu hayatı ve dizileri ise merakla araştırılıyor. Peki, Gökçe Eyüboğlu aslen nereli?
15.09.2022 Bilgi Rehberi
Ne seninle ne sensiz
Ne seninle ne sensiz “Küçük Prens”in yazarı Antoine de Saint-Exupery’nin ressam eşi Consuelo Suncín Sandoval ile mektupları ilk kez Türkçede… 1930-1944 yılları arasındaki bu mektuplar iki iflah olmaz âşığın en özel serüveni...
26.06.2022 Kültür Sanat
Görkem Yeltan: Sanat içeriden gelen bir öz
Görkem Yeltan: Sanat içeriden gelen bir öz 2000'li yılların en sevilen dizilerinde rol alan Görkem Yeltan, oyunculuktan çocuk kitapları yazarlığına olan yolculuğunu Milliyet.com.tr'den Beste Sırapınar'a anlattı.
13.06.2022 Yaşam
Hande Baladın'dan Ronaldo sözleri! Ebrar Karakurt sorusuna cevap
Hande Baladın'dan Ronaldo sözleri! Ebrar Karakurt sorusuna cevap Türk voleybolunun en önemli yıldızlarından olan Eczacıbaşı ve A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın oyuncusu Hande Baladın kariyeriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
15.04.2022 Voleybol
Nisan ayında perde çocuklar için açılıyor
Nisan ayında perde çocuklar için açılıyor 9-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul Akasya AVM Kültür Sanat’ta gerçekleştirilecek ‘TV+ Çocuk Tiyatrosu Günleri’nde toplam 9 oyun, ücretsiz sahnelenecek.
6.04.2022 Çocuk
Dünyaca ünlü yazarın sır sonu! 'Bunu bilmem imkansızdı'
Dünyaca ünlü yazarın sır sonu! 'Bunu bilmem imkansızdı' Hemen her yaştan insanın okuduğu, dünyaca ünlü eser 'Küçük Prens' kitabının yazarı Antoine de Saint-Exupery yıllar önce gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. 54 yıl sonra sonra ise kendisinden bir iz bulundu ancak bu detayın ardında büyük bir acı yatıyordu.
19.03.2022 Dünya
Dünyaca ünlü yazarın sır sonu! 'Bunu bilmem imkansızdı'
Dünyaca ünlü yazarın sır sonu! 'Bunu bilmem imkansızdı' Hemen her yaştan insanın okuduğu, dünyaca ünlü eser 'Küçük Prens' kitabının yazarı Antoine de Saint-Exupery yıllar önce gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. 54 yıl sonra sonra ise kendisinden bir iz bulundu ancak bu detayın ardında büyük bir acı yatıyordu.
16.03.2022 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Küçük Prens ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.