Mevlana

Mevlana

Son dakika Mevlana haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mevlana gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mevlana haber sayfamızda...

Mevlana

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.157 mevlana haberi bulunmuştur.
Hadım ağasının zengin kütüphanesi
Hadım ağasının zengin kütüphanesiOsmanlı tarihiçisi Jane Hathaway, Topkapı Sarayı hareminin baş hadım ağalığını yapan ve döneminde efsanevi bir kitap koleksiyoncusu olarak tanınan Beşir Ağa’nın hayatını “Beşir Ağa Osmanlı Hareminin Baş Hadım Ağası” kitabında anlattı
20.06.2021Kültür Sanat
Düğün konvoyundaki otomobil park halindeki 3 araca çarptı
Düğün konvoyundaki otomobil park halindeki 3 araca çarptıKocaeli'nin Körfez ilçesinde düğün konvoyunda bulunan otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu park halindeki 3 araca çarptı. Kazada otomobilde bulunan 4 kişi yaralandı.
19.06.2021Gündem
Dünya beş ülkenin insafına bırakılamaz
Dünya beş ülkenin insafına bırakılamazBM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere küresel sistemin üzerine inşa edildiği ana yapıların çözümün değil, sorunun parçası olduğunu belirten Cumhurbaşkan Erdoğan “Yaklaşık 8 milyar insanın kaderi BMGK daimi üyesi 5 ülkenin insafına bırakılamaz” dedi
19.06.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdür
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: Hazımsızlığın ürünüdürGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nun açılışında konuşma yaptı. Türkiye ile ilgili eksen tartışmalarına noktayı koyan Erdoğan, ' Güvenlik Konseyi'nin daha kapsayıcı bir yapıya kavuşturulması gerekiyor. Reform taleplerini dile getiren ülkeleri dışlamaya yönelik gizli - açık baskılar da olabilir. Türkiye ile söylenen eksen tartışmaları bu hazımsızlığın ürünüdür. Tüm insanlık adına hakkı ve adaleti sağlamaya devam edeceğiz. Bunun uzun bir süreç olduğunun bilincindeyiz..' dedi.
18.06.2021Siyaset
Emine Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'na katılan liderlerin eşleriyle bir araya geldi
Emine Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'na katılan liderlerin eşleriyle bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Tüm dünyada ön yargılar kuvvetlenip ırkçılık yükselirken biz, sevginin dilini hakim kılmak istiyoruz. Dünyanın bu huzur iklimine ihtiyacı var." dedi.
18.06.2021Gündem
Silivri'de şaşkına çevren türbe ve mezar
Silivri'de şaşkına çevren türbe ve mezarSilivri'de 'Danışman Dede Mezarı' ile 'Seyyit Hacı Pervane Hazretleri Türbesi'ni görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.
16.06.2021Gündem
Gittin şiiri - Mevlana
Gittin şiiri - MevlanaMevlana Türk ve dünya edebiyatının önde gelen sanatçılarından biridir. Tasavvuf fikrini eserlerinde halkın anlayacağı şekilde işlemeye çalışmıştır.. Arapça, Farsça ve Rumca da bilen sanatçı, bu dillerle de eserler yazmıştır, devrin edebiyat dili Farsça olduğundan şiirlerini Farsça yazmıştır.
17.06.2021Şiirler
Ceylana Yardım Edenler Metni Etkinlik Cevapları Nelerdir?
Ceylana Yardım Edenler Metni Etkinlik Cevapları Nelerdir?6. Sınıf Türkçe kitaplarındaki Ceylana Yardım Edenler metninin iyi bir şekilde dinlenerek gerekli soruların cevaplanması gerekmektedir. Sorulara geçmeden önce metnin düzgün bir şekilde gerekirse birkaç defa dinlenmesi oldukça önemlidir. Ceylana Yardım Edenler metni etkinlik cevapları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
16.06.2021Eğitim
Özledim anne şiiri - İbrahim Halil Demir
Özledim anne şiiri - İbrahim Halil DemirElbette annelerin hakkı hiçbir zaman ödenmez. 9 ay bin bir zorlukla karnında taşıyan ve sonra da kol kanat geren anneler için ne yapılsa yerleri dolmaz. Annemiz bir gün yanımızdan ayrıldığında bizler için çok zor zamanlar başlar. O ana kadar yanımızda bulunan ve bize her zaman destek olan en önemli kişinin aramızdan ayrılması büyük bir yıkımdır. Özeldim anne şiirinde bu yıkımın yaratığı etki ve özlem duygusu işlenmiştir.
14.06.2021Şiirler
Korku dolu anlar! Görüntü sonrası emniyet harekete geçti
Korku dolu anlar! Görüntü sonrası emniyet harekete geçtiAntalya'da üst geçide çıkarak beton bloğa oturan adı öğrenilemeyen kadın emniyeti harekete geçirdi. Kendisine yaklaşan bekçileri görünce yaya üst geçidinden inerek cadde üzerinde koşmaya başlayan kadın hem trafiği hem de kendi canını tehlikeye attı.
11.06.2021Gündem
‘Coğrafyamızı mankurtlardan* kurtarmalıyız’
‘Coğrafyamızı mankurtlardan* kurtarmalıyız’Cengiz Aytmatov Uluslararası 4. Issık-Göl Forumu’nun kapanışına Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov’la katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Coğrafyamızı mankurtlardan kurtarabildiğimiz ölçüde geleceğimize güvenle bakabileceğimize inanıyoruz” dedi.
11.06.2021Siyaset
Mevlana Sözleri: Hz. Mevlana'dan İnsanlık, Hayat ve Aşk İle İlgili En Güzel Anlamlı Özlü Sözler
Mevlana Sözleri: Hz. Mevlana'dan İnsanlık, Hayat ve Aşk İle İlgili En Güzel Anlamlı Özlü SözlerHz Mevlana sözleri, insanlara pek çok şey anlatan çok kıymetli sözlerdir. İnsanı derinden etkileyen bu sözler, adeta birer miras niteliğindendir. Uzun yıllardan beri herkes tarafından çok beğenilen ve birçok kez paylaşılan bu sözler, çok sayıda etkileşim de alırlar. Sizde güzel Mevlana sözleri öğrenebilir, sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. Mevlana sözleri ve anlamları hakkında bilgileri, sizler için bir araya getirdik.
İstanbul'da terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG'nin sokak yapılanmasına yönelik operasyon
İstanbul'da terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG'nin sokak yapılanmasına yönelik operasyonİstanbul'da terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG'nin sokak yapılanmasına yönelik olarak yapılan operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.
9.06.2021Haberler
Son dakika! İstanbul'da PKK operasyonu
Son dakika! İstanbul'da PKK operasyonuSon dakika haberine göre, İstanbul'da terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG'nin sokak yapılanmasına yönelik olarak yapılan operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.
9.06.2021Gündem
Beşir Ağa: Osmanlı İmparatorluğu’nun efsanevi kitap koleksiyoncusu
Beşir Ağa: Osmanlı İmparatorluğu’nun efsanevi kitap koleksiyoncusu VakıfBank Kültür Yayınları (VBKY) önde gelen Osmanlı tarihçilerinden Jane Hathaway’in “Beşir Ağa: Osmanlı Hareminin Baş Hadım Ağası” adlı kitabını yayımlıyor. Yazar, bu çalışmasında 18’inci yüzyılın önemli Osmanlı simalarından Topkapı Sarayı’nda haremin baş hadım ağası ve döneminde efsanevi bir kitap koleksiyoncusu olarak tanınan Beşir Ağa’nın 90 yılı aşan yaşamına odaklanıyor.
En yoğun il İstanbul! Eserlerin sadece yüzde 10'u sergileniyor
En yoğun il İstanbul! Eserlerin sadece yüzde 10'u sergileniyorVarlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yahya Coşkun, 2020 itibarıyla envantere kayıtlı eser sayısının 3,5 milyona yakın olduğunu söyledi. Müzelere kayıtlı eserlerin yüzde 90'ının depolarda muhafaza edildiğini belirten Coşkun, sergilenen eserlerin ise sadece yüzde 10 olduğunu kaydetti.
7.06.2021Gündem
İzmir'de 1 milyon 776 bin bandrolsüz sigara ele geçirildi
İzmir'de 1 milyon 776 bin bandrolsüz sigara ele geçirildiİzmir'in Bornova ve Çiğli ilçelerinde, jandarmanın depo ve iş yerlerine düzenlediği operasyonda 1 milyon 776 bin 700 bandrolsüz sigara ile çok sayıda tütün malzemesi ele geçirilirken, 2 şüpheli gözaltına alındı.
7.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat! 'Bu beladan kurtaracağız'
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat! 'Bu beladan kurtaracağız'Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Marmara'daki deniz salyası tehdidiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Başta Marmara olmak üzere, bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bu işi koordinasyonunuza alacaksınız üniversitelerle el ele verip başta Marmara olmak üzere bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız.' dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
5.06.2021Gündem
Lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri açıklandı mı? İstanbul yüzdelik dilim ve taban puanları
Lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri açıklandı mı? İstanbul yüzdelik dilim ve taban puanlarıLGS için geri sayım sürerken en çok merak edilen konulardan birisi de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri. LGS sonrası açıklanacak olan lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri bu yıl ne olacak? Öğrenciler yüzdelik dilim ve puanlara göre lise tercihinde bulunacak. Tercih robotu LGS sonrası yayınlanacak.
5.06.2021Gündem
Yüksekova Belediye Başkanlığı'ndan park yapım ihalesi
Yüksekova Belediye Başkanlığı'ndan park yapım ihalesiBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Yüksekova Belediye Başkanlığı tarafından Mevlana Parkı yapım işi, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19'uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek.
4.06.2021Ekonomi
Cuma mesajları! 2021 Cuma mesajları kısa, uzun, anlamlı, yeni içerikler
Cuma mesajları! 2021 Cuma mesajları kısa, uzun, anlamlı, yeni içeriklerHayırlı Cumalar mesajları, Müslüman aleminin en kıymetli zamanlarından cuma günü heyecanla aranıyor. Cuma namazı öncesi ve sonrasında sevdiklerinize birbirinden farklı hadisli ve dualı Cuma mesajları gönderin. En güzel cuma sözleri ile arkadaşlarınız ve akrabalarınızın cumasını kutlayın. İşte, en farklı Cuma mesajları...
4.06.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan 'müjdeyi vereceğiz' diyerek tarihini açıkladı
Son dakika: Erdoğan 'müjdeyi vereceğiz' diyerek tarihini açıkladıSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT özel yayınında açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma günü Zonguldak'ta petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına ilişkin müjde vereceğini bildirdi.
2.06.2021Siyaset
‘Parlamenter demokrasi artık mazi oldu’
‘Parlamenter demokrasi artık mazi oldu’Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarının 128 madde üzerinde sürdürüldüğünü belirterek “Adeta Anayasa Bilim Kurulu oluşturduk” dedi. Erdoğan “Artık parlamenter demokrasi bizim için, bu millet için mazi oldu” diye konuştu
2.06.2021Siyaset
Ağrı şiiri -Ahmet Muhip Dranas
Ağrı şiiri -Ahmet Muhip DranasAhmet Muhip Dıranas, pek çok şiiri ile edebiyat takipçilerinin ilgiyle okuduğu şairlerinde başında gelir. Ahmet Muhip şiirlerinde Anadolu ağızlarına ilk defa yer veren şairlerimizden biridir. Şiirlerinde insanın iç dünyası, tarih, metafizik, doğa, güzellik, aşk, yaşama sevinci, umut ve umutsuzluk gibi konuları işlemiş ve bu konulan mecazlı, sembollü, destansı bir anlatımla okuyucusuna sunmuştur.
31.05.2021Şiirler
Burcu Güneş kimdir, kaç yaşında, nereli? Burcu Güneş şarkıları
Burcu Güneş kimdir, kaç yaşında, nereli? Burcu Güneş şarkılarıBu akşam İBO Show konukları arasında bulunan Burcu Güneş ile ilgili meraklı arayış başladı. Yıllara damga vuran sesi ve şarkılarıyla büyük ilgi gören Burcu Güneş kaç yaşında ve nereli? Burcu Güneş şarkıları nelerdi? İşte Burcu Güneş hakkında merak edilenler...
29.05.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

recep tayyip erdoğanantalyacumhurbaşkanıŞiiristanbul

Mevlana ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.