Kurallar

Kurallar

Son dakika kurallar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kurallar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kurallar haber sayfamızda...

Kurallar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.109 kurallar haberi bulunmuştur.
Yoğun kar sebebiyle Bolu girişleri trafiğe kapatıldı
Yoğun kar sebebiyle Bolu girişleri trafiğe kapatıldıBolu’da, yoğun kar yağışı sebebiyle TEM Otoyolu ve D100 Karayolu Gerede ve Düzce girişleri araç trafiğine kapatıldı.
23.01.2022Gündem
Sürgün adası nedir, nasıl bir yer? 2022 Survivor sürgün adasına kimler gitti?
Sürgün adası nedir, nasıl bir yer? 2022 Survivor sürgün adasına kimler gitti?Survivor 2022 All Star sezonu tüm heyecanıyla başladı. Ünlüler ve Gönüllüler takımı ilk ödül ve dokunulmazlık oyununda büyük mücadele verdi. Acun Ilıcalı ise ilk konseyde Survivor'ın yeni kurallarını açıkladı. İzleyiciler ise Survivor sürgün kampı nedir, nasıl olacak sorularını araştırmaya başladı. İşte Survivor 2022 sürgün kampı hakkında bilinmesi gerekenler...
23.01.2022Cadde
Z kuşağı modayı ters yüz etti
Z kuşağı modayı ters yüz ettiHem pandemi hem Z kuşağı sayesinde modada rahatlık ve özgürlük rüzgârı esiyor. Markalar, Z kuşağına hitap edebilmek için bol, şekilsiz ve cinsiyetsiz giysileri koleksiyonlarına katıyor. Yeni kuşak, eskilerden farklı olarak sıkıntıya gelemiyor.
23.01.2022Dünya
Çin internet devleri için yeni kurallar hazırladı
Çin internet devleri için yeni kurallar hazırladıÇin hükümetinin teknoloji şirketleri üzerinde kontrollerini artırma yönündeki adımları devam ediyor. Çin Siber Alem İdaresi internet devleri için yeni kurallar hazırladı.
19.01.2022Uzmanpara
İran hakkında her şey
İran hakkında her şeyGoethe-Institut ve Orient-Institut Istanbul, “FilmForum İstanbul: İran at the Crossways” başlıklı bir belgesel film programı gerçekleştiriyor. 20 Ocak-22 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek program, Orient-Institut Istanbul'un güncel araştırma alanları olan Müzikoloji, İnsan, Tıp ve Toplum ve Din Çalışmaları ile bağlantılı kısa film ve belgesel seçkilerini bir araya getiriyor.
19.01.2022Kültür Sanat
Vaka sayısının arttığı Kocaeli'de kurallar unutuldu
Vaka sayısının arttığı Kocaeli'de kurallar unutulduKocaeli'de koronavirüs vakaları artarken, kentin birçok noktasında vatandaşların maskesiz olduğu ve sosyal mesafe kuralını ihlal ettiği görüldü. Vaka sayılarının 100 bin nüfusta 511,65'e ulaştığı kentte, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki yoğunluk haritası da kırmızıya döndü.
19.01.2022Gündem
CHP'li Öztrak'tan 'Semra Güzel' açıklaması: Gereğini yaparız
CHP'li Öztrak'tan 'Semra Güzel' açıklaması: Gereğini yaparızCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, öldürülen PKK'lı teröristle fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin, "Biz CHP olarak, elinde silahla poz veren bir teröristle yan yana fotoğraf çektirmeyi asla kabul edemeyiz. Gereğini yaparız" dedi.
17.01.2022Siyaset
Çocuklarda sorumluluk bilinci nasıl oluşturulur?
Çocuklarda sorumluluk bilinci nasıl oluşturulur?Hepimiz hayatımızda kurduğumuz ilişkilerde karşımızdaki kişilerin sorumluluk ve önceliklerini bilmesini ve buna uygun hareket etmesini isteriz. Bununla birlikte; ebeveyn, eş, çalışan/işveren, vatandaş olarak içinde bulunduğumuz tüm toplumsal rollerin sorumlulukları vardır ve bunları yerine getirmemiz beklenir. Sorumluluk duygusu, sorumlulukların farkında olma ve buna uygun hareket etme becerisi yaşama dair hemen her konu gibi, erken çocukluk-çocukluk döneminde atılmış sağlam temeller üzerine inşa edilir. Ata Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi, sorumluluk kavramı ve çocuklarımıza sorumluluk duygusu kazandırma konusu hakkında bilgi verdi.
17.01.2022Eğitim
Uçakla seyahatte PCR zorunluluğu
Uçakla seyahatte PCR zorunluluğuUçakla şehirler arası seyahat edecek olan aşısız veya aşı sürecini tamamlamayanlar ile son 180 gün içinde Kovid-19 geçirmemiş kişilerden PCR testi istenilmesine devam edilecek.
17.01.2022Gündem
PCR testleriyle ilgili yeni karar! Uçuşlarda istenmeye devam edecek
PCR testleriyle ilgili yeni karar! Uçuşlarda istenmeye devam edecekUçakla şehirler arası seyahat edecek olan aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde Covid-19 geçirmemiş kişilerden PCR testi istenilmesine devam edilecek.
16.01.2022Haberler
Son dakika... PCR testleriyle ilgili yeni karar! Uçuşlarda istenmeye devam edecek
Son dakika... PCR testleriyle ilgili yeni karar! Uçuşlarda istenmeye devam edecekGelen son dakika bilgisine göre, uçakla şehirler arası seyahat edecek olan aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde Covid-19 geçirmemiş kişilerden PCR testi istenilmesine devam edilecek.
16.01.2022Gündem
PCR testi artık zorunlu değil!
PCR testi artık zorunlu değil!Yeni genelgede şehirlerarası ulaşımdan, okullarda görevli personele kadar pek çok grupta aşısız ya da eksik aşılı ve son 180 gün içinde Kovid-19 geçirmeyenlere PCR testi şartı kaldırıldı.
16.01.2022Gündem
Çek Cumhuriyeti'nde Covid-19'a yakalanan sağlık çalışanlarına çalışma izni verildi
Çek Cumhuriyeti'nde Covid-19'a yakalanan sağlık çalışanlarına çalışma izni verildiSağlık Bakanlığı, ülkede Covid-19'a yakalanan doktor ve hemşirelerin çalışmalarına devam etmelerine izin verileceğini açıkladı. Enfekte olan ancak çalışmaya devam etmesi gerekenlerin yalnızca evden işyerine gidip gelmelerine izin verilecek.
15.01.2022Dünya
İkinci el araç alıp satacaklar dikkat! Resmen tavan yaptı: Yüzde 70!
İkinci el araç alıp satacaklar dikkat! Resmen tavan yaptı: Yüzde 70!İkinci el otomobil piyasasında son zamanlarda artan dolandırıcılık haberleri dikkatleri bu alana çekti. Tercihlerin ikinci ele yöneldiği bugünlerde, fırsatçılar da iş başında! Sektör temsilcileri ve uzmanlar, risklere karşı çarpıcı uyarılarda bulunarak, eksperleri işaret etti.
14.01.2022Otomobil
DC Soruları (Doğruluk Mu Cesaret Mi) 2022: Şişe Çevirmece Oyununda Sevgiliye ve Arkadaşa Sorulacak En Zor Sorular
DC Soruları (Doğruluk Mu Cesaret Mi) 2022: Şişe Çevirmece Oyununda Sevgiliye ve Arkadaşa Sorulacak En Zor SorularArkadaşları tanımak, sırlarını öğrenmek ve cesaretini ölçmek için yıllardır oynanan Doruluk Mu Cesaret Mi (DC) oyunu gençler ve yetişkinler için uygundur. 2000’li yılların popüler oyunlarından biri olan DC oyununda sorular büyük önem taşır. DC oyununda ibre göstermek için genellikle şişe veya kalemle kullanılır. Şişe çevirmece olarak da bilinen DC oyunu birkaç kişi bir araya gelerek oynanır. Çarkıfelek oluşturularak oynanan DC’de bazı kurallar vardır. Şişe çevirmecede sorulacak zor sorular nelerdir? DC Soruları 2022 (Doğruluk Mu Cesaret Mi) içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
13.01.2022Oyun
73/c Trafik Ceza Kodu Nedir? Madde 73/c Cezası Ne Kadar? (2022)
73/c Trafik Ceza Kodu Nedir? Madde 73/c Cezası Ne Kadar? (2022)Trafikte araç kullanım esnasında güvenliğin arttırılması esasına dayanarak birçok ceza karayolları trafik kanunları içerisinde yerini almıştır. Peki, bu kurallar bir tanesi olan 73/c trafik ceza kodu nedir? Madde 73/c cezası ne kadar? (2022) İşte, detaylar.
78/1-A Trafik Ceza Kodu Nedir? Madde 78/1-A Cezası Ne Kadar? (2022)
78/1-A Trafik Ceza Kodu Nedir? Madde 78/1-A Cezası Ne Kadar? (2022)Trafik kuralları, hem can güvenliğimiz hem de trafik akışında sıkıntı yaşanmaması açısından uyulması gereken kurallar bütünüdür. 78/1-a trafik ceza kodu ne olduğunu öğrenebilir, buna göre sürüş önlemlerinizi alabilirsiniz. İşte 78/1-a trafik ceza koduna ait tüm bilgiler.
51/2-C Trafik Ceza Kodu Nedir? Madde 51/2-C Cezası Ne Kadar? (2022)
51/2-C Trafik Ceza Kodu Nedir? Madde 51/2-C Cezası Ne Kadar? (2022)Son dönemde hem trafiğin sorunsuz akışı, hem de sürücülerin can güvenliği açısından trafik cezalarında artış görünmektedir. 51/2-c trafik ceza kodu ne olduğunu öğrenebilir ve önlemlerinizi bu yönde alabilirsiniz. 51/2-c trafik ceza kodu ne anlama geldiği ve ceza ücretlerini derledik.
47/1-A Trafik Ceza Kodu Nedir? Madde 47/1-A Cezası Ne Kadar? (2022)
47/1-A Trafik Ceza Kodu Nedir? Madde 47/1-A Cezası Ne Kadar? (2022)Trafiğin akıcı bir şekilde ilerlemesi ve hayati tehlikelerin önüne geçebilmek amacıyla yaya ve sürücülere uyması gereken bazı kurallar konulmaktadır. Bu kurallara uyulmadığı taktirde kişilere farklı kodlar ile simgelenen trafik cezaları uygulanmaktadır. Peki, 47/1 trafik ceza kodu nedir? Madde 47/1-a cezası ne kadar? İşte 47/1 koduyla anılan trafik cezasına dair detaylı bilgiler.
2022 47/1-D Trafik Ceza Kodu Nedir? Madde 47/1-D Cezası Ne Kadar?
2022 47/1-D Trafik Ceza Kodu Nedir? Madde 47/1-D Cezası Ne Kadar? Şehir içi trafik yoğunluğunun azalması ve yayalar ve sürücüler için kaza tehdidini ortadan kaldırmak amacıyla, sürücülerin uyması gereken belli trafik kuralları mevcuttur. Bu kurallardan bir tanesi de,47/1-d trafik ceza kodu. 47/1-d trafik ceza kodu ne olduğu ve ihlal edildiğinde uygulanacak cezalar hakkında tüm bilgileri derledik.
47/1-C Trafik Ceza Kodu Nedir? Madde 47/1-C Cezası Ne Kadar? (2022)
47/1-C Trafik Ceza Kodu Nedir? Madde 47/1-C Cezası Ne Kadar? (2022)Kara yolları trafik kanunu özellikle trafikte can ve mal kaybını önlemek için çeşitli kurallar koymuştur. Bu kurallar hem sürücüler hem de yayalar için geçerlidir. Kanunda yer alan maddelere göre en çok sürücüler trafik kuralları hakkında cezaya tabii tutulur. İşte 47/1-c kodlu trafik cezası ile ilgili bilinmesi gerekenler.
5 bin 160 tehlikeli ırk kayıt altında
5 bin 160 tehlikeli ırk kayıt altındaHayvanları Koruma Kanunu ile Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yayımladığı genelge uyarınca, "tehlike arz eden" altı köpek ırkına sahip kişilerin, hayvanlarını belli koşullarla beslemeye devam edebilmeleri için yaptırmaları gereken işlemlerin tamamlanmasına yönelik süre yarın doluyor.
13.01.2022Gündem
Biden seçim yasalarını değiştirmek için Kongre'yi zorluyor
Biden seçim yasalarını değiştirmek için Kongre'yi zorluyorSeçim yasalarında reform yapmak isteyen ABD Başkanı Joe Biden, Senato'daki çoğunluk kuralının değiştirilmesi çağrısında bulundu.
12.01.2022Dünya
İngiltere’de semptom göstermeyenler PCR testi yaptırmayacak
İngiltere’de semptom göstermeyenler PCR testi yaptırmayacakİngiltere’de alınan yeni kararlara göre, Covid-19 semptomuna sahip olmayan kişilerin PCR testi yaptırmasına gerek kalmayacak.
11.01.2022Dünya
Johnson faka bastı! Skandal e-mail ortalığa saçıldı
Johnson faka bastı! Skandal e-mail ortalığa saçıldıİngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın özel kalem müdürü Martin Reynolds'ın, ülkede sıkı koronavirüs kısıtlamalarının sürdüğü ve sosyal temasın son derece sınırlı olduğu Mayıs 2020'de, e-posta gönderdiği 100 kadar kişiyi Başbakanlık Konutu'nda içkili bir etkinliğe davet ettiği ortaya çıktı.
11.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kurallar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.