Küresel Piyasa

Küresel Piyasa

Son dakika küresel piyasa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan küresel piyasa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan küresel piyasa haber sayfamızda...

Küresel Piyasa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.436 küresel piyasa haberi bulunmuştur.
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandıKüresel pay piyasaları enflasyon endişeleriyle karışık bir seyir izlerken, gözler gelecek hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.
20.11.2021Uzmanpara
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenmesinin ardından, bugün ABD Merkez Bankası (Fed), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve İngiltere Merkez Bankası (BoE) yetkililerinin yapacağı açıklamaların yanı sıra ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) başta olmak üzere veri akışı takip edilecek.
9.11.2021Uzmanpara
Pamuk fiyatlarındaki küresel yükselişi sektör temsilcileri değerlendirdi
Pamuk fiyatlarındaki küresel yükselişi sektör temsilcileri değerlendirdiTürkiye'de hasadı devam eden pamukta libre fiyatının 1 doları aşmasını değerlendiren sektör temsilcileri, fiyat artışını ekim alanlarının düşmesine, arz talep dengesindeki değişikliğe ve lojistik maliyetindeki yükselişe bağlıyor.
18.10.2021Ekonomi
Piyasalarda petrol fiyatları ikiye katlandı
Piyasalarda petrol fiyatları ikiye katlandıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ilk şokun atlatılmasının ardından canlanan küresel petrol talebinin etkisiyle salgın öncesi seviyelerine dönen petrol fiyatları, arzın yetersiz olduğuna ilişkin endişeler ve tahminlerin üstünde seyreden arz- talep açığı nedeniyle son bir yılda ikiye katlandı.
4.10.2021Uzmanpara
Piyasalar ECB kararlarına odaklandı
Piyasalar ECB kararlarına odaklandıKüresel piyasalarda, ekonomik toparlanmaya ilişkin endişeler ve para politikalarına yönelik belirsizliklerle dün satış ağırlıklı bir seyir izlenmesinin ardından, bugün gözler Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) toplantısından çıkacak kararlara çevrildi.
9.09.2021Uzmanpara
Eximbank 750 milyon dolarlık tahvil ihraç etti
Eximbank 750 milyon dolarlık tahvil ihraç ettiTürk Eximbank, uluslararası sermaye piyasalarına 5 yıl vadeli 750 milyon dolar tutarındaki yeni tahvil ihracı ile dönüş yaptı.
30.06.2021Uzmanpara
Yeşil tahvile hücum
Yeşil tahvile hücumTürk bankacılık sektörü, salgın koşullarında yurt dışı borçlanmadan genel olarak olumsuz etkilenmezken, kaynak sağlamada yeşil alternatiflerinin yaygınlaşması ile geçen yılın mart ayından bu yana toplam 1.8 milyar dolarlık, 2016’dan bu yana da 2.7 milyar dolarlık sürdürülebilir ve çevreci tahvil ihracı yaptı.
9.06.2021Ekonomi
'Yeşil' finansman uygulaması yaygınlaşıyor
'Yeşil' finansman uygulaması yaygınlaşıyorTürk bankacılık sektörü, salgın koşullarında yurt dışı borçlanmadan genel olarak olumsuz etkilenmezken, kaynak sağlamada yeşil alternatiflerinin yaygınlaşması ile geçen yılın mart ayından bu yana toplam 1,8 milyar dolarlık, 2016'dan bu yana da 2,7 milyar dolarlık sürdürülebilir ve çevreci tahvil ihracı yaptı.
8.06.2021Uzmanpara
Küresel akıllı telefon satışları arttı
Küresel akıllı telefon satışları arttıKüresel akıllı telefon satışlarında ilk çeyrekte yüzde 25 artış yaşandı.
4.05.2021Uzmanpara
Turkish Cargo 2020'de dünyadaki en önemli 5 hava kargo şirketi arasına girdi
Turkish Cargo 2020'de dünyadaki en önemli 5 hava kargo şirketi arasına girdiTHY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Turkish Cargo'nun salgın sürecinde muhteşem bir başarı elde ettiğini belirterek, "(50 yolcu uçağını) Kargo uçağı haline getirdik. Bu şekilde kargo kapasitemiz epey arttı. Dünyadaki en önemli 5 hava kargo taşımacılık şirketi içerisine girdik." dedi.
10.02.2021Ekonomi
‘Yerli ürünleri tercih etme zamanı’
‘Yerli ürünleri tercih etme zamanı’Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle bir açıklama yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yerli malı kullanımına en çok ihtiyaç olan alandayız” dedi.
18.12.2020Ekonomi
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına ilişkin olumlu haber akışı ve merkez bankalarının genişlemeci adımlarına devam etmesine karşın karışık bir seyir izliyor.
11.12.2020Uzmanpara
Pandemi sürecinde değerlenen buğdaya ilgi arttı
Pandemi sürecinde değerlenen buğdaya ilgi arttıBuğday fiyatlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla küresel ölçekte yükselmesi ve tarımsal destekleme miktarlarının ciddi oranda artması, buğday ekim alanlarını genişletti.
12.11.2020Ekonomi
ECB'den düzensiz toparlanma uyarısı
ECB'den düzensiz toparlanma uyarısıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, "Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) oldukça sıra dışı bir durgunluk üretti ve salgının benzer şekilde düzensiz bir toparlanmaya yol açması çok muhtemel." dedi.
11.11.2020Uzmanpara
Fitch: Küresel pandemi etkisinin ardından Türkiye büyümesini sürdürecek
Fitch: Küresel pandemi etkisinin ardından Türkiye büyümesini sürdürecekUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Direktörü Douglas Winslow, Türkiye’de bu yılın üçüncü çeyreğinden itibaren büyümenin artmasının, 2021 yılında ise yüzde 4,5’e ulaşılmasının beklendiğini söyledi.
6.04.2020Ekonomi
New York borsası yatay seyirle açıldı
New York borsası yatay seyirle açıldıNew York borsası, güne yatay seyirle başladı.
2.04.2020Ekonomi
Küresel piyasalar pozitife döndü
Küresel piyasalar pozitife döndüKüresel piyasalar, devam eden jeopolitik risklere karşın yatırımcıların iyimserliği fiyatlamayı tercih etmesi ile pozitife döndü.
7.01.2020Ekonomi
Bakan Varank: Türkiye'nin otomobili yurt dışında da ilgi gördü
Bakan Varank: Türkiye'nin otomobili yurt dışında da ilgi gördüSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye'nin otomobilini tüm dünyaya tanıtarak bir tarihe ülkece şahitlik ettik. Tüm dünya diyorum çünkü bu tanıtım Türkiye kadar yurt dışında da ilgi gördü. Ortaya koyduğumuz güçlü siyasi irade ve stratejik yönlendirme, özel sektörün dinamizmiyle birleşerek milletimizde büyük heyecan oluşturan bu başarıyı getirdi. Dünyada otomotiv endüstrisi hızla değişirken, Türkiye'nin otomobili projesi ülkemize büyük fırsatlar sunacak. Savunma sanayinde elde ettiğimiz başarıyı, sanayinin tümüne yayacağız" dedi.
4.01.2020Ekonomi
Küresel piyasalarda 'helikopter para' dillendiriliyor
Küresel piyasalarda 'helikopter para' dillendiriliyorKüresel ekonomideki daralma eğilimi uygulamaya alınan birçok önleme rağmen engellenemezken, analistler, mali politikaların da yetersiz kalması durumunda "helikopter para" kartının kullanılabileceğini belirtiyor.
20.10.2019Ekonomi
Fed’in faiz düşüreceği beklentileri yükseldi
Fed’in faiz düşüreceği beklentileri yükseldiKüresel piyasa şirketi CME Group, ABD hisse senedi piyasalarında, ABD Merkez Bankası`nın Aralık ayında faizleri düşüreceği beklentisinin yüzde 86 düzeyine yükseldiğini açıkladı.
30.05.2019Ekonomi
Vakıfbank’tan dev sendikasyon
Vakıfbank’tan dev sendikasyonVakıfBank, 12 ülkeden 20 bankanın katılımıyla 252 milyon dolar ve 528.5 milyon euro olmak üzere toplamda 855 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı.
22.11.2018Ekonomi
Devlere kararlılık mesajı
Devlere kararlılık mesajıABD’de, yönettikleri varlıkların toplam değeri 5 trilyon dolara ulaşan CEO’larla görüşen Albayrak, “Çok daha güçlü bir yapı için yol haritamızı kararlılıkla uygulayacağız” dedi.
28.09.2018Ekonomi
Bakan Albayrak ABD'nin en büyükleri ile görüştü
Bakan Albayrak ABD'nin en büyükleri ile görüştüHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, New York'ta baş döndüren ekonomi-finans diplomasisi gerçekleştirdi. ABD'nin dev yatırım şirketleri ve bankalarının temsilcileriyle baş başa toplantılar yapan Albayrak önemli mesajlar verdi.
28.09.2018Ekonomi
Dünya borsaları sert düştü
Dünya borsaları sert düştüKüresel piyasalarda, yükseliş eğilimindeki faizler ve buna bağlı olarak artan korku endeksi (VIX) ile negatif bir seyir izlenirken, ABD borsalarında kayıplar yüzde 4'ü aştı.
9.02.2018Ekonomi
Başbakan Yıldırım: Onbinlerce siber güvenlik uzmanına ihtiyaç olacak
Başbakan Yıldırım: Onbinlerce siber güvenlik uzmanına ihtiyaç olacakBaşbakan Binali Yıldırım, "Önceleri işimizi gördüğümüz destek aldığımız teknolojiler hayatımızın doğrudan bir parçası haline geliyor. Hatta geldi bile. İleri de bunun etkilerini daha çok göreceğiz. Gelecekte vücudumuza yerleştirilmiş sensörler olacak. Sağlık durumuzla ilgili bilgi toplayacak "dedi. "Yerli yazılım platformuna sahip olmamız lazım" diyen Yıldırım, "Bunu başaramazsak teknolojide istediğimiz yere varamayız. Siber suçlarla daha etkin mücadele etmek, büyük veri analiz altyapısının oluşmasıyla mümkün  bunun da kararını verdik. Gelecek 5 yılda onbinlerce siber güvenlik uzmanına ihtiyacımız olacak" ifadesini kullandı.
29.11.2017Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Küresel Piyasa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.