Kurulan

Kurulan

Son dakika kurulan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kurulan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kurulan haber sayfamızda...

Kurulan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 52.041 kurulan haberi bulunmuştur.
Uludağ’da yaban hayatı
Uludağ’da yaban hayatı Uludağ’da dağlık ve ormanlık alanlara kurulan fotokapanlar ile yaban hayvanları doğal ortamında görüntülendi.
15.08.2022Yaşam
Hurda ve atıklar sanat eseri oluyor
Hurda ve atıklar sanat eseri oluyorContemporary Istanbul Vakfı ve Tosyalı Holding iş birliğinde bir araya gelen farklı prensiplerden 5 sanatçının katıldığı Artist in Residence Programında (Sanatçı Misafir Programı), sanatçılar seçtiği hurda ve atık malzemeleri sanat eserine dönüştürüyor.
15.08.2022Ekonomi
Üzüme balın, zeytine yağın düştüğü gün
Üzüme balın, zeytine yağın düştüğü günUrla Bağbozumu Şenliği, rengarenk görüntülere sahne oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stantlardaki çeşit çeşit üzümler, toprağın bereketini gözler önüne serdi.
15.08.2022Ege
Saatlerin Anlamı 2022... Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saatleri Aynı Görmek Ne Anlama Gelir?
Saatlerin Anlamı 2022... Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saatleri Aynı Görmek Ne Anlama Gelir?Hayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saat anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatler ne anlama gelir? Saat anlamları 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü, tek saatlerin, sayıların anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
14.08.2022Yaşam
AK Parti'li Dağ: Sandıkta yine birinci parti olacağız
AK Parti'li Dağ: Sandıkta yine birinci parti olacağızAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "AK Parti, Türkiye'dir. 21 yıldır milletimizin gönlündeyiz. Gönüllerde biriz, sandıkta da yine birinci parti olacağız" dedi.
14.08.2022Siyaset
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
14.08.2022Oyun
Fenerbahçe'de Jorge Jesus'un zor takvimi!
Fenerbahçe'de Jorge Jesus'un zor takvimi!Henüz sezon başı olmasına rağmen Fenerbahçe’yi Avrupa Ligi’nde Austria Wien, Süper Lig’de de Kasımpaşa, Adana Demir ve Konyaspor gibi zorlu rakipler, sıkışık bir fikstürde bekliyor.
14.08.2022Fenerbahçe
Bir formadan fazlası on numara! Arda Güler yıldızları hatırlattı
Bir formadan fazlası on numara! Arda Güler yıldızları hatırlattıFutbol tarihinde her zaman özel bir yeri olan 10 numaralı forma, Fenerbahçe’de de farklı bir konumda duruyor. Lefter’in, Can Bartu’nun, Alex’in forması, artık 17 yaşındaki genç yıldız Arda Güler’le hayat buluyor.
14.08.2022Fenerbahçe
‘Ruhunda sanat var’
‘Ruhunda sanat var’Bodrum’da bir süredir binlerce yüzlerce yıllık zeytin ağaçlarının arasından sanat kokusu yükseliyor. Kokuyu takip ettiğinizde çıktığınız adres Zai Yaşam... Biz de “Yaşam”ın kapısından girdik ve heykelden kitaba, gastronomiden çağdaş sanata uzanan bir yolculuk yaptık.
14.08.2022Kültür Sanat
Tarihe geçen terfi: İlk kadın general
Tarihe geçen terfi: İlk kadın general TSK’nın ilk kadın generali olarak atanan Özlem Yılmaz, ‘Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak.
14.08.2022Gündem
Rad Suresi Okunuşu ve Anlamı - Rad Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
Rad Suresi Okunuşu ve Anlamı - Rad Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti ve Diyanet MealiKur’an-ı Kerimde yer alan sureler hem buradaki sıralanışa hem de indirilme sırasına göre numaralandırılmaktadır. Bu bağlamda, Rad Suresi Kur’an-ı Kerim’in 13. Suresi olarak bilinmektedir. Toplam 43 ayet-i kerimesi bulunan surenin Mekke içeriği Mekke’de nazil olan diğer sureler ile benzerlik göstermektedir. İndirme sırasına göre Rad Suresinin önünde Muhammed Suresi, arkasında ise Rahman Suresi yer almaktadır. Surenin ismi 13. ayette bahsedilen “ra’d” sözcüğünden gelmektedir. Bu bağlamda Rad teriminin kelime anlamı gök gürültüsü manasına gelmektedir. Okuması oldukça faziletli dualar arasında yer almaktadır. Rad Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
13.08.2022Sureler
Celal Bayar'ın Kurtuluş savaşı sırasında çektiği kritik telgraflar müzede
Celal Bayar'ın Kurtuluş savaşı sırasında çektiği kritik telgraflar müzedeAnkara Üniversitesi Veteriner Fakültesi yerleşkesinde, veteriner hekimlik tarihinin geçmişten günümüze anlatıldığı müzede Kurtuluş Savaşı sırasında dönemin İktisat Vekili Celal Bayar'ın, kapatılan Eskişehir Serum Dâr’ül-istihzârı (laboratuvar) müdürü Şefik Kolaylı'ya gönderdiği telgraflar özenle korunuyor. Bayar, kaleme aldığı telgraflarda "Hayvanatı kurtarmak için faal bulunmak ömrümüzün en mühim vazifesidir" ifadesi ile Anadolu'da o dönem yayılan sığır vebası salgını nedeniyle kurumun serum üretmek üzere tekrar faaliyete geçirilmesini istiyor.
13.08.2022Gündem
Hac Suresi Okunuşu ve Anlamı - Hac Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
Hac Suresi Okunuşu ve Anlamı - Hac Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Anlamı, Fazileti ve Diyanet MealiHac, Müslümanlar için farz kılınan ibadetler arasında yer almaktadır. Kur’an-ı Kerim’de de bu ibadetin bahsedildiği bir sureye yer verilmektedir. Hac Suresi Kur'an-ı Kerim'in 22. suresidir. Toplamda 78 sureden oluşmaktadır. Ayetlerinin birçoğunun Mekke ’de, bir kısmı ise Medine döneminde indirildiğine inanılmaktadır. Okuması faziletli sureler arasındadır. Surede kıyamet gününden, peygamberlerden de bahsedilmektedir. Hac Suresi Türkçe okunuşu, Arapça yazılışı, anlamı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
13.08.2022Sureler
Furkan Suresi Oku: Furkan Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Furkan Suresi Oku: Furkan Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiFurkan suresi, Kur’an-ı Kerim’in 25.suresidir. Sure toplam 77 ayetten oluşmaktadır.
13.08.2022Sureler
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzüm fiyatını açıklayacağı Manisa’da heyecanlı bekleyiş
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzüm fiyatını açıklayacağı Manisa’da heyecanlı bekleyişManisalı üreticiler, çekirdeksiz kuru üzüm fiyatlarını Manisa’ya gelerek açıklayacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretini merakla bekliyor.
13.08.2022Ekonomi
Erdoğan’dan mektup: Bir olduk 21 olduk
Erdoğan’dan mektup: Bir olduk 21 oldukCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kaleme aldığı mektup, Türkiye’nin dört bir yanında kurulan AK noktalarda milyonlarca üyeye ve vatandaşa ulaştırılacak.
13.08.2022Siyaset
‘Yunanistan’da 8-10 bin FETÖ mensubu olabilir’
‘Yunanistan’da 8-10 bin FETÖ mensubu olabilir’Dış politika gündeminde Yunanistan ile ilişkilerdeki gerilimin düzeyi, ters düşülen konu başlığı sayısındaki artışa paralel olarak yükseliyor. Karasularının uzunluğundan, Doğu Akdeniz’e, Kıbrıs’tan göç akınına, Adaların silahlandırılmasından, terör örgütlerine ev sahipliğine uzanan sorun yumağını Yunanistan uluslararası arenada Türkiye’yi zora sokacak zamanlamayla kullanmaya çalışıyor.
13.08.2022Siyaset
2 bin 650 metrede yükseklikte Perseid yağmurunu izlediler
2 bin 650 metrede yükseklikte Perseid yağmurunu izledilerKayseri Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi ve Erciyes A.Ş. işbirliğiyle düzenlenen etkinlik ile Kayserililer gerçekleşen Perseid meteor yağmurunu 2 bin 650 metreden gözlemledi.
12.08.2022Haberler
2 bin 650 metrede yükseklikte Perseid yağmurunu izlediler
2 bin 650 metrede yükseklikte Perseid yağmurunu izledilerKayseri Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi ve Erciyes A.Ş. işbirliğiyle düzenlenen etkinlik ile Kayserililer gerçekleşen Perseid meteor yağmurunu 2 bin 650 metreden gözlemledi.
12.08.2022Gündem
Erdoğan’ın kaleme aldığı mektup milyonlarca vatandaşa ulaştırılacak
Erdoğan’ın kaleme aldığı mektup milyonlarca vatandaşa ulaştırılacakCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kaleme aldığı mektup, Türkiye’nin dört bir yanında kurulan AK noktalarda milyonlarca üyeye ve vatandaşa ulaştırılacak.
12.08.2022Siyaset
'Kızım kaçırıldı' diyen annenin planı ortaya çıkmıştı! Şoke eden istismar iddiası
'Kızım kaçırıldı' diyen annenin planı ortaya çıkmıştı! Şoke eden istismar iddiasıAntalya’da çocuğunu kaçırdığı iddia edilen anne, baba ile ilgili korkunç istismar iddiasında bulundu. Anne, velayeti babasında olan kız çocuğunun devlet koruması altına alınmasını istedi.
12.08.2022Gündem
Fenerbahçe'nin rakibinde dikkat çeken detay! Dünyaca ünlü yıldız kulübün hissedarı
Fenerbahçe'nin rakibinde dikkat çeken detay! Dünyaca ünlü yıldız kulübün hissedarıSlovacko engelini rahat aşan Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Austria Wien'le eşleşti. Skorer, Avusturya temsilcisini masaya yatırdı. Dünyaca ünlü yıldızın kulübün yüzde 2 hissesine sahip olması dikkat çekti.
‘Muhafazakar kesimden CHP’ye oy geçişi var’
‘Muhafazakar kesimden CHP’ye oy geçişi var’CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” söyleminin, muhafazakar kesimden partiye oy geçişi sağladığı belirtiliyor.
12.08.2022Siyaset
Acıbadem’den yeni satın alma
Acıbadem’den yeni satın almaAcıbadem Sağlık Grubu, hizmet yelpazesini genişletiyor. Acıbadem, Adana’da özel Ortopedia Hastanesi’ni satın aldı.
12.08.2022Ekonomi
Quick Sigorta’dan otonom otobüs teknolojisine yatırım
Quick Sigorta’dan otonom otobüs teknolojisine yatırımQuick Sigorta, 2018 yılında kurulan Amerika merkezli Türk teknoloji şirketi olan ADASTEC’in, Seviye 4 otonom araç projesine yatırım yapıyor.
12.08.2022Sigorta

Benzer Haber Etiketleri

Kurulan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.