Kuruluş

Kuruluş

Son dakika Kuruluş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kuruluş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kuruluş haber sayfamızda...

Kuruluş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 23.250 kuruluş haberi bulunmuştur.
Yangında hayatını kaybeden uzman çavuş için gıyabi cenaze namazı kılındı
Yangında hayatını kaybeden uzman çavuş için gıyabi cenaze namazı kılındıManisa'nın Kula ilçesindeki evinde çıkan yangın sonucu yaşamını yitiren Uzman Çavuş Osman Baytan (25) için görev yaptığı Kula ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
21.01.2022Gündem
'2 bin üye bulamazsanız tüzel kişilik sona erecek'
'2 bin üye bulamazsanız tüzel kişilik sona erecek'Türkiye Barolar Birliği (TBB), çoklu baro düzenlemesinin ardından kurulan Ankara 2 No'lu Barosu'na 2 bin avukat üye bulundurma şartını kaybettiğini, 6 ay içinde üye sayısını yeniden 2 binin üzerine çıkarmaması halinde tüzel kişiliğin sona ereceğini bildirdi.
21.01.2022Gündem
Afetler kenti İzmir, önlemini alıyor
Afetler kenti İzmir, önlemini alıyorİzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında, 54 sorumlu kurum ve kuruluş ile 75 destekleyici kurum ve kuruluşun temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen İzmir İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) Tanıtım Toplantısı’nda İzmir’in afet riskleri mercek altına alındı. Öncelikli hedefi afet olmadan önce tedbirleri hayata geçirmek olan İRAP kapsamında 27 hedef altında 10’u “kırmızı eylem” olmak üzere 227 eylem hazırlandığı belirtildi.
21.01.2022Ege
Reyting sonuçları 19 Ocak 2022 Çarşamba sıralaması | Dün Reyting sonuçlarında hangi dizi - program ilk sıralarda yerini aldı?
Reyting sonuçları 19 Ocak 2022 Çarşamba sıralaması | Dün Reyting sonuçlarında hangi dizi - program ilk sıralarda yerini aldı?Reyting sonuçları günden güne merak ediliyor. 19 Ocak 2022 Çarşamba gününe ait Reyting sonuçları belli oldu. Sıkı televizyon izleyicileri ise konuya ilişkin detaylı bilgi almak istedi. Dün reyting sonuçlarında hangi diziler, hangi programlar ilk sıralarda yerini aldı? İşte 19 Ocak Reyting sonuçları...
20.01.2022Cadde
Ekonomi torbası yasalaştı
Ekonomi torbası yasalaştıEn düşük emekli aylığının 2 bin 500 TL olması, memur maaşlarına yüzde 2.5 ilave zam yapılmasını da içeren torba teklif, dün Genel Kurul’da kabul edilerek yasalaştı. Buna göre;
20.01.2022Ekonomi
Kuruluş Osman Göktuğ Alp ölüyor mu? Göktuğ rolünü oynayan Burak Çelik diziden ayrılıyor mu?
Kuruluş Osman Göktuğ Alp ölüyor mu? Göktuğ rolünü oynayan Burak Çelik diziden ayrılıyor mu? Burak Çelik, Kuruluş Osman dizisinde Göktuğ karakterine hayat veriyor. Osman Bey'in Alplerinden olan Göktuğ'un son bölümde yaralandığı görülüyor. Gelişmenin ardından Göktuğ ölecek mi, diziden ayrılıyor mu? sorusu öne çıktı. Peki, Kuruluş Osman'ın Göktuğ'u Burak Çelik kimdir?
19.01.2022Cadde
Kuruluş Osman Geyhatu kimdir, ne zaman nasıl öldü? Geyhatu'yu oynayan Maruf Otajonov nereli, kaç yaşında?
Kuruluş Osman Geyhatu kimdir, ne zaman nasıl öldü? Geyhatu'yu oynayan Maruf Otajonov nereli, kaç yaşında? Geyhatu Han karakteri Kuruluş Osman dizisi ile araştırılır hale geldi. Dizide Özbek oyuncu Maruf Otajonov'un canlandırdığı Geyhatu Han tarihte kimdir? Kuruluş Osman, ATV ekranlarında ilgiyle izlenen dizilerden ve karakterler izleyicinin büyük ilgisine neden oluyor. Maruf Otajonov kimdir?
19.01.2022Cadde
Kuruluş Osman Vezir Alemşah kimdir, kim oynuyor? Alemşah nasıl öldü? İşte, Taner Turan hayatı...
Kuruluş Osman Vezir Alemşah kimdir, kim oynuyor? Alemşah nasıl öldü? İşte, Taner Turan hayatı...Taner Turan, Kuruluş Osman dizisinde Vezir Alemşah karakterine hayat veriyor. Alemşah, Osman Bey'i zorlar. İkili arasında büyük sorunlar yaşanır. Peki, Vezir Alemşah'a hayat veren Taner Turan kimdir, nereli, kaç yaşında?
19.01.2022Cadde
Osman Gazi kaç yaşında, ne zaman öldü? Osman Bey'in kaç kardeşi var, kaç evlilik yaptı, nasıl öldü? İşte eşleri ve çocukları
Osman Gazi kaç yaşında, ne zaman öldü? Osman Bey'in kaç kardeşi var, kaç evlilik yaptı, nasıl öldü? İşte eşleri ve çocuklarıOsman Bey kimdir? Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey (Osman Gazi), Söğüt'te doğdu ancak ilk yıllarına dair ayrıntılı bilgi yoktur. Kuruluş Osman dizisiyle birlikte Osman Gazi kimdir, tarihte nasıl geçiyor merak konusu oldu. İşte, Osman Bey hakkında detaylar...
19.01.2022Gündem
Meksika'daki hapishanede ölü bebek bulundu
Meksika'daki hapishanede ölü bebek bulunduMeksika'daki bir hapishanenin çöplüğünde, hayatını kaybetmiş bir bebek bulundu. Bebeğin hapishaneye yasadışı şekilde uyuşturucu sokmak için kullanıldığı iddialarıysa ortalığı karıştırdı.
19.01.2022Dünya
Tiyatro ve konser salonları bir günlüğüne güzellik salonu ve kuaför oldu
Tiyatro ve konser salonları bir günlüğüne güzellik salonu ve kuaför olduHollanda'da Kovid önlemleri kapsamında kültür-sanat sektörünün faaliyetleri durduruldu. 70'ten fazla tiyatro ve konser salonu, bir günlüğüne kuaför, masaj ve güzellik salonuna dönüştürüldü. Bugün müzelerde yoga ve zumba dersi veriliyor.
19.01.2022Dünya
F ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: F Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
F ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: F Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adaylarının yaşadıkları heyecanlardan birisi de isim konusu. Yeni doğacak bebeklerine anlamları güzel, modern, değişik, keşfedilmemiş ve nadir bulunan isimleri vermek isteyen anne baba adayları derin bir araştırma içerisine giriyor. Kız bebeklerine verecekleri isim konusunda çiftler seçici davranıyor. Hem eğlenceli hem de eğlenceli geçen bu süreçte karar vermek de zor oluyor. Kız bebekler için Kur’an’da geçen birbirinden güzel anlamları bulunan isimler yer alıyor. F harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “F ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
19.01.2022Bebek
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Netflix Türk Dizileri 2022: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri Listesi
Netflix Türk Dizileri 2022: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri ListesiDünya genelinde milyonlarca izleyicisi bulunan yerli ve yabancı yapımları ile izleyenleri ekrana kilitleyen Netflix platformunda birbirinden güzel Türk dizileri yer alıyor. Netflix orijinal yapımı içeriklerinin yanı sıra yayın hakları satın alınan dizilerde var. Yayınlandıkları andan itibaren popüler olan ve günümüzde halen sevilen pek çok Türk dizileri Netflix’te izlenebiliyor. Netflix’te yayınlanan en iyi Türk dizileri listesi için “Netflix Türk Dizileri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Kültür Sanat
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Dünya vaka saydı onlar dolarları
Dünya vaka saydı onlar dolarlarıPandemi sürecinde dünya nüfusunun yüzde 99'unun geliri düştü. “Teknoloji baronları”nın başını çektiği en zengin 10 kişinin toplam servetiyse iki kat arttı. Bunun sırrı da Kovid’in milyarderlere sürpriz kazançlar getirmesi!
18.01.2022Dünya
Buruk kutlama!
Buruk kutlama!Sporun ve milli mücadelenin atardamarlarından İzmir’in köklü ekibi Altay, 108. yaşını kutladı. Siyah beyazlılara gönül veren yüzlerce taraftar, Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda toplandı.
17.01.2022Ege
Prens Yannis kimdir, öldü mü? Alparslan dizisinin Yannis'i Metehan Şahiner nereli, kaç yaşında?
Prens Yannis kimdir, öldü mü? Alparslan dizisinin Yannis'i Metehan Şahiner nereli, kaç yaşında?Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin Prens Yannis'i Metehan Şahiner'in hayatı merak konusu. Şahiner, İstanbul'da doğdu ve eğitimini Erzurum'da tamamladı. Unutma Beni dizisi ile oyunculuğa başladı. Peki, Prens Yannis'i oynayan Metehan Şahiner kimdir?
17.01.2022Cadde
Bulaştığı cihaz çalışamayacak!..
Bulaştığı cihaz çalışamayacak!..Ukrayna'da devlet kurumlarına ait bilgisayar sistemlerine yönelik siber saldırı Microsoft tarafından da doğrulanırken, söz konusu kötü yazılımın, etkinleştirilmesi halinde bulaştığı bilgisayarları çalışamaz hale getireceği belirtildi.
17.01.2022Dünya
Iso 14001 Nedir, Ne İşe Yarar? Iso 14001 Belgesi Nasıl Alınır?
Iso 14001 Nedir, Ne İşe Yarar? Iso 14001 Belgesi Nasıl Alınır?Son yıllarda ISO 14001 belgesinin ne olduğu ve ne işe yaradığı sıklıkla araştırılmaktadır. Çevre Yönetim Sistemi olan ISO 14001 belgesinin nasıl alınacağı pek çok kuruluş tarafından da merak edilmektedir. Peki ISO 14001 nedir, ne işe yarar? ISO 14001 belgesi nasıl alınır? Sizler için ISO 14001 belgesi hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
16.01.2022Eğitim
Icao Nedir, Ne İş Yapar? Icao Görevleri Nelerdir?
Icao Nedir, Ne İş Yapar? Icao Görevleri Nelerdir?Açılımı International Civil Aviation Organization olan ICAO, Birleşmiş Milletler kuruluş kararnamesinin 43. Maddesince 52 ülke tarafından imzalanarak 4 Nisan 1947 kurulan bir örgüttür. Birleşmiş Milletlerin yasal havacılık organı olarak kabul edilen ICAO nedir, ne iş yapar ve ICAO görevleri nelerdir tüm detaylarıyla derledik.
16.01.2022Eğitim
Küçük bir not defterine övgü
Küçük bir not defterine övgüKüçük not defterleri adeta minik bir mucize gibidir.
16.01.2022Gündem
Jose Sosa: Biraz daha sabıra ihtiyacımız var
Jose Sosa: Biraz daha sabıra ihtiyacımız varSpor Toto Süper Lig’in 21. haftasında FT Antalyaspor, Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldı. Sarı-lacivertli takımın tek golünü atan Jose Sosa karşılaşma sonrasında konuştu.
16.01.2022Fenerbahçe
BBP'de '2023 seçimi' hazırlığı
BBP'de '2023 seçimi' hazırlığıBüyük Birlik Partisi'nin (BBP) Başkanlık Divanı'nda, 2023 yılındaki genel seçimlerle ilgili yapılması gereken hazırlıklar müzakere edildi.
15.01.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Kuruluş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.