Kuyruklu Yıldız

Kuyruklu Yıldız

Son dakika kuyruklu yıldız haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kuyruklu yıldız gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kuyruklu yıldız haber sayfamızda...

Kuyruklu Yıldız

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 249 kuyruklu yildiz haberi bulunmuştur.
Hüseyin Rahmi’ye sahip çıkalım
Hüseyin Rahmi’ye sahip çıkalımUzun yıllardır ziyarete kapalı olan ve bakımsızlığa terk edilen Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Heybeliada’daki müze evi kurtarılmayı bekliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü, gerekli onarım ve ihya sürecinin başlaması için tarihi yapıyı restorasyon çalışma programına aldığını söylüyor ancak müzenin ne zaman ziyarete açılacağı hâlâ belli değil
1.06.2021Kültür Sanat
100 Temel Eser Listesi: Sayfa Sayıları Ve Açıklamaları İle 100 Temel Eser Kitapları
100 Temel Eser Listesi: Sayfa Sayıları Ve Açıklamaları İle 100 Temel Eser KitaplarıKitaplar, okuyuculara eşsiz deneyimler yaşatan tecrübelerdir. Dünya üzerinde çok sayıda yazılmış eser bulunmaktadır. Bu kadar çok eser içinden birisini seçmek de kitapseverleri kararsız bırakmaktadır. Özellikle ne okuyacağına karar veremeyenlere 100 temel eser oldukça yardımcı olacaktır. 100 Temel Eser Listesi: Sayfa sayıları ve açıklamaları ile 100 temel eser kitapları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim
Falda Yıldız Görmek Ne Demek? Kahve Falında Yıldız Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?
Falda Yıldız Görmek Ne Demek? Kahve Falında Yıldız Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?Falda yıldız görmek ne demek, kahve falında yıldız şeklinin çıkması ne anlama gelmektedir, kahve falında yıldız görmek neyi temsil eder? Falda görülen yıldız nasıl yorumlanır, falda yıldızın büyük çıkması iyi bir şey midir, yıldızın faldaki karşılığı tam olarak nedir, gibi sorulara yanıt veren yazımızı detaylı bir şekilde derleyerek sizler için hazırladık.
10.09.2020Kahve Falı
Meteor (göktaşı) mu düştü? Meteor nedir?
Meteor (göktaşı) mu düştü? Meteor nedir?Doğu Karadeniz'deki ışık hüzmesi büyük heyecan yarattı. Gökyüzü bir anda aydınlanırken yoğun bir şekilde "Meteor (göktaşı) mu düştü? Meteor nedir?" soruları sorulmaya başlandı.
28.02.2021Gündem
Uzay Filmleri: Bilim Kurgu Ve Uzay İle İlgili Çekilmiş En İyi Filmler
Uzay Filmleri: Bilim Kurgu Ve Uzay İle İlgili Çekilmiş En İyi FilmlerUzay filmleri nelerdir? Bilim kurgu ve uzay ile ilgili çekilmiş en iyi filmler hangileridir, en iyi uzay filmleri nelerdir? Hangilerinden izlemeye başlamak gerekir? Sizin için keyif alabileceğiniz ve bu zamana kadar akıllardan silinmeyen uzay filmlerini derledik.
27.01.2021Kültür Sanat
Harvard'lı profesörden bomba 'dünya dışı yaşam' açıklaması!
Harvard'lı profesörden bomba 'dünya dışı yaşam' açıklaması!Harvard Üniversitesi Astronomi Bölümü Başkanı'ndan olay yaratacak bir 'dünya dışı yaşam' açıklaması geldi. Harvard Üniversitesi Astronomi Bölümü başkanı Prof. Avi Loeb'e göre, dünya dışı yaşama ait bir cisim yakın zamanda gezegenimizin yakınından geçti. Loeb yeni kitabında, 2017 yılında dünyaya yakın bir mesafeden geçen Oumuamua gök cisminin dünya dışı medeniyetlere ait olduğuna inandığını ve bu fikrini destekleyecek ciddi bulgulara sahip olduğunu yazdı.
3.01.2021Dünya
2021'de Güneş ve Ay'da ikişer tutulma
2021'de Güneş ve Ay'da ikişer tutulmaYeni yılda Dünya'da iki Güneş tutulması, iki de Ay tutulması yaşanacak. Tutulmalar, Türkiye'den izlenemeyecek.
3.01.2021Teknoloji
Güneş Sistemi'nde 'çekimsel otoban' ağı keşfedildi
Güneş Sistemi'nde 'çekimsel otoban' ağı keşfedildiGüneş Sistemi'nde gelecekte uzay yolculuğunu hızlandırabilecek bir "çekimsel otoban" ağı keşfedildi.
11.12.2020Teknoloji
Yıldız isimleri ve anlamları nelerdir? Evrendeki kuyruklu yıldızların isimleri
Yıldız isimleri ve anlamları nelerdir? Evrendeki kuyruklu yıldızların isimleriGeceleri gökyüzünü aydınlatan sayısız yıldız var. Bizim de içinde bulunduğumuz sistemin yıldızı olan Güneş’ten çok daha büyük çok daha parlak yıldızlar da var.
25.11.2020Bilim ve Çocuk
Bilim Dalları Nelerdir? Bilim Dallarının Görevleri Ve Özellikleri
Bilim Dalları Nelerdir? Bilim Dallarının Görevleri Ve ÖzellikleriBilim meraktan doğmuştur. Milyonlarca yıldır birikerek ilerleyen bir yapıya sahiptir. Birçok farklı alanda bilim dalı mevcuttur. Zamanla gelişme gösteren bilim dalları farklı disiplinlere ayrılmıştır. Bu sebeple bilim dalları farklı disiplinler ayrılan bilim dalları ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik.
24.07.2020Gündem
7 bin yılda bir görülen kuyruklu yıldız, dünyaya en yakın konumunda görüldü
7 bin yılda bir görülen kuyruklu yıldız, dünyaya en yakın konumunda görüldü20 Temmuz’da gözlemlenmeye başlanan ve 7 bin yılda bir görülen New Vice Kuyruklu Yıldızı, dünyaya en yakın konumunda görüldü. Kayseri’de amatör dağcılık yapan vatandaşlar da Ali Dağı’nın zirvesinden kuyruklu yıldızı izlediler.
24.07.2020Tatil
6 bin 800 yılda bir görülen kuyruklu yıldız fotoğraflandı
6 bin 800 yılda bir görülen kuyruklu yıldız fotoğraflandıTüm dünyanın konuştuğu ve 6 bin 800 yılda bir görülen C/2020 F3 Neowise adlı kuyruklu yıldız, Antalya'dan fotoğraflandı.
23.07.2020Tatil
Neowise kuyruklu yıldızı Kütahya'da görüldü
Neowise kuyruklu yıldızı Kütahya'da görüldüAdını ABD Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) "Neowise" teleskobundan alan "C/2020 F3 Neowise kuyruklu yıldız", Kütahya'da 1820 rakımlı Türkmen Dağı'ndan çıplak gözle gözlendi.
22.07.2020Tatil
Neowise kuyruklu yıldızının görüntüleri hayran bıraktı
Neowise kuyruklu yıldızının görüntüleri hayran bıraktıDünya’ya 103 milyon kilometre uzaklıktan geçen Neowise isimli bir kuyruklu yıldız Bursa'da fotoğrafçı Uğur İkizler tarafından görüntülendi.
22.07.2020Yaşam
Kuyruklu yıldız bu seferde Tekirdağ’da görüntülendi
Kuyruklu yıldız bu seferde Tekirdağ’da görüntülendiABD Uzay ve Havavcılık Ajansı (NASA) tarafından keşfedilen Kuyruklu Yıldız, Tekirdağ’da bir fotoğraf tutkunu tarafından görüntülendi.
16.07.2020Haberler
Neowise kuyruklu yıldızı İç Anadolu'da görüldü
Neowise kuyruklu yıldızı İç Anadolu'da görüldüAdını ABD Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) "Neowise" teleskobundan alan "C/2020 F3 Neowise kuyruklu yıldız", Ankara, Konya ve Aksaray illeri sınırları içerisinde yer alan Türkiye'nin en büyük ikinci gölü olan Tuz Gölü ve civarından gözlendi.
16.07.2020Tatil
‘NeowIse’ şöleni
‘NeowIse’ şöleniÇeyrek asrın en parlak kuyruklu yıldızı ‘Neowise’ bu günlerde Dünya’ya en yakın konumdan geçiyor. NASA uzmanları Neowise’ın bu geçişinin ağustos ayının ortasına kadar süreceğini belirtiyor. Türkiye’den de görülen kuyruklu yıldızı detaylı olarak izlemek için ise bir dürbün gerekiyor
16.07.2020Kültür Sanat
Neowise kuyruklu yıldızını Bursa'da fotoğraflandı!
Neowise kuyruklu yıldızını Bursa'da fotoğraflandı!NASA tarafından mart ayında keşfedilen ve çeyrek asrın en parlak kuyruklu yıldızı olan Neowise, temmuz ayında dünyadan görülmeye başlandı. Kuyruklu yıldızı, Karacabey Longoz Ormanları’nda fotoğraflandı.
13.07.2020Gündem
Dünya’ya yaklaşıyor... Neowise’i kuyruklu  yıldızını siz de görebilirsiniz
Dünya’ya yaklaşıyor... Neowise’i kuyruklu yıldızını siz de görebilirsinizNASA’nın ilk olarak 27 Mart’ta keşfettiği Neowise kuyruklu yıldızı Dünya’ya hızla yaklaşmaya da devam ediyor.
9.07.2020Gündem
SOHO Teleskobu 4 bininci kuyruklu yıldızı tespit etti
SOHO Teleskobu 4 bininci kuyruklu yıldızı tespit ettiNASA ile ESA'nın, SOHO Teleskobu, 4 bininci kez bir kuyruklu yıldızı kayda aldı.
18.06.2020Populer Bilim
Meteor heyecanı
Meteor heyecanıTürkiye’nin özellikle Doğu, Güneydoğu ve Doğu Karadeniz bölgelerinde gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan ışık hüzmesi heyecan yarattı. Uzmanlar endişe edilecek bir şeyin olmadığını belirtti
29.05.2020Gündem
Kuyruklu yıldızın atmosferde yarattığı patlama Suriye'de bir köyü yok etti
Kuyruklu yıldızın atmosferde yarattığı patlama Suriye'de bir köyü yok ettiBilim insanları, yaklaşık 13 bin yıl önce atmosferde patlayan bir kuyruklu yıldızın, Suriye'de ilk çiftçilerin yaşadığı düşünülen Ebu Hureyre köyünü yok ettiği bulgusuna ulaştı.
22.05.2020Dünya
A’dan Z’ye uzay sözlüğü
A’dan Z’ye uzay sözlüğüHer uzay kelimesi duyduğumuzda heyecanlanıyoruz. Merak ediyor ve araştırmak istiyoruz. Bugünkü uzay görevimiz uzay sözlüğü. Aklımıza uzay ile ilgili gelen her kelimeyi A’dan Z’ye sıraladık.
15.05.2020Bilim
10 maddede kuyrukluyıldızların gizemi
10 maddede kuyrukluyıldızların gizemi“Gökyüzünde bir kuyruklu yıldız görebilsem!” dediğini duyar gibiyiz. Dünyadan 75 yılda bir görülebilen Halley adlı Kuyruklu yıldız dışında bu pek mümkün görünmüyor ama kuyruklu yıldız hakkında sana ilginç şeyler anlatacağız. Hazırsan 10 maddede kuyruklu yıldızların dünyasına adım atıyoruz.
27.04.2020Bilim
realme 6 ve realme 6 Pro ile beraber realme Buds Air  kampanyalı fiyatıyla satışa çıkıyor
realme 6 ve realme 6 Pro ile beraber realme Buds Air kampanyalı fiyatıyla satışa çıkıyorDünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası realme, virüs salgını nedeniyle 6 serisinin Türkiye’ye gelişinin geçtiğimiz günlerdeki duyurusunun ardından serinin ilk üyesi 6i satışa çıkmıştı. Şimdi sıra, serinin diğer oyuncuları ve markanın merakla beklenen kulaklığında... Realme 6, realme 6 Pro ve realme Buds Air bugün satışa çıkıyor.
22.04.2020Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Neowisekuyruklu yıldıznasateknolojimilliyet çocuk

Kuyruklu Yıldız ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.