Laiklik

Laiklik

Son dakika laiklik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan laiklik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan laiklik haber sayfamızda...

Laiklik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.371 laiklik haberi bulunmuştur.
AK Parti'li Özhaseki'den partisinin Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı'nda flaş açıklamalar
AK Parti'li Özhaseki'den partisinin Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı'nda flaş açıklamalarAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Gelecekte de bu ülkede sorun namına ne varsa gözüken her şeyi çözebilecek Allah'a hamdolsun ki yine AK Parti'dir. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın." dedi.
16.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanlığı YİK Başkanvekili Kahraman'dan 'yeni anayasa' açıklaması
Cumhurbaşkanlığı YİK Başkanvekili Kahraman'dan 'yeni anayasa' açıklamasıCumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili yaptığı konuşmanın, bazı art niyetli kişi ve çevrelerce kasıtlı olarak çarpıtıldığını kaydetti.
7.10.2021Siyaset
AK Parti'li Turan: Parlamenter sistem çalışması siyasi irtica faaliyeti
AK Parti'li Turan: Parlamenter sistem çalışması siyasi irtica faaliyetiAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 6 siyasi partinin 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' çalışmalarına ilişkin TBMM'de yaptıkları toplantı ile ilgili, "Millet başkanlık sistemine 'evet' diyerek büyük bir destan yazdı. Halkın aldığı yetkiyi vermeyeceğinden dolayı bu çalışmalar siyasi irtica faaliyeti. Bu tür toplantılara beyhude bakıyoruz" dedi.
6.10.2021Siyaset
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Laiklik Anayasa’daki yerini koruyacaktır
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Laiklik Anayasa’daki yerini koruyacaktırAK Parti MKYK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
6.10.2021Siyaset
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'Mavi Vatan' açıklaması: Kırmızı çizgimizdir, korumak için her şeyi yaparız
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'Mavi Vatan' açıklaması: Kırmızı çizgimizdir, korumak için her şeyi yaparızGelen son dakika haberine göre; AK Parti sözcüsü Ömer Çelik MKYK sonrası yaptığı açıklamada, "Mavi Vatan bizim kırmızı çizgimizdir. Mavi Vatan ana vatanın ayrılmaz bir parçasıdır. Hakkımızı korumak için her türlü bedeli öderiz, her şeyi yaparız." ifadelerini kullandı. Çelik açıklamalarında Türkiye'de organize sanayi bölgelerinin sayısının 325 olduğunu bildirdi. Fransa'daki bayrak provokasyonuna da değinen Çelik, "Galatasaray taraftarı dozunda cevap vermiş ve olgun bir tutum sergilemiştir" dedi. Yeni anayasa çalışmalarına ilişkin bilgi veren Sözcü Çelik, "Laiklik, Anayasa'nın vazgeçilmezidir" ifadelerini kullandı.
5.10.2021Siyaset
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür?
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür?MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında siyasetteki 'Kürt sorunu' tartışmasıyla ilgili konuştu. Bahçeli, "Böylesi bir dönemde CHP Genel Başkanı'nın sözde Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür? Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. Kürt kardeşlerimi sorun olarak gören CHP vardır. Türk milleti birdir, büyük bir ailedir. HDP meşru organ değildir. HDP terörizmin gayrimeşru oluşumudur. Gazi Meclis her sorunun çözüm adresidir ancak bu kutlu çatıda emperyalizmin dayatması ile sanal sorunların hesabı yapılamaz." ifadelerini kullandı.
5.10.2021Haberler
Son dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür?
Son dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür?MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında siyasetteki 'Kürt sorunu' tartışmasıyla ilgili konuştu. Bahçeli, "Böylesi bir dönemde CHP Genel Başkanı'nın sözde Kürt sorunundan bahsetmesi tesadüf müdür? Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. Kürt kardeşlerimi sorun olarak gören CHP vardır. Türk milleti birdir, büyük bir ailedir. HDP meşru organ değildir. HDP terörizmin gayrimeşru oluşumudur. Gazi Meclis her sorunun çözüm adresidir ancak bu kutlu çatıda emperyalizmin dayatması ile sanal sorunların hesabı yapılamaz." ifadelerini kullandı.
5.10.2021Siyaset
İsmail Kahraman’dan ‘laiklik’ açıklaması: ‘İlk 4 maddeye dokunulmaz’
İsmail Kahraman’dan ‘laiklik’ açıklaması: ‘İlk 4 maddeye dokunulmaz’Eski TBMM Başkanı ve YİK Üyesi İsmail Kahraman, yeni anayasa çalışmaları ve laiklik ile ilgili sözlerinin çarpıtıldığını belirterek “İlk 4 maddeye dokunmak mümkün mü? Vatanını seven insanın, milliyetçi olan insanın devletine, bayrağına karşı ve cumhuriyete karşı tavır alması mümkün değil” ifadelerini kullandı.
5.10.2021Siyaset
Bahçeli'den ABD'ye sert tepki: Korkunç bir yanlış, korkak bir saptırmadır
Bahçeli'den ABD'ye sert tepki: Korkunç bir yanlış, korkak bir saptırmadırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Temsilciler Meclisi'nin Ülkü Ocakları aleyhine kabul ettiği tasarıyla ilgili, "Tasarının kabulü yalnızca skandal, yalnızca skolastik bir karar değil aynı şekilde Türkiye'ye karşı takip edilen düşmanca politikaların da bir parçasıdır. Milliyetçi-ülkücü hareket önerge sahibiyle birlikte kararı ve oy verenleri lanetlemektedir. Ülkü Ocakları'nı insanlık alemi huzurunda karalama teşebbüsü terörizmin işbirlikçileri eliyle peydahladığı bir komplo, Türk-İslam medeniyetine doğrultulmuş silahtır. Terör örgütleriyle düşüp kalkan bu ülkenin Ülkü Ocakları bağlamında köksüz ve mesnetsiz iftira yığınağına tevessül etmesi korkunç bir yanlış, korkak bir saptırmadır" dedi.
28.09.2021Siyaset
AK Parti'li Bostancı: Onlar da 'Seçim 2023'te' diyecek
AK Parti'li Bostancı: Onlar da 'Seçim 2023'te' diyecekAK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, erken seçim tartışmalarıyla ilgili, "2020'de seçim bekliyorlardı, 2021'de geçtiğimiz aylarda seçim bekliyorlardı. Ha bire öteliyorlar. Sonuçta bizim dediğimiz tarihe gelecekler. Öyle anlaşılıyor ki onlar da 'Seçim 2023'te' diyecekler" dedi.
27.09.2021Siyaset
AK Partili Çelik: Alevi-Sünni vatandaş gibi bir ayrımı asla kabul etmiyoruz
AK Partili Çelik: Alevi-Sünni vatandaş gibi bir ayrımı asla kabul etmiyoruzAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Çelik, 'AK Parti olarak vatandaşlarımızın dinsel tercihleri ve mezhep tercihlerinin tamamen kendilerine ait olduğunu düşünüyor, Alevi-Sünni vatandaş gibi bir ayrımı asla kabul etmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı temel çatımızdır.' dedi. Öte yandan yaşanan olayla ilgili de Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlatıldığını duyurdu.
24.09.2021Siyaset
Son dakika... Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na HDP tepkisi!
Son dakika... Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na HDP tepkisi!Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na HDP tepkisi geldi. Bahçeli, "HDP'yi meşru görmek, meşruiyet kavramına vurulmuş paslı zincirdir. HDP'yi meşru görmek, meşruiyet çemberine almaya heveslenmek Anayasa Mahkemesi üzerinde fiili baskı kurmak anlamına gelecektir. CHP Genel Başkanı tarihi bir yanlışın içindedir. " dedi.
23.09.2021Siyaset
‘Siyasi Ahlak Yasası artık çıkartılmalı’
‘Siyasi Ahlak Yasası artık çıkartılmalı’CHP’nin hukukçu kurmaylarından Ankara Milletvekili Levent Gök, ‘Siyasi Ahlak Yasası’nın çıkartılması gerektiğini belirterek, “Milletvekillerinin kamuyla iş yapması, kesinlikle iş ilişkileri sonlanmalıdır. Milletvekilleri bir işte çalışıyorlarsa kayyuma devretmeliler” dedi.
21.09.2021Siyaset
Bakan Soylu: O yıllar zor yıllardı, çok zor yıllardı
Bakan Soylu: O yıllar zor yıllardı, çok zor yıllardı27 Mayıs 1960 darbesinin ardından eski Başbakan Adnan Menderes, eski Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'nun 16-17 Eylül 1961 tarihlerinde idam edilmelerinin 60. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Fatih'te bunun anıt mezardaki törene İçişleri Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe katıldı.
17.09.2021Siyaset
CHP ‘sokağı’ Meclis  gündemine taşıyacak
CHP ‘sokağı’ Meclis gündemine taşıyacakCHP 1 Ekim’de başlayacak yeni yasama yılında izleyeceği stratejiyi belirledi. Sokaktaki vatandaşın sorunlarını Meclis’e taşıyacak olan CHP, başta eğitim, ekonomi, sağlık olmak üzere kitlesel sorunları, emeklilikte yaşa takılanlar, 3600 ek gösterge konusunu her fırsatta konuşup gündemde tutacak. Erken seçim çağrısını da sık sık yineleyecek.
16.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Lafarge' açıklaması: Söyledim, kulak arkası ettiler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Lafarge' açıklaması: Söyledim, kulak arkası ettilerSuriye’de DEAŞ’ı, Fransa gizli servisinin bilgisi dahilinde desteklemekle suçlanan Lafarge firması AK Parti MYK toplantısının da gündemindeydi. Erdoğan’ın “Fransa Yüksek Mahkemesi tarafından konunun belgelenmesi önemli. Lafarge’ın DEAŞ’a rüşvet verdiğini, terörü finanse ettiğini, Macron’a ve Avrupa’da pek çok lidere söyledim. Ancak hep kulak arkası ettiler” dediği belirtildi.
15.09.2021Siyaset
Ne laf söyletiriz ne de laiklik sütununu kırdırırız
Ne laf söyletiriz ne de laiklik sütununu kırdırırızMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski milletvekili Resul Tosun’un “laikliğin anayasadan çıkarılması” yönündeki görüşlerine sert tepki gösterdi.
15.09.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den laiklik açıklaması
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den laiklik açıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, laikliğin Anayasa’dan çıkarılması tartışmasıyla ilgili, "Bu görüşü seslendiren veya destek verenler Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş temellerini dinamitlemek isteyen, kurucu emanetleri kundaklamak için gün sayan hastalıklı ve hasarlı zihniyetlerdir. Bilinmelidir ki, ne dinimize laf söyletiriz, ne de Cumhuriyet'in laiklik sütununu kırdırırız" dedi.
14.09.2021Siyaset
‘Laikliği anayasadan çıkarmak mümkün değil’
‘Laikliği anayasadan çıkarmak mümkün değil’AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı.
14.09.2021Siyaset
AK Parti MYK toplantısı sona erdi
AK Parti MYK toplantısı sona erdiCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi.
13.09.2021Siyaset
Siyasette 'Laiklik' polemiğine son nokta! Çelik: Mümkün değildir
Siyasette 'Laiklik' polemiğine son nokta! Çelik: Mümkün değildirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, siyasetteki laik tartışmalarıyla ilgili olarak, "Laiklik prensibinin Anayasa'da korunması gerektiğini düşünüyoruz. Hiçbir şekilde Anayasa’dan çıkarılması gibi AK Parti'nin bir teklifi olamaz. Bu teklife AK Parti'nin olumlu bir şekilde bakması da mümkün değildir." ifadelerini kullandı.
13.09.2021Siyaset
Erbaş’a eleştirilere tepki: Doğru iş yapmıştır desteğimiz tamdır
Erbaş’a eleştirilere tepki: Doğru iş yapmıştır desteğimiz tamdırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, adli yıl ve yeni Yargıtay binasının açılışı sırasında dua okumasının eleştirilmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı.
10.09.2021Siyaset
Son dakika! Bahçeli: Diyanet İşleri Başkanı'na desteğimiz tam
Son dakika! Bahçeli: Diyanet İşleri Başkanı'na desteğimiz tamMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Yargıtay binasının açılışında dua etmesinin eleştirilmesiyle ilgili, "Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş doğru bir iş yapmıştır. Ve desteğimiz tamdır. Onun hedef alınması bir bakıma din ve vicdan hürriyetini hedef almaktır" dedi.
9.09.2021Siyaset
‘Reform söylemleri bir rüyadan öteye gidemez’
‘Reform söylemleri bir rüyadan öteye gidemez’Taliban’ın reform vaatlerini Milliyet’e yorumlayan uzmanlar, radikal grupların her zaman değişime kapalı olduğunu, insani hakların tanınmasının mümkün olmadığını vurguladı
20.08.2021Gündem
İtalya ve Vatikan arasındaki polemik sürüyor
İtalya ve Vatikan arasındaki polemik sürüyorVatikan Devlet Sekreteri (Başbakan) Kardinal Pietro Parolin, İtalyan parlamentosunda tartışılan eşcinsel haklarına yönelik yasa tasarısına Vatikan'ın diplomatik kanallardan iki ülke arasındaki anlaşmaların ihlallerine yönelik endişelerini dile getirdiğini ve bunun bir müdahale olmadığını söyledi.
24.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

AK Partidevlet bahçelimhpMilliyetçi Hareket PartisiÖmer Çelik

Laiklik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.