Latin Amerika

Latin Amerika

Son dakika Latin Amerika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Latin Amerika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Latin Amerika haber sayfamızda...

Latin Amerika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.233 latin amerika haberi bulunmuştur.
Meksika Devlet Başkanı'ndan 'göçmen kampı' açıklaması
Meksika Devlet Başkanı'ndan 'göçmen kampı' açıklamasıMeksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, son haftalarda yeniden tırmanışa geçen düzensiz göç nedeniyle ülkesinin bir göçmen kampına dönüşmesini istemediğini belirtti.
25.09.2021Dünya
ABD Temsilciler Meclisi'nden 778 milyar dolarlık onay
ABD Temsilciler Meclisi'nden 778 milyar dolarlık onayABD Temsilciler Meclisi, 2022 mali yılına ait savunma harcamaları için 778 milyar dolarlık Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa Tasarısının onayladı.
24.09.2021Dünya
Discus (Diskus) Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Discus (Diskus) Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Akvaryumda balık beslemek uzmanlar tarafından insanı rahatlatan bir hobi olarak belirtilmektedir. Akvaryumda balık besleyen kişilerin önem verdiği hususlardan biri de balıkların görsellikleri olmaktadır. Uyum içinde yaşayan ama estetik olarak göze hitap eden balıkları beslemek insanların tercihleri arasında gösterilmektedir. Discus balıkları da bu bağlamda ele alınan balık çeşitlerinden birisi olarak belirtilmektedir. Peki, discus balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir? İşte, discus balığı hakkında merak edilen hususları derledik.
23.09.2021Evcil Hayvan
Brezilya'nın sıfırdan kurulan başkenti Brasilia
Brezilya'nın sıfırdan kurulan başkenti BrasiliaBrezilya, nüfus bakımından dünyanın 6. büyük ülkesi. Gezegenin akciğerleri olarak adlandırılan Amazon Yağmur Ormanları'na da ev sahipliği yapan Brezilya aynı zamanda yüzölçümü bakımından en büyük 5. ülke. Futbol ve eğlence hayatıyla dünya çapında haklı bir üne sahip olan Brezilya'nın başkenti de bir o kadar ilginç. Uzun yıllar ülkeye Rio de Janeiro başkentlik yaptıktan sonra ülkenin nispeten daha orta kesimlerinde sıfırdan inşa edilen Brasilia, Brezilya'nın yeni yönetim merkezi haline geldi. Dünyaca ünlü mimar Oscar Niemeyer'in imzasını taşıyan ve son derece planlı bir biçimde inşa edilen Brasilia, bu yönüyle UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesi'ne de girmeye hak kazandı.
23.09.2021Tatil
Tilapia Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Tilapia Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Balıklar deniz canlıları arasında en fazla dikkatleri üzerine çeken canlı türleridir. Birbirinden farklı vücut yapıları, renkleri ve daha pek çok özelliği ile dünyada pek çok ilgi çekici balık türü bulunmaktadır. Bu balık türlerinden birisi de Tilapia balığıdır. Birden fazla türü ile diğer balık türlerine nazaran çok farklı özellikleri bulunan Tilapia balığı merak uyandırmaktadır. Bu özel balık türünü yakından tanımak isteyenlere özel Tilapia balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir detayları ile derledik.
22.09.2021Evcil Hayvan
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlar
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, 10 milyonlarca insanın Kovid-19 virüsünün pençesinde kıvrandığı bir dönemde, aşı milliyetçiliğinin farklı yöntemlerle halen sürdürülüyor olmasının, insanlık adına yüz kızartıcı olduğunu ifade etti. "Yerli aşımız TURKOVAC'ı yakın zamanda milletimizle birlikte tüm insanlığın istifadesine sunacağımızı ifade etmek istiyorum." diyen Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütünün güçlendirilmesi ve salgınlara karşı sözleşme hazırlanması girişimlerini desteklediklerini vurguladı. "Doğu Akdeniz'de en uzun kıyıya sahip Türkiye'yi bölgede yok sayan anlayıştan vazgeçilmesi şarttır." diyen Erdoğan, KKTC ile ilgili olarak, "BM'nin eşit olarak kabul ettiği Ada'daki iki halktan birinin lideri sizlere hitap edebilirken, diğer liderin bu platformda sesini duyuramaması adil değildir." açıklamasında bulundu.
21.09.2021Siyaset
BM'den Çin ve ABD'ye çağrı!
BM'den Çin ve ABD'ye çağrı!Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Çin ve ABD'ye, "soğuk savaş" uyarısında bulunarak tamamen kötü olan ilişkilerini onarmalarını istedi.
20.09.2021Dünya
Yedi Latin Amerika ülkesinden bağımsızlık kutlaması
Yedi Latin Amerika ülkesinden bağımsızlık kutlamasıCumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Kosta Rika, El Salvador, Guatemela, Meksika, Panama, Peru ve Brezilya’nın bağımızlık yıldönümü için sahne aldı.
20.09.2021Kültür Sanat
İhracatçılardan tam destek var
İhracatçılardan tam destek varCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Olağan Genel Kurulu’nda ihracatçılara verdiği müjdeler yankı buldu.
20.09.2021Ekonomi
İhracatçılardan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdelerine destek
İhracatçılardan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdelerine destekİhracatçılardan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 28. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları ödül töreninde ihracatçılara verdiği müjdelere destek geldi.
19.09.2021Ekonomi
JP Morgan'dan tarihi karar
JP Morgan'dan tarihi kararJP Morgan, tarihinde ilk kez denizaşırı bir ülkede perakende bankacılık birimi açacak.
17.09.2021Uzmanpara
Menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendi
Menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendiTicaret Bakanlığı, hazırlıklarını yürüttüğü Uzak Ülke Stratejisi ile ihracatın menzilini 8 bin kilometreye çıkartmayı hedeflerken, 15 uzak ülke belirledi. Bu kapsamda, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri, Güney Afrika ile Uzak Doğu ülkelerine yönelik ihracatın artırılması amaçlanıyor.
17.09.2021Uzmanpara
İhracatta menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendi
İhracatta menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendiTicaret Bakanlığı, hazırlıklarını yürüttüğü Uzak Ülke Stratejisi ile ihracatın menzilini 8 bin kilometreye çıkartmayı hedeflerken, 15 uzak ülke belirledi. Bu kapsamda, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri, Güney Afrika ile Uzak Doğu ülkelerine yönelik ihracatın artırılması amaçlanıyor.
17.09.2021Ekonomi
Devlerden yıkıcılara geleceğin şirketleri
Devlerden yıkıcılara geleceğin şirketleriTIME dergisi 2021 yılının 100 şirketini, geleceği şekillendirme kapasitelerini göz önüne alarak seçti. Devler, yıkıcılar, yenilikçiler gibi kategorilerin olduğu listede kripto paradan sağlığa hemen her alanda şirket var
17.09.2021Ekonomi
‘Ölüm mangası hayatımı değiştirdi’
‘Ölüm mangası hayatımı değiştirdi’1970’lerin stil ikonu ve Mick Jagger’ın eski eşi olan Bianca Jagger, insani yardım çalışmaları sırasında ölümle yüz yüze geldiğini anlattı. Jagger, ülkesi Nikaragua’daki seçimler öncesi uluslararası topluma demokrasi çağrısı yaptı
17.09.2021Dünya
Mücadele dolu
Mücadele doluLatin Amerika’nın cesur sesi Karina Sainz Borgo’nun dokunaklı, hüzünlü ve heyecan verici ilk romanı ‘Ölüleri Defnetmek’, Kafka Kitap logosuyla raflardaki yerini aldı...
17.09.2021Cadde
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran'dan Guatemala ile tarihi mirası yeniden canlandırma mesajı
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran'dan Guatemala ile tarihi mirası yeniden canlandırma mesajıDışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Guatemala ile ilişkilerin ivme kazanmasının Türkiye'nin Latin Amerika ve Karayipler bölgesiyle yakınlaşmasının güzel bir örneği olduğunu bildirdi
16.09.2021Siyaset
Güney Amerika'da görmeniz gereken 12 kent
Güney Amerika'da görmeniz gereken 12 kentGüney Amerika, Türkiye'ye binlerce kilometre uzaklıkta olsa da bize benzeyen pek çok yana sahip. İnsanların sıcakkanlılığı, mutfakları ve tarihiyle dikkat çeken bu coğrafyayı ne yapıp edip mutlaka görmelisiniz. İşte bu uzak coğrafyada mutlaka görmeniz gereken kentler.
15.09.2021Tatil
2050’ye kadar 200 milyondan fazla insan göçe zorlanabilir
2050’ye kadar 200 milyondan fazla insan göçe zorlanabilirDünya Bankası, önlem alınmaması durumunda iklim değişikliğinin 2050’ye kadar dünyanın 6 bölgesinden 216 milyondan fazla insanı iç göçe zorlayabileceğini öngördü.
15.09.2021Gündem
Güzellik cihazları İstanbul’da görücüye çıktı
Güzellik cihazları İstanbul’da görücüye çıktıGüzellik ve Bakım Fuarı, bu yıl 33’üncüsü düzenlenerek, katılımcı ve ziyaretçi açısından kendi rekorunu kırarken yerli  medikal cihaz üreticileri için de verimli bir ihracat kapısı oldu.
12.09.2021Ekonomi
Dünyada dijital suçlar yüzde 25 arttı
Dünyada dijital suçlar yüzde 25 arttıKaspersky Üst Yöneticisi (CEO) Eugene Kaspersky, "KSN altyapımız tarafından sağlanan verilere göre, dünya çapında dijital suçta yüzde 25'lik artış görüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
10.09.2021Ekonomi
Pablo Escobar'ın kenti Medellin
Pablo Escobar'ın kenti MedellinMedellin, Latin Amerika ülkesi Kolombiya'nın başkenti Bogota'dan sonraki en büyük ikinci kenti. Oldukça yüksek bir yerde kurulan Medellin, son yılların ünlü dizisi Narcos ile de gündemde. Suç makinesi Pablo Escobar'ın doğup büyüdüğü kentte bugün de ona dair pek çok ize rastlamak mümkün. Hatta kentte bir Escobar turizm bile söz konusu. Latin Amerika'nın yemyeşil dağlar arasındaki bu ilginç kentine birlikte göz atalım.
9.09.2021Tatil
Mu varyantı nedir, belirtileri nelerdir? Mu varyantı Türkiye'de var mı, kaç kişide görüldü?
Mu varyantı nedir, belirtileri nelerdir? Mu varyantı Türkiye'de var mı, kaç kişide görüldü?Son zamanlarda gündemden düşmeyen Mu varyantı hakkında meraklı arayış devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkemizde 2 kişide Mu varyantının tespit edildiğini duyurdu. Vatandaşlar ise Mu varyant nedir, belirtileri nelerdir? aramasına geçti. İşte Mu virüsü hakkında bilinmesi gerekenler...
9.09.2021Gündem
‘Afganistan’da başarısız oldular’
‘Afganistan’da başarısız oldular’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Dünyanın birçok yerine ‘demokrasi götürmeye’ çalışan, bu niyetle yola çıkan ülkeler, gittikleri her yeri bir istikrarsızlık coğrafyası haline getirmişlerdir. Afganistan bunun ilk örneği; Suriye, Irak, Libya aynı şekilde” dedi.
9.09.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan, Viyana'da yoğun parlamenter diplomasi
TBMM Başkanı Şentop'tan, Viyana'da yoğun parlamenter diplomasiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 5. Dünya Parlamento Başkanları Konferansı'na katılmak üzere geldiği Avusturya'nın başkenti Viyana'da, yoğun parlamenter diplomasi faaliyeti yürüttü.
8.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

abdBrezilyaLatin Amerikaihracatson dakika haberler

Latin Amerika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.