Likidite

Likidite

Son dakika likidite haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan likidite gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan likidite haber sayfamızda...

Likidite

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.278 likidite haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan 128 milyar dolar açıklaması
Son dakika haberi: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan 128 milyar dolar açıklamasıSon dakika haberlere göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 128 milyar dolar tutarındaki rezervin akıbetine ilişkin iddialara yanıt vererek, döviz alım-satımlarının koordinasyon içinde yapılabilmesi için Şubat 2017'de Hazine Müsteşarlığı ile TCMB'nin protokol imzaladığını, protokolle sağlıksız fiyat oluşumunun engellenmesine, döviz piyasalarındaki arz-talep dengesine ve likidite tesisine katkıda bulunulduğunu bildirdi.
16.04.2021Ekonomi
Kavcıoğlu'ndan 128 milyar dolar açıklaması
Kavcıoğlu'ndan 128 milyar dolar açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 128 milyar dolar tutarındaki rezervin akıbetine ilişkin iddialara yanıt vererek, döviz alım-satımlarının koordinasyon içinde yapılabilmesi için Şubat 2017'de Hazine Müsteşarlığı ile TCMB'nin protokol imzaladığını, protokolle sağlıksız fiyat oluşumunun engellenmesine, döviz piyasalarındaki arz-talep dengesine ve likidite tesisine katkıda bulunulduğunu bildirdi.
16.04.2021Uzmanpara
'Yatırıma odaklanınca mali disiplin kendiliğinden gelir'
'Yatırıma odaklanınca mali disiplin kendiliğinden gelir'Mali disiplinin bir sonuç olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ertem, yatırımın artmasıyla mali disiplinden kopulacağı algısının doğru olmadığını; üretime, yatırıma, istihdama ve ihracata odaklanınca mali disiplinin kendiliğinden geleceğini söyledi.
12.04.2021Ekonomi
Erdoğan, D-8 ülkelerine çağrı yaptı: İslami Megabank’ı hayata geçirelim
Erdoğan, D-8 ülkelerine çağrı yaptı: İslami Megabank’ı hayata geçirelimD-8 Teşkilatı Zirvesi’ne canlı bağlantıyla seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslami finans kurumlarının likidite ihtiyaçları ve Müslüman coğrafyanın artan altyapı finansman ihtiyaçları için İslami Megabank fikrini ortaya attı
9.04.2021Siyaset
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 'Yerli aşı çalışmaları...'
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 'Yerli aşı çalışmaları...'Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Teşkilatı 10. Zirve Toplantısı'nda konuşma yaptı. Yerli aşı çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Erdoğan, 'Virüse karşı en büyük gücümüz olan aşı meselesinin çıkarlara ve kar hırsına kurban edilmemesi gerektiğini her platformda açıkça ifade ettik. Yerli aşımızı süreçlerin tamamlanmasına müteakip tüm insanlığın istifadesine sunacağız.' dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ülkelerimizi kur kaynaklı risklerden korumak için yerel para ile ticarete ağırlık vermemiz şarttır.' ifadelerine yer verdi.
8.04.2021Siyaset
'Aşı politikası ekonomik politikadır'
'Aşı politikası ekonomik politikadır'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, aşı politikasının ekonomik bir politika olduğunu belirterek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sona erdirilmesinde sağlanan hızlı ilerlemenin küresel ekonomiye 2025'e kadar yaklaşık 9 trilyon dolarlık katkı sağlayabileceğini ifade etti.
8.04.2021Uzmanpara
IMF Başkanı Georgieva: Aşı politikası ekonomik politikadır
IMF Başkanı Georgieva: Aşı politikası ekonomik politikadırUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, aşı politikasının ekonomik bir politika olduğunu belirterek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sona erdirilmesinde sağlanan hızlı ilerlemenin küresel ekonomiye 2025'e kadar yaklaşık 9 trilyon dolarlık katkı sağlayabileceğini ifade etti.
7.04.2021Ekonomi
İnşaat malzemeleri ihracatı yükseldi
İnşaat malzemeleri ihracatı yükseldiİnşaat malzemeleri sanayi üretimi ocakta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17,8 artarken, ihracat yüzde 3,7 yükselişle 1,82 milyar dolara ulaştı.
3.04.2021Uzmanpara
İnşaat malzemeleri ihracatı ocakta 1,82 milyar dolara yükseldi
İnşaat malzemeleri ihracatı ocakta 1,82 milyar dolara yükseldiİnşaat malzemeleri sanayi üretimi ocakta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17,8 artarken, ihracat yüzde 3,7 yükselişle 1,82 milyar dolara ulaştı.
3.04.2021Ekonomi
ABD Hazine Bakanı Yellen: Finansal sistemdeki kırılganlıkları gidermek için daha fazlasını yapmalıyız
ABD Hazine Bakanı Yellen: Finansal sistemdeki kırılganlıkları gidermek için daha fazlasını yapmalıyızABD Hazine Bakanı Janet Yellen, piyasa işleyişini desteklemek için hala aşırı politika müdahalelerine ihtiyaç duyulduğunu belirterek finansal sistemdeki kırılganlıkları gidermek için daha fazlasının yapılması gerektiğini söyledi.
1.04.2021Dünya
Küresel ekonomi için büyüme sinyali
Küresel ekonomi için büyüme sinyaliUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ABD'deki yeni mali paket dahil olmak üzere sağlanan ilave politika desteği ve bu yılın sonlarında birçok gelişmiş ekonomide aşı destekli toparlanma beklentisi nedeniyle küresel ekonomide daha fazla hızlanma beklediklerini belirterek, "Bu, gelecek hafta Dünya Ekonomik Görünümü raporunda göreceğiniz üzere, bu yıl ve 2022 için küresel tahminimizde yukarı yönlü bir revizyona izin veriyor." dedi.
31.03.2021Uzmanpara
Erdoğan, BM etkinliğine video mesaj gönderdi: Yerli aşımızı tüm insanlığa sunarız
Erdoğan, BM etkinliğine video mesaj gönderdi: Yerli aşımızı tüm insanlığa sunarızKüresel salgının, bilhassa az gelişmiş ülkelerde ciddi yıkımlara neden olduğunu belirten Erdoğan, 100’e yakın ülkenin aşıya henüz ulaşamadığını hatırlatarak, aşıya adil erişimin güvence altına alınması gerektiğini vurguladı
31.03.2021Siyaset
IMF Başkanı Georgieva: Daha fazla hızlanma bekliyoruz
IMF Başkanı Georgieva: Daha fazla hızlanma bekliyoruzUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ABD'deki yeni mali paket dahil olmak üzere sağlanan ilave politika desteği ve bu yılın sonlarında birçok gelişmiş ekonomide aşı destekli toparlanma beklentisi nedeniyle küresel ekonomide daha fazla hızlanma beklediklerini belirterek, "Bu, gelecek hafta Dünya Ekonomik Görünümü raporunda göreceğiniz üzere, bu yıl ve 2022 için küresel tahminimizde yukarı yönlü bir revizyona izin veriyor." dedi.
30.03.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli aşı açıklaması: Tüm insanlığın kullanımına sunmayı öngörüyoruz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli aşı açıklaması: Tüm insanlığın kullanımına sunmayı öngörüyoruzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM toplantısına video konferansına katıldı. Erdoğan, yerli aşı çalışmaları tamamlandığında, aşıyı en uygun şartlarda tüm insanlığın kullanımına sunmayı öngördüklerini belirtti.
30.03.2021Siyaset
‘Bankalar kredi verme yetkinliğini artırdı’
‘Bankalar kredi verme yetkinliğini artırdı’Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Türk bankacılık sisteminin salgın döneminde kredi kanallarını açık tuttuğunu belirterek, “Sektörün kredi vermeme gibi bir durumu yok. Tam tersine sektör kredi verme konusundaki yetkinliğini artırdı” dedi.
26.03.2021Ekonomi
Euro Bölgesi'nde şirket kredileri arttı
Euro Bölgesi'nde şirket kredileri arttıEuro Bölgesi'nde bankalar başta olmak üzere finans kuruluşları tarafından şirketlere verilen krediler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ikinci dalgasının yaşandığı şubatta artış kaydetti.
25.03.2021Uzmanpara
Türk bankacılık sisteminin aktif büyüklüğü milli gelirin yüzde 121'ine ulaştı
Türk bankacılık sisteminin aktif büyüklüğü milli gelirin yüzde 121'ine ulaştıTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Türk bankacılık sisteminin bilanço büyüklüğünün 6 trilyon lirayı geçtiğini belirterek, "Toplam aktiflerin milli gelire oranı yüzde 121'e ulaştı." dedi.
25.03.2021Ekonomi
IMF, 650 milyar dolarlık özel çekme hakkı tahsis etmeyi planlıyor
IMF, 650 milyar dolarlık özel çekme hakkı tahsis etmeyi planlıyorUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, özel çekme hakları (SDR) olarak adlandırılan rezerv para biriminin tahsisinin görüşüldüğünü belirterek, 650 milyar dolarlık yeni tahsisin değerlendirilmesi için haziran ayına kadar İcra Direktörleri Kurulu'na resmi bir teklif sunmayı planladığını bildirdi.
24.03.2021Uzmanpara
Bitcoin yatay seyrediyor
Bitcoin yatay seyrediyorABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın, faizlerin yüzde 0.00-0.25 aralığında sabit tutulması kararı sonrası yaptığı açıklamada gerektiğinde ek likidite desteği verileceğini vurgulaması üzerine gelen spot alımlarla 60,000 doları aşan Bitcoin, kâr satışlarıyla döndüğü 58,000 - 59,000 dolar aralığında yatay hareket ediyor.
20.03.2021Uzmanpara
Bitcoin 60 bin dolardan döndü
Bitcoin 60 bin dolardan döndüABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın, faizlerin yüzde 0.00-0.25 aralığında sabit tutulması kararı sonrası yaptığı açıklamada, gerektiğinde ek likidite desteği verileceğini vurgulaması üzerine gelen spot alımlarla 60,000 doları aşan Bitcoin, kâr satışlarıyla 58,000 dolar sınırına döndü.
19.03.2021Uzmanpara
Lina coin nedir? Linear (LİNA) coin kaç TL oldu?
Lina coin nedir? Linear (LİNA) coin kaç TL oldu?Lina coin nedir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kripto para takiçilerinin yakından takip ettiği Binance tarafından bugün listeleneceği duyurulan yeni kripto para birimi Lina coin nedir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Lina (Linear) coin'de son durum ne?
18.03.2021Ekonomi
Her 5 Alman şirketinden 1’i var olma tehdidi altında
Her 5 Alman şirketinden 1’i var olma tehdidi altındaYeni tip koronavirüs salgınında üçüncü dalgaya yönelik endişeler artarken, Kasım 2020 ile kıyaslandığında, şubat ayında daha fazla sayıdaki Alman şirketinin ekonomik varlığının tehdit altında olduğu kaydedildi.
18.03.2021Uzmanpara
Son Dakika... Milyonları ilgilendiriyor! Bir kişi için 100 bin lira...
Son Dakika... Milyonları ilgilendiriyor! Bir kişi için 100 bin lira...Son dakika haberine göre mikro ve küçük ölçekli firmalar arasında likidite sıkıntısı çekenlere yönelik, istihdama kattıkları her bir ilave kişi için, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle, 100 bin liralık krediye erişim imkânı sağlanacak. En fazla 500 bin liralık ilave istihdam finansman desteği verilecek. İlave istihdam finansman desteğinden, 17 Mayıs’ta bitecek olan nakdi ücret desteği alan işyerleri de yararlanabilecek.
18.03.2021Ekonomi
Kredi Garanti Fonu (KGF) nedir? 100 Bin liralık kredi başvurusu nasıl, nereye yapılır? Faiz oranları kaç?
Kredi Garanti Fonu (KGF) nedir? 100 Bin liralık kredi başvurusu nasıl, nereye yapılır? Faiz oranları kaç?Pandemi döneminde devlet tarafından sağlanan destek paketlerinin bazıları sona ererken, bazıları 2 ay daha uzatıldı. Yeni bir destek üzerinde çalışan ve uygulamaya koyan yetkililer vatandaşları meraklandırdı. Son dakika haberine göre mikro ve küçük ölçekli firmalar arasında likidite sıkıntısı çekenlere yönelik, istihdama kattıkları her bir ilave kişi için, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle, 100 bin liralık krediye erişim imkânı sağlanacak. En fazla 500 bin liralık ilave istihdam finansman desteği verilecek. İlave istihdam finansman desteğinden, 17 Mayıs’ta bitecek olan nakdi ücret desteği alan işyerleri de yararlanabilecek. Peki Kredi Garanti Fonu (KGF) nedir? 100 Bin liralık kredi başvurusu nasıl, nereye yapılır? Faiz oranları kaç? İşte konuya ilişkin detaylı bilgi almak isteyenler için ayrıntılar...
18.03.2021Ekonomi
İlave istihdam kredisi nedir, kimler faydalanacak? 100 bin liralık kredi
İlave istihdam kredisi nedir, kimler faydalanacak? 100 bin liralık krediİlave istihdam kredisi nedir? Ekonomi reform paketinin açıklanması ile birlikte başta istihdam olmak üzere çalışma hayatına yönelik önemli düzenlemeler geliyor. En çok dikkat çeken ise ilave istihdam kredisi oldu. Peki, ilave istihdam kredisinden kimler faydalanabilecek. Kısa çalışma ödeneğinin Mart sonu sona ermesiyle birlikte ilave istihdam desteği istihdam sağlayanlara nefes aldıracak. İşte ilave istihdam kredisi ile ilgili ayrıntılar.
18.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

son dakika haberlerIMFekonomikredimerkez bankası

Likidite ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.