Limit

Limit

Son dakika limit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan limit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan limit haber sayfamızda...

Limit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.265 limit haberi bulunmuştur.
Kamu ihalelerinde eşik değerler ve parasal limitler artırıldı
Kamu ihalelerinde eşik değerler ve parasal limitler artırıldıKamu İhale Kanunu'nda belirtilen eşik değerler ve parasal limitler yüzde 79,89 artırıldı.
20.01.2022Ekonomi
12. Sınıf Matematik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 12. Sınıf Matematik Dersi Müfredatı 2021-2022
12. Sınıf Matematik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 12. Sınıf Matematik Dersi Müfredatı 2021-2022Matematik her öğrencinin okulda aldığı derslerden birisidir. İlkokuldan üniversiteye kadar öğrenciler matematik eğitimi alırlar. Özellikle liseye geçiş ve üniversiteye geçiş sınavlarında öğrencilerin sürekli karşılaştıkları derslerdendir. Pek çok öğrenci zor olması nedeniyle matematik dersinde zorlanır. 1. sınıftan başlayan matematik dersleri üniversiteye kadar gider. Matematik konuları ise sınıf derecesine göre farklıdır. 12. sınıf matematik konuları 1. dönem ve 2. dönem olmak üzere lise öğrencileri için bu yıl toplamda 13 tanedir. 2021-2022 yılında 1. dönem ve 2. dönem 12. sınıf matematik dersi müfredatı için “12. Sınıf Matematik Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru Dağılımı
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru DağılımıYKS ÖSYM tarafından uygulanan üniversite giriş sınavıdır. Lise mezunu veya lise son sınıf öğrencileri lisans eğitimi almak için bu sınava girebilir. YKS toplamda 3 oturumdan oluşur. Her yıl milyonlarca öğrencinin girdiği YKS’nin 1. Oturumu TYT’dir. TYT sınavına giren öğrenciler AYT ve YDT’ye girme hakkına sahip olurlar. AYT sınavı alan bilgisi ölçerken, YDT ise yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler içindir. TYT ve AYT konuları arasında matematik, Türkçe, geometri, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih, felsefe ve din kültürü yer almaktadır. YDT sınavına Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden herhangi biri tercih edilerek girilir. 2022 TYT, AYT VE YDT konuları ve soru dağılımı için “2022 YKS Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
AYT Konuları 2022: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya Konuları
AYT Konuları 2022: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya KonularıAYT lisans eğitimi almak isteyen lise son sınıf veya lise mezunu kişilerin girdiği sınavdır. YKS’nin 2. Oturumu olan AYT sınavına girmek için öncelikle TYT sınavına girmek şarttır. AYT sınavı öğrencilerin kendi alanlarında sahip olduğu başarıyı ölçmektedir. Toplamda 160 soru bulunur ve öğrencilerin toplam süresi 180 dakikadır. YKS’nın 2. Oturumu olan AYT konuları arasında matematik, edebiyat, fizik, biyoloji, kimya, tarih, coğrafya, felsefe, geometri ve din yer almaktadır. 180 sınav barajını geçen öğrenciler 4 yıllık lisans tercihi yapmaya hak kazanırlar. 2022 AYT konularını merak ediyorsanız konu ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Elektrik faturalarını mutlaka kontrol edin! İsteyen değiştirebilir
Elektrik faturalarını mutlaka kontrol edin! İsteyen değiştirebilirElektrikte yılbaşı itibarıyla geçilen kademeli tarifede, abonelerin elektrik tüketimleri, limit altı ve üstü olarak iki kategoride hesaplanıyor. Hesaplama nasıl yapılıyor, istenirse çıkmak mümkün mü? İşte elektrikte kademeli tarife hakkında merak edilenler...
17.01.2022Ekonomi
Elektrikte 'kademeli' fatura hakkında her şey
Elektrikte 'kademeli' fatura hakkında her şeyİşte elektrikte kademeli tarife hakkında merak edilenler: Hesaplama nasıl yapılıyor, istenirse çıkmak mümkün mü?
17.01.2022Ekonomi
Düğün Masrafları Ne Kadar Tutar? 2022 Ortalama Evlilik Bütçesi Ve Eşya Listesi
Düğün Masrafları Ne Kadar Tutar? 2022 Ortalama Evlilik Bütçesi Ve Eşya ListesiEvlenmeye karar verdiğinizde ilk olarak düğün ve çeyiz harcamaları hesaplanır. Söz, nişan, kına ve düğün aslında kişinin anlayışına göre değişebilir. Düğün masraflarında bir üst limit yoktur. Fakat alt limit piyasa koşullarına göre değişir. Sizin için 2022 düğün masraflarını fiyat araştırdık.
5.01.2022Evlilik
Gözlük Reçetesi Kaç Gün Geçerlidir? 2022 Gözlük Reçetesi Geçerlilik Süresi
Gözlük Reçetesi Kaç Gün Geçerlidir? 2022 Gözlük Reçetesi Geçerlilik SüresiSağlık açısından göz problemi yaşayan pek çok insan, aldığı gözlük reçetesinin kaç günlük bir süreye sahip olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Son dönemlerde internetten en çok araştırılan konular içerisinde yer almaktadır. Peki, gözlük reçetesi kaç gün geçerlidir? 2022 gözlük reçetesi geçerlilik süresi.
EFT Saatleri 2022: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır?
EFT Saatleri 2022: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır? EFT, Elektronik Fon Transferinin kısaltılmasına denir. Bankalar arası yapılan para gönderme işlemi EFT olarak adlandırılır. Hesaplar arası yapılan para transferine ise havale denir. Havalede başka bankaya para gönderme işlemi yapılmaz. EFT işlemi hafta içi yapılabilir ve ancak her bankanın EFT saatleri ile ücreti değişiklik gösterir. Hafta sonu ve resmi tatillerde EFT işlemi yapılmaz. EFT sadece bankaların faaliyette olduğu saatlerde yapılır. Ancak Merkez Bankası’nın 2021 yılı itibari ile hizmete soktuğu FAST işlemi ile 7/24 1000 TL’ye kadar EFT yapılabilir. Bankalar arası 7/24 EFT ve havale saat kaça kadar yapılır? diyorsanız “EFT Saatleri 2022” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
4.01.2022Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.01.2022Oyun
50 bin lira limit var! Trafik kazalarında mağdur olmamak için dikkat
50 bin lira limit var! Trafik kazalarında mağdur olmamak için dikkatHer taşıt sahibinin yaptırması zorunlu olan trafik sigortası, sigortalıyı tam anlamıyla güvenceye almıyor. Uzman isim Oya Turhaner,, trafik sigortasının karşı tarafa verilen hasarın yalnızca 50 bin lirasını karşıladığını ve oluşabilecek hasarlarda mağduriyet yaşamamak için ek olarak ‘İhtiyari mali mesuliyet’ teminatı yaptırılması gerektiğini beliriyor.
2.01.2022Ekonomi
Avrupa'da korkunç rekor! Bir günde 180 bin vaka...
Avrupa'da korkunç rekor! Bir günde 180 bin vaka...Fransa, Salı günü 179 bin 807 yeni koronavirüs vakası bildirdi. Bu Avrupa kıtasında bugüne kadar kaydedilen en yüksek vaka sayısı oldu. İtalya, Yunanistan, Portekiz ve İngiltere'de de rekor vaka sayıları bildirildi.
29.12.2021Dünya
Kuraklık etkisi gözle görüldü
Kuraklık etkisi gözle görüldüGermencik’te derinlikleri 2 metre uzunlukları 1 kilometreyi bulan zemin yarıklarını inceleyen Aydın Büyükşehir, durumun kuraklık kaynaklı olduğunu açıkladı
27.12.2021Ege
MASAK'tan Binance'a rekor ceza
MASAK'tan Binance'a rekor cezaTürkiye'de kripto varlık platformlarına yönelik ilk ceza geldi. BN Teknoloji şirketine (Binance) MASAK tarafından yapılan yükümlülük denetiminde tespit edilen ihlallere ilişkin en üst limit olan 8 milyon lira idari para cezası kesildi.
25.12.2021Uzmanpara
Türkiye'den Binance'a rekor ceza!
Türkiye'den Binance'a rekor ceza!Türkiye'de kripto varlık platformlarına yönelik ilk ceza geldi. BN Teknoloji şirketine (Binance) MASAK tarafından yapılan yükümlülük denetiminde tespit edilen ihlallere ilişkin en üst limit olan 8 milyon lira idari para cezası kesildi.
25.12.2021Haberler
Türkiye'den Binance'a rekor ceza!
Türkiye'den Binance'a rekor ceza!Türkiye'de kripto varlık platformlarına yönelik ilk ceza geldi. BN Teknoloji şirketine (Binance) MASAK tarafından yapılan yükümlülük denetiminde tespit edilen ihlallere ilişkin en üst limit olan 8 milyon lira idari para cezası kesildi.
25.12.2021Ekonomi
Kur korumalı TL mevduatında vatandaşın kazancı ne olacak? İşte cevabı...
Kur korumalı TL mevduatında vatandaşın kazancı ne olacak? İşte cevabı...Hazine ve Maliye Bakanlığı, kur korumalı mevduata ilişkin 9 maddelik uygulama esaslarını belirlemişti. Bunun üzerine kamu bankaları yüzde 14 faiz üzerinden örneklerle müşterinin kazancını açıkladı. İşte detaylar...
25.12.2021Ekonomi
İngiltere’den sanata  acil destek
İngiltere’den sanata acil destekOmicron varyantının hızla yayılması dünyada korku yaratırken İngiltere’de Kültür, Medya ve Spor Departmanı sanatın kısıtlamalardan daha az etkilenmesi için sanata ayrılan acil durum fonunu iki katına çıkardı.
25.12.2021Kültür Sanat
Kur korumalı hesaba 300 baz puan artı faiz
Kur korumalı hesaba 300 baz puan artı faizHazine ve Maliye Bakanlığı kur korumalı TL vadeli mevduatlara ve katılma hesaplarına ilişkin uygulama esasları hakkında bir açıklama yayımladı.
25.12.2021Ekonomi
Hazine Bakanlığı'ndan yeni mevduat sistemi için limit açıklaması
Hazine Bakanlığı'ndan yeni mevduat sistemi için limit açıklamasıHazine ve Maliye Bakanlığı, Kur Korumalı TL Vadeli Mevduatı ile ilgili, "Türkiye'de yerleşik gerçek kişiler faydalanabilecek olup, uygulamadan birden fazla kez yararlanılması mümkün olacak ve alt/üst limit olmayacaktır" açıklamasını yaptı. Ayrıca bankalarca uygulanacak faiz politika faizinin en fazla 3 puan üzerinde olabilecek.
24.12.2021Ekonomi
‘Refah sistemi tüm topluma yansıyacak’
‘Refah sistemi tüm topluma yansıyacak’Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Yeni ekonomi modeli, refah sisteminin toplumun tamamına yansıtıldığı bir modeldir...
24.12.2021Ekonomi
3 günde istikrar! Bakan Nebati'den emekli ve memura zam soruna dikkat çeken cevap
3 günde istikrar! Bakan Nebati'den emekli ve memura zam soruna dikkat çeken cevapHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türk Lirası’na teşvik paketinin ayrıntılarını, Türkiye’nin sıcak ekonomik gündemini ve piyasaların geleceğine ilişkin merak edilenleri değerlendirdi. Bakan Nebati, "Yeni ekonomi modeli ile 3 günde finansal istikrar sağladık" diyerek "Düne kadar 'bu işin çözümü yüksek faizdir' diyenlere tokat gibi cevap oldu." ifadelerini kullandı. Nebati, döviz kurlarındaki düşüşe ilişkin 'Kuşkulu dönemi pazartesi akşamı itibarı ile bitirdik. Köpük daha gitmedi, gitmeye başladı." ifadelerine yer verdi. Bakan Nebati, "Memurumuzu bugüne kadar koruduk bundan sonra da korumaya devam edeceğiz. Sabit gelirlilerin hakkını koruyan tedbirleri alacağız. Emeklilerimiz için de arkadaşlarımız çalışıyor. Emeklilerimizi memnun edecek bir çalışma olacağına ilişkin benim de kanaatim çok yüksek." dedi.
24.12.2021Ekonomi
Serbest tüketici sınırı düşürüldü
Serbest tüketici sınırı düşürüldüElektrikte serbest tüketici olabilme sınırı 2022 yılı başından itibaren 100 kWh düşürülerek 1200 kilovatsaatten (kWh) 1100 kWh'ye indirildi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), elektrikte serbest tüketici olabilme sınırını 1100 kWh olarak açıkladı.
23.12.2021Ekonomi
Nakitcoins İle Kripto Takasında Farklı Bir Dönem Başladı!
Nakitcoins İle Kripto Takasında Farklı Bir Dönem Başladı!Nakitcoins KYC kaydı yaparak paranızı emanet almadan bir sistem uygulamaktadır. Bitcoin, Monero, Doge, Mana, Sand, Gala, Tron, Ada Ethereum, Zcash, Tether ve Litecoin gibi para birimlerini hemen dönüştürebileceğiniz kolay bir kullanım alanı sundu. Türkiye’de de Avrupa’da da bir ilk olmayı başardı. Destekledikleri para birimlerini dönüştürebileceğiniz donanımları bir araya getirdi!
22.12.2021Advertorial
Sınır ticaretine sınırlama geldi
Sınır ticaretine sınırlama geldi13 sınır iline, ülke başına 150 milyon dolarlık sınır ticareti limiti geldi.
4.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Limit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.