Lütfiye Selva Çam

Lütfiye Selva Çam

Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara-2 5 .sıra Adayı.Asker emeklisi babasının görevleri nedeniyle Anadolu’nun çeşitli illerinde bulunan Lütfiye Selva Çam, 5 Eylül 1970’de Şanlıurfa’da doğdu. 1974 yılından itibaren Ankara’da, sırası ile Bahçelievler Alparslan İlkokulu, Deneme Lisesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yurtiçi ve yurt dışında “İnsan kaynakları, yönetim, organizasyon ve eğitim” e yönelik çalışmalarda bulundu. Boston ve Troy State Üniversiteleri ile birlikte “Doğu Almanya’nın Yeni Ekonomik Süreci” üzerine Dresden’de araştırma çalışmalarına katıldı. Yönetim ve Organizasyon, Kişisel Gelişim ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında gerek ticari gerekse sosyal amaçlı çalışmalarını 1996 yılından bu tarafa çeşitli yerli ve yabancı kuruluşlarda ve aile şirketinde yürüttü. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK ve MYK üyesi olarak Ekonomi İşleri Başkanı, Dış İlişkiler Başkanı olarak görev yaptı. 2008-2012 yılları arasında Avrupa Halk Partisi (EPP) gözlemci yönetim kurulu üyesi olarak; 2013-2014 tarihleri arasında ise Asya Siyasi Partileri Konferansı (ICAAP) Kadın kolları başkan yardımcısı olarak görev aldı.“GÖNÜLDER” Ankara Şube Başkanı, Kadın ve Demokrasi Derneği(KADEM)’nin Ankara Kurucu Temsilcisidir. Ayrıca, 1995 yılından itibaren MÜSİAD ile başlayan ve günümüze kadar devam eden girişimciliğe dönük çalışmalarda da yer almıştır. 25. Dönem Ankara Milletvekili olan ÇAM, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Yönetim Kurulu üyesidir. 22 Eylül 2015 tarihinde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı olarak atanmıştır. 25. Dönem Ankara milletvekili seçilen Çam çok iyi düzeyde İngilizce, temel düzeyde Fransızca ve Arapça bilmekte olup, evli ve 3 çocuk annesidir.

Lütfiye Selva Çam

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 121 lutfiye selva cam haberi bulunmuştur.
AK Parti’nin 2023 kadroları seçildi
AK Parti’nin 2023 kadroları seçildiAK Parti’yi 2023 seçimlerine taşıyacak yeni yönetim kadrosu belli oldu. Üye sayısı 50’den 75’e yükseltilen yeni MKYK’da 47 yeni isim yer aldı, 28 mevcut üye yerini korudu, 22 isim ise liste dışı kaldı. Eski Meclis Başkanı Binali Yıldırım parti yönetimine girerken, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, kurulun yeni üyeleri arasında yer aldı
25.03.2021Siyaset
SON DAKİKA: AK Parti MYK üyeleri ve görevleri açıklandı! AK Parti MKYK listesinde kimler var 2021? MKYK üyesi ne demek, açılımı nedir?
SON DAKİKA: AK Parti MYK üyeleri ve görevleri açıklandı! AK Parti MKYK listesinde kimler var 2021? MKYK üyesi ne demek, açılımı nedir?MYK üyeleri belli oldu. Hemen öncesinde MKYK listesi de açıklanmıştı. MKYK anlamı ve açılımı gündemde araştırılıyor. AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, genel başkanvekili sayısının 2'ye çıkarılacağını belirtti. AK Parti'nin MKYK ve MYK üye isimleri ise araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki MKYK nedir ve AK Parti MKYK üyeleri kimler? 2021 AK Parti MYK üyeleri kimler, görevleri neler?
24.03.2021Gündem
AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...
AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 7. Büyük Kongresi öncesi yaptığı açıklamada 75 kişilk MKYK listesi oluşturulduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıkladığı 75 kişilik MKYK listesi de belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer aldı.
24.03.2021Haberler
Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...
Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 7. Büyük Kongresi öncesi yaptığı açıklamada 75 kişilk MKYK listesi oluşturulduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıkladığı 75 kişilik MKYK listesi de belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer aldı.
24.03.2021Siyaset
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Yarın onlar gider, Türkiye ile baş başa kalırsınız
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Yarın onlar gider, Türkiye ile baş başa kalırsınızGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında "Birtakım devletlerin Türkiye ile bilek güreşi yapmak için Yunanistan'ı yanına almasını, kalıcı bir ittifak zannetmesinler. Yarın onlar gider, Yunanistan yine Türkiye ile baş başa kalır bu bölgede." ifadelerini kullandı. Arap Birliği'nin Türkiye bildirisine tepki gösteren Çelik, "Geçtiğimiz günlerdeki Arap Birliği'nin Türkiye'ye yönelik yayınladığı bildiriyi doğru bulmuyoruz." şeklinde konuştu.
9.03.2021Siyaset
'2023 tam bir kader seçimine dönüştü'
'2023 tam bir kader seçimine dönüştü'Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları Kongresi’nde 2023 seçimlerinin Türkiye için tam bir kader seçimine dönüştüğü uyarısında bulundu. Erdoğan 2023’ün aynı zamanda yerli ve milli muhalefetin doğuşunun da müjdecisi olacağını vurguladı.
9.03.2021Siyaset
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş karar! Samsun'daki olayı hatırlatıp açıkladı
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş karar! Samsun'daki olayı hatırlatıp açıkladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Samsun'da kadına yönelik şiddet olayıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Süratle tekrar yeniden böyle bir komisyonu oluşturacağız. Adalet Bakanımızla da görüştük' dedi.
8.03.2021Siyaset
Çam’ın yerine Keşir geliyor
Çam’ın yerine Keşir geliyorAK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam koltuğunu Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’e bırakıyor.
8.03.2021Siyaset
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki! 'Sen ne yüzsüzsün'
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki! 'Sen ne yüzsüzsün'Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sana Milli Savunma Bakanımı, İçişleri Bakanımı gönderiyorum, seni bilgilendirsinler diye. Sen bunlara layık değilsin' dedi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...
17.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye'yi gençlerimizle güçlü yarınlara taşımak için gayret sarf ederken, diğer tarafta umudunu kaosa, kavgaya, ekonomik krize ya da terörün yeniden alevlenmesine bağlamış olanlar var. " dedi.
12.02.2021Siyaset
‘Tarihe geçecek’
‘Tarihe geçecek’AK Parti İzmir İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi, partililer ve vatandaşların katılımıyla Celal Atik Spor Salonu’nda yapıldı.
6.02.2021Ege
AK Parti'li Çam, Diyarbakır annelerini ziyaret etti
AK Parti'li Çam, Diyarbakır annelerini ziyaret ettiAK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, Diyarbakır annelerinin oturma eylemine ilişkin, "Onlar burada oldukları sürece Allah'ın izniyle bir tane evlat daha dağa çıkarılmayacak. Buradan HDP'ye de onların yandaşlığını yapan diğer partilere de sesleniyoruz eğer birazcık vicdanınız varsa buradaki annelerin babaların haykırışlarına kulak verin." dedi.
3.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeğeni koronaya yenik düştü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeğeni koronaya yenik düştü!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde oturan yeğeni Ahmet Erdoğan (73) koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
21.12.2020Gündem
AK Partili kadınlardan Dilipak’a suç duyurusu
AK Partili kadınlardan Dilipak’a suç duyurusuAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili tartışmalar kapsamında AK Partili kadınlara yönelik tepki çeken sözleriyle gündeme gelen köşe yazarı Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunulmasına ilişkin parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.
12.08.2020Siyaset
AK Partili kadınlar Dilipak’a çok öfkeli
AK Partili kadınlar Dilipak’a çok öfkeliAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, İstanbul Sözleşmesine destek veren AK Partili kadınlara yönelik ağır hakaret içeren sözleriyle gündeme gelen köşe yazarı Abdurrahman Dilipak hakkında, 81 il kadın kolu başkanının suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.
8.08.2020Siyaset
AK Parti'li kadınlar Abdurrahman Dilipak hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulunacak
AK Parti'li kadınlar Abdurrahman Dilipak hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulunacakAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Çam, köşe yazarı Abdurrahman Dilipak hakkında AK Parti'li kadınlara dönük hakaret ve çirkin yakıştırmaları nedeniyle 81 ilde suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.
7.08.2020Siyaset
Berberler ne zaman açılacak? Kuaförler ne zaman açılıyor?
Berberler ne zaman açılacak? Kuaförler ne zaman açılıyor?Berberler ve kuaförler uzun süredir corona virüs sebebiyle kapalı... Herkesin dileği bu iş yerlerinin bir an önce açılması. Hem iş yeri sahipleri mağdur hem de saını kestiremeyenler... Peki, berber ve kuaförlerin açılış tarihi belli oldu mu?
30.04.2020Gündem
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalkıyor mu? Ne zaman bitecek?
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalkıyor mu? Ne zaman bitecek?20 yaş altı sokağa çıkma yasağı hala devam ediyor. Binlerce genç evlerinden dışarı çıkamazken artık hayatın normale dönmesini bekliyorlar. Herhangi bir gelişme olup olmadığını öğrenmek isteyen gençler '20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalkıyor mu? Ne zaman bitecek?' sorularına bir cevap bulmaya çalışıyor.
30.04.2020Gündem
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'sokağa çıkma yasağının esnetilmesi' talebine cevap
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'sokağa çıkma yasağının esnetilmesi' talebine cevapCumhurbaşkanı Erdoğan, önceki günkü MYK toplantısında, ramazanda yapılacak yardımlara dikkat çekerek, “Evinde tenceresi kaynamayan vatandaşımız kalmasın. Teşkilatlarımız ve belediyelerimiz ramazanda çalışmaları hızlandırmalı” talimatı verdi. Erdoğan, toplantıda 20 yaş altı ve 65 yaş üstüne ilişkin belli aralıklarla sokağa çıkabilmelerine dair kamuoyundaki taleplerle berberlerin ve bazı iş yerlerinin açılması gibi esneme talepleri olduğunun da farkında olduğunu söyledi. Erdoğan, vatandaşların zorlandığını bildiklerini, bu konuda atılacak her adımın Bilim Kurulu’nun onayı ile olması gerektiğini söyledi.
30.04.2020Siyaset
Emine Erdoğan: Türkiye çok büyük bir ülkedir
Emine Erdoğan: Türkiye çok büyük bir ülkedirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Türkiye, 'benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var' diyen insanlarıyla çok büyük bir ülkedir. Tarih boyunca olduğu gibi, bugün de aleyhimize oynanan tüm oyunlara rağmen, bulunduğumuz coğrafyada dimdik ayakta kalmaya devam edeceğiz." dedi.
3.03.2020Gündem
Buket Aydın’a ödül
Buket Aydın’a ödülKanal D Haber Başkanı ve ana haber bülteni sunucusu Buket Aydın, Ankara Sheraton Otel’de Buhara Medya Grubu’nun düzenlediği 10’uncu Uluslararası Buhara Medya Ödülleri’ gecesinde, heyecan ve mutluluğu bir arada yaşadı.
20.12.2019Cadde
Emine Erdoğan: Güçlü aileler, toplumumuzu bir kale gibi  koruyacaktır
Emine Erdoğan: Güçlü aileler, toplumumuzu bir kale gibi koruyacaktırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Güçlü aileler, toplumumuzu adeta demirden bir kale gibi koruyacaktır. Ailenin güçlü olduğu toplumlar, yıkıcı tehditlerden kolay kolay etkilenmez. Biz, kadın meselesine, yine kendi medeniyetimizin eczanesinden reçetelerle yaklaşma gayreti içindeyiz." dedi.
11.12.2019Siyaset
AK Parti'den MHP'li Yalçın'a başsağlığı mesajı
AK Parti'den MHP'li Yalçın'a başsağlığı mesajıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin ve AK Parti genel başkan yardımcıları, oğlu vefat eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'a başsağlığı diledi.
17.10.2019Siyaset
Erdoğan’dan “50+1” için net tavır: Tartışmaya gerek yok
Erdoğan’dan “50+1” için net tavır: Tartışmaya gerek yokCumhurbaşkanı seçiminde gerekli olan 50+1 oy oranının 40+1’e düşürülmesi önerisi AK Parti MYK’da da gündeme geldi. Erdoğan “Bizim böyle bir gündemimiz, tartışmamız yok. Muhalefet getirirse tartışmaktan çekinmeyiz, ama gereken cevabı da veririz” dedi
4.10.2019Siyaset
Ankara’da Balıkesir rüzgarı esti
Ankara’da Balıkesir rüzgarı estiBalıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ankara’daki “II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi”ne katıldı, kentin coğrafi işaretli 12 ürününü tanıttı.
21.09.2019Ege

Benzer Haber Etiketleri

AK PARTİmykmkykankaraliste

Lütfiye Selva Çam ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.