Machu Picchu

Machu Picchu

Son dakika Machu Picchu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Machu Picchu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Machu Picchu haber sayfamızda...

Machu Picchu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 68 machu picchu haberi bulunmuştur.
Peru’yu sel felaketi vurdu: 1 yaralı, 1 kayıp
Peru’yu sel felaketi vurdu: 1 yaralı, 1 kayıpPeru’da meydana gelen sel felaketinde bir kişinin yaralandığı, bir kişinin kaybolduğu ve 889 kişinin de tahliye edildiği açıklandı.
25.01.2022Dünya
Arkeologlar lazerle Machu Picchu'da gizli yapılar buldu
Arkeologlar lazerle Machu Picchu'da gizli yapılar bulduArkeologlar, Güney Amerika ülkesi Peru’daki Machu Picchu antik kentinde yeni yapılar buldu. LIDAR (Laser Imaging Detection and Ranging- Lazerle Işık Tespiti ve Uzaklık Tayini) teknolojisiyle donatılmış drone’ları kullanan bilim insanları, ormanın derinliklerinde otlarla kaplı yapıları keşfetmeyi başardı.
24.01.2022Dünya
Hande Baladın ve “Biz Evde Yokuz” bölümleriyle devam ediyor
Hande Baladın ve “Biz Evde Yokuz” bölümleriyle devam ediyorRed Bull, “Yol Arkadaşım” podcast serisine yepyeni ve ilgi çekici bölümler eklemeye devam ediyor. Serinin beşinci ve altıncı bölümlerinde İsmail Türküsev, Red Bull sporcusu ve milli voleybolcu Hande Baladın ile ‘Biz Evde Yokuz’ bloglarıyla tanınan Duygu Şar ve Bilgehan Çelik’i ağırlıyor.
27.12.2021Voleybol
Machu Picchu gizemleriyle büyülüyor
Machu Picchu gizemleriyle büyülüyorMachu Picchu, günümüzde de çözülememiş gizemleriyle insanları büyülemeye devam ediyor. Peru'daki And Dağları'nın yüksek bir noktasında bulunan bu tarihi şehir bundan yüz yıl kadar önce dünyanın geri kalanı tarafından varlığı bilinmiyordu. Bir tesadüf eseri keşfedilen Machu Picchu'ya yakından bakalım.
2.11.2021Tatil
Oppo Band Sport incelemesi
Oppo Band Sport incelemesiTürkiye'de kurduğu fabrikayla bir yandan istihdama katkı sağlarken diğer yandan da ülkemize verdiği değeri gösteren Oppo, geniş ekosistemine yeni bir ürün daha ekledi. İşte karşınızda Oppo'nun yeni nesil akıllı bileklik modeli Oppo Band Sport...
12.08.2021Teknoloji
Ara tatil dönemi doğayla buluşun
Ara tatil dönemi doğayla buluşunUzaktan eğitim ve koronavirüs nedeniyle uzun zamandır evlere kapanan öğrenciler ve aileler, ara tatilde kısa bir mola verecek. Özel etkinlikler ve müzeler, eğitici ve eğlenceli tatil için ilk seçenek. Pandemi gölgesinde uzun seyahatler yapamayabilirsiniz ama gerekli önlemleri alarak yakın şehirleri keşfedebilir, doğada sonbaharın tadını çıkarabilirsiniz
15.11.2020Gündem
Dünya harikası antik kent tek bir kişi için aylar sonra açıldı
Dünya harikası antik kent tek bir kişi için aylar sonra açıldıDünyanın Yedi Harikası'ndan biri olan Peru'daki Machu Picchu kenti, corona virüs salgını nedeniyle aylardır ziyarete kapalı. Özellikle yaz aylarında tüm Peru'yu etkileyen ve büyük çapta can kaybına neden olan salgına karşın mücadele kapsamında kapatılan Machu Picchu uzun bir aradan sonra ilk ziyaretçisini ağırladı. Jesse Katayama isimli Japon turist yaklaşık yedi aydır pandemi nedeniyle mahsur kaldığı Peru'da sonunda isteğine kavuştu ve buraya geliş nedeni olan Macchu Picchu'yu özel izinle ziyaret edebildi.
19.10.2020Tatil
Machu Picchu 7 aydır mahsur olan Japon turist için ziyarete açıldı
Machu Picchu 7 aydır mahsur olan Japon turist için ziyarete açıldı Peru devleti, Covid 19 önlemleri nedeniyle aylardır kapalı olan Machu Picchu harabelerini tek bir turist için açtı. Japon turist, harabeleri görmek üzere geldiği ülkede neredeyse 7 aydır mahsur durumdaydı.
13.10.2020Dünya
İkisi Türkiye'de olan bu yapıların sırrı çözülemiyor
İkisi Türkiye'de olan bu yapıların sırrı çözülemiyorMısır piramitleri, Stonehenge, Machu Picchu herkesin bildiği dünya üzerindeki en eski ve gizemli yapılardan. Fakat gezegenimizde henüz neden ve nasıl yapıldıklarını hala bilmediğimiz pek çok yer mevcut. Ve işte onlardan bazıları.
30.06.2020Tatil
'Machu Picchu' antik kentine zarar veren turistler
'Machu Picchu' antik kentine zarar veren turistlerYıllarca yağmalanmayan ve yıkıma uğramayan saklı kalmış 'Machu Picchu' antik kentine 6 turist zarar verdi...
21.02.2020Dünya
“Mücadele bana iyi geliyor”
“Mücadele bana iyi geliyor”Yedi günde 97 km kat ederek Kilimanjaro Dağı’nın zirvesine çıkan Dilara Koçak, “Ben her güçlüğü kendime bir ders olarak alıp ilerleyen bir kadınım, o yüzden mücadele bana iyi geliyor” diyor
24.08.2019Cumartesi
Saffet Emre Tonguç'tan İstanbul'la ilgili merak uyandıran açıklama
Saffet Emre Tonguç'tan İstanbul'la ilgili merak uyandıran açıklamaTarihçi-Seyahat Yazarı ve İstanbul Uzmanı Saffet Emre Tonguç, İstanbul'un dehlizleri ve sarnıçlarıyla ilgili merak uyandıran açıklamalarda bulundu. Tekfur Sarayı'ndaki bir diyaloğunu anlatan Tonguç, "Diyorlar ki Buradan Ayasofya'ya kadar tüneller var. Keşke o tünellere girme şansım olsaydı. Diyorlar ki Çemberlitaş'ın altında Hz. İsa'nın çok değerli eserleri var. Kutsal kase falan orada bulunuyor. Ayasofya'nın altındaki dehlizlerden bütün hipodromun dehlizlerine gitmek mümkün" dedi.
3.07.2019Gündem
İnfial yaratan inşaat
İnfial yaratan inşaatİnka uygarlığının en ünlü antik kenti olan Peru’daki Machu Picchu’nun kalıntıları yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.
16.05.2019Dünya
Ölmeden önce mutlaka görmeniz gereken 24 yer
Ölmeden önce mutlaka görmeniz gereken 24 yerGezegenimiz keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerle dolu. Üstelik bu hayat boyu sona ermeyecek bir macera. Bugüne kadar milyonlarca insan gitse de hatta çok iyi bilinse de herkesin en az bir kere görmesi gereken yerler turistler için hep cazibe noktası olacak. İşte bu yüzden ömrünüzde en az bir kere görmeniz gereken yerleri sizin için derledik.
26.06.2019Tatil
Tekrar görüşmek üzere Peru!
Tekrar görüşmek üzere Peru!Bayram tatili için Peru’daydım. Gastronomi şehri Lima, İnka Uygarlığı’nın kalbi Cusco ve dünyanın yeni yedi harikasından biri olan Machu Picchu’yu ziyaret ettim.
27.08.2018Cadde
Trenler çarpıştı
Trenler çarpıştıPeru'da antik kent Machu Picchu yakınlarında gerçekleşen kazada, bir tren aynı yönde giden diğer araca arkadan çarptı. Çoğunluğu yabancı turist 23 yaralı hastanelere taşındı.
1.08.2018Dünya
Trenler çarpıştı
Trenler çarpıştıPeru'da antik kent Machu Picchu yakınlarında gerçekleşen kazada, bir tren aynı yönde giden diğer araca arkadan çarptı. Çoğunluğu yabancı turist 23 yaralı hastanelere taşındı.
1.08.2018Dünya
Özgürlük duygusu dünya turuna çıkardı
Özgürlük duygusu dünya turuna çıkardıİran’da kadınlara motosiklet ehliyeti verilmemesini protesto için dünya turuna çıkan modacı Dr. Maral Yazarloo, 7 kıta ve 64 ülkenin ardından Türkiye’ye geldi. Antarktika’da bile İran bayrağını açan Yazarloo en çok Kız Kulesi’nden etkilenmiş.
28.07.2018Gündem
İstifa edip dünya turuna çıktı! Başına gelmeyen kalmadı
İstifa edip dünya turuna çıktı! Başına gelmeyen kalmadıİşinden istifa etti dünya turuna çıktı, 1 yılda başına gelmeyen kalmadı. Bursa’da bir otomotiv fabrikasında çalışırken çılgın bir karar veren 33 yaşındaki işçi Selçuk Tanaydın, Fuego dehşetini yaşadı, Hondurasta iç savaşı gördü, Meksika depremine 5'inci katta yakalandı, eski nişanlısından kalan tek hatıra yüzüğünü ise Masaya volkanına attı. Bursalı gezgin 40 bin kilometre yapıp dünyanın çevresini dolaştı.
16.06.2018Gündem
İstifa edip dünya turuna çıktı! Başına gelmeyen kalmadı
İstifa edip dünya turuna çıktı! Başına gelmeyen kalmadıİşinden istifa etti dünya turuna çıktı, 1 yılda başına gelmeyen kalmadı. Bursa’da bir otomotiv fabrikasında çalışırken çılgın bir karar veren 33 yaşındaki işçi Selçuk Tanaydın, Fuego dehşetini yaşadı, Hondurasta iç savaşı gördü, Meksika depremine 5'inci katta yakalandı, eski nişanlısından kalan tek hatıra yüzüğünü ise Masaya volkanına attı. Bursalı gezgin 40 bin kilometre yapıp dünyanın çevresini dolaştı.
16.06.2018Gündem
30 yaşına gelmeden görülmesi gereken yerler
30 yaşına gelmeden görülmesi gereken yerlerHayat çok kısa ve görülmesi gereken çok yer var. Keşfetmek için hiçbir zaman geç olmasa da her yaşta görülmesi gereken yerler farklılık gösteriyor. İşte 30 yaşına gelmeden görülmesi gereken yerler...
1.06.2018Tatil
Kıtalar hakkında bilmeniz gerekenler
Kıtalar hakkında bilmeniz gerekenlerHepimizin de bildiği üzere dünyamızın 3/4’ü sularla kaplıdır. Geri kalan kara parçaları ise 7 farklı kıtaya ayrılmıştır. Bu kıtalar Asya, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Afrika, Antartika ve Okyanusya kıtalarıdır.
30.04.2018Gündem
Dünyanın Yeni Yedi Harikası
Dünyanın Yeni Yedi HarikasıDünyanın Yedi Harikası, okul yıllarından hatırlanacağı üzere, gezegenin farklı yerlerinde bulunan insan yapımı eserlerdir. Dünyanın Yedi Harikası ve Dünyanın Yeni Yedi Harikası olarak revize edilen listede, çok önemli mimari yapılar bulunuyor.
18.04.2018Tatil
Balayı için uzak rotalar
Balayı için uzak rotalarTurizm portalı tatilsepeti.com, balayı için birbirinden özel uzak rotaları sıraladı. Cape Town’un muhteşem plajlarından Machu Picchu’nun gizemli tarihine uzanan liste, yeni evli çiftlerin en özel tatilini daha da unutulmaz kılıyor. Uzak rotaların maliyet açısından en önemli kalemi olan uçak biletleri ise tatilsepeti.com ayrıcalıklarıyla sunuluyor.
12.04.2018Tatil
İnkalar kimdir? Hangi ülkede yaşadılar? İnkaların tarihi hakkında bilgiler
İnkalar kimdir? Hangi ülkede yaşadılar? İnkaların tarihi hakkında bilgilerİnkalar tarih öncesi uygarlıklar arasında en çok merak edilen uygarlıklardan biri. Eski zamanlarda yaşamalarına rağmen arkalarında bıraktıkları yapılar ve sistemlerle aslında gelişkin ve çağ ötesi bir medeniyet oldukları görülüyor. Haklarında farklı farklı bilgiler ve çelişkiler bulunan İnkalar hangi ülkede yaşadı, nasıl yok oldu?
13.03.2018Tarih

Benzer Haber Etiketleri

Machu Picchu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.