Maliye Bakanı

Maliye Bakanı

Son dakika Maliye Bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Maliye Bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Maliye Bakanı haber sayfamızda...

Maliye Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.215 maliye bakani haberi bulunmuştur.
Almanya'da hükümet bütçe tasarısını onayladı
Almanya'da hükümet bütçe tasarısını onayladıAlmanya'da Bakanlar Kurulu, Kovid-19 salgın sonrasındaki ekonomik toparlanmayı güçlendirmek için yaklaşık 100 milyar euro yeni borçlanma öngören 2022 federal bütçe tasarısını onayladı.
23.06.2021 Uzmanpara
Tutuklu Katalan siyasetçiler: Bağımsızlık mücadelemize devam edeceğiz!
Tutuklu Katalan siyasetçiler: Bağımsızlık mücadelemize devam edeceğiz!İspanya'da sol koalisyon hükümetinin kararıyla, 1328 gün tutuklu kaldıktan sonra affedilen ayrılıkçı Katalan liderler, "Bağımsızlık mücadelemize devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.
22.06.2021Dünya
Trol savcı Özcan Muhammed Gündüz yine duruşmaya katılmadı
Trol savcı Özcan Muhammed Gündüz yine duruşmaya katılmadıTwitter'dan açtığı "HOHMUSTESARI" "Sayın Müsteşar" isimli trol hesaptan devlet büyüklerine küfreden eski savcı Özcan Muhammed Gündüz, 6 yıla kadar yargılandığı davanın ikinci duruşmasına da katılmadı.
21.06.2021Gündem
Trafik sigortasında tazminat hızlanıyor
Trafik sigortasında tazminat hızlanıyorVatandaşın trafik sigortası kaynaklı tazminatını daha hızlı alabilmesini sağlayacak kanun teklifi TBMM’de yasalaştı.
21.06.2021Sigorta
Enflasyonla mücadele her şeyin merkezinde
Enflasyonla mücadele her şeyin merkezindeHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, “Enflasyonla mücadele tüm politikalarımızın merkezinde yer alıyor” dedi.
19.06.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan enflasyon açıklaması
Bakan Elvan'dan enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Enflasyon nitelikli ve sürdürülebilir büyümenin önündeki en temel engeldir. Yüksek enflasyonun olduğu bir ortamda, sanayici de önünü göremez, sağlıklı karar alamaz, uzun vadeli yatırım yapmaya da cesaret edemez. İşte bu yüzden, enflasyonla mücadele tüm politikalarımızın merkezinde yer alıyor." dedi.
18.06.2021Ekonomi
Bakan Elvan Twitter'dan paylaştı: Verimli bir görüşme yaptık
Bakan Elvan Twitter'dan paylaştı: Verimli bir görüşme yaptıkHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Taraflar Konferansı (COP26) Başkanı Alok Sharma ile iklim değişikliğinin finansmanı, yeşil dönüşüm ve Türkiye'nin iklim değişikliği politikaları konularında verimli bir görüşme yaptıklarını bildirdi.
17.06.2021Ekonomi
Bakan Elvan'dan, BM ile 'İklim Değişikliği' görüşmesi
Bakan Elvan'dan, BM ile 'İklim Değişikliği' görüşmesiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Taraflar Konferansı (COP26) Başkanı Alok Sharma ile iklim değişikliğinin finansmanı, yeşil dönüşüm ve Türkiye'nin iklim değişikliği politikaları konularında verimli bir görüşme yaptıklarını bildirdi.
17.06.2021Gündem
Bütçe gelirleri yüzde 53 arttı
Bütçe gelirleri yüzde 53 arttıTürkiye’nin merkezi yönetim bütçe gelirleri mayısta 104.6 milyar lira, giderleri 117.9 milyar lira oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, mayıs ayına ilişkin bütçe uygulama sonuçlarını açıkladı. Buna göre, mayısta bütçe gelirleri, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 53.5, bütçe giderleri de yüzde 38 arttı. Geçen yıl mayısta 7 milyar 637 milyon lira faiz dışı açık oluşurken Mayıs 2021’de 575 milyon lira faiz dışı fazla verildi.
16.06.2021Ekonomi
Bakan Elvan: Mali disiplin politikalarını kararlılıkla sürdürüyoruz
Bakan Elvan: Mali disiplin politikalarını kararlılıkla sürdürüyoruzHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Ocak-mayıs faiz dışı dengesi, mali disiplin politikalarını kararlılıkla sürdürdüğümüzü gösteriyor." ifadesini kullandı.
15.06.2021Ekonomi
‘Bankalar firmalara yol gösterici olmalı’
‘Bankalar firmalara yol gösterici olmalı’Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, son dönemde üretici fiyatları ile tüketici fiyatları arasında artan makasın kendilerini oldukça rahatsız ettiğini söyledi.
12.06.2021Ekonomi
Rusya Merkez Bankası Başkanı Nabiullina: "Enflasyon endişe yaratıyor"
Rusya Merkez Bankası Başkanı Nabiullina: "Enflasyon endişe yaratıyor"Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, ülkede enflasyonun giderek daha endişe verici hale geldiğini söyledi.
11.06.2021Ekonomi
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladı
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladıGelişmiş 7 büyük ekonominin liderlerinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya geldiği G7 Zirvesi, Galler'e bağlı Cornwall'da bugün başladı.
11.06.2021Dünya
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladı
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladıGelişmiş 7 büyük ekonominin liderlerinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya geldiği G7 Zirvesi, Galler'e bağlı Cornwall'da bugün başladı.
11.06.2021Uzmanpara
Bakan Elvan'dan destek açıklaması
Bakan Elvan'dan destek açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, enflasyonla mücadeleyi ülkenin refahı için mutlaka kazanılması gereken bir savaş olarak gördüklerini söyledi. Öte yandan Bakan Elvan, "Uyguladığımız politikalarla hem toplum sağlığını hem de ekonomiyi ayakta tutacak tedbirlere özel önem veriyoruz. Bütçeden ve çeşitli fonlardan sunduğumuz desteklerin tutarı 141 milyar lirayı aşmış durumda. Yıl sonuna kadar bu tutarın 191 milyar liraya ulaşmasını bekliyoruz." dedi.
11.06.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Caparov'u resmi törenle karşıladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Caparov'u resmi törenle karşıladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov'u resmi törenle karşıladı.
9.06.2021Siyaset
Bakan Elvan, Türkiye Sigorta Birliği'nin Genel Kurulu'nda konuştu
Bakan Elvan, Türkiye Sigorta Birliği'nin Genel Kurulu'nda konuştuHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Bireysel emeklilik şirketlerinin fon büyüklüğü 183 milyar lirayı aşarken, Otomatik Katılım Sistemi'yle birlikte katılımcı sayısı da 13 milyonu buldu." dedi.
9.06.2021Ekonomi
G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyor
G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyorG7 ülkelerinin liderleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya gelecek.
8.06.2021Dünya
G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyor
G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyorG7 ülkelerinin liderleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya gelecek.
8.06.2021Uzmanpara
Rusya 'dolarsızlaşma kalkanı' kuruyor
Rusya 'dolarsızlaşma kalkanı' kuruyorABD’nin yaptırım baskısı altındaki Rusya, ekonomide ve uluslararası ticarette risklerden korunmak için dolar kullanımını azaltmaya yönelik süreci hızlandırdı.
7.06.2021Uzmanpara
G7’den vergi adımı
G7’den vergi adımıG7 ülkelerinin maliye bakanları, G7 zirvesi öncesinde Londra’da önemli bir küresel vergi kararı aldı. Amazon, Google, Apple ve Facebook gibi teknoloji devlerinin bu karardan etkilenmesi bekleniyor
6.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat! 'Bu beladan kurtaracağız'
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş talimat! 'Bu beladan kurtaracağız'Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Marmara'daki deniz salyası tehdidiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Başta Marmara olmak üzere, bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bu işi koordinasyonunuza alacaksınız üniversitelerle el ele verip başta Marmara olmak üzere bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız.' dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
5.06.2021Gündem
2 günlük toplantı sonrası karar çıktı! Anlaştılar
2 günlük toplantı sonrası karar çıktı! AnlaştılarG7 ülkeleri, çok uluslu şirketlerin faaliyette bulundukları her ülkede en az yüzde 15 oranında vergilendirilmeleri konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.
5.06.2021Ekonomi
Erdoğan'ın açıklayacağı 'müjde' öncesi önemli açıklama
Erdoğan'ın açıklayacağı 'müjde' öncesi önemli açıklamaProf. Dr. Sefer Şefer Şener Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saatler sonra açıklayacağı 'müjde' ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şener, "Berat Albayrak döneminde milli enerji politikasına dönük atılan adımlar hem petrol hem de doğal gaz arama faaliyetlerini geliştirilmiştir." dedi.
4.06.2021Haberler
Kritik tarih 2023! Tek tek anlattı...
Kritik tarih 2023! Tek tek anlattı...Son dakika haberine göre, Türkiye'nin merakla beklediği müjde haberinin detayları belli oldu. Prof. Dr. Sefer Şefer Şener 'müjde' ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şener, "Berat Albayrak döneminde milli enerji politikasına dönük atılan adımlar hem petrol hem de doğal gaz arama faaliyetlerini geliştirilmiştir." dedi.
5.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

lütfi elvanekonomiİngilterebakan elvanbakan

Maliye Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.