Maliye Bakanı

Maliye Bakanı

Son dakika Maliye Bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Maliye Bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Maliye Bakanı haber sayfamızda...

Maliye Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.254 maliye bakanı haberi bulunmuştur.
‘Borsaya 13.6 milyarlık yabancı girişi oldu’
‘Borsaya 13.6 milyarlık yabancı girişi oldu’Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Borsa İstanbul’da işlem gören ve rekor seviyeleri test eden şirketlere 1-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında 13.6 milyar TL yabancı yatırım girişi gerçekleşti” dedi.
20.08.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Konut ve kira fiyatları için yeni hamle geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Konut ve kira fiyatları için yeni hamle geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Önümüzdeki ay hem konut ve kira fiyatlarındaki dengesiz yükselişin önüne geçecek, hem de depreme hazırlık çalışmalarına katkı sağlayacak yeni hamleyi milletimizle paylaşacağız" dedi.
20.08.2022Siyaset
Bakan Nebati'den rezerv açıklaması
Bakan Nebati'den rezerv açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlere 1-18 Ağustos’ta 13,6 milyar lira yabancı yatırım girişi gerçekleştiğini ve Merkez Bankası rezervinin 3 haftalık süreçte 15,4 milyar dolar artış kaydettiğini belirterek, ”Yabancı yatırımcının yüksek ilgisi bizleri sevindirmektedir” dedi.
19.08.2022Uzmanpara
Bakan Nebati'den Merkez Bankası'nın rezerviyle ilgili açıklama
Bakan Nebati'den Merkez Bankası'nın rezerviyle ilgili açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından Merkez Bankası'nın rezerviyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati ayrıca yabancı yatırımcının Türkiye'ye olan ilgisine de değindi.
19.08.2022Ekonomi
Tarımsal elektriğe sıfır faizli kredi
Tarımsal elektriğe sıfır faizli krediHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, tarladan tüketiciye uzanan süreçte çiftçilere önemli bir destek hayata geçireceklerini belirterek, “Tarımsal elektrik bedelinin tamamı, 10 milyon liraya kadar sıfır faizli kredi kapsamına alındı” dedi...
19.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati ve Bakan Kirişçi sosyal medyadan duyurdu: Sıfır faizli kredi imkanı!
Bakan Nebati ve Bakan Kirişçi sosyal medyadan duyurdu: Sıfır faizli kredi imkanı!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, sosyal medya hesabından yeni kredi paketi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
18.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati: "Türkiye vazgeçilemeyecek bir üretim merkezidir"
Bakan Nebati: "Türkiye vazgeçilemeyecek bir üretim merkezidir"ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, beraberindeki heyetle Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi ziyaret etti.
18.08.2022Ekonomi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu enerji sektörünü görüştü
Ekonomi Koordinasyon Kurulu enerji sektörünü görüştüEkonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısının ardından yapılan açıklamada, "Ham petrol ve doğal gaz fiyatlarındaki son dönem seyir de dahil olmak üzere küresel düzeydeki gelişmeler dikkate alınarak ülkemiz enerji sektörünün görünümü ve gelecek dönem potansiyel eğilimleri değerlendirilmiştir" denildi.
17.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati duyurdu! İşte devreye alınan vergi kolaylıkları
Bakan Nebati duyurdu! İşte devreye alınan vergi kolaylıklarıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.
17.08.2022Ekonomi
Araç sahipleri dikkat: 100 bin mükellef 'RADAR'a girdi! Ne ceza verilecek?
Araç sahipleri dikkat: 100 bin mükellef 'RADAR'a girdi! Ne ceza verilecek?Hazine ve Maliye Bakanlığı araç sektöründe haksız fiyat artışına sebep olan 100 bin mükellefi tespit etti. Peki bu 100 bin kişiye nasıl bir ceza uygulanacak? İşte cevabı...
17.08.2022Ekonomi
100 bin mükellef ‘RADAR’a yakalandı
100 bin mükellef ‘RADAR’a yakalandıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, vergide uzaktan denetim ve risk bazlı inceleme yapan Risk Analizi Değerlendirme ve Araştırma (RADAR) Sistemi’ne atıfta bulunarak, “Mükellefiyet kaydı bulunmadan belli bir sayının üzerinde araç alım satımı yapan, ikinci el araç piyasasında fahiş fiyat artışlarına ve kayıt dışı ekonomi oluşmasına sebebiyet veren 100 bin mükellef bakanlığımızın RADAR’ına takıldı” dedi.
17.08.2022Ekonomi
‘KKM’yi eleştirenlerin iyi niyetinden şüpheliyim’
‘KKM’yi eleştirenlerin iyi niyetinden şüpheliyim’Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Kur korumalı TL mevduat (KKM) hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum” dedi.
16.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den KKM hesapları ve döviz kuru ile ilgili açıklama
Bakan Nebati'den KKM hesapları ve döviz kuru ile ilgili açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından döviz kuru ve Kur Korumalı Mevduat hesabıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
15.08.2022Ekonomi
Nebati: Market fiyatına olumlu yansıma bekliyoruz
Nebati: Market fiyatına olumlu yansıma bekliyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde bugünden itibaren 30’dan fazla temel tüketim maddesinde indirimli fiyat uygulamasına gidileceğini hatırlatarak, “Vatandaşımızdan yana attığımız bu önemli adımın, ülkemizde faaliyet gösteren diğer zincir marketler tarafından da takip edilerek fiyat etiketlerine olumlu yansımasını bekliyoruz. Vatandaşlarımızı gıda enflasyonuna karşı korumakta kararlıyız” dedi.
15.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama
Bakan Nebati'den gıda fiyatlarıyla ilgili açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, son dönemde küresel çapta artan gıda fiyatlarına ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Nebati, "Vatandaşımızın maruz kaldığı gıda enflasyonuyla etkin şekilde mücadele etme konusunda kesin kararlıyız" dedi.
14.08.2022Ekonomi
1400 markette 30'dan fazla ürüne indirim! Tarım Kredi'nin indirim kampanyası için geri sayım
1400 markette 30'dan fazla ürüne indirim! Tarım Kredi'nin indirim kampanyası için geri sayımGeçtiğimiz günlerde Tarım Kredi marketlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla 30'dan fazla üründe indirime gidileceği duyurulmuştu. Tarım Kredi marketlerinde indirim için geri sayım başladı. Vatandaşlar ise hangi ürünlerde indirime gidileceğini merakla takip ediyor. İşte tahmini fiyatlar...
14.08.2022Ekonomi
Konutta fahiş artış mercek altında! Emlakçılara inceleme
Konutta fahiş artış mercek altında! Emlakçılara incelemeHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati konut fiyatlarının olağandışı artışlarına yönelik kapsamlı bir çalışma başlatıldığını duyurdu. 'Fiyat artışlarını yakından takip ediyoruz gereken ne ise onu yapacağız' demişti. Konut fiyatları ve kiralıklardaki fahiş artışa karşı harekete geçildi. İşte detaylar...
14.08.2022Haberler
Konutta fahiş artış mercek altında! Emlakçılara inceleme
Konutta fahiş artış mercek altında! Emlakçılara incelemeHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati konut fiyatlarının olağandışı artışlarına yönelik dün önemli bir açıklama yapmıştı. Konutta fahiş fiyat artışı mercek altına alındı. Peki incelemeler nasıl yapılıyor. İşte konut piyasasına ilişkin merak edilen detaylar...
14.08.2022Ekonomi
Ülkede olay yarattı! 'Kraliçeden bile zengin ama bilerek yapıyor'
Ülkede olay yarattı! 'Kraliçeden bile zengin ama bilerek yapıyor''Milyoner' ve 'mega zengin' olarak anılan İngiliz siyasetçi Rishi Sunak pahalı kıyafet tercihleri yüzünden tepki toplaması ve başbakanlık yarışı için gerçekleştirilen kamuoyu araştırmalarında Liz Truss'un gerisinde kalmasından sonra şaşırtıcı bir ayakkabı hamlesi yaptı.
14.08.2022Dünya
Gayrimenkulde fiyat artışı mercek altında
Gayrimenkulde fiyat artışı mercek altındaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Gayrimenkul sektöründeki olağan dışı fiyat artışlarını yakından takip ediyoruz, konuyu mercek altına aldık. Gereken neyse yapıyoruz, yapacağız” dedi.
14.08.2022Ekonomi
Milyoner tabanı delik ayakkabı giyince olanlar oldu! Ülkede yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi
Milyoner tabanı delik ayakkabı giyince olanlar oldu! Ülkede yeni bir tartışmanın fitilini ateşlediMilyoner ve mega zengin gibi unvanlarla anılan İngiliz siyasetçi Rishi Sunak'ın pahalı kıyafet tercihleri yüzünden tepki toplaması ve Başbakanlık yarışı için gerçekleştirilen kamuoyu araştırmalarında Liz Truss'un gerisinde kalmasından sonra politikacı cephesinden şaşırtıcı bir hamle geldi. Rishi Sunak son olarak tabanı delik bir ayakkabıyla görüntülendi. Görüntüler İngiliz medyasında yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemiş oldu.
13.08.2022Haberler
Bakan Nebati'den gayrimenkul fiyatlarıyla ilgili açıklama
Bakan Nebati'den gayrimenkul fiyatlarıyla ilgili açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gayrimenkul piyasasındaki fahiş fiyatlara ilişkin açıklamalarda bulundu.
13.08.2022Haberler
Bakan Nebati'den gayrimenkul fiyatlarıyla ilgili açıklama
Bakan Nebati'den gayrimenkul fiyatlarıyla ilgili açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gayrimenkul piyasasındaki fahiş fiyatlara ilişkin açıklamalarda bulundu.
13.08.2022Ekonomi
Mustafa Karahasanoğlu hayatını kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye
Mustafa Karahasanoğlu hayatını kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziyeAkit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu hayatını kaybetti. Bir süredir hastanede tedavi gören Karahasanoğlu, 74 yaşındaydı. Mustafa Karahasanoğlu'nun bugün İstanbul'da toprağa verileceği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karahasanoğlu için taziye mesajı paylaştı.
13.08.2022Gündem
Sekiz çeyrektir aralıksız büyüme
Sekiz çeyrektir aralıksız büyümeHaziranda sanayi üretimi geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8.5, mayıs ayına göre ise yüzde 1.3 yükseldi.
13.08.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Maliye Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.