Marmara Gölü

Marmara Gölü

Son dakika marmara gölü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan marmara gölü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan marmara gölü haber sayfamızda...

Marmara Gölü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 741 marmara gölü haberi bulunmuştur.
Mağdur çiftçiler için çağrı yaptı
Mağdur çiftçiler için çağrı yaptıİYİ Parti lideri  Meral Akşener, Manisa’da esnaf ziyareti yaparak vatandaşlara seslendi.
18.06.2022Siyaset
Akşener: Marmara Gölü'nün kurtarılması için girişimlerde bulunacağız
Akşener: Marmara Gölü'nün kurtarılması için girişimlerde bulunacağızİyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Seçimden önce Marmara Gölü'nün kurtarılması için girişimlerde bulunacağız. Bu gölün durumunu TBMM'de de gündeme getireceğiz. Seçim gelinceye kadar iktidar partisinin burayla ilgili adım atmasını sağlayacağız" dedi.
17.06.2022Siyaset
Bakanlık talimat verdi, Marmara Gölü'nü kurtarma projesi hazırlanıyor
Bakanlık talimat verdi, Marmara Gölü'nü kurtarma projesi hazırlanıyorManisa'da, son 2 yılda yaşanan kuraklık ve su kaynaklarının kesilmesiyle tamamen kuruyan Marmara Gölü için proje hazırlığı başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın talimatıyla, DSİ 2'nci Bölge Müdürlüğü'nce Marmara Gölü'nü besleyen çay yataklarının debisi üzerinde fizibilite çalışmaları başlatıldı. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Marmara Gölü'nün eski günlerine döneceğini belirtti.
6.05.2022Gündem
'Gölümüz kurtulsun' diyen muhtar hakkında göl arazisini işgalden işlem
'Gölümüz kurtulsun' diyen muhtar hakkında göl arazisini işgalden işlemManisa'da kuruyan Marmara Gölü'nün eski haline getirilmesi için sürekli demeç verip, su basılması çağrısı yapan Salihli ilçesi Tekelioğlu Mahallesi Muhtarı Selim Selvioğlu’nun (51), 15 dönüm göl alanını tarım amaçlı sürerek işgal ettiği tespit edildi. Selvioğlu hakkında tutanak tutularak adli ve idari işlem başlatıldı.
9.04.2022Gündem
Yer: İstanbul... Mahkemeden yıkım kararı! 'Şehitlik yok'
Yer: İstanbul... Mahkemeden yıkım kararı! 'Şehitlik yok'Çatalca'da İBB ve kaymakamlık tarafından 2014 yılında "Kestanelik Asımpaşa Şehitliği" olarak ilan edilen mezarlığın duvarları arsa sahibinin açtığı dava sonrası yıktırıldı.
31.03.2022Gündem
Marmara Gölü yaşasın!
Marmara Gölü yaşasın!Dünya Su Günü'nde kuruyan Manisa'nın kuş cenneti Marmara Gölü'nde doğa koruyucuları ve köylüler göl havzasına insan zinciriyle "Su" yazarak Marmara Gölü'nün eski günlerine kavuşması gerektiği mesajını verdi.
24.03.2022Gündem
‘Göl yaşayacak’
‘Göl yaşayacak’Salihli’de, Marmara Gölü’yle ilgili etkinliğe katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, “Buradan artık bir tek kişi daha gitmemeli. Gölün suyla buluşması için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.
23.03.2022Ege
Marmara Gölü kurudu, balıkçılar ödeme emrinin iptali için dava açtı
Marmara Gölü kurudu, balıkçılar ödeme emrinin iptali için dava açtıManisa'da yüzde 98,18'i kuruyan Marmara Gölü'ndeki balıkçı kooperatifine kira ve diğer borçlar karşılığı gönderilen 322 bin 800 TL'lik ödeme emrinin iptali için dava açıldı.
23.03.2022Gündem
İZTAŞIT, Kiraz’da da hizmet sunmaya başladı
İZTAŞIT, Kiraz’da da hizmet sunmaya başladıİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çevre ilçelerin toplu ulaşım ağına entegre edilmesi amacıyla ilk olarak Seferihisar’da yaşama geçirdiği İZTAŞIT otobüsleri, dünden itibaren Kiraz’da da hizmete başladı.
21.03.2022Ege
Kuruyan göldeki balıkçıya 391 bin lira borç çıkarıldı
Kuruyan göldeki balıkçıya 391 bin lira borç çıkarıldıKuruyan Marmara Gölü’ndeki balıkçılara işgaliye borcu çıkarıldı.  Kendilerinden 391 bin lira istenen balıkçılar, “Olmayan balık için bize borç çıkardılar” diye tepki gösteriyor.
16.02.2022Gündem
Kuraklık, Gediz’i de vurdu
Kuraklık, Gediz’i de vurduEge Bölgesi’nin Büyük Menderes’ten sonraki ikinci büyük akarsuyu Gediz Nehri’nde kuraklığın etkisiyle yer yer suların çekilmesi, bölge insanının endişelerini artırdı.
18.10.2021Ege
Marmara Gölü’ne Gördes’ten takviye
Marmara Gölü’ne Gördes’ten takviyeManisa’nın Salihli, Saruhanlı ve Gölmarmara ilçeleri sınırlarındaki ‘Ulusal Öneme Sahip Sulak Alan’ olarak tescilli Marmara Gölü, son 2 yıldır yaşanan su kaybı nedeniyle kurudu.
5.10.2021Ege
Lastik bent operasyonu! Bafa Gölü'ne hayat verdi
Lastik bent operasyonu! Bafa Gölü'ne hayat verdiKuruyan gölleri kurtarmak için çalışan DSİ Eğirdir Gölü’ne yıllık 67 milyon metreküplük su takviye etti. Manyas Gölü’ne tünelle yıllık 110 milyon metreküp su aktarılarak can verildi. Bafa Gölü’nü ise şişme bentle canlandırdı.
15.09.2021Gündem
Son dakika haberleri: Sebebi iklim değil insan! Göller çöllere dönüyor
Son dakika haberleri: Sebebi iklim değil insan! Göller çöllere dönüyor20 binden fazla su kuşuna ev sahipliği yapan Manisa’daki Marmara Gölü, tarımsal alan sulaması için gölün adeta havuza çevrilmesi nedeniyle kuruyup çöle döndü. Hatalı inşa edilen Gördes Barajı’nın da gölün kuruma nedeni olduğu söyleniyor
11.09.2021Gündem
Su krizinde göç etkisi!
Su krizinde göç etkisi!Kuraklık yüzünden ülke genelindeki nehirlerin neredeyse tamamında suyun akış hızı yüzde 70’lere varan oranda düştü. Göllerin ise yüzde 60’ı kurudu. Uzmanlar yakın gelecekte su krizi yüzünden kitlesel göçler yaşanacağı uyarısında bulundular
26.08.2021Gündem
Marmara Gölü kurudu: Derinlik 8 santimetreye düştü
Marmara Gölü kurudu: Derinlik 8 santimetreye düştüManisa'nın kuş cenneti Marmara Gölü, son 2 yıldaki kuraklık nedeniyle kurudu. Göldeki kayıklar karaya oturdu. Zemininde derin yarıkların oluştuğu ve göçmen kuşlarının terk etmeye başladığı gölde, inekler otlamaya başladı.
17.08.2021Haberler
Marmara Gölü kurudu: Derinlik 8 santimetreye düştü
Marmara Gölü kurudu: Derinlik 8 santimetreye düştüManisa'nın kuş cenneti Marmara Gölü, son 2 yıldaki kuraklık nedeniyle kurudu. Göldeki kayıklar karaya oturdu. Zemininde derin yarıkların oluştuğu ve göçmen kuşlarının terk etmeye başladığı gölde, inekler otlamaya başladı.
17.08.2021Gündem
Marmara Gölü’nde su kalmadı
Marmara Gölü’nde su kalmadıManisa’nın Saruhanlı, Salihli ve Gölmarmara ilçeleri arasında bulunan Marmara Gölü’nde sular çekildi.
16.08.2021Ege
Son dakika haberi... Marmara Gölü'nde şok görüntü! '1 hafta sonra neredeyse tamamen kuruyacak'
Son dakika haberi... Marmara Gölü'nde şok görüntü! '1 hafta sonra neredeyse tamamen kuruyacak'Manisa'nın Saruhanlı, Salihli ve Gölmarmara ilçeleri arasında bulunan Marmara Gölü'nde sular neredeyse tamamen çekildi, göl kuruma noktasına geldi. Saruhanlı, Salihli ve Gölmarmara ilçeleri arasında bulunan Marmara Gölü'nde sular hızlı buharlaşma ve kaçak sulama nedeniyle neredeyse tamamen çekildi
15.08.2021Gündem
Konya'da vahşet! 'Çay soğuk' diyen müşterisini öldürdü
Konya'da vahşet! 'Çay soğuk' diyen müşterisini öldürdüKonya’da çayın soğuk geldiği iddiasıyla çıkan tartışmada, semaveri deviren müşterisi Emel Göçer'i (33) tabancayla başından vurarak öldüren seyyar çaycı Muhammet İlhan (35), sevk edildiği mahkemece 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.
15.08.2021Gündem
Marmara kuruyor! Sular neredeyse tamamen çekildi
Marmara kuruyor! Sular neredeyse tamamen çekildiManisa'nın Saruhanlı, Salihli ve Gölmarmara ilçeleri arasında bulunan Marmara Gölü'nde sular neredeyse tamamen çekildi, göl kuruma noktasına geldi. Saruhanlı, Salihli ve Gölmarmara ilçeleri arasında bulunan Marmara Gölü'nde sular hızlı buharlaşma ve kaçak sulama nedeniyle neredeyse tamamen çekildi
15.08.2021Haberler
Demirköprü Barajı'nda sular çekildi 95 yılık caminin minaresi göründü
Demirköprü Barajı'nda sular çekildi 95 yılık caminin minaresi göründüManisa''nın Salihli ve Köprübaşı ilçeleri arasında Gediz Nehri üzerine kurulan Demirköprü Barajı'nda, kuraklık nedeniyle sular çekilince  baraj gölü havzasında kalan 95 yıllık caminin minaresi ortaya çıktı.
18.05.2021Gündem
Türkiye'nin Gölleri Haritası: Türkiye'de Bulunan Doğal Göllerin İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Türkiye'nin Gölleri Haritası: Türkiye'de Bulunan Doğal Göllerin İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir?Türkiye genelindeki göller doğal ve yapay olmak üzere iki türe ayrılır. Doğal göller ise kendi içerisinde yapılarına göre altı çeşide ayrılır. Yakınındaki ülkelere oranla Türkiye'deki göl sayısı ortalamanın altındadır. Türkiye'de 100'ün üstünde doğal göl bulunuyor. Bunların büyük çoğunluğu ise tektonik ve doğal set gölleridir. Türkiye'de bulunan doğal göllerin isim ve özelliklerini sizin için derledik.
15.09.2020Haritalar
Yağış işe yaramadı
Yağış işe yaramadıNesli tükenen türler de dahil 20 bin su kuşuna ev sahipliği yapan Marmara Gölü’nü doldurmaya ocak ayındaki yağışlarda yetmedi.
13.02.2021Ege
101 kuş türü Marmara Gölü’nde
101 kuş türü Marmara Gölü’ndeSaruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Marmara Gölü’nde belediyenin tahsis ettiği alanda Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren Manisa Şube Müdürlüğü tarafından yapılan kuş gözlemevinde incelemelerde bulundu.
5.01.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Marmara Gölü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.