Mart Ayı

Mart Ayı

Son dakika mart ayı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mart ayı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mart ayı haber sayfamızda...

Mart Ayı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.407 mart ayi haberi bulunmuştur.
Kısa çalışma ödeneği ne kadar, ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği nedir, ne zaman bitecek, süresi uzadı mı?
Kısa çalışma ödeneği ne kadar, ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği nedir, ne zaman bitecek, süresi uzadı mı?Kısa çalışma ödeneği ile ilgili meraklı arayış devam ediyor. Pandemi süresince devlet tarafından iş yeri olumsuz etkilenen çalışanlara sağlanan kısa çalışma ödeneği ne kadar ve ne zaman yatacak merak konusu oldu. 2020 yılının Mart ayı sonunda hayata geçirilen kısa çalışma ödeneği sayesinde pek çok işçinin istihdamda kalması sağlandı. Nisan 2020 ile Mayıs 2021 dönemi arasında 22 milyon 664 bin 919 kısa çalışma ödeneği ödendi. Peki Kısa çalışma ödeneği nedir, ne zaman bitecek, süresi uzadı mı?
16.06.2021Ekonomi
AVM’lerde ziyaretçi rekoru
AVM’lerde ziyaretçi rekoruPandemi kısıtlamasının kalkmasının ardından AVM’lere giriş sayılarında hızlı artış görülüyor. AVM’lerde günlük 4 milyon giriş sayısı yakalandı. Bu pandemi öncesinde 6 milyondu. AYD Başkanı Hüseyin Altaş, “Aşının hızlanmasıyla yıl sonunda 5 milyonu yakalarız” diye konuştu. Tam kapanmanın ardından açılan alışveriş merkezlerinin günlük ziyaretçi sayısı 4 milyonu bulmaya başladı.
16.06.2021Ekonomi
AVM Perakende Ciro Endeksi azaldı
AVM Perakende Ciro Endeksi azaldıAVM Perakende Ciro Endeksi nisanda, aylık bazda enflasyondan arındırılmadan incelendiğinde yüzde 19,7 azalarak 273 puana geriledi.
15.06.2021Uzmanpara
13 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te
13 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te13 Haziran 2021 Günün Özeti Milliyet'te
13.06.2021Haberler
ÇEİS’ten çimento fiyatlarına ilişkin açıklama
ÇEİS’ten çimento fiyatlarına ilişkin açıklamaTürk Çimento Sektörünün çatı kuruluşlarından Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), kamuoyunda son dönemde tartışmaya açılan çimento fiyatlandırma politikalarıhakkında değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’ye sağladıkları katma değer ve katkıyla gurur duyduklarının altının çizen ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanı Suat ÇALBIYIK; “Sektörümüzün iç pazarda yakaladığı istikrarlı ivmeyi korumak ve yurt dışı pazarlarda üstlendiğimiz kritik rolü sürdürerek başarılarımızı taçlandırmak için elimizi taşın altına koymaktan çekinmedik. Türk Çimento Sektörü, 2018-2019 yıllarında üst üste daralmasına rağmen, Türkiye için fedakârlık yapmaktan kaçınmamış bir endüstridir.” dedi.
10.06.2021Vitrin
Meclis Başkanı Şentop'tan kritik kabul! Flaş 'Kırım Tatarları' mesajı
Meclis Başkanı Şentop'tan kritik kabul! Flaş 'Kırım Tatarları' mesajıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kırım Tatarları'nın yerli halk statüsünün kabulüyle Kırım Tatar Meclisinin statüsü konusundaki mevzuat çalışmalarına önem atfettiklerini belirterek, "Bu çalışmaların parlamentoya sunulduğunda gereken desteği bularak kanunlaşması Kırım Tatarları'nın temel beklentisidir." dedi.
8.06.2021Siyaset
Piyasalar karışık bir seyir izliyor
Piyasalar karışık bir seyir izliyorKüresel piyasalar, ekonomik aktivitedeki toparlanma ile enflasyon endişeleri arasında kararsız kalan fiyatlamalarla karışık bir seyir izliyor.
2.06.2021Uzmanpara
'Temkinli iyimserlik içinde olmalıyız'
'Temkinli iyimserlik içinde olmalıyız'Kovid-19 salgını İK yönetiminde alışılageldik stratejileri yıkarken, her sektörde oyunun kuralları yeniden yazıldı. CHRO Summit 2021’de yeni süreci gündeme alan uzman isimler, bu sürecin daha az hasarla atlatılmasında temkinli iyimserlik bakışının etkili olacağı görüşüne dikkat çekti
1.06.2021Vitrin
İkinci çeyrekte çift haneli büyüme bekleniyor
İkinci çeyrekte çift haneli büyüme bekleniyorBu yılın ikinci çeyreğine ilişkin öncü göstergeler, Türkiye ekonomisinde büyüme eğiliminin devam ettiğine işaret ederken ikinci çeyrekte güçlü ihracatın ve baz etkisinin katkısıyla çift haneli büyüme gerçekleşmesi öngörülüyor.
1.06.2021Uzmanpara
Finansal İstikrar Raporu yayımlandı
Finansal İstikrar Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Finansal İstikrar Raporu'nda, "Yılın geri kalanında sıkı parasal duruşun etkilerinin belirginleşmesiyle cari dengede ve enflasyon görünümünde beklenen iyileşme makrofinansal istikrarı destekleyecektir." ifadelerine yer verildi.
28.05.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Finansal İstikrar Raporu yayımlandı
Merkez Bankası Finansal İstikrar Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Finansal İstikrar Raporu'nda, "Yılın geri kalanında sıkı parasal duruşun etkilerinin belirginleşmesiyle cari dengede ve enflasyon görünümünde beklenen iyileşme makrofinansal istikrarı destekleyecektir." ifadelerine yer verildi.
28.05.2021Ekonomi
Kira Gelir Vergisi Ne Kadar? Kira Vergileri Nasıl Ve Nereye Ödenir?
Kira Gelir Vergisi Ne Kadar? Kira Vergileri Nasıl Ve Nereye Ödenir?Kira geliri, mal ve hakların kiraya verilmesi karşılığında elde edilme durumu söz konusu olan gelirlerdir. Bu gelirler ise "gayrimenkul sermaye iradı" olarak ifade edilmekte olup belli şartlarda vergiye tabi tutulur. Sizin için Kira gelir vergisi ne kadar? Kira vergileri nasıl ve nereye ödenir? Şeklinde sıklıkla sorulan soruların yanıtlarını detaylarıyla derledik.
26.05.2021Emlak
Piyasalar hareketlenen veri takvimine odaklandı
Piyasalar hareketlenen veri takvimine odaklandıKüresel piyasalar pozitif bir seyir izlerken, bugün Almanya'da büyüme ve ABD'de tüketici güven endeksi başta olmak üzere hareketlenen veri takvimi yatırımcıların odağında olacak.
25.05.2021Uzmanpara
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandıKüresel piyasalarda dün risk algısındaki iyileşmenin etkisiyle alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ve ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin açıklamalarının yanı sıra yoğunlaşan veri gündemi takip edilecek.
21.05.2021Uzmanpara
Evden e-ticaret yapmayı sevdik
Evden e-ticaret yapmayı sevdikTam kapanma evden e-ticarete yaradı. Başta KOBİ’ler olmak üzere işsiz kalanlar, ek gelir elde etmek isteyenler bu alana hücum etti. 1 Ocak’ta getirilen vergi muafiyeti de ilginin artışında etkili. En çok tekstil, takı ve gıda satılıyor.
21.05.2021Ekonomi
AB'de inşaat üretimi martta yükseldi
AB'de inşaat üretimi martta yükseldiAvrupa Birliği'nde (AB) inşaat üretimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin devam ettiği mart ayında bir önceki aya göre yüzde 2,2 arttı.
20.05.2021Uzmanpara
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bugün açıklayacağı son toplantısına ait tutanaklar öncesi güne düşüşle başladı.
19.05.2021Uzmanpara
Çin'in yasak kararı kripto para birimlerine değer kaybettirdi
Çin'in yasak kararı kripto para birimlerine değer kaybettirdiÇin’in yerel finansal kurumları ve ödeme sistemlerinin kripto para hizmet vermesinin yasaklanmasıyla, Bitcoin yüzde 12’nin üzerinde değer kaybetti.
19.05.2021Ekonomi
Yasak kararı kripto paralara değer kaybettirdi
Yasak kararı kripto paralara değer kaybettirdiÇin’in yerel finansal kurumları ve ödeme sistemlerinin kripto para hizmet vermesinin yasaklanmasıyla Bitcoin yüzde 12’nin üzerinde değer kaybetti.
19.05.2021Uzmanpara
İngiltere’de işsizlik oranı geriledi
İngiltere’de işsizlik oranı gerilediİngiltere’de 2021 yılı mart ayında işsizlik oranı yüzde 4,8’e düştü.
18.05.2021Uzmanpara
AB'nin ihracatı yükseldi
AB'nin ihracatı yükseldiAvrupa Birliği'nin (AB) ihracatı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin devam ettiği mart ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,6 arttı.
18.05.2021Uzmanpara
Gül Nasıl Çoğaltılır? Gül Hangi Ayda Çoğaltılmalıdır?
Gül Nasıl Çoğaltılır? Gül Hangi Ayda Çoğaltılmalıdır?Çiçekler her insanın sevdiği bitki türleridir. Çiçek çeşitlerinden biri olan güller, herkesin sevdiği çiçek çeşitleridir. Güllere sahip olan bireyler, güllerin nasıl çoğaltılacağını merak ederek araştırabiliyor. Gül çoğaltma teknikleri kişiler tarafından geniş kapsamlı şekilde araştırılıyor. Gül nasıl çoğaltılır? Gül hangi ayda çoğaltılmalıdır? Gül çoğaltmayla ilgili merak edilen tüm detaylar.
18.05.2021Eğitim
Tekstil ürünleri imalatı endeksi rekor seviyeye yükseldi
Tekstil ürünleri imalatı endeksi rekor seviyeye yükseldiİmalat sanayi sektörü üretim endeksi altında hesaplanan tekstil ürünleri imalatı endeksi, martta ulaştığı 145 değeriyle, serinin açıklanmaya başlandığı 2005'ten bu zamana kadarki en yüksek rakama yükseldi.
18.05.2021Ekonomi
Piyasalar Euro Bölgesi büyümeye odaklandı
Piyasalar Euro Bölgesi büyümeye odaklandıKüresel piyasalarda, enflasyonist endişeler ve emtia fiyatlarındaki yükselişin etkisiyle dün karışık bir seyir izlenirken, bugün Euro Bölgesi'nde açıklanacak büyüme verisi öncesi endeks vadelilerinin alış ağırlıklı seyrettiği görülüyor.
18.05.2021Uzmanpara
İngiliz hükümeti salgınla mücadele için 372 milyar sterlin harcadı
İngiliz hükümeti salgınla mücadele için 372 milyar sterlin harcadıİngiliz hükümetinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerinin azaltılması ve ülke ekonomisinin desteklenmesi için 2021 yılının mayıs ayına kadar toplam 372 milyar sterlin harcadığı bildirildi.
17.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

piyasaveriküreselne kadarmerkez bankası

Mart Ayı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.