Matematik

Matematik

Son dakika matematik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan matematik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan matematik haber sayfamızda...

Matematik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.466 matematik haberi bulunmuştur.
Ortak sınavlar 27 Mart’ta
Ortak sınavlar 27 Mart’ta Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde ülke genelinde yapılacak açık uçlu ve kısa cevaplı ortak sınavlara ilişkin kılavuzu yayımladı.
3.03.2024 Eğitim
LGS heyecanı! Demirören Medya Lisesi'nde deneme sınavı
LGS heyecanı! Demirören Medya Lisesi'nde deneme sınavı Haziran ayında yapılması planlanan Liselere Geçiş Sistemi'ne (LGS) girecek öğrenciler, Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde deneme sınavı oldu.
2.03.2024 Haberler
LGS heyecanı! Demirören Medya Lisesi'nde deneme sınavı
LGS heyecanı! Demirören Medya Lisesi'nde deneme sınavı Haziran ayında yapılması planlanan Liselere Geçiş Sistemi'ne (LGS) girecek öğrenciler, Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde deneme sınavı oldu.
2.03.2024 Gündem
ÖSYM'den MSÜ açıklaması
ÖSYM'den MSÜ açıklaması Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, "81 il, 108 sınav merkezinde düzenleyeceğimiz MSÜ’ye 736 bin 894 aday başvurdu" dedi.
1.03.2024 Gündem
ORTAK SINAV TARİHLERİ 2024 | MEB 2. dönem 6. ve 9. sınıf ortak sınavlar ne zaman? Ders ders ikinci dönem ortak sınav konu soru dağılımı
ORTAK SINAV TARİHLERİ 2024 | MEB 2. dönem 6. ve 9. sınıf ortak sınavlar ne zaman? Ders ders ikinci dönem ortak sınav konu soru dağılımı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2. dönem ortak sınavları yapılacak. Ortaokul 6. sınıf ile lise 9. sınıfları kapsay ortak sınavlar için soru sayısı, konu soru dağılımı kılavuzu da yayımlandı. Türkçe ve matematik dersleri için 2. dönem ortak sınav konu soru dağılımı ve sınav tarihi...
29.02.2024 Bilgi Rehberi
Kaldırımda 2 kişiyi öldürdü: Bu bir kaza değil cinayet
Kaldırımda 2 kişiyi öldürdü: Bu bir kaza değil cinayet Ankara'da kaldırımda yürüyen öğretmen Ekin Sert (31) ve üniversite öğrencisi Umut Can'a (24) otomobiliyle çarparak ölümlerine yol açan Mehmet Can Dandin'in (25), hız sınırı 50 kilometre olan yolda 112 kilometre ile gittiği ve kavşakta ışık ihlali yaptığı ortaya çıktı. Kazada ölen Ekin Sert'in öğretmen eşi Gözde Sert (28), "Bu bir cinayet" dedi.
29.02.2024 Gündem
Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir: Bağcılar’a deniz getireceğiz
Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir: Bağcılar’a deniz getireceğiz Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, yeni dönemde gerçekleştireceği projelerin tanıtımını yaptı. Eğitimden çevreye kadar 8 ayrı başlıktan oluşan projelerini tanıtan Özdemir, 22 aylık süreçte yaptıklarını da anlattı. Özdemir programda yaptığı konuşmada, "Şimdi sizlere bir müjde vermek istiyorum. Bu dönem, Bağcılar’a deniz getiriyoruz. Bağcılar’a Kilyos bölgesinde yeni bir sahil yeri kazandırıyoruz. Burada hayata geçireceğimiz sosyal tesisler ile hemşerilerimize denizi armağan ediyoruz” ifadelerini kullandı.
25.02.2024 Gündem
Muharrem İnce'den CHP'ye: İstanbul'u alacağım derken Türkiye'yi kaybedersiniz
Muharrem İnce'den CHP'ye: İstanbul'u alacağım derken Türkiye'yi kaybedersiniz Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sunduğu 'Hafta Sonu'na konuk oluyor. Siyasi çekişmeler, fikir ayrılıkları, istifalar... Muhalefet cephesinde sular neden durulmuyor? Memleket Partisi'nde yerel seçimlerin nabzı nasıl atıyor? Muharrem İnce'nin yoğun seçim mesaisi gündeminde hangi konular var?
24.02.2024 Haberler
Muharrem İnce'den CHP'ye: İstanbul'u alacağım derken Türkiye'yi kaybedersiniz
Muharrem İnce'den CHP'ye: İstanbul'u alacağım derken Türkiye'yi kaybedersiniz Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sunduğu 'Hafta Sonu'na konuk oldu. İnce, Muhalefete tepki gösteren İnce, 'İstanbul’u alacağım derken Türkiye’yi kaybedersiniz. Yerel seçimde süreç iyi yönetilmiyor. Muhalefetin yöntemleri yanlış.' şeklinde konuştu.
24.02.2024 Gündem
Uday Hüseyin'in 'Star Wars' ordusu! 'Falakaya yatırdı, lağım çukuruna attı'
Uday Hüseyin'in 'Star Wars' ordusu! 'Falakaya yatırdı, lağım çukuruna attı' Uday Hüseyin sadece Saddam'ın büyük oğlu değil, aynı zamanda onun iktidarının en ilginç ve acımasız yüzlerindendi. Lüks otomobiller, altın kaplama silahlarla hayatı uçlarda yaşadı. Ölümü de en az yaşamı kadar ses getiren Uday Hüseyin'in yönettiği askeri birliğin üniformalarındaki detayı ise 'pes' dedirtecek türdendi.
23.02.2024 Dünya
Pilotun oğlu uçakta kokpite girdi! Ölüm getiren saniyelik ihmal
Pilotun oğlu uçakta kokpite girdi! Ölüm getiren saniyelik ihmal Henüz 3 aydır hizmet veren uçakta yolcuların da mürettebatın da keyfi yerindeydi, ta ki kokpitteki iki pilot kendi aralarında sohbete dalana kadar. 75 kişiye mezar olan uçağı felakete sürükleyen sebep ise ne hava koşulları ne de teknik arıza oldu. Her şeyin sorumlusu yardımcı pilotun 16 yaşındaki oğluydu.
23.02.2024 Yaşam
Dünya diken üstünde! Rusya ve ABD arasında gerilim tırnanıyor! Küfürlü sözlere cevap geldi
Dünya diken üstünde! Rusya ve ABD arasında gerilim tırnanıyor! Küfürlü sözlere cevap geldi ABD Başkanı Biden'ın Putin hakkındaki küfürlü sözleri sonrası tüm dünyanın gözü Rus Liderden gelecek cevaba çevrilmişti. Dünyanın diken üstünde takip ettiği olayda yeni gelişmeler yaşandı. İşte detaylar...
22.02.2024 Dünya
Bakan Göktaş kadınların işgücüne katılım oranını açıkladı
Bakan Göktaş kadınların işgücüne katılım oranını açıkladı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 'İstanbul'u Büyüten Kadınlar' programına katıldı. Göktaş, "2002'de yüzde 27,9 olan kadınların işgücüne katılma oranını 2023 yılı Kasım ayı itibariyle yüzde 36'ya yükseltmiş durumdayız" dedi.
22.02.2024 Gündem
3 ülkeden Rutte’nin NATO Genel Sekreterliği adaylığına destek
3 ülkeden Rutte’nin NATO Genel Sekreterliği adaylığına destek ABD, İngiltere ve Fransa, NATO Genel Sekreterliği için Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin adaylığını destekliyor.
22.02.2024 Dünya
Bakan Göktaş: Kadın işgücüne katılım oranı yüzde 36’ya yükseldi
Bakan Göktaş: Kadın işgücüne katılım oranı yüzde 36’ya yükseldi “İstanbul’u Büyüten Kadınlar” programında konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, son 20 yılda kadınların sosyal hayata katılımının önemine dikkat çekerek, “2002’de yüzde 27,9 olan kadınların işgücüne katılma oranını 2023 yılı Kasım ayı itibariyle yüzde 36’ya yükseltmiş durumdayız” dedi. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili de konuşan Göktaş, “İnşallah İstanbul yeniden gerçek belediyecilik ile buluşacak, İstanbul Muradına erecek” diye konuştu.
22.02.2024 Ekonomi
Üstün yetenekli öğrenciler ÜYEP Merkezi’nde özel eğitim görüyor
Üstün yetenekli öğrenciler ÜYEP Merkezi’nde özel eğitim görüyor Eskişehir Anadolu Üniversitesi bünyesinde bulunan Üstün Yetenekliler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşırken ülkenin dört bir yanından gelen üstün yetenekli öğrencilere eğitim veriyor.
22.02.2024 Eğitim
Ömrümüzün son demi Mavi ışık! Yaşam süresini kısaltıyor
Ömrümüzün son demi Mavi ışık! Yaşam süresini kısaltıyor Araştırmaya göre, akıllı telefonlarla LED ofis aydınlatma ürünlerinin yaydığı mavi ışık, diyabete neden olabiliyor ve sağlığa verdiği zararlarla ömrü kısaltabiliyor.
22.02.2024 Gündem
Dayak yedi, dahi oldu! Musluktan akan suya bakınca matematik sırrını çözdü
Dayak yedi, dahi oldu! Musluktan akan suya bakınca matematik sırrını çözdü Her şey arkadaşlarıyla eğlenceden dönerken kimliği bilinmeyen kişilerce saldırıya uğramasıyla başladı. Kafasına sert bir cisimle vuruldu, komalık olacak düzeyde dayak yiyince de ciddi bir beyin sarsıntısı geçirdi. O gece sadece beyaz bir ışık gördüğünü hatırlayan genç adamın tedavi olduktan sonra yaşadıkları ise filmleri aratmadı.
22.02.2024 Yaşam
20 yıllık psikolog megafonla süt satıyor! 'Karasineğe 'Lütfen çıkar mısın?' diyordum'
20 yıllık psikolog megafonla süt satıyor! 'Karasineğe 'Lütfen çıkar mısın?' diyordum' 20 yıllık psikolog Şeyda Nur Boybeyi, önce ofisini kapatıp bir karavan kiraladı. Ardından da kendi karavanıyla 1 sene boyunca Türkiye’yi gezdi. İstanbul’a yeniden dönemeyeceği anladığında da Burhaniye’de babasına ait olan çiftliğin işletmesini alarak burada yaşamaya başladı. Şeyda Nur ve aynı çiftlikte yaşayan yakın arkadaşı Elif, şimdilerde ellerinde megafonla bağırarak süt satıyorlar.
22.02.2024 Yaşam
Merdiven altı kurslar kapatıldı
Merdiven altı kurslar kapatıldı MEB, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü internet sayfasında “İzinsiz Eğitim Faaliyeti İhbarı” linki oluşturarak 1 Eylül 2023’te kapsamlı bir mücadele başlatmıştı.
21.02.2024 Gündem
Ortak sınavların konu dağılımları yayımlandı
Ortak sınavların konu dağılımları yayımlandı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Türkiye genelinde 6 ve 9. sınıflar için yapılacak ortak sınavlara ilişkin konu soru dağılım tabloları yayımlandı.
21.02.2024 Eğitim
İlkokul seviyesindeki çocuklar kodlama eğitimi ile hem eğleniyor hem öğreniyor
İlkokul seviyesindeki çocuklar kodlama eğitimi ile hem eğleniyor hem öğreniyor Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi'nde ilkokul düzeyindeki çocuklara 3D tasarım, gezegenler, piyano oyunu ve matematik oyunu tasarımı eğitimi veriliyor.
19.02.2024 Eğitim
STEM’li kızlara eğitim desteği
STEM’li kızlara eğitim desteği PepsiCo, PepsiCo Vakfı desteği ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile 2022 yılında hayata geçirdiği PepsiCo Geleceğin Bilim Kadınları Akademisi ile bu yıl da STEM (bilim, teknoloji, matematik, mühendislik) alanında eğitim gören kız öğrencileri destekliyor.
17.02.2024 Ekonomi
Akıllı tahta başarıyı artırdı
Akıllı tahta başarıyı artırdı Milli Eğitim Bakanlığı, UNESCO tarafından yayımlanan eğitimde teknoloji konulu Küresel Eğitimi İzleme 2023 Raporu’nun Türkiye bölümüne ilişkin veri analizlerini paylaştı.
17.02.2024 Eğitim
LGS’ye ilişkin örnek soru ve çözümlü videolar yayımlandı
LGS’ye ilişkin örnek soru ve çözümlü videolar yayımlandı Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezisınava hazırlık yapan öğrencilerin çalışmalarına destek olmak amacıyla hazırlanan örnek soru ve çözümlü videolar yayımlandı.
15.02.2024 Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Matematik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.