Mavi Balina

Mavi Balina

Son dakika Mavi Balina haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mavi Balina gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mavi Balina haber sayfamızda...

Mavi Balina

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 269 mavi balina haberi bulunmuştur.
Minimalist ve sakin ‘sofra’ şimdi moda
Minimalist ve sakin ‘sofra’ şimdi moda“Minimalist, yalın, sakin, iddiasız doğal formlar artık sofralarımızda daha çok tercih ediliyor”
MHP'li Erdem: 8, 7, 6 yaş civarı çocuklar, internet bağımlılığına tutulmuş durumda
MHP'li Erdem: 8, 7, 6 yaş civarı çocuklar, internet bağımlılığına tutulmuş durumdaMHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, "Teknolojinin kontrollü kullanımı ve kötü emellere ulaşmaması için tespitlerin yapılması gerekiyor. Çalışmalara göre; 8, 7, 6 yaş civarı çocuklar, artık internet bağımlılığına tutulmuş durumda" dedi.
20.07.2022Siyaset
Dünyanın En Büyük Ve En Uzun Olarak Bilinen Hayvanları Hangileridir?
Dünyanın En Büyük Ve En Uzun Olarak Bilinen Hayvanları Hangileridir?Yeryüzünde yaşayan sıra dışı hayvanlara karşı bir ilgisi olan hayvan severler onlar hakkında çeşitli araştırmalar yapmaktadırlar. Farklı özellikleri ile birçok insan tarafından ilgi gören bu hayvanlar belirli coğrafyalarda yaşamlarını sürdürmektedirler. Dünyada yaşayan uzun ve büyük canlılar son zamanlarda hayvan severlerin dikkatini çeken bir konu olmaktadır. Peki, dünyanın en büyük ve en uzun olarak bilinen hayvanları hangileri olmaktadır tüm detayları ile derledik.
30.10.2021Eğitim
Balinalar Ne Yer, Nasıl Beslenir? Balinaların En Sevdiği Besinler Nelerdir?
Balinalar Ne Yer, Nasıl Beslenir? Balinaların En Sevdiği Besinler Nelerdir?Suda yaşayan canlılardan bazıları diğer canlılara göre fiziksel olarak daha büyük olabilmektedir. Bu yüzden bu canlıların besin ihtiyaçları da oldukça fazla olmaktadır. Balinada bu canlılardan biri olarak ele alınmaktadır. Balinalar suda yaşayan canlıların en büyüğü olarak ifade edilmektedir. Peki, balinalar ne yer, nasıl beslenir? Balinaların en sevdiği besinler nelerdir? İşte, balinalar hakkında bilgi edinmek isteyenler için gerekli olan detayları derledik.
12.10.2021Evcil Hayvan
Son dakika: Korkunç! Ölüleri karaya vurdu...
Son dakika: Korkunç! Ölüleri karaya vurdu...Sri Lanka'da kimyasal yüklü geminin yanması ve batmasından bu yana, boğazı ve kabuğu hasarlı yaklaşık 100 kaplumbağa leşi, 12 yunus ve bir mavi balina ölüsü kıyıya vurdu.
22.06.2021Dünya
Ceren Hindistan: Çocuklarımızı zararlı içerikten korumalıyız
Ceren Hindistan: Çocuklarımızı zararlı içerikten korumalıyızCeren Hindistan, altı yaşındaki kızı Arya’nın internetten zararlı içerikler arattığını açıkladı. Oyuncu, çocukları oldukça tehlikeli olan 'mavi balina' oyunundan korumak gerektiğini söyledi.
14.04.2021Cadde
Ceren Hindistan telefon ve tableti yasakladı
Ceren Hindistan telefon ve tableti yasakladıOyuncu Ceren Hindistan, altı yaşındaki kızı Arya’ya artık tablet ve telefon vermediğini söyledi.
13.04.2021Cadde
Son dakika: Korkunç iddia! 14 yaşındaki çocuk annesi ve babasını öldürüp intihar etti...
Son dakika: Korkunç iddia! 14 yaşındaki çocuk annesi ve babasını öldürüp intihar etti...Gelen bir son dakika haberine göre; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC)14 yaşındaki bir çocuğun annesi ve babasını öldürerek, intihar ettiği iddia edildi.
8.01.2021Gündem
KKTC'de aile içi cinnet: 3 ölü
KKTC'de aile içi cinnet: 3 ölüKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC)14 yaşındaki bir çocuğun annesi ve babasını öldürerek, intihar ettiği iddia edildi.
8.01.2021Haberler
Ankara ve Malatya’da çocuklar dehşet saçtı! 'Gerçek-sanal birbirine karışıyor'
Ankara ve Malatya’da çocuklar dehşet saçtı! 'Gerçek-sanal birbirine karışıyor'Ankara’da bir çocuğun bilgisayar oyunu yüzünden arkadaşını öldürmesi, Malatya’da ise bir çocuğun bu yüzden kuzenini bıçaklaması endişe yarattı. Uzmanlar, çocukların pandemi sürecinde tehlikeli dijital oyunlara daha fazla zaman ayırdığı ve sanal karakterlerle özdeşleştiği uyarısında bulundu.
19.11.2020Gündem
Son dakika! MSB sayıyı açıkladı! 2020 yılı içinde teröristlere büyük darbe!
Son dakika! MSB sayıyı açıkladı! 2020 yılı içinde teröristlere büyük darbe!Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 2020 yılında icra edilen operasyonlarda 98'i son bir ayda olmak üzere bugüne kadar 1031 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
14.11.2020Gündem
MSB'den 'Mavi Balina-2020 Tatbikatı' açıklaması!
MSB'den 'Mavi Balina-2020 Tatbikatı' açıklaması!MSB: "Doğu Akdeniz’de, Türk Deniz Kuvvetleri Türkiye Bayrağı unsurları ile ABD, Pakistan ve NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2’de görevli Bulgaristan, İspanya, Romanya gemilerinin katılımı ile icra edilen MAVİ BALİNA-2020 Davet Tatbikatı planlandığı gibi başarıyla devam ediyor."
3.11.2020Gündem
Mavi Balina-2020 Tatbikatı başlıyor
Mavi Balina-2020 Tatbikatı başlıyorDenizaltı harbi tatbikatı Mavi Balina-2020; Türkiye’nin ev sahipliğinde 30 Ekim-10 Kasım arasında Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilecek.
30.10.2020Gündem
Son dakika! Bakanlık sayı verdi! Büyük darbe
Son dakika! Bakanlık sayı verdi! Büyük darbeMilli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, "Geçen ay yapılan operasyonlarda yurt içinde 53, sınır ötesinde 66 olmak üzere toplam 119 terörist etkisiz hale getirildi." denildi.
24.10.2020Gündem
23 yaşındaki gencin ölümünde 'Mavi Balina' şüphesi
23 yaşındaki gencin ölümünde 'Mavi Balina' şüphesiİstanbul Maltepe’de pompalı tüfekle intihar eden 23 yaşındaki Recep Can Özmen’in ölümünde şok edici bir detay çıktı. Recep Can Özmen’in cüzdanındaki nota CNN Türk muhabiri Kaan Temeltaş ve Kameraman Yasin Kamaloğlu ulaştı.
25.09.2020Haberler
23 yaşındaki gencin ölümünde 'Mavi Balina' şüphesi
23 yaşındaki gencin ölümünde 'Mavi Balina' şüphesiİstanbul Maltepe’de pompalı tüfekle intihar eden 23 yaşındaki Recep Can Özmen’in ölümünde şok edici bir detay çıktı. Recep Can Özmen’in cüzdanındaki nota CNN Türk muhabiri Kaan Temeltaş ve Kameraman Yasin Kamaloğlu ulaştı.
25.09.2020Gündem
Mavi Balina oyunu üç can aldı
Mavi Balina oyunu üç can aldıUzmanların sık sık uyarılarda bulunduğu sabıkalı oyun, İran'da dört genci intihara sürükledi. Gençlerden biri kurtarıldı, üçü yaşamını yitirdi.
7.09.2020Dünya
Dünyada yaşayan en büyük 12 canlı
Dünyada yaşayan en büyük 12 canlıDoğada öyle canlılar var ki büyüklüğünü tahmin etmek bile oldukça zor. Bitki, böcek ya da timsahlar... Boyutları oldukça fazla. İşte dünyada yaşayan en büyük 12 canlı...
25.08.2020Doğa
Sanal oyunlar çocukların bilinçaltını nasıl etkiliyor?
Sanal oyunlar çocukların bilinçaltını nasıl etkiliyor?Oyun dünyasında kötü kahramanların etkisi her geçen gün artıyor. Sanal dünyada eskiden prensesi kurtarmak için canavarlarla mücadele edilirdi, şimdi isesuç işlemek için teşvik ediliyor. Öyle ki tehlikelerin ardı arkası kesilmiyor; Mavi Balina, Momo, Mavi Bebek şimdi de yeni tuzak Gangster oyunu. Özellikle çocukların gelişimini olumsuz etkileyen bu oyunların bilinçaltında sanal bir dünya oluşturduğuna dikkat çeken Bilinçaltı Uzmanı Lily Lale Yılmaz, oyunun sanal ama tehlikenin gerçek olduğunu vurguladı
Aileler dikkat! Yeni tehlike: Gangster oyunu
Aileler dikkat! Yeni tehlike: Gangster oyunuBilgisayar oyunları, çocuklar için tehlike oluşturmaya devam ediyor. Momo, Mavi Balina ve Mavi Bebek derken şimdi de Gangster oyunu çocukları olumsuz etkileyerek şiddete yönlendiriyor. Uzmanlar aileleri uyararak bu tarz şiddet içerikli oyunların çocukları sosyopat yapabileceği yorumunda bulundular.
7.08.2020Gündem
M Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi M Olan Hayvanlar
M Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri Nelerdir? Baş Harfi M Olan HayvanlarMaymun ve manda gibi çokça bilinen hayvanlar baş harfi M olan hayvanlar listesinde yer alıyor Aynı zamanda marmoset ve makhor gibi nadir hayvanlar da bu gruba dahildir. Mürekkep balığı, mavi balina ve mercan balığı ise suda yaşayan hayvanlara örnek olarak gösterilebilir. Sizin için M harfi ile başlayan hayvan isimlerini derledik.
13.09.2020Eğitim
Dikkat çocuğunuz gangstere dönmesin
Dikkat çocuğunuz gangstere dönmesinÇocukların uzun süre başından kalkmadığı bazı bilgisayar oyunları onlar için ciddi bir tuzağa dönüştü. Şiddet dozunun çok yüksek olduğu Real Gangster Crime adlı oyun, aileleri dehşete düşürüyor
18.07.2020Gündem
‘Mavi Bebek oyunu büyük bir tehlike’
‘Mavi Bebek oyunu büyük bir tehlike’Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) Müdürü Prof. Dr. Levent Eraslan, ‘Mavi Balina’ ve ‘Momo’dan sonra internette yaygın olan ‘Mavi Bebek’ uygulamasına ilişkin uyarılarda bulundu.
9.07.2020Gündem
Uzmanlardan Mavi Bebek uyarısı! Mavi Bebek uyarısı nedir, çocuklar için neden tehlikeli
Uzmanlardan Mavi Bebek uyarısı! Mavi Bebek uyarısı nedir, çocuklar için neden tehlikeliİnternet çok geniş bir mecra! Birçok faydalı bilgiye veya içeriğe kolayca erişebildiğimiz gibi birçok yanıltıcı ve gerçeği yansıtmayan bilgilerin yanı sıra İnternet üzerinden oynanan oyunlar arasında da birçok tehlikeli oyun olabiliyor. Momo, ve Mavi Balina gibi geçmişte onlarca gencin hayatını kaybetmesine neden olan oyunlara bir yenisi daha eklendi. Mavi Bebek oyunu! Bu oyun konusunda uzmanlar anne ve babaları uyardı. Peki Mavi Bebek oyunu nedir, çocuklar için neden tehlikeli? İşte merak edilenler...
8.07.2020Gündem
Mavi Bebek oyunu nedir? Mavi Bebek tehlikeli mi, olumsuz sonuçlar yaratır mı?
Mavi Bebek oyunu nedir? Mavi Bebek tehlikeli mi, olumsuz sonuçlar yaratır mı?Çocuklar için tehlikeli oyunlar olan Mavi Balina ve Momo oyunlarından sonra Mavi Bebek oyunu gündeme geldi. Talimatların verildiği Mavi Bebek'in tehlike saçıp saçmadığı ile ilgili araştırmalar yapılıyor. İşte Mavi Bebek oyunu ile ilgili detaylar...
8.07.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mavi Balina ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.