Meclis Başkanlığı

Meclis Başkanlığı

Son dakika Meclis Başkanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Meclis Başkanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Meclis Başkanlığı haber sayfamızda...

Meclis Başkanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.643 meclis başkanlığı haberi bulunmuştur.
Meclisin gündem ve çalışma saatlerini düzenleyen öneri kabul edildi
Meclisin gündem ve çalışma saatlerini düzenleyen öneri kabul edildiAK Parti'nin meclisin gündem ve çalışma saatlerini düzenleyen önerisi kabul edildi.
16.07.2024Gündem
Emekli zammı bugün Meclis’te
Emekli zammı bugün Meclis’teEn düşük emekli aylığının yükseltilmesine ilişkin yasal düzenleme teklifi bugün Meclis’e sunulacak. Kulislerde, halen 10 bin lira olan en düşük emekli aylığının, 12 bin lira olmasının teklif edileceği konuşuluyor.
16.07.2024Ekonomi
Sokak hayvanları düzenlemesi Meclis’te: ‘Saldırgan’ köpeklere  ötenazi!
Sokak hayvanları düzenlemesi Meclis’te: ‘Saldırgan’ köpeklere ötenazi!AK Parti, kamuoyunda uzun süredir tartışılan “sahipsiz sokak hayvanları” düzenlemesini dün Meclis Başkanlığı’na sundu.
13.07.2024Gündem
Sokak hayvanları düzenlemesi bugün Meclis’te
Sokak hayvanları düzenlemesi bugün Meclis’teAK Parti’nin önceki gün Grup Başkanı Abdullah Güler başkanlığında gerçekleştirdiği kapalı grup toplantısında “sahipsiz sokak köpekleri” düzenlemesi görüşüldü.
12.07.2024Gündem
AK Parti MYK'da dikkat çeken diyalog: Pezeşkiyan'la Türkçe mi konuşalım Farsça mı?
AK Parti MYK'da dikkat çeken diyalog: Pezeşkiyan'la Türkçe mi konuşalım Farsça mı?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Astana Zirvesi dönüşünde NATO Zirvesi için ABD’ye yapacağı ziyaretin ise hemen öncesinde partisinin MYK’sını topladı.
10.07.2024Gündem
Meclis Başkanlığı’ndan personele klima uyarısı
Meclis Başkanlığı’ndan personele klima uyarısıMeclis Başkanlığı, havaların ısınması ile birlikte devreye alınan soğutma sisteminin daha verimli çalışabilmesi için, personele, bina ve odalarda kapı ve pencerelerini kapatmaları uyarısında bulundu.
9.07.2024Ekonomi
Öğretmenlik Mesleği Kanun Teklifi bu hafta Genel Kurul'da görüşülecek
Öğretmenlik Mesleği Kanun Teklifi bu hafta Genel Kurul'da görüşülecekTürkiye Büyük Millet Meclisi'nde bu hafta, Öğretmenlik Mesleği Kanun Teklifi Genel Kurul'da, 9'uncu Yargı Paketi ile tasarruf tedbirlerine ilişkin kanun teklifleri komisyonlarda görüşülecek.
8.07.2024Gündem
Kamuda tasarruf tedbirleri Meclis Başkanlığı'na sunuldu
Kamuda tasarruf tedbirleri Meclis Başkanlığı'na sunulduKamuda alınacak tasarruf tedbirlerine ilişkin düzenlemelerin yer aldığı kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
5.07.2024Ekonomi
9. Yargı Paketi Meclis’e sunuldu
9. Yargı Paketi Meclis’e sunulduAK Parti’nin dün Meclis Başkanlığı’na sunduğu 38 maddelik 9. Yargı Paketi’nde Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) daha önce iptal ettiği kadının soyadı düzenlemesi ile yargı ve arabuluculuk alanlarında değişiklik öngören maddelere yer verilirken, kamuoyunda tartışmalara neden olan “etki ajanlığı” düzenlemesi pakkete yer almadı.
4.07.2024Gündem
Meclis'te 'kayyım' gerilimi! DEM Partili milletvekilleri kürsüyü işgal etti
Meclis'te 'kayyım' gerilimi! DEM Partili milletvekilleri kürsüyü işgal ettiTBMM Genel Kurulu'nda, DEM Parti'nin Hakkari Belediye Başkanlığı'ndaki görevlendirmeyle ilgili verdiği önergenin görüşülmesi sırasında, DEM Partili milletvekilleri kürsüyü işgal etti. Protestoların sürmesi üzerine birleşime ara verildi.
4.06.2024Gündem
Meclis’ten BM Güvenlik Konseyi’ne acil toplanma çağrısı
Meclis’ten BM Güvenlik Konseyi’ne acil toplanma çağrısıTBMM Genel Kurulu’nda, İsrail’in Refah saldırılarını kınayan Meclis Başkanlığı tezkeresi bütün partiler tarafından oy birliğiyle kabul edildi.
30.05.2024Gündem
TBMM'den İsrail'e ortak kınama
TBMM'den İsrail'e ortak kınamaTBMM Genel Kurulu'nda, İsrail'in Refah saldırılarını kınayan Meclis Başkanlığı tezkeresi oy birliğiyle kabul edildi.
29.05.2024Haberler
TBMM'den İsrail'e ortak kınama
TBMM'den İsrail'e ortak kınamaTBMM Genel Kurulu'nda, İsrail'in Refah saldırılarını kınayan Meclis Başkanlığı tezkeresi oy birliğiyle kabul edildi.
29.05.2024Gündem
MHP lideri Bahçeli: Ülkü ocakları ve MHP ile ilgili iddialar ayağımızın altındadır
MHP lideri Bahçeli: Ülkü ocakları ve MHP ile ilgili iddialar ayağımızın altındadırTürkiye'nin karanlık hedeflerin odağında olduğunu belirten MHP lideri Bahçeli, 'Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili estirilen isnat ve ithamların hepsi ayağımızın altındadır.' dedi.
25.05.2024Gündem
Meclis'te 'Kobani' tartışması yaşandı
Meclis'te 'Kobani' tartışması yaşandıTBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, '6- 8 Ekim Kobani Olaylarının Tüm Yönüyle Araştırılması' başlıklı önergenin tartışıldığı sırada tansiyon yükseldi.
21.05.2024Gündem
Meclis'te fahiş fiyat mesaisi! Kapatma cezası gündemde
Meclis'te fahiş fiyat mesaisi! Kapatma cezası gündemdeTürkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda fahiş fiyat ile mücadeleye dair kanun teklifinin görüşmelerine devam edilecek. Eğitimcilere yönelik şiddete cezayı artıracak düzenlemenin bu hafta AK Parti grubunda gündeme gelmesi bekleniyor.
19.05.2024Ekonomi
Öğretmene el kaldıran yanacak
Öğretmene el kaldıran yanacakHükümetten eğitim camiasını şiddete karşı koruma adımı geliyor. Eğitimciye hakaret ve tehdit eden 3, görevini engelleyen 4.5 yıla kadar hapis cezası alacak. Silahla tehditte ceza 7,5 yıla kadar çıkabilecek. Cezalar ertelenmeyecek, tutuklu yargılama yapılacak.
12.05.2024Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklamasıAnayasa görüşmeleri kapsamında partileri ziyaret eden TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu. "Bu süreci kimsenin zehirlemesine müsaade edilmemeli. Bu süreç, parlamenterler arasında, siyasi iradeyle olacak bir şeydir." diyen Kurtulmuş, "Şimdiye kadar ziyaret ettiğim partiler, anayasa çalışmaları için kapıyı açık tutmuştur. Yöntemi bulunduktan sonra esas tartışma, konulara girildikçe ortaya çıkacaktır." dedi.
11.05.2024Gündem
Dışişleri’ni Güçlendirme Vakfı kuruluyor
Dışişleri’ni Güçlendirme Vakfı kuruluyorAK Parti, Dışişleri Teşkilâtını Güçlendirme Vakfı kurulmasına ilişkin yasa teklifini dün Meclis Başkanlığı’na sundu.
9.05.2024Gündem
TBMM’de kabul edildi! Fransa'nın Asuriler ve Keldanilerle ilgili kararına sert tepki
TBMM’de kabul edildi! Fransa'nın Asuriler ve Keldanilerle ilgili kararına sert tepkiTBMM Genel Kurulu’nda, Fransa Ulusal Meclisi’nin 29 Nisan 2024 tarihinde kabul ettiği Asuriler ve Keldanilerle ilgili kararına karşı Meclis Başkanlığı tezkeresi kabul edildi. TBMM Başkanı Kurtulmuş’un imzasıyla verilen tezkerede şu ifadelere yer verildi:
2.05.2024Gündem
Kurtulmuş'tan makamı devralan Aysima: Türkiye'nin geleceği için umut dolu adımlarla ilerleyelim
Kurtulmuş'tan makamı devralan Aysima: Türkiye'nin geleceği için umut dolu adımlarla ilerleyelimTBMM Başkanı Kurtulmuş, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' vesilesiyle Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve çocukları kabul etti.
23.04.2024Gündem
Yerel seçim bitti gözler anayasada
Yerel seçim bitti gözler anayasadaTBMM Başkanı Kurtulmuş, bayramdan sonra Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin kapısını çalarak, yeni anayasa için “niyet beyanı”nı ortaya koyacak. AK Parti grubunun muhalefete yapacağı anayasa turunu yeni yasama yılına yani 1 Ekim sonrasına bırakması planlanıyor.
13.04.2024Gündem
Moskova'da terör saldırısı! Kurtulmuş: Başka bir senaryonun parçası
Moskova'da terör saldırısı! Kurtulmuş: Başka bir senaryonun parçasıMoskova’daki terör saldırısıyla ilgili konuşan Meclis Başkanı Kurtulmuş, " Burada da bazı ülkeler ‘vekil ülkeler’ olarak kullanılıyor, başka bir senaryonun parçası haline dönüştürülmeye çalışılıyor." dedi.
26.03.2024Gündem
AK Parti anayasa için muhalefet turuna çıkacak
AK Parti anayasa için muhalefet turuna çıkacakAK Parti, yeni anayasa çalışmalarına 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin hemen ardından start vermeye hazırlanıyor.
23.03.2024Gündem
Yeni anayasa için yol haritası netleşti
Yeni anayasa için yol haritası netleştiMeclis'te bayramdan sonra anayasa mesaisi hızlanacak. Yeni anayasa çalışması için seçimden sonra start verilecek.
20.03.2024Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Meclis Başkanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.