Mehdi Eker

Mehdi Eker

Veteriner Hekim, Hayvan Sağlığı Ekonomisi ve İşletmeciliği Doktoru. 59., 60., ve 61. Hükümet'te Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev yaptı. TBMM 22., 23.ve 24. dönem AKP Diyarbakır milletvekilidir.1956 yılında Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde doğmuştur. Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi ve Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden mezun olmuş, İngiltere'de Aberdeen Üniversitesi'nde Tarım Ekonomisi alanında master, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde doktora yapmıştır. Lalahan Hayvancılık Merkez Araştırma Enstitüsü'nde müdür yardımcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Tarım Bakanlığı Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı, Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü ve Bakanlık Müşavirliği yapmıştır.

Mehdi Eker

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.875 mehdi eker haberi bulunmuştur.
AK Parti'li Dağ: Dicle'nin kuzularını çakallara bırakmayacağız
AK Parti'li Dağ: Dicle'nin kuzularını çakallara bırakmayacağızAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde eylem yapan aileleri ziyaret etti. Ailelerle tek tek görüşen Dağ, "Dicle'nin kuzularını çakallara bırakmayacağız, bu konudaki kararlığımız çok nettir" dedi.
8.01.2022Siyaset
Meclis Başkanı Şentop gençlerle buluştu: Derslerden uzak kalmak hepimizi özlem içerisine sokmuş
Meclis Başkanı Şentop gençlerle buluştu: Derslerden uzak kalmak hepimizi özlem içerisine sokmuşTBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Diyarbakır'da gençlere, "Geçen yıl özellikle biraz kapalı kalmak, okuldan, üniversiteden, derslerden, hocalardan, kitaplardan biraz uzak kalmak hepimizi bir hasret içerisine, özlem içerisine sokmuş." dedi.
11.11.2021Siyaset
Meclis Başkanı Şentop: Gençlerimiz hayatın her alanında göğsümüzü kabartan işlere imza atıyorlar
Meclis Başkanı Şentop: Gençlerimiz hayatın her alanında göğsümüzü kabartan işlere imza atıyorlarTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Gençlerimizin enerjisi, dinamizmi, gayretiyle ülkemizi çok daha ilerilere taşımak durumunda olacağız. Gençlerimiz hayatın her alanında göğsümüzü kabartan işlere imza atıyorlar." dedi.
11.11.2021Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyarbakır annelerini ziyaret etti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyarbakır annelerini ziyaret ettiTBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Diyarbakır annelerini ziyaretinde, annelerin eyleminin dünyanın en etkili eylemi olduğunu belirterek "Hatta burada gerçekleşen eylem için diyebiliriz ki dünyanın en sivil en doğal en güçlü eylemidir. Daha önce de teröre, teröristlere karşı farklı ülkelerde eylemler olmuştur fakat buradaki eylem hem kararlığı hem de doğallığı itibarıyla hepsinden farklı ve hepsinden güçlü bir eylem. Onları destekliyoruz." dedi. Öte yandan TBMM Başkanı Şentop, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'nu da ziyaret etti.
11.11.2021Siyaset
5 bin yıllık sandık mezar bulundu
5 bin yıllık sandık mezar bulunduDiyarbakır’ın Ergani ilçesinde 12 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve neolitik çağın izlerini taşıyan Çayönü Höyüğü'nde, 5 bin yıllık sandık mezar bulundu. Arkeolojik alanda incelemelerde bulunan Vali Münir Karaloğlu, "Kazı başkanı hocam bir müjde verdi, 'Sandık tipi bir mezar açtık ve Çayönü'nü 3 bin yıl daha yaklaştırdık' dedi. Biz de heyecanlandık, geldik, gördük. İçinde pişmiş ve farklı formlarda kapların bulunduğu, çok ince, zarif, estetik kapların olduğu bir mezar" dedi.
17.09.2021Gündem
Çayönü Höyüğü'nde 5 bin yıllık sandık mezar bulundu
Çayönü Höyüğü'nde 5 bin yıllık sandık mezar bulunduDiyarbakır'ın Ergani ilçesinde 12 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve neolitik çağın izlerini taşıyan Çayönü Höyüğü'nde, 5 bin yıllık sandık mezar bulundu.
17.09.2021Haberler
Evlat nöbeti 3'üncü yılında! Yürüyüşe Bakan Yanık da katıldı
Evlat nöbeti 3'üncü yılında! Yürüyüşe Bakan Yanık da katıldı Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin HDP il binası önündeki eylemi 3'üncü yılına girdi. Aileler tarafından 'Türkiye 3 Eylül'de nöbette' sloganıyla yapılan yürüyüşe Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da katıldı. Yürüyüşle teröre lanet sloganları atıldı.
3.09.2021Gündem
Bakan Varank, Türkiye'nin en büyük entegre yem fabrikasının temelini attı
Bakan Varank, Türkiye'nin en büyük entegre yem fabrikasının temelini attıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Diyarbakır’da temeli atılan Proyem Yem Fabrikası’nın üretim ve depolama kapasitesi bakımından Türkiye’nin en büyük yatırımlarından biri olacağını belirterek, "Toplam bedeli 250 milyon lirayı bulan bu yatırım tamamlandığında doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık 1000 kişilik ilave istihdam oluşturacak.” dedi.
2.09.2021Ekonomi
Güneydoğu Anadolu'da 30 Ağustos coşkusu
Güneydoğu Anadolu'da 30 Ağustos coşkusu30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99'uncu yıl dönümü Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de coşkuyla kutlandı. Kentler, ay yıldızlı bayraklarla süslenirken tören sonundaki geçitler renkli anlara sahne oldu. Diyarbakır'da Vali Karaloğlu ve beraberindeki protokolün önüne gelen 5 yaşındaki Alpaslan Parlak, üzerindeki asker kıyafetiyle selam verdi, alkış aldı.
30.08.2021Gündem
Diyarbakır’da spor hamlesi
Diyarbakır’da spor hamlesiDiyarbakır’a yapılacak gençlik ve spor yatırımı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşa edilecek tesislerin protokolü törenle imzalandı
2.07.2021Diğer
Son dakika - Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Diyarbakır'a önemli yatırım
Son dakika - Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Diyarbakır'a önemli yatırımGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Diyarbakır'a gençlik ve spor yatırımı kapsamında yapılacak tesislerin protokolü imzalandı. Bakan Kasapoğlu, Diyarbakır için bir araya gelindiğine dikkati çekerek. "İmzalayacağımız protokolle Diyarbakır için var olan eserleri geliştireceğiz. Eskiyenleri onaracağız. Eksik olanları da tamamlayacağız. Diyarbakır'ı genç dostu spor dostu yapmaya yönelik önemli bir hamleyi gerçekleştireceğiz" dedi.
1.07.2021Diğer
Bakan Kasapoğlu'ndan evlat nöbetindeki ailelere destek ziyareti
Bakan Kasapoğlu'ndan evlat nöbetindeki ailelere destek ziyaretiGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Diyarbakır'da HDP binası önünde evlat nöbetindeki ailelere destek ziyaretinde bulundu. Kasapoğlu, "Bu vatanın analarının hüznü, bizim hüznümüzdür. Onların yüreği, bizim kırmızı çizgimizdir. Bir kez daha söylüyorum; analarımızı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu anlamlı mücadelede tüm imkanlarımızla destekleme devam edeceğiz" dedi.
4.06.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak
Bakan Pakdemirli: Dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Diyarbakır'da 1 milyon 150 bin dekar araziyi daha sulamaya açmak amacıyla sulama inşaatı ve kalan arazilerin planlama ve projelerini hızla tamamlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Böylece sulamaya açılacak alanlarla dekar başına yaklaşık 850 lira gelir artışı sağlanacak." dedi.
30.03.2021Gündem
Bakan Pakdemirli'den evlat nöbetindeki ailelere ziyaret
Bakan Pakdemirli'den evlat nöbetindeki ailelere ziyaretTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyerek, Diyarbakır'daki HDP binası önünde oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti. Pakdemirli, "Dünyada bu terör örgütün ne olduğunu hala anlamayan, anlamak istemeyenler var. Ailelerimiz, bunların ne olduğunu, ne yapmaya çalıştığını duyurmuş oldu" dedi.
30.03.2021Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyarbakır annelerini ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyarbakır annelerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, eşi Seher Erbaş ile birlikte çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Evlat nöbetindeki anne ve babalara kırmızı gül veren Erbaş, evlat hasretinin acıların en büyüğü olduğunu ifade ederek, "Cenabıhak en kısa zamanda evlatlarınıza kavuşmayı nasip eylesin. Biz bunu büyük umutlarla bekliyoruz" dedi.
28.03.2021Haberler
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyarbakır annelerini ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyarbakır annelerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, eşi Seher Erbaş ile birlikte çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Evlat nöbetindeki anne ve babalara kırmızı gül veren Erbaş, evlat hasretinin acıların en büyüğü olduğunu ifade ederek, "Cenabıhak en kısa zamanda evlatlarınıza kavuşmayı nasip eylesin. Biz bunu büyük umutlarla bekliyoruz" dedi.
28.03.2021Gündem
AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...
AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 7. Büyük Kongresi öncesi yaptığı açıklamada 75 kişilk MKYK listesi oluşturulduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıkladığı 75 kişilik MKYK listesi de belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer aldı.
24.03.2021Haberler
Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...
Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 7. Büyük Kongresi öncesi yaptığı açıklamada 75 kişilk MKYK listesi oluşturulduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıkladığı 75 kişilik MKYK listesi de belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer aldı.
24.03.2021Siyaset
Son dakika... MİT kumpası davasında karar çıktı! Ceza yağdı
Son dakika... MİT kumpası davasında karar çıktı! Ceza yağdıGelen son dakika haberine göre; Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne karşı açıktan giriştiği ilk operasyon" olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifadeye çağrıldığı 7 Şubat 2012'deki "MİT kumpası"na ilişkin 8'i tutuklu 18 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı.
3.03.2021Gündem
Son dakika... Türkiye'yi eleştiren ABD'deki senatörlere TBMM'den yanıt
Son dakika... Türkiye'yi eleştiren ABD'deki senatörlere TBMM'den yanıtGelen son dakika haberine göre; TBMM Türkiye-ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu, ABD'deki bir grup senatörün Türkiye'ye ilişkin eleştirilere yer verdikleri mektubu ABD Başkanı Biden'a göndermesine cevaben bir bildiri yayımladı.
12.02.2021Siyaset
Bakan açıkladı! 1,3 milyon esnafın kredi borcu ertelendi
Bakan açıkladı! 1,3 milyon esnafın kredi borcu ertelendiTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, dünyada doğrudan yatırımların yüzde 42 azaldığı süreçte, Türkiye'nin ocak- kasım döneminde 6,1 milyar dolar doğrudan yabancı yatırımcı aldığını belirtti. Pekcan, "Bugün müjdeli haberle geldik. Düşük faizli kredi kullanan, TESKOMB kefaletiyle kredi kullanan yaklaşık 1 milyon 300 bin esnafımızın 13 milyar kredi borcu haziran ayı sonuna kadar ertelendi" dedi.
4.02.2021Ekonomi
Son dakika... Aden Körfezi tezkeresi Meclis'te kabul edildi
Son dakika... Aden Körfezi tezkeresi Meclis'te kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TSK deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali kara suları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uzatılmasına dair Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
26.01.2021Siyaset
Bakan Pakdemirli Diyarbakır'da konuştu: Buraların terörle değil güzelliklerle anılması lazım
Bakan Pakdemirli Diyarbakır'da konuştu: Buraların terörle değil güzelliklerle anılması lazımTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "İnsanlarımızın buraları terörle değil güzelliklerle anması lazım. Bu ne büyük mutluluktur ki böyle güzel bir tesisin açılışını yapıyoruz. Bölge insanımızın refahını, çiftçimizin, üreticimizin, besicilerimizin gelirini artırmamız lazım." dedi.
22.01.2021Siyaset
Herkes bunu konuşuyor! '21.21.21'
Herkes bunu konuşuyor! '21.21.21'Dün 21'inci yüzyılın 21'inci yılıydı. Saatler 21.21'i gösterdiğinde sosyal medyada '21. 21. 21' en çok konuşulan konu oldu. Birçok ünlü sanatçı, siyasetçi saat 21.21'i gösterdiğinde paylaşımda bulundu
22.01.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu, Devegeçidi Köprüsü ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni'nde konuştu
Bakan Karaismailoğlu, Devegeçidi Köprüsü ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni'nde konuştuUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Son 18 yılda hükümetlerimizin, Dicle Nehri üzerinde kurulu peygamber ve sahabeler şehri Diyarbakır'ın kaderini değiştiren büyük yatırımlara imza attığını görüyoruz. Diyarbakır'ın bölünmüş kara yolu uzunluğunu 10 kat artırarak 44 kilometreden 448 kilometreye çıkardık." dedi.
9.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Mehdi Eker ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.