Mehdi Eker

Mehdi Eker

Veteriner Hekim, Hayvan Sağlığı Ekonomisi ve İşletmeciliği Doktoru. 59., 60., ve 61. Hükümet'te Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev yaptı. TBMM 22., 23.ve 24. dönem AKP Diyarbakır milletvekilidir. 1956 yılında Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde doğmuştur. Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi ve Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden mezun olmuş, İngiltere'de Aberdeen Üniversitesi'nde Tarım Ekonomisi alanında master, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde doktora yapmıştır. Lalahan Hayvancılık Merkez Araştırma Enstitüsü'nde müdür yardımcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Tarım Bakanlığı Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı, Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü ve Bakanlık Müşavirliği yapmıştır.

Mehdi Eker

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.907 mehdi eker haberi bulunmuştur.
Bakan Bayraktar: Diyarbakır’da günlük 15 bin varile yakın petrol üretiyoruz
Bakan Bayraktar: Diyarbakır’da günlük 15 bin varile yakın petrol üretiyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, “Daha önce terörle anılan, terörden dolayı gidilemeyen yerlerde şimdi Türkiye'nin en büyük petrol üretimlerini yapmaya başladık. Gabar'da, Kato'da, Bestler Dereler bölgelerinde, daha önce hiç gidilmemiş coğrafyalarda petrol aramaya başladık. Diyarbakır bizim için önemli bir petrol yeri. Günlük 15 bin varile yakın petrol üretiyoruz. İnşallah yeni keşiflerle bunu daha da yukarı götüreceğiz" dedi.
14.03.2024 Gündem
Kurum'dan İmamoğlu'na 'Rabia' tepkisi: Kibri aklının önüne geçmiş
Kurum'dan İmamoğlu'na 'Rabia' tepkisi: Kibri aklının önüne geçmiş Mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘Bir parmak eksilterek el mi sallanır?’ eleştirisine yanıt veren Kurum, ‘’Kibri emin olun o aklının önüne geçmiş, ne ile dalga geçiyor? Bizim işaretimiz ile dalga geçiyor. Ne var bu işarette? Tek bayrak var. Tek millet var. Tek devlet var. Tek vatan var. Bunun neyinden rahatsız oldun? Sen git, o yabancı büyükelçilerle masada olmaya devam et. Sen git, ‘liderim’ dediğin genel başkanını arkasından hançerlemeye devam et.’’ dedi.
3.03.2024 Gündem
İBB Başkan adayı Murat Kurum: Dönüşümü hep birlikte gerçekleştireceğiz
İBB Başkan adayı Murat Kurum: Dönüşümü hep birlikte gerçekleştireceğiz AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, “31 Mart akşamı en önemli şey şu; bir tarafta dönüşüm yapmak isteyen bir irade, diğer tarafta ise bu dönüşümün yapılmaması gerektiğini düşünen bir irade var. Bir tarafta da İstanbul’un deprem gerçeği var. Bunu bilim insanları söylüyor, hocalarımız söylüyor. Dolayısıyla biz milletimizle el ele vereceğiz, İstanbul’un dönüşümünü hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.
23.02.2024 Haberler
İBB Başkan adayı Murat Kurum: Dönüşümü hep birlikte gerçekleştireceğiz
İBB Başkan adayı Murat Kurum: Dönüşümü hep birlikte gerçekleştireceğiz AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, “31 Mart akşamı en önemli şey şu; bir tarafta dönüşüm yapmak isteyen bir irade, diğer tarafta ise bu dönüşümün yapılmaması gerektiğini düşünen bir irade var. Bir tarafta da İstanbul’un deprem gerçeği var. Bunu bilim insanları söylüyor, hocalarımız söylüyor. Dolayısıyla biz milletimizle el ele vereceğiz, İstanbul’un dönüşümünü hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.
23.02.2024 Gündem
'Her ay 15-20 bin konut ve köy evini hak sahipleri ile buluşturacağız'
'Her ay 15-20 bin konut ve köy evini hak sahipleri ile buluşturacağız' İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Hedefimiz; 2 ay içinde deprem bölgesi genelinde 11 ilde 75 bin konutun teslimini yapmaktır. Ardından da inşallah her ay 15-20 bin konut ve köy evini hak sahipleri ile buluşturacağız." açıklamasını yaptı.
20.02.2024 Gündem
‘Enflasyon ateşi düşmeye başladı’
‘Enflasyon ateşi düşmeye başladı’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, işsizlik oranında Kasım 2012’den beri en düşük seviyenin yakalandığını, büyüme ve ihracat rakamlarının iyi olduğunu, enflasyonun ateşinin de düşmeye başladığını belirterek, “Aldığımız tedbirlerin pozitif etkileri hissediliyor” dedi.
12.12.2023 Gündem
Eski Bakan Kutbettin Arzu son yolculuğuna uğurlandı
Eski Bakan Kutbettin Arzu son yolculuğuna uğurlandı Havuzda geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu (68) son yolculuğuna uğurlandı.
31.08.2023 Gündem
Eski Bakan Kutbettin Arzu havuzda ölü bulundu
Eski Bakan Kutbettin Arzu havuzda ölü bulundu Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Kutbettin Arzu, Yalova'da Türkiye Büyük Millet Meclisi lojmanlarındaki havuzda ölü bulundu. Yalova Valiliği, konuyla ilgili açıklama yaptı.
30.08.2023 Gündem
Bakan Nebati: Deprem bölgesindeki esnafa kredi imkanı sağlıyoruz
Bakan Nebati: Deprem bölgesindeki esnafa kredi imkanı sağlıyoruz Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Esnaf ve sanatkarlarımıza Halk Bankası tarafından kullandırılan hazine faiz destekli kredi ödemelerini 6 ay süreyle faizsiz olarak erteledik. Yine deprem bölgemizdeki esnafa, 250 bin liraya kadar 12 ayı ödemesiz 60 ay vadeli kredi imkanı sağlıyoruz. Toplum yararına çalışma programı ile deprem bölgesinde sağlanan istihdam edilecek kişi sayısını özellikle ihtiyaç sahibi ailelere öncelik verilerek 50 bin kişiye çıkardık” dedi.
27.03.2023 Ekonomi
Depremzede nasıl seçecek? İki partinin yaptığı araştırma ortaya çıktı
Depremzede nasıl seçecek? İki partinin yaptığı araştırma ortaya çıktı AK Parti ve MHP’nin deprem bölgesinden göç eden seçmenlerle ilgili yaptırdığı araştırma, 1,3 milyon depremzedenin seçimlerde oy kullanamama ihtimalini verilerle ortaya koydu.
24.03.2023 Gündem
Halis Karataş 7 bininci yarışını kazandı
Halis Karataş 7 bininci yarışını kazandı Kariyerinde birçok büyük zafere imza atan şampiyon jokey Halis Karataş, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda bugün bindiği Aslan Luigi isimli safkanla 7 bininci zaferini elde etti.
21.12.2022 Diğer
Bakanı Özer: "Cumhuriyet tarihinde ilk kez okullaşma oranı yüzde 95'in üzerine çıkmıştır"
Bakanı Özer: "Cumhuriyet tarihinde ilk kez okullaşma oranı yüzde 95'in üzerine çıkmıştır" Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Diyarbakır’da Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesinin kapanış törenine katıldı. Bakan Özer, programda yaptığı açıklamada, "Son yirmi yılda eğitimin tüm kademelerinde, cumhuriyet tarihinde ilk kez okullaşma oranı yüzde 95'in üzerine çıkmıştır. Yani son yirmi yıl, beşeri sermayenin en verimli bir şekilde değerlendirildiği bir döneme tekabül etmektedir” dedi.
29.11.2022 Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar adının verildiği park ile şehitler anıtının açılışını yaptı
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar adının verildiği park ile şehitler anıtının açılışını yaptı Diyarbakır’da çeşitli temaslarını sürdüren KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bağlar ilçesinde isminin verildiği ‘KKTC Ersin Tatar’ parkı ve Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehit olan Diyarbakırlı şehitler ile gaziler anısına Şehitler Anıtı’nın açılışını yaptı.
23.11.2022 Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs Barış Harekatı'nı hiç kimse basit bir harekat olarak görmesin
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs Barış Harekatı'nı hiç kimse basit bir harekat olarak görmesin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nın hem Kıbrıs Türkleri hem de Türkiye Cumhuriyeti için önemli olduğunu vurgulayarak, "Kıbrıs Barış Harekatı çok da başarılı bir harekattır. Hiç kimse basit bir harekat olarak görmesin" dedi.
23.11.2022 Dünya
F-16’da son kavşak! Erdoğan devrede
F-16’da son kavşak! Erdoğan devrede Türkiye geçen yıl ABD’den 40 adet F-16 Blok 70 ile 79 savaş uçağının modernizasyonu için kit talebinde bulunmuş, karşılıklı görüşmeler olumlu ilerlemişti... ABD’nin F-16 satışıyla ilgili nihai kararını kasımdaki seçimlerden sonra vermesi bekleniyor...
23.10.2022 Gündem
Bakan Soylu: Bizim bir tek kırmızı çizgimiz var o da terördür
Bakan Soylu: Bizim bir tek kırmızı çizgimiz var o da terördür İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çınar ilçesinin ardından, beraberinde AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker ile Bismil ve Dicle ilçelerine geçerek partililerle bir araya geldi.
21.10.2022 Gündem
ABD'den Türkiye'ye F-16 satış şartında geri adım! 2 madde çıkarıldı
ABD'den Türkiye'ye F-16 satış şartında geri adım! 2 madde çıkarıldı ABD 2023 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) tasarısının Senato versiyonundan, Türkiye’ye F-16 satışını koşullara bağlayan eklemelerin ikisi de çıkarıldı.
11.10.2022 Dünya
Diyarbakır Sur Kültür Yolu Festivali başladı
Diyarbakır Sur Kültür Yolu Festivali başladı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Türkiye’nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Sur Kültür Yolu Festivali bugün Diyarbakır’da başladı. 16 Ekim’e kadar devam edecek olan ve 2000’den fazla sanatçının katılımıyla 600'ün üzerinde etkinliğe ev sahipliği yapacak Sur Kültür Yolu Festivali, 7’den 70’e herkese hitap eden zengin içeriğiyle kültür sanat severlere dopdolu bir 9 gün yaşatacak.
8.10.2022 Kültür Sanat
F-16'lar için yeni açıklama: Hava olumlu
F-16'lar için yeni açıklama: Hava olumlu ABD'de F-16 alımı konusunda temaslarda bulunan AK Parti heyetinde yer alan TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç, "Hava olumlu ama süreç gereken durum var. Yönetim açısından olumsuzluk gözükmüyor" dedi.
5.10.2022 Gündem
AK Parti’den ABD’ye ikinci F-16 ziyareti
AK Parti’den ABD’ye ikinci F-16 ziyareti Türkiye’ye F-16 savaş uçaklarının satışı için görüşmelerde bulunmak üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Dış İlişkiler Başkanı Efkan Ala başkanlığındaki heyet dün ABD’ye gitti.
27.09.2022 Siyaset
MGK’da ana gündem adalar ihtilafı olacak
MGK’da ana gündem adalar ihtilafı olacak Milli Güvenlik Kurulu’nun (MGK) eylül ayı olağan toplantısı yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak.
27.09.2022 Siyaset
Bakan Soylu: Arnavutluk'ta Bitcoinciyi yakalattık
Bakan Soylu: Arnavutluk'ta Bitcoinciyi yakalattık İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçmişte terörün yuvası haline gelen Bırkleyn mağaralarında gençlerle buluştu. Bakan Soylu, "Organize sanayi siteleri, fabrikalar ve yollar 40 yıldır onların ortaya koymuş olduğu terör sebebiyle akamete uğramadı mı, onların engellemelerine rağmen akamete uğramadı mı, akamete uğradı. Şimdi neredeyiz, PKK'nın mağara olarak kullandığı bir yerin altındayız, oh” dedi. Soylu açıklamalarının devamında, "2 kişiyi Binali Camgöz, Deniz Camgöz, Sırbistan ve Karadağ'da yakalattık. Arnavutluk'ta Bitcoinciyi yakalattık." ifadelerini kullandı.
3.09.2022 Siyaset
Ayasofya Camii'nde binlerce kişi bayram namazı kıldı
Ayasofya Camii'nde binlerce kişi bayram namazı kıldı Yurdun dört bir yanını bayram telaşı yaşanırken, bayram namazı nedeniyle binlerce kişinin akın ettiği camilerden biri de Ayasofya Camii oldu.
9.07.2022 Gündem
Bakan Nebati evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti
Bakan Nebati evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 1033 gündür HDP İl Binası önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti.
1.07.2022 Siyaset
Bakan Kirişci: 32 yılda 2 milyon hektar alan kaybedildi
Bakan Kirişci: 32 yılda 2 milyon hektar alan kaybedildi Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımın mevzuat açısından eksiğinin kalmadığını belirterek, "12 tane temel kanun 20 yıllık AK Parti iktidarı döneminde gündeme geldi. Şu anda bu kanunların uygulamalarını görüyoruz. Çok iyi hatırlıyorum, bu ülke bir tarım ülkesi olmasına rağmen bir tarım kanunu yoktu. Toprak koruma ve arazi kullanım kanunu, çıkana kadar 32 yılda 2 milyon hektar alan maalesef kaybedildi. Bu kanun bizim bütün çabalarımıza rağmen elbette sıfırlamadı fakat bu işi, en azından yavaşlattı" dedi.
10.06.2022 Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Mehdi Eker ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.